ЛІДОКСАН ЛИМОН льодяники 5 мг + 1 мг

ТОВ Сандоз Україна

Форма випуску та дозування

Льодяники, 5 мг + 1 мг

Льодяники, 5 мг + 1 мг

Упаковка

Блістер №12x2

Блістер №12x2

Аналоги

ЛІДОКСАН МЕНТОЛ
ЛІДОКСАН МЕНТОЛ 5 мг + 1 мг

ТОВ Сандоз Україна(UA)

Льодяники

від 133.00 грн

Класифікація

Класифікація еквівалентності

N/A

info

Форма товару

Льодяники

Умови відпуску

без рецепту

Реєстраційне посвідчення

UA/16168/01/01

Дата останнього оновлення: 20.01.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 25.07.2022
  • Склад: 1 льодяник містить хлоргексидину дигідрохлориду 5 мг та лідокаїну гідрохлориду 1 мг
  • Торгівельне найменування: ЛІДОКСАН ЛИМОН
  • Умови відпуску: без рецепта
  • Фармакотерапевтична група: Препарати, що застосовуються при захворюваннях горла.

Упаковка

Блістер №12x2

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

ЛІДОКСАН ЛИМОН

(LIDOKSAN LEMON)

Склад:

діючі речовини: хлоргексидину дигідрохлорид, лідокаїну гідрохлорид;

1 льодяник містить хлоргексидину дигідрохлориду 5 мг та лідокаїну гідрохлориду 1 мг.

допоміжні речовини: аспартам (E 951), калію ацесульфам, лимонний ароматизатор 501050 АР0551, магнію стеарат, сорбіт (E 420).

Лікарськаформа. Льодяники.

Основні фізико-хімічні властивості: круглі таблетки білого або майже білого кольоруз невеликими вкрапленнями з лимонним смаком.

Фармакотерапевтичнагрупа. Препарати, що застосовуються при захворюваннях горла. Код АТХR02A.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Лідокаїну гідрохлорид є периферійним місцевим анестетиком амідного типу. Він проявляє поверхневий аналгетичний ефект без затримки проведення нервових імпульсів в місці введення.

Як місцевий анестетик, лідокаїн має той самий механізм дії, що й інші препарати цієї групи: він блокує генерацію і проведення нервових імпульсів у чутливих, рухових і вегетативних нервових волокнах. Він безпосередньо впливає на мембрани клітин, інгібуючи надходження іонів натрію в нервові волокна через мембрани. У зв’язку з прогресуючим поширенням анестезувального ефекту зростає поріг електричного збудження в периферичних нервах, проведення нервового імпульсу сповільнюється, а відтворення потенціалу дії послаблюється, що, в кінцевому підсумку, призводить до повного блокування нервового імпульсу. В цілому, місцеві анестетики швидше блокують вегетативні нерви, дрібні немієлінізовані (відчуття болю) і дрібні мієлінізовані (відчуття болю, температура), ніж великі мієлінізовані волокна (відчуття дотику, тиску).

На молекулярному рівні лідокаїн специфічно блокує натрієві іонні канали в неактивному стані, що перешкоджає генеруванню потенціалу дії, запобігаючи проведенню нервового імпульсу при місцевому застосуванні лідокаїну поблизу нерва.

Вплив на периферичні нерви є важливим, якщо лідокаїн застосовується як місцевий анестетик. Співвідношення між ефективністю та токсичністю є сприятливим. Спричинені лідокаїном алергічні реакції спостерігаються дуже рідко.

Хлоргексидин є катіонним антисептиком, який чинить антибактеріальний вплив як на грампозитивні, так і на грамнегативні мікроорганізми (наприклад, Micrococcus sp. , Staphylococcus sp. , Streptococcus sp. , Bacillus sp. , Clostridium sp. , Corynebacterium sp. ). Він також чинить протимікозну дію відносно дерматофітів та грибів. Препарат діє як бактеріостатик в низьких концентраціях, а у високих концентраціях виявляє бактерицидну дію.

Хлоргексидин несе потужний позитивний заряд — таким чином, він адсорбується на негативно заряджених ділянках бактеріальної клітинної стінки і на позаклітинних структурах. Абсорбція специфічна і локалізується на відповідних ділянках бактеріальної клітинної стінки, що містять фосфати.

Хлоргексидин зв’язується з цитоплазматичною мембраною бактерії. Він адсорбується на негативно зарядженій поверхні зубів, на розташованих в роті пластинах чи мембрані ротової порожнини. Невеликі кількості активних речовин потрапляють в шлунково-кишковий тракт зі слиною. Хлоргексидин не піддається всмоктуванню. Лідокаїн може всмоктуватися через слизову оболонку рота і глотки. Однак більша його частина руйнується, не досягаючи системного кровотоку.

