КАВІНТОН концентрат 5 мг/мл

Гедеон Ріхтер

Rp

Форма випуску та дозування

Концентрат, 5 мг/мл
Таблетки, 5 мг

Концентрат, 5 мг/мл

Упаковка

Ампули 2 мл №10x1

Ампули 2 мл №10x1

від 269.13 грн

Є ефективні аналоги

Аналоги

bioequivalence-icon

Rp

ВІНПОЦЕТИН 5 мг/мл

ТОВ "Дослідний завод "ГНЦЛС"(UA)

Концентрат

bioequivalence-icon

Rp

ВІНПОЦЕТИН 5 мг/мл

ПАТ НВЦ Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод(UA)

Концентрат

Rp

ВІНПОЦЕТИН 5 мг/мл

Здоров’я(UA)

Концентрат

Rp

ВІНПОЦЕТИН-ФАРМАК 5 мг/мл

Фармак(UA)

Концентрат

Класифікація

Класифікація еквівалентності

N/A

info

Діюча речовина

ВІНПОЦЕТИН

Форма товару

Концентрат для приготування розчину для інфузій

Умови відпуску

за рецептом

Rp

Реєстраційне посвідчення

UA/4854/02/01

Дата останнього оновлення: 18.03.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
  • Склад: 1 мл концентрату для розчину для інфузій містить 5 мг вінпоцетину
  • Торгівельне найменування: КАВІНТОН
  • Умови відпуску: за рецептом
  • Умови зберігання: Зберігати при температурі не вище 250С в оригінальній упаковці для захисту від впливу світла. Препарат зберігати у недоступному для дітей місці.
  • Фармакотерапевтична група: Психоаналептики. Психостимулятори та ноотропні речовини.

Упаковка

Ампули 2 мл №10x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

КАВІНТОН

(CAVINTON)

Склад:

діюча речовина: вінпоцетин;

1 мл концентрату для розчинудляінфузіймістить5 мг вінпоцетину;

допоміжні речовини: кислота аскорбінова, натрію метабісульфіт(Е 223), кислота винна, спирт бензиловий, сорбіт (Е 420), вода для ін'єкцій.

Лікарська форма. Концентрат для розчинудляінфузій.

Основні фізико-хімічні властивості: безбарвний або злегка зеленкуватий, прозорий розчин.

Фармакотерапевтична група. Психоаналептики. Психостимулятори та ноотропні речовини. Код АТХ N06BX18.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Вінпоцетин представляє собою з'єднання з комплексним механізмом дії, що чинить сприятливий ефект на метаболізм головного мозку і покращує його кровопостачання, а також покращує реологічні властивості крові.

Вінпоцетин виявляє нейропротективні ефекти: препарат послаблює шкідливу дію цитотоксичних реакцій, спричинених стимулюючими амінокислотами. Препарат інгібує потенціал-залежніNa+ - іCa2+ - канали, а також рецепториNMDA іAMPA. Препарат посилює нейропротективний ефект аденозину.

Вінпоцетин стимулює церебральний метаболізм: препарат збільшує захоплення глюкози іO2 і споживання цих речовин тканиною головного мозку. Препарат підвищує стійкість головного мозку до гіпоксії; збільшує транспорт глюкози – виняткового джерела енергії для головного мозку – через гематоенцефалічний бар'єр; зсуває метаболізм глюкози в бік енергетично більш сприятливого аеробного шляху; вибірково інгібуєCa2+-кальмодулін-залежний фермент цГМФ-фосфодіестеразу (ФДЕ); підвищує рівень цАМФ і цГМФ у головному мозку. Препарат підвищує концентрацію АТФ і співвідношення АТФ/АМФ; підсилює оборот норадреналіну і серотоніну у головному мозку; стимулює висхідну норадренергічну систему; володіє антиоксидантною активністю; у результаті дії всіх перерахованих вище ефектів вінпоцетин чинить церебропротективною дію.

Вінпоцетин покращує мікроциркуляцію в головному мозку: препарат інгібує агрегацію тромбоцитів, зменшує патологічно підвищену в'язкість крові, підвищує деформованість еритроцитів та інгібує захоплення аденозину, покращує транспортO2у тканинах шляхом зниження афінітетуO2 до еритроцитів.

Вінпоцетин селективно збільшує кровотік у головному мозку: препарат збільшує церебральну фракцію серцевого викиду; знижує судинний опір у головному мозку, не впливаючи на параметри системної циркуляції (артеріальний тиск, серцевий викид, частоту пульсу, загальний периферичний опір); препарат не викликає «ефекту обкрадання». Більш того, на тлі препарату поліпшується надходження крові у пошкоджені (але ще не некротизовані) ділянки ішемії з низькою перфузією («зворотний ефект обкрадання»).

