КАМІРЕН XL таблетки 4 мг

Rp

Форма випуску та дозування

Таблетки, 4 мг

Таблетки, 4 мг

Упаковка

Блістер №10x1
Блістер №10x3
Блістер №10x9

Блістер №10x1

Аналоги

Класифікація

Класифікація еквівалентності

N/A

info

Діюча речовина

ДОКСАЗОЗИН

Виробник:

КРКА Словенія

Форма товару

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою з модифікованим вивільненням

Умови відпуску

за рецептом

Rp

Реєстраційне посвідчення

UA/4530/01/01

Дата останнього оновлення: 10.07.2020

Характеристика

 • Вагітність і годування груддю: Через відсутність на даний час належних та добре контрольованих досліджень щодо вивчення застосування препарату вагітним, безпечність застосування доксазозину у період вагітності залишається невстановленою.Тому препаратКамірен XLслід застосовувати лише тоді, коли потенційні переваги лікування, з точки зору лікаря, виправдовують потенційний ризик. Хоча удослідженнях на тваринах препарат не виявляв тератогенної дії, його застосування у дуже високих дозах призводило до зниження тривалості життя плода.
 • Взаємодія з іншими лікарськими засобами: Застосування з інгібіторами PDE-5 (фосфодіестераза 5 тип)
 • Діти: Камірен XL не рекомендується призначати дітям, оскільки безпеку та ефективність цього препарату у педіатричній практиці не вивчали.
 • Заявник: КРКА, д.д., Ново место, Словенія
 • Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами: Здатність керувати автомобілем та механізмами може погіршитися, особливо на початку лікування доксазозином.
 • Наказ МОЗ: №406 від 13.07.2011
 • Особливі застереження: Інформація, що надається пацієнту
 • Передозування: Якщо передозування спричинило артеріальну гіпотензію, хворого слід негайно покласти на спину, опустивши голову вниз. При необхідності можна вжити інших симптоматичних заходів. Враховуючи високий ступінь зв’язування доксазозину з білками крові, діаліз неефективний.
 • Побічні реакції: Як і інші антагоністиα1-адренорецепторів, доксазозин може також спричинити ортостатичну гіпотензію, особливо на початку лікування. Камірен XL у вигляді таблеток з модифікованим вивільненням діючої речовини забезпечує рівномірну концентрацію доксазозину у плазмі крові без вираженого піку, тому ризик появи ортостатичної гіпотензії або деяких інших побічних ефектів нижчий порівняно з ризиком при застосуванні звичайних таблеток. Ці явища, як правило, зникають спонтанно, але при появі тривалих або виражених побічних реакцій рекомендується зменшити дозу або відмінити препарат.
 • Показання: Артеріальна гіпертензія
 • Протипоказання: Препарат протипоказаний наступним категоріям пацієнтів:
 • Реєстраційне посвідчення: UA/4530/01/01
 • Термін дії реєстраційного посвідчення: 17.01.2022
 • Склад: 1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою, з модифікованим вивільненням містить 4 мг доксазозину у вигляді доксазозину мезилату
 • Терміни зберігання: 5 років
 • Торгівельне найменування: КАМІРЕН XL
 • Умови відпуску: за рецептом
 • Умови зберігання: Лікарський препарат не потребує спеціальних умов зберігання.
 • Фармакотерапевтична група: Селективний антагоніст 1-адренорецепторів.

Упаковка

Блістер №10x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

Камірен XL

(Kamiren® XL)

Склад:

діюча речовина: 1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою, з модифікованим вивільненням містить 4 мг доксазозину у вигляді доксазозину мезилату;

допоміжні речовини: гіпромелоза, кальцію гідрофосфат безводний, лактози моногідрат, магнію стеарат, Oпадрай білий Y-1-7000 (містить гіпромелозу, титану діоксид (E 171), макрогол 400).

Лікарська форма. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою, з модифікованим вивільненням.

Фармакотерапевтична група. Селективний антагоніст α1-адренорецепторів.

Код АТС С02С А04.

Клінічні характеристики.

Показання.

Артеріальна гіпертензія

Препарат показаний для лікування артеріальної гіпертензії і може застосовуватися як засіб першого ряду для більшості хворих з метою контролю артеріального тиску. У пацієнтів, у яких не вдається досягти адекватного зниження артеріального тиску із застосуванням одного антигіпертензивного препарату, доксазозин може бути застосований у комбінації з іншими лікарськими засобами, такими як тіазидні діуретики, β-блокатори, антагоністи кальцію або з інгібіторами ангіотензинперетворювального ферменту.