Фармакокінетика.

Хлоргексидин

Абсорбція

Після місцевого або перорального застосування хлоргексидин погано абсорбується. Після місцевого застосування на уражену ділянку шкіри хлоргексидин абсорбується зовнішнім шаром шкіри, що спричиняєтривалий бактерицидний вплив на шкіру. Під час фармакокінетичних досліджень виявлено, що приблизно 30 % хлоргексидину залишається у ротовій порожнині після промивання, а далі поступово вивільняється у слину. Пацієнти проковтують близько 4 % хлоргексидину.

Розподіл

Після перорального застосування зв’язування хлоргексидину з білками плазми є недостатнім.

Метаболізм та виведення

Хлоргексидин не накопичується. Метаболізується тільки незначна частина. 10 % адсорбованої діючої речовини виводиться з сечею, а 90 % — з калом.

Лідокаїн

Абсорбція

Ступінь системної абсорбції лідокаїну залежить від ділянки та шляху застосування. Він швидко абсорбується із травного тракту, слизових оболонок та через пошкоджену шкіру, однак перед попаданням у системний кровотік більша його частина розкладається. Абсорбція зі слизових оболонок після місцевого застосування залежить від перфузії та загальної дози. Через30 хвилин після застосування менше ніж 17 % від дози може виводитись в незміненому стані із травного тракту та менше ніж 1, 5 % — з інших тканин.

Анестезувальна дія лідокаїну після місцевого застосування проявляється через дві–п’ять хвилин та триває від 30 до 45 хвилин. Анестезія є поверхневою та не поширюється на підслизові структури.

Розподіл

Лідокаїн добре розподіляється у тканинах (нирках, легенях, печінці, серці, жировій тканині). Лідокаїн проникає через гематоенцефалічний бар’єр та плаценту та виділяється в грудне молоко людини.

Метаболізм та виведення

Лідокаїн метаболізується шляхом першого проходження через печінку. Він деалкілується у печінці. Перші два метаболіти є фармакологічно активними. У деяких пацієнтів ці два метаболіти чинять токсичний вплив на центральну нервову систему. Він виводиться головним чином нирками у формі метаболітів, 10 % — у вигляді незміненої субстанції. Біологічний період напіввиведення лідокаїну становить 1, 5­–2 години у дорослих пацієнтів та 3 години у новонароджених. Біологічний період напіввиведення метаболітів лідокаїну становить 2–10 годин.

Біологічний період напіввиведення пролонгований при застійній серцевій недостатності, захворюваннях печінки та інфаркті міокарда.

Клінічні характеристики.

Показання.

Запальнітаінфекційнізахворюванняпорожниниротатаглотки, якісупроводжуютьсяболемприковтаннітаподразненням.

Протипоказання.

- Підвищена чутливість до діючих речовин (хлоргексидину або лідокаїну) чи до будь-якої з допоміжних речовин препарату або до місцевих анестетиків амідного типу.

- Дитячий вік до 6 років.

Взаємодіязіншимилікарськимизасобамитаіншівидивзаємодій.

Лідокаїнєінгібіторомферменту CYP1A2таменшоюмірою—ізоферментів2D6та3A4, алевзаємодіїізсубстратамицихферментівпризастосуванніпрепаратуурекомендованихдозахєклінічнонезначущими.

ПацієнтамнеслідприйматиЛідоксанЛимонодночаснозінгібіторамихолінестерази(наприклад, неостигміном, дистигміном, піридостигміном)абозіншимилікарськимизасобамидлялікуваннятяжкоїміастенії.

НафонілікуванняЛідоксаномЛимономпацієнтамнеслідзастосовуватиіншімісцевіантисептикидляодночасноїдезінфекціїгорла. Ценестосуєтьсяіншихлікарськихзасобів, щомістятьхлоргексидин/лідокаїн, черезвмістоднаковогодіючогоінгредієнта. Приодночасномузастосуванніспреютальодяниківпацієнтамнеслідперевищуватидобовудозу. Також спрей та льодяники не слід застосовувати дітям одночасно.

Хлоргексидиннесуміснийзаніоноактивнимиречовинами (наприклад, натріюлаурилсульфатом)тадеякимиіншимиречовинами(наприклад, альгінатами, трагакантом), якічастомістятьсяузубнихпастах. Такимчином, інтервалміжчищеннямзубівіприйомомльодяниківЛідоксанЛимонповиненстановитинеменше30хвилин.