Фармакокінетика.

Розподіл. У дослідженнях з пероральним введенням препарату у щурів радіоактивно-мічений вінпоцетин у найбільшій концентрації виявлявся у печінці і в шлунково-кишковому тракті. Максимальні концентрації у тканинах можна було виявити через 2-4 години після застосування препарату. Концентрація радіоактивностіуголовному мозку не перевищувала концентрацію в крові.

У людини: зв'язування з білками крові становить 66%. Абсолютна пероральна біодоступність вінпоцетину становить 7%. Обсяг розподілустановить246, 7 ±88, 5 л, що означає виражене зв'язування речовиниутканинах. Значення кліренсу вінпоцетину (66, 7 л/год) перевищує значенняуплазмі і в печінці (50 л/год), що вказує на позапечінковийметаболізм з'єднання.

Виведення. При багаторазовому пероральному застосуванні препарату у дозі 5 мг і 10 мг вінпоцетин демонструєлінійну кінетику; рівноважні концентрації у плазмі становлять 1, 2 ± 0, 27 нг/мл і 2, 1 ± 0, 33 нг/мл відповідно. Період напіввиведенняу людини становить 83 ± 1, 29 години. У дослідженнях, проведених з використанням радіоактивно-міченого з'єднання, було виявлено, що основний шлях виведення здійснюється через сечу і кал у співвідношенні 60 %: 40%. Більша кількість радіоактивної мітки у щурів і собак виявлялася в жовчі, але істотної ентерогепатичноїциркуляції не відзначалося. Аповінкамінова кислота виділяється через нирки шляхом простої клубочкової фільтрації, період напіввиведення цієї речовини змінюється залежно від дози і способу застосування вінпоцетину.
Метаболізм. Основним метаболітом вінпоцетину є аповінкамінова кислота (АВК), яка у людей утворюється у 25-30%. Після перорального застосування площа під кривою («концентрація – час») АВК в два рази перевищує таку після внутрішньовенного введення препарату, що вказує на утворення АВКупроцесі пресистемного метаболізму вінпоцетину. Іншими виявленими метаболітами є гідроксивінпоцетин, гідрокси-АВК, дигідрокси-АВК-гліцинат та їх кон'югати з глюкуронідами та/або сульфатами. У кожного з вивчених видів кількість вінпоцетину, якавиділяласяунезмінному вигляді, становила лише кілька відсотків від прийнятої дози препарату.

Важливою і значимою властивістю вінпоцетину є відсутність необхідності спеціального підбору дози препарату у пацієнтів із захворюваннями печінки або нирок, зважаючи на метаболізм препарату і відсутність акумуляції (накопичення).

Зміна фармакокінетичних властивостей в особливих обставинах (наприклад у певному віці, при наявності супутніх захворювань). Оскільки вінпоцетин показаний для терапії переважно пацієнтів літнього віку, у яких спостерігається зміни кінетики лікарських препаратів – зниження всмоктування, інший розподіл і метаболізм, зниження виведення – необхідно було провести дослідження з оцінки кінетики препарату саме у цій віковій групі, особливо при тривалому застосуванні. Результати таких досліджень продемонстрували, що кінетика вінпоцетину людей літнього віку суттєво не відрізняється від кінетики вінпоцетину у молодих людей, і, крім цього, відсутня акумуляція. При порушенні функції печінки або нирок можна застосовувати звичайні дози препарату, оскільки вінпоцетин не накопичується в організмі таких пацієнтів, що дозволяє тривалий часприймати препарат.

Клінічні характеристики.

Показання.

Неврологія. Для лікування різних форм цереброваскулярної патології: стани після перенесеного порушення мозкового кровообігу (інсульту), вертебробазилярної недостатності, судинної деменції, церебрального атеросклерозу, посттравматичної і гіпертензивної енцефалопатії. Сприяє ослабленню психічної і неврологічної симптоматики при цереброваскулярній патології.

Офтальмологія. Для лікування хронічної судинної патології хоріоідеї (судинної оболонки ока) і сітківки.

Оториноларингологія. Для лікування старечої туговухості при гострій судинній патології, токсичному (медикаментозному) ураженні або ураженні іншого характеру (ідіопатичного, внаслідок шумового впливу), хвороби Меньєра і шуму у вухах.

Протипоказання.

