КЛОТРИМАЗОЛ таблетки 100 мг

ПАТ НВЦ Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод

Форма випуску та дозування

Мазь, 10 мг/г
Розчин, 10 мг/мл
Таблетки, 100 мг

Таблетки, 100 мг

Упаковка

Блістер №10x1

Блістер №10x1

від 46.70 грн

balance-icon

Є ефективні аналоги

Аналоги

bioequivalence-icon
КАНЕСТЕН
КАНЕСТЕН 100 мг

Байєр Консьюмер Кер АГ(CH)

Таблетки

КЛОТРИМАЗОЛ
КЛОТРИМАЗОЛ 100 мг

ГлаксоСмітКляйн(PL)

Таблетки

від 58.30 грн

КЛОТРИМАЗОЛ
КЛОТРИМАЗОЛ 100 мг

Евертоджен(IN)

Таблетки

від 52.50 грн

Ціни в аптеках

Аптека Доброго Дня

Аптека Доброго Дня

КЛОТРИМАЗОЛ таблетки 100 мг

46.70 грн

Класифікація

Форма товару

Таблетки вагінальні

Умови відпуску

без рецепту

Реєстраційне посвідчення

UA/1645/04/01

Дата останнього оновлення: 16.01.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
  • Склад: 1 таблетка містить клотримазолу (у перерахуванні на 100 % суху речовину) – 100 мг
  • Торгівельне найменування: КЛОТРИМАЗОЛ
  • Умови відпуску: без рецепта
  • Умови зберігання: Внедоступному для дітей місці.
  • Фармакотерапевтична група: Протимікробні та антисептичні засоби, що застосовуються у гінекології. Похідні імідазолу.

Упаковка

Блістер №10x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

 

КЛОТРИМАЗОЛ(CLOTRIMAZOLE)

 

Склад:

діюча речовина: клотримазол;

1 таблетка містить клотримазолу (у перерахуванні на 100 % суху речовину) –100 мг;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, целюлоза мікрокристалічна, кремнію діоксид колоїдний безводний, кислота адипінова, кальцію стеарат.

 

Лікарська форма. Таблетки вагінальні.

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або майже білого кольору, овальної форми, з двоопуклою поверхнею.

 

Фармакотерапевтична група. Протимікробні та антисептичні засоби, що застосовуютьсяугінекології. Похідні імідазолу. Код АТXG01A F02.

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Механізм антимікотичної дії імідазолупов’язаний з пригніченням синтезу ергостеролу, що призводить до структурного та функціонального пошкодження цитоплазматичної мембрани.

Клотримазол має широкий спектр антимікотичної активностіin vitro таin vivo, діє на дерматофіти, дріжджові, плісняві гриби.

При відповідних умовах тестування мінімальні інгібуючі концентрації для цих типів грибів становлять приблизно менше ніж 0, 062-8, 0 мкг/мл субстрату.

Механізм дії клотримазолу пов’язаний з первинною фунгістатичною або фунгіцидною активністю залежно від концентрації клотримазолу у місці інфекції.

In vitroактивність обмежена елементами гриба, що проліферують; спори гриба мають лише незначну чутливість.

Додатково до антимікотичної активності клотримазол також діє наTrichomonas vaginalis, грампозитивні мікроорганізми (стрептококи, стафілококи) та грамнегативні мікроорганізми (Bacteroids, Gardnerella vaginalis).

In vitroклотримазол пригнічує розмноженняCorynebacteria та грампозитивних коків (за винятком Enterococci) у концентрації 0, 5-10 мкг/мл субстрату та чинить трихомонацидну дію у концентрації 100 мкг/мл.

Первинно резистентні штами чутливих видів грибів зустрічаються рідко. Розвиток вторинної резистентності у чутливих грибів при лікуванні дотепер спостерігався дуже рідко.

Фармакокінетика.

Всмоктується незначна кількість клотримазолу (3-10 %). Абсорбований клотримазол швидко метаболізується у печінці до неактивних метаболітів. Тому пік плазмової концентрації клотримазолу після вагінального застосування у дозі 500 мг був менший за 10 нг/мл. Це означає, що виникнення вимірних системнихпобічнихефектів після інтравагінального застосування клотримазолу є малоймовірним.

 

 

Клінічні характеристики.

Показання.

Інфекції у ділянці статевих органів (вагініт), спричинені грибами (зазвичай родуCandida), та суперінфекції, спричинені бактеріями, чутливими до клотримазолу.

 

Протипоказання.

Підвищена чутливість до клотримазолу абодоінших компонентів препарату.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

При одночасному застосуванні клотримазолу, вагінальні таблетки, зтакролімусомперорально (FK-506; імунодепресант)абосиролімусомможе підвищуватися рівеньтакролімусу/сиролімусуу плазмі крові. Слід ретельно контролювати стан хворого для виявлення симптомів передозування такролімусуабо сиролімусу, при необхідності перевіряючи його концентрацію у плазмі крові.

При одночасному застосуванні клотримазолу зністатином, амфотерициномВ таіншимиполієновимиантибіотикамиактивність клотримазолу може знижуватися.

Дексаметазон, що застосовується у великих дозах, знижує протигрибкову дію клотримазолу.

Антимікробну дію клотримазолу посилюють високі місцеві концентраціїпропілового ефіру          п-оксибензойної кислоти.

 

Особливості застосування.

Забороняється застосовувати таблетки внутрішньо. Слід уникати контакту з очима.