Особливостізастосування.

При бактеріальних інфекціях, що супроводжуються підвищенням температури тіла, хлоргексидин/лідокаїн використовують як додатковий лікарський засіб після консультації з лікарем.

Слід бути обережним, призначаючи препарат пацієнтам із серцевою недостатністю, порушенням функції печінки, а також пацієнтам, які одночасно приймають аналоги лідокаїну (антиаритмічні засоби класу І), через можливе збільшення ризику посилення побічної дії лідокаїну.

Пацієнтам, схильним до реакцій гіперчутливості, ЛідоксанЛимонслід застосовувати з обережністю.

Пацієнтам не слід застосовувати цей лікарський засіб більше 3–4 днів. Його рекомендується використовувати лише для зменшення болю і подразнення глотки, спричинених запаленням. Якщо за цей час стан пацієнта не покращується, слід припинити лікування та звернутися до лікаря.

Після застосування пацієнту не слід приймати їжу або напої та чистити зуби.

Цей лікарський засіб містить сорбіт (E 420). Якщо у Вас встановлена непереносимість деяких цукрів, проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж приймати цей лікарський засіб.

Також Лідоксан Лимон містить аспартам (E 951), що є джерелом фенілаланіну. Це може являти небезпеку для людей з фенілкетонурією.

Лікарський засіб містить невелику кількість етанолу (спирту), що менше, ніж 100 мг на льодяник.

Застосуванняуперіодвагітностіабогодуваннягруддю.

Відомостей про негативний вплив препарату у період вагітності або годування груддю не надходило. Однак спеціальні дослідження у цієї категорії пацієнтів не проводились. Перед застосуванням препарату лікар має оцінити співвідношення користь/ризик для пацієнтки.

Здатністьвпливатинашвидкістьреакціїприкеруванніавтотранспортомабоіншимимеханізмами.

Жодних досліджень щодо впливу препарату на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами не проводилось.

Спосіб застосування та дози.

Дорослі та діти віком від 12 років

Рекомендована доза від 6 до 10 льодяників на день залежно від тяжкості симптомів. Льодяник слід повільно розсмоктувати у ротовій порожнині кожні 2, 5–4 години.

Діти віком від 6 до 12 років

Рекомендована доза для дитини віком від 6 років становить половину дози дорослої людини, тобтовід 3 до 5 льодяників на день залежно від тяжкості симптомів. Лідоксан Лимон слід повільно розсмоктувати у роті кожних 5–8 годин.

Максимальна разова доза для дорослих становить 5 мгхлоргексидину (0, 08 мг/кг маси тіла) і 1 мг лідокаїну (0, 02 мг/кг маси тіла), що відповідає 1 льодянику.

Максимальна добова дозахлоргексидину становить 50 мг, а максимальна добова доза лідокаїну становить 10 мг, що відповідає 10 льодяникам.

Спосіб застосування.

ЛідоксанЛимон, льодяники, необхідно розсмоктувати до повного розчинення. Препарат призначають для місцевого застосування в ротовій порожнині і горлі.

Не бажане застосування препарату під час або одразу ж після вживання їжі.

Тривалість лікування

ЛідоксанЛимонне можна приймати протягом більше 3–4 днів. Якщо протягом цього періоду часу стан пацієнта не покращуєтьсяабо у пацієнта розвивається бактеріальна інфекція, що супроводжується підвищенням температури тіла, лікування слід припинити і звернутися за консультацією до лікаря.

Пацієнтиз цукровим діабетом

Лідоксан Лимон не міститьцукру (сахарози), тому його можна приймати пацієнтам з цукровим діабетом.

Діти. Не призначають дітям віком до6 років.

Передозування.

Хлоргексидин абсорбується із травного тракту у незначній кількості. Лідокаїн абсорбується швидше, але біодоступність після перорального застосування становить тільки 35 %. Токсичні ефекти лідокаїну виникають при плазмових концентраціях, що перевищують 6 мг/л. Після застосування надмірних доз (більше 20 льодяників на день) можуть виникати труднощі при ковтанні (зниження контролю над ковтальним рефлексом) — в такому випадку слід негайно звернутися до лікаря. Системна інтоксикація виникає внаслідок впливу на центральну нервову систему та серцево-судинну систему. Першими реакціями передозуванняє ушкодження центральної нервової системи.