Гостра фаза геморагічного церебрального інсульту, тяжка ішемічна хвороба серця, тяжкі форми аритмії.

Вагітність, період годування груддю.

Гіперчутливість до активної речовини або до будь-якої здопоміжних речовин.

Застосування препарату дітямпротипоказано (через відсутність даних відповідних клінічних досліджень).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Під час клінічних досліджень при одночасному застосуванні вінпоцетину з бета-блокаторами, такими як клоранолол і піндолол, а також при одночасному застосуванні з клопамідом, глібенкламідом, дигоксином, аценокумаролом або гідрохлоротіазидом ніякої взаємодії між цими лікарськими препаратами виявлено не було. У поодиноких випадках деякий додатковий ефект спостерігався при одночасному застосуванні альфа-метилдопи і вінпоцетину, тому на тлі застосування цієї комбінації препаратів необхідно здійснювати регулярний контроль артеріального тиску.

Хоча дані клінічних досліджень не підтвердили взаємодії, рекомендується дотримуватися обережності у разі одночасного застосування вінпоцетину з лікарськими препаратами, що впливають на центральну нервову систему, а також у разі супутньої антиаритмічної та антикоагулянтної терапії.

Особливості застосування.

При наявності у пацієнта підвищеного внутрішньочерепного тиску, аритмії або синдрому подовженого інтервалуQT, а також на тлі застосування антиаритмічних препаратів курс терапії препаратом можна розпочинати тільки після ретельного аналізу користі та ризиків, пов'язаних із застосуванням препарату.

Рекомендується ЕКГ-контроль при наявності синдрому подовженого інтервалуQT або при одночасному прийомі лікарського препарату, що сприяє подовженню інтервалуQT.

У препараті міститься невелика кількість сорбіту (160 мг/2 мг), тому при наявності у хворого цукрового діабету необхідно періодично контролювати рівень цукру в крові під час курсу терапії препаратом.

Через вміст бензилового спирту (2 мг в 2 мл), можуть виникнути реакції гіперчутливості.

Через вміст натрію метабісульфіту, препарат може викликати серйозні алергічні реакції і бронхоспазм.

У випадку непереносимості пацієнтом фруктози або дефіциту 1, 6-дифосфатази фруктози слід уникати застосування препарату.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

У періодвагітності абогодування груддюзастосування вінпоцетину протипоказано.

Вагітність. Вінпоцетин проникає через плаценту, але в плацентіів крові плода виявляєтьсяубільш низьких концентраціях, ніж у крові матері. Тератогенногоабо ембріотоксичногоефекту відзначено не було. У дослідженнях на тваринах введення великих доз вінпоцетину супроводжувалося в деяких випадках плацентарною кровотечею і викиднем, переважноурезультаті посилення плацентарного кровообігу.

Годування груддю. Вінпоцетинпроникає у груднемолоко. У дослідженнях із застосуванням міченого вінпоцетину радіоактивність грудного молока була в десять разів вища, ніж у крові матері. Кількість, що виділяється з молоком протягом 1 години, становить 0, 25%від введеної дози препарату. Оскільки вінпоцетинпроникаєвмолоко матері, а даних про вплив на організм новонародженого немає, застосування вінпоцетину в період годування груддю протипоказане.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Немає даних про вплив вінпоцетину на здатність керувати автотранспортом та працювати з механізмами, але слід враховувати імовірність виникнення під час застосування препарату сонливості, запаморочення та вертиго.

Спосіб застосування та дози.

Допускається застосування препарату лише увигляді повільної внутрішньовенної крапельної інфузії! (Швидкість інфузії не має перевищувати максимально 80 крапель/хвилину! )

Препарат не можна вводити внутрішньом'язово, а також препарат не можна вводити внутрішньовенно без розведення!

Початкова добова доза дорослим, як правило, становить 20 мг в 500 мл розчину для інфузії. Ця доза може бути збільшена до 1 мг/кг маси тіла на добу, протягом 2-3 днів, залежно від переносимості препарату пацієнтом.

Середня тривалість курсу терапії становить 10-14 днів, звичайна добова доза – 50 мг/добу (50 мг у 500 мл розчину для інфузії) – з розрахунку на масу тіла в70 кг.

Після завершення курсу інфузійної терапії рекомендується продовжити терапію пацієнта препаратом Кавінтон у формі таблеток.

Кавінтон концентрат для розчину для інфузійможна розводити фізіологічним розчином аборозчинами для інфузій, що містять глюкозу(наприклад, Салсол, Рінгер, Ріндекс, Реомакродекс). Розчин для інфузії слід використати протягом 3 годин після приготування.