Доброякісна гіперплазія передміхурової залози (ДГПЗ)

Препарат показаний для усунення затримки відтоку сечі та симптомів, пов’язаних з ДГПЗ. Хворим на ДГПЗ можна призначати Камірен XL як при наявності артеріальної гіпертензії, так і при нормальному артеріальному тиску. При призначенні препарату хворим з ДГПЗ і нормальним артеріальним тиском зміни останнього несуттєві. Хворим з артеріальною гіпертензією та ДГПЗ можна проводити ефективну монотерапію Каміреном XL.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до хіназолінів, доксазозину або до будь-якого іншого компонента препарату.

Спосіб застосування та дози.

Камірен XL, таблетки з модифікованим вивільненням, необхідно ковтати цілими, запиваючи деякою кількістю рідини. Таблетки не можна розжовувати, розламувати або подрібнювати. Препарат можна вживати до, під час або після їди.

Артеріальна гіпертензія та доброякісна гіперплазія простати

Звичайною дозою Камірену XL є 1 таблетка (4 мг) 1 раз на добу. Оптимальний ефект препарату досягається через 4 тижні лікування. Добова доза 4 мг є ефективною для більшості пацієнтів. Якщо через 4 тижні лікування не досягається адекватного ефекту, то за умови нормального перенесення препарату пацієнтом можна збільшити дозу до 8 мг 1 раз на добу. Максимальна рекомендована доза – 2 таблетки (8 мг) 1 раз на добу.

Пацієнти літнього віку: застосовують звичайну дозу для дорослих.

Пацієнти з нирковою недостатністю: зважаючи на те, що фармакокінетичні параметри практично незмінні у пацієнтів з нирковою недостатністю та відсутні повідомлення про погіршення вихідної ниркової функції при застосуванні доксазозину, більшості пацієнтів можна застосовувати звичайний режим дозування.

Пацієнти з печінковою недостатністю: слід дотримуватися обережності при призначенні доксазозину хворим з порушенням функції печінки.

Якщо пацієнт пропустив прийом дози, це не приймають до уваги, а наступну таблетку слід прийняти у звичайний час.

Побічні реакції.

Як і інші антагоністи α1-адренорецепторів, доксазозин може також спричинити ортостатичну гіпотензію, особливо на початку лікування. Камірен XL у вигляді таблеток з модифікованим вивільненням діючої речовини забезпечує рівномірну концентрацію доксазозину у плазмі крові без вираженого піку, тому ризик появи ортостатичної гіпотензії або деяких інших побічних ефектів нижчий порівняно з ризиком при застосуванні звичайних таблеток. Ці явища, як правило, зникають спонтанно, але при появі тривалих або виражених побічних реакцій рекомендується зменшити дозу або відмінити препарат.

Артеріальна гіпертензія

Найбільш розповсюджені небажані реакції, пов’язані з доксазозином, були постурального зразка (дуже рідко зустрічалося синкопе) або були неспецифічними та включали:

порушення з боку травного тракту: нудота;

порушення з боку нервової системи: запаморочення, головний біль, постуральне запаморочення, втрата свідомості, сонливість;

порушення з боку дихальної системи: риніт;

організм у цілому: астенія, набряки, підвищена втомлюванність, нездужання.

Доброякісна гіперплазія передміхурової залози

Досвід застосування доксазозину показав практично такі ж самі небажані ефекти, що й під час застосування при артеріальній гіпертензії.

Можливе виникнення наступних додаткових типів небажаних реакцій:

порушення з боку системи крові та лімфатичної системи: лейкопенія, тромбоцитопенія;

порушення з боку органа слуху та лабіринту: шум у вухах;

порушенняз боку органа зору: порушення чіткості зору, інтраопераційний синдром атонічної райдужки;

порушення з боку травного тракту: біль у животі, запор, діарея, диспепсія, метеоризм, сухість у роті, блювання;

порушення з боку гепатобіліарної системи: холестаз, гепатит, жовтяниця;

порушення з боку імунної системи: алергічні реакції;

порушення метаболізму та обмін речовин:aнорексія;

порушення з боку скелетно-м’язової системи та сполучної тканини:aртралгія, біль у спині, м'язові спазми, слабкість м'язів, міалгія;

порушення з боку нервової системи: гіпестезія, парестезія, тремор;

психічні порушення: ажитація, підвищена тривожність, депресія, безсоння, нервозність;

порушення з боку сечостатевої системи: дизурія, гематурія, порушення сечовипускання, збільшення частоти сечовипускання, ніктурія, поліурія, нетримання сечі;

порушення з боку репродуктивної системи: гінекомастія, імпотенція, пріапізм, затримка еякуляції;

порушення з боку дихальної системи: посиленнябронхоспазму, кашель, задишка, носова кровотеча;

порушення з боку шкіри та підшкірної клітковини: алопеція, свербіж, пурпура, висипання, кропив’янка;

порушення з боку серцево-судинної системи: припливи крові з відчуттям жару, постуральна гіпотензія;

інші:порушення печінкових лабораторних параметрів, збільшення маси тіла, біль.