Симптоми, які можуть виникнути при системній інтоксикації:

- з бокуцентральної нервової системи:

головний біль, галюцинації, вертиго, в’ялість, сонливість, неспокій, дзвін у вухах, парестезії, порушення мови і слуху, періоральне оніміння, метаболічний ацидоз, ністагм, тремор м’язів, психоз, судоми, зупинка дихання, кома, епілептичний напад, зміна рівня свідомості;

- з боку серцево-судинної системи:

циркуляторний колапс, тяжка брадикардія, серцева аритмія (зупинка синусового вузла, тахіаритмія), зупинка серця.

Крім того, відомі окремі випадки передозування хлоргексидином з появою наступних симптомів: набряк глотки, некротичні ураження стравоходу, підвищення показників сироватки амінотрансферази (більш ніж у 30 разів вище норми), блювання, ерозії шлунка та дванадцятипалої кишки з активним атрофічним гастритом, ейфорія, порушення зору та повна втрата смаку (упродовж 8 годин).

Лікування при системній інтоксикації

При виникненні симптомів системної інтоксикації терапію слід негайно припинити. Слід викликати блювання та промити шлунок. Слід прийняти аніоноактивні речовини, наприклад: алкілбензолсульфонат, алкілсульфонат чи алкілсульфат натрію. У більш тяжких випадках пацієнта слід госпіталізувати для підтримки дихання такровообігу, а також для уникнення зневоднення. Для лікування судомних припадків застосовують діазепам.

Побічніреакції.

Небажаніявищанаведенізакласамисистеморганівічастотоювиникнення:

дужечасті (≥1/10);

часті (≥1/100до< 1/10);

нечасті (≥1/1000до< 1/100);

поодинокі (≥1/10000до< 1/1000);

рідкісні (< 1/10000);

невідомо (неможебутирозрахованазанаявнимиданими).

Збокусистемикровіталімфатичноїсистеми

Невідомо: метгемоглобінемія.

Збокуімунноїсистеми

Часті: шкірніреакціїгіперчутливості.

Поодинокі: тяжкіреакціїгіперчутливості, включаючианафілактичнийшок.

Рідкісні: уртикарія.

Невідомо: реакціїгіперчутливостіуповільненоготипу (контактнаалергія, фоточутливість)абоіншіреакціїшкіричизубів.

Збокупсихіки

Невідомо: неспокій, збудження, ейфорія.

Збокунервовоїсистеми

Невідомо: сонливість, запаморочення, дезорієнтація, сплутаністьсвідомості(включаючисплутаністьмови), вертиго, тремор, психоз, нервозність, парестезії, оніміння, судоми, втратасвідомості, кома.

Збокуорганівзору

Невідомо: порушеннязору, включаючинеясністьзоруабодиплопія.

Збокуорганівслухуталабіринту

Невідомо: дзвінувухах (тинітус).

Збокудихальноїсистеми, органівгрудноїкліткитасередостіння

Невідомо: диспное, респіраторнийдистрес-синдром, пригніченнядихання, зупинкадихання, астма.

Збокутравноготракту

Часті: нудота, блювання, більуживоті.

Невідомо: труднощізковтанням, виразкиуротовійпорожнині.

Збокушкіритапідшкірноїклітковини

Поодинокі: контактнийдерматит.

Невідомо: ліхеноїдніреакції, лущенняшкіри, набрякпривушноїзалози.

Збокускелетно-м’язовоїтасполучноїтканини

Невідомо: посмикуванням’язіваботремор.

Порушеннязагальногохарактеру

Невідомо: астенія, транзиторнепорушеннясмакуабовідчуттяпечінняязика, відчуттягарячогоабохолодного.

Притриваломутабезперервномузастосуванніхлоргексидину можевиникатитимчасовекоричневезабарвленнязубів. Однакцезабарвленняможнаусунути. Небулоповідомленьпрозмінукольорузубівпідчасзастосуваннялікарськогозасобудлялікуваннязахворюваньглотки.

Термінпридатності. 2роки.

Умовизберігання. Зберігатипритемпературіневище25°С. Зберігативнедоступномудлядітеймісці.

Упаковка. Блістер, щомістить12льодяників; по2блістеривкартоннійкоробці.

Категорія відпуску. Без рецепта.

Виробник.

(випуск серій)

Лек Фармацевтична компанія д. д. / Lek Pharmaceuticals d. d.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

Веровшкова 57, Любляна 1526, Словенія/ Verovskova 57, Ljubljana 1526, Slovenia.

Виробник.

(виробництво за повним циклом)

Лабораторіа Кваліфар НВ (Кваліфар НВ)/ Laboratoria Qualiphar NV (Qualiphar NV).

Місцезнаходженнявиробника та його адреса місця провадження діяльності.

Рііксвег 9, Борнем, 2880, Бельгія / Rijksweg 9, Bornem, 2880, Belgium.