Пацієнтам із захворюваннями нирок або печінки корекції дозування не потрібно.

Діти.

Застосування препарату дітямпротипоказано (через відсутність даних відповідних клінічних досліджень).

Передозування.

Випадків передозуванняневідзначалося. На підставі літературних даних введення препаратуудозі 1 мг/кг маси тіла може вважатися безпечним. Оскільки ще немає даних про застосування препарату в дозах, що перевищують цю дозу, введення препаратуу вищих дозах не допускається.

Побічні реакції.

Кавінтон концентрат для розчину для інфузій є безпечним препаратом, що було підтверджено дослідженнями з оцінки безпеки, які включали дані про десятки тисяч пацієнтів і продемонстрували, що навіть ті небажані ефекти, які виникали найчастіше, не потрапляли під категорію «Часто > 1/100» згідно з визначеннямMedDRA, тобто побічні ефекти з найбільшою імовірністю виникнення реєструвалися з частотою менше 1 %. З цієїпричини в таблиці нижче відсутня категорія частоти «Часто».

Небажані реакції зазначені нижче з поділом за класами систем органів і з зазначенням частоти виникнення згідно з термінологієюMedDRA:

Таблиця 1.

Клас системиорганів

(MedDRA 12. 1)

Нечасто

(≥1/1000 - < 1/100)

Рідко

(≥1/10000 - < 1/1000)

Дужерідко

(< 1/10000)

З бокукровіта лімфатичноїсистеми

Тромбоцитопенія

Аглютинаціяеритроцитів

Анемія

З бокуімунноїсистеми

Гіперчутливість

З бокуметаболізмута харчування

ГіперхолестеринеміяЦукровийдіабет

Анорексія

Психічні розлади

Ейфорія

Занепокоєння

Збудження

Депресія

З бокунервовоїсистеми

Головний біль

ЗапамороченняГеміпарез

Сонливість

Тремор

Втрата свідомостіГіпотензія

Стан перед втратою свідомості

З бокуорганів зору

Гіфема

Гіперметропія

Зниженнягостроти зору

Міопія

Гіперемія конʼюнктивиНабряксоска зоровогонерва

Диплопія

З бокуорганів слухуталабіринту

Порушенняслуху

Гіперакузія

Гіпоакузія

Вертиго

Шумувухах

З бокусерця

Ішемія/інфарктміокарда

Стенокардія

Аритмія

Брадикардія

Тахікардія

Екстрасистолія

Відчуття серцебиття

Серцеванедостатність

Фібриляція передсердь

З боку судин

Артеріальна гіпотензія

Артеріальна гіпертензія

Припливи

Коливанняартеріальноготиску

Венозна недостатність

З боку шлунково-кишковоготракту

Дискомфортуживоті

Сухістьу роті

Нудота

Гіперсекреція слини

Блювання

З бокушкіри тапідшкірної клітковини

Еритема

Гіпергідроз

Кропив′янка

Дерматит

Свербіж

Загальні порушеннятареакціїу місцівведення препарату

Відчуттяжару

Астенія

Дискомфортугрудній клітці

Запалення/тромбоз у місці інʼєкції

Результатидосліджень

Зниженняартеріальноготиску

Підвищенняартеріальноготиску

Подовження інтервалу QT наЕКГ

Депресія сегментуST наЕКГ

Підвищеннярівня сечовиниукрові

Підвищення рівня

лактатдегідрогенази

Подовження інтервалуPR на ЕКГ

Змінина ЕКГ

Термін придатності. 5 років.

Умови зберігання.

Зберігати при температурі не вище 250С в оригінальній упаковці для захисту від впливу світла. Препарат зберігати у недоступному для дітей місці.

Несумісність.

Концентрат для приготування розчину для інфузій хімічно несумісний з гепарином, таким чином їх не можна змішувати в одному шприці. Проте, супутнє лікування антикоагулянтом може бути проведено.

Концентрат для приготування розчину для інфузій також несумісний з розчинами для інфузій, що містять амінокислоти, тому під час лікування інфузія вінпоцетину не повинна використовуватися разом з розчинами для інфузій, що містять амінокислоти.

Упаковка.

По 2 мл в ампулі; по 5 ампул у пластиковій формі; по 2 пластикові форми вкартонній упаковці.

Категорія відпуску. За рецептом. Для застосування тільки в умовах стаціонару.

Виробник.

ВАТ «Гедеон Ріхтер».

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

Н-1103, Будапешт, вул. Демреї, 19-21, Угорщина,