Нижче наведені інші побічні реакції, які відзначалися у постреєстраційному періоді у хворих з артеріальною гіпертензією: брадикардія, тахікардія, відчуття серцебиття, загрудинний біль, стенокардія, інфаркт міокарда, порушення мозкового кровообігу, серцеві аритмії.

Передозування.

Якщо передозування спричинило артеріальну гіпотензію, хворого слід негайно покласти на спину, опустивши голову вниз. При необхідності можна вжити інших симптоматичних заходів. Враховуючи високий ступінь зв’язування доксазозину з білками крові, діаліз неефективний.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Через відсутність відповідних та добре контрольованих досліджень у період вагітності або годування груддю безпечність доксазозину у цих категорій пацієнтів не встановлена. У зв’язку з цим застосування препарату у період вагітності або годування груддю можливе лише тоді, коли потенційна користь перевищує можливий ризик.

Діти.

Камірен XL не рекомендується призначати дітям, оскільки безпека та ефективність цього препарату у педіатричній практиці не вивчалися.

Особливості застосування. 

Постуральна гіпотензія/Синкопе

Як і для всіх альфа-блокаторів, у незначного відсотка пацієнтів може спостерігатися постуральна гіпотензія, яка проявляється у вигляді запамороченні та слабкості, у дуже рідких випадках може спостерігатися втрата свідомості (синкопе), що виникла у результаті розпочатої терапії.

Призначаючи терапію будь-яким ефективним α-блокатором, пацієнту слід повідомити, як уникнути симптомів, пов’язаних з постуральною гіпотензією та які заходи він має вжити.

Пацієнтів слід попередити про можливість виникнення вищевказаних ситуацій, у результаті яких може виникнути запаморочення та втрата свідомості протягом початкової терапії доксазозином.

Печінкова недостатність

Слід дотримуватися обережності при призначенні доксазозину хворим із порушенням функції печінки.

Інтраопераційний синдром атонічної райдужки

Під час оперативного втручання з приводу каракти у пацієнтів, які приймають або приймали блокатори α1-рецепторів, спостерігався інтраопераційний синдром атонічної райдужки (Intraoperative Floppy Iris Syndrome – IFIS – варіант синдрому малої зіниці). Оскільки IFIS може спричинити технічні труднощі, під час виконання оперативного втручання необхідно попередити хірурга-офтальмолога про поточний прийом блокаторів α1-рецепторів або прийом цих препаратів у минулому перед операцією.

Особливі попередження щодо неактивних інгредієнтів

Препарат містить лактозу, тому пацієнтам з рідкісними спадковими формами неперенисомисті галактози, недостатністю лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції не слід застосовувати даний препарат.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботи з іншими механізмами.

Здатність керувати автомобілем та механізмами може погіршитися, особливо на початку лікування доксазозином.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. 

Застосування з інгібіторами PDE-5 (фосфодіестераза 5 тип)

Застосування доксазозину на фоні застосування інгібіторів PDE-5 слід здійснювати з обережністю, адже у деяких пацієнтів можуть виникнути симптоми артеріальної гіпотензії.

Інше

Більша кількість доксазозину у плазмі крові (98 %) зв’язується з білками. Доксазозин практично не впливає на зв’язування з білками таких препаратів як дигоксин, варфарин, фенітоїн та індометацин. Клінічний досвід вказує на відсутність негативних взаємодій при одночасному застосуванні доксазозину та тіазидних діуретиків, фуросеміду, β-блокаторів, нестероїдних протизапальних засобів, антибіотиків, гіпоглікемічних препаратів для перорального застосування, сечогінних лікарських засобів та антикоагулянтів.

Фармакологічні властивості. 

Фармакодинаміка.

Артеріальна гіпертензія

Застосування доксазозину хворим на артеріальну гіпертензію призводить до клінічно значущого зниження артеріального тиску внаслідок зменшення периферичного опору судин. Цей ефект пов’язують із селективною блокадою a1-адренорецепторів, які знаходяться у судинах. Зазвичай максимальне зниження артеріального тиску спостерігається протягом 2-6 годин після прийому разової дози препарату. У хворих з артеріальною гіпертензією артеріальний тиск під час лікування доксазозином був однаковим у положенні лежачи і стоячи.

Пацієнти з артеріальною гіпертензією, які приймають звичайні таблетки Камірен, можуть замінити їх таблетками з модифікованим вивільненням Камірен XL. Ефективність та безпека лікування не змінюються. Вплив на функцію серця є незначним та тимчасовим. На відміну від неселективних a1-адреноблокаторів, при тривалому лікуванні доксазозином толерантність до препарату не розвивається.