Пацієнту рекомендується проконсультуватися з лікарем при:

·          збереженнісимптомівдовше 7 днів;

·          появісимптомівзнову протягом 2 місяців;

·          виявленій гіперчутливості до будь-яких протигрибкових засобів або похідних імідазолу;

·          якщо у пацієнтки або її статевого партнера в анамнезі були захворювання, що передаються статевим шляхом;

·        більше двох епізодів кандидозного вагініту впродовж останніх 6 місяців;

·        високій температурі тіла (38 °С або вище), болях у нижньому відділі живота, дизурії, болю у спині, гнійних вагінальних виділеннях з неприємним запахом, виразках вульви та вагінальних виразках, почервонінні, нудоті чи блюванні, діареї, вагінальних кровотечах чи виділенні згустків крові, які супроводжуються болем у плечі.

Під час застосування цього препарату слід уникати вагінальних статевих контактів, оскільки інфекція може передатися статевому партнеру. Препарат може знижувати ефективність протизаплідних засобів, вироблених з латексу (презервативи, діафрагми). Цей ефект тимчасовий та спостерігається тількиу період лікування. Пацієнтам рекомендується використовувати альтернативні методи контрацепції принаймні протягом 5 днів після застосування препарату.

За призначенням лікаря можлива одночасна обробка зовнішніх статевих органів 1 % маззю чи 1 % розчином Клотримазолу; у разі необхідності лікар може призначати додаткові системні лікарські засоби (наприклад, метронідазол внутрішньо).

Також перед застосуванням слід проконсультуватися з лікарем, якщо пацієнтка вагітна або вагітність підозрюється; якщо пацієнтка віком до 12 або від 60 років.

Протягом менструації лікування проводити не слід. Лікування слід закінчити до початку менструації.

Не слід використовувати тампони, інтравагінальні зрошення, сперміциди або інші вагінальні засоби під час застосування препарату.

У пацієнтів з порушенням функції печінки слід періодично перевіряти її функціональний стан.

У разівідсутності ефекту слід провести мікробіологічне дослідження для підтвердження діагнозу та виключення іншої причини захворювання. Рекомендуєтьсяодночасне лікування обох статевих партнерів.

Необхідно застосовувати препарат протягом усього терміну лікування, навіть якщо симптоми захворювання зникли раніше. Дотримання цих рекомендацій допоможе попередити розвиток реінфекції.

 

 

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Клінічні дослідження діючої речовини на тваринах не виявили впливу клотримазолу на фертильність та прямого або непрямого шкідливого впливу з точки зору репродуктивної токсичності. Кількість досліджень з використанням клотримазолу у період вагітності обмежена, тому рекомендовано уникати використання препарату Клотримазол, таблетки вагінальні, впродовжIтриместру вагітності.

У період вагітності слід застосовувати таблетки вагінальні без застосування аплікатора.

У ході лікування препаратом Клотримазол, таблетки вагінальні, слід припинити годування груддю.

 

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Не впливає.

 

Спосіб застосування та дози.

Препарат застосовувати дорослим по 1 таблетці2 рази на добу протягом 3 днів або по 1 таблетціна день протягом 6 днів.

Таблетки вагінальні слід вводити у піхву якомога глибше, наскільки можливо, увечері, найзручніше вводити лежачи на спині зі злегка зігнутими ногами.

Клотримазол, таблетки вагінальні, повинні зволожуватись у піхві для повного розчинення, у іншому випадку нерозчинені шматочки таблетки вагінальної можуть випадати з піхви. Для попередження цього важливо вводити лікарський засіб у піхву так глибоко, наскільки це можливо, перед сном. Якщо таблетки вагінальні не розчиняються повністю протягом однієї ночі, слід розглянути можливість застосування крему вагінального.

 

Діти.

Не застосовувати дітям віком до 12років. Дітям віком від 12 років застосовувати після консультації з лікарем.

 

Передозування.

Жодного ризику гострої інтоксикації немає, оскільки малоймовірно, що передозування можливе після разової вагінальної дози, а також після випадкового перорального застосування. Специфічного антидоту не існує.

При випадковому пероральному застосуванні рідко може виникнути потреба у проведенні промивання шлунка, якщо доза, яка загрожує життю, була застосована протягом попередньої години або якщо наявні видимі симптоми передозування (наприклад, запаморочення, нудота або блювання). Промивання шлунка слід проводити лише у випадках, коли є належний захист дихальних шляхів.

 

Побічніреакції.

Імунна система: алергічні реакції, у т. ч. еритема, висипи на шкірі, набряк, непритомність, артеріальна гіпотензія, задишка, кропив’янка, свербіж. При появі цих симптомів лікування клотримазолом слід припинити.

Репродуктивна система та молочні залози: лущення шкіри у ділянці статевих органів; відчуття печіння, почервоніння, дискомфорт, біль та набряк слизової оболонки у ділянці входу у піхву; подразнення, біль у тазовій ділянці, вагінальна кровотеча.

Травнийтракт: біль у животі, шлунково-кишкові розлади.

 

Термін придатності. 3 роки.

 

Умови зберігання. В оригінальній упаковціпри температурі не вище 25 ºС.

Внедоступному для дітей місці.

 

Упаковка. По 10 таблеток у блістері, по 1 блістеруупачці.

 

 

Категорія відпуску. Без рецепта.

 

Виробник. Публічнеакціонерне товариство «Науково-виробничий центр «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод».

 

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.  

Україна, 03134, м. Київ, вул. Миру, 17.