При застосуванні препарату 1 раз на добу клінічно значущий гіпотензивний ефект зберігається протягом 24 годин. Стабільний ефект зниження артеріального тиску спостерігається через кілька тижнів регулярного прийому. Якщо ефект є незадовільним, пацієнтам можна паралельно призначати інші антигіпертензивні засоби: β-блокатори, діуретики, антагоністи кальцієвих каналів або інгібітори ангіотензинперетворювального ферменту.

Доксазозин має сприятливий вплив на ліпіди крові зі значним підвищенням відношення ліпідів високої щільності до загального рівня та суттєвого зменшення сумарної кількості тригліцеридів та загального рівня холестерину. Це дає йому переваги над діуретиками та β-адреноблокаторами, які чинять негативний вплив на ці параметри.

Враховуючи встановлений зв’язок артеріальної гіпертензії та порушень ліпідного обміну з ішемічною хворобою серця сприятлива дія доксазозину одночасно на артеріальний тиск і рівень атерогенних ліпідів спричиняє зниження ризику розвитку ішемічної хвороби серця.

Лікування із застосуванням доксазозину мало результатом зменшення лівошлуночкової гіпертрофії, інгібування агрегації тромбоцитів та підвищення активності у тканинах плазміногену. Крім того, доксазозин поліпшував чутливість периферичних тканин до інсуліну у пацієнтів, у яких вона порушена.

Для доксазозину практично відсутні небажані метаболічні ефекти і його можна застосовувати пацієнтам з бронхіальною астмою, цукровим діабетом, лівошлуночковою дисфункцією, подагрою.

У пацієнтів з артеріальною гіпертензією було показано, що лікування доксазозином пов’язано з поліпшенням стану еректильної дисфункції. У пацієнтів, які приймали доксазозин, зареєстрована менша кількість нових випадків еректильних дисфункцій порівняно з пацієнтами, які приймали інші антигіпертензивні засоби.

Доброякісна гіперплазія передміхурової залози (ДГПЗ)

Призначення доксазозину хворим із симптомами ДГПЗ призводить до значного поліпшення уродинаміки, зменшення проявів і симптомів захворювання. Таку дію препарату пов’язують із селективною блокадою α1-адренорецепторів, які знаходяться у м’язовій стромі та капсулі передміхурової залози, а також у шийці сечового міхура.

Доксазозин є сильним блокатором α1-адренорецепторів підтипу ІА, які складають близько 70 % усіх підтипів рецепторів, що є у передміхуровій залозі. Саме цим пояснюється дія препарату у пацієнтів з ДГПЗ.

Доксазозин показав стабільну ефективність та безпечність під час тривалого лікування пацієнтів з ДГПЗ (аж до 48 місяців).

Фармакокінетика.

Камірен XL, таблетки з модифікованим вивільненням, добре всмоктуються після перорального застосування. Максимальна концентрація доксазозину у плазмі крові поступово досягається через 8-9 годин. Максимальні концентрації у плазмі крові речовини з таблеток з модифікованим вивільненням становлять тільки 1/3 концентрацій зі стандартних таблеток, у той час коли найнижчі концентрації є однаковими в обох формах препарату. Тому профіль доксазозину в у плазмі крові є більш однаковим.

Виведення з плазми крові є двофазним з кінцевим періодом напіввиведення 22 години, що дає змогу призначати препарат 1 раз на добу. Доксазозин піддається активній біотрансформації; лише менше 5 % дози виводиться у незміненому стані.

У пацієнтів з нирковою недостатністю відсутні суттєві фармакокінетичні особливості порівняно з пацієнтами з нормальною нирковою функцією.

Існують обмежені дані щодо пацієнтів з порушеною функцією печінки та щодо впливу препаратів, здатних змінювати печінковий метаболізм (наприклад, циметидин).

Через те, що лікарський засіб метаболізується переважно у печінці, застосування доксазозину пацієнтам з порушеною функцією печінки слід здійснювати з обережністю.

Приблизно 98 % доксазозину зв’язується з білками плазми крові.

Доксазозин переважно метаболізується шляхом О-деметилювання та гідроксилювання.

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості: білі круглі дещо двоопуклі таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Термін придатності. 5 років.

Умови зберігання.

Лікарський препарат не потребує спеціальних умов зберігання.

Зберігати у недоступному для дітей місці. 

Упаковка.

10 таблеток у блістері; по 1 або по 3, або по 9 блістерів у картонній коробці.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник.

КРКА, д.д., Ново место, Словенія.

Місцезнаходження.

Юридична адреса

Шмар’єшка цеста 6, 8501 Ново место, Словенія.

Фактичне місце виробництва

Цех виробництва таблеток:

Шмар’єшка цеста 6, 8501 Ново место, Словенія.

Виробнича дільниця БЕТА Шентернє:

Новомешка цеста 22, Шентернє, 8310, Словенія.