ІНФЛУВАК суспензія

Абботт Біолоджікалз Б.В.

Rp

Форма випуску та дозування

Суспензія

Суспензія

Упаковка

Шприц попередньо заповнений 0,5 мл №1x1
Шприц попередньо заповнений 0,5 мл №10x1

Шприц попередньо заповнений 0,5 мл №1x1

Аналоги

Відповідних аналогів не знайдено

Класифікація

Класифікація еквівалентності

N/A

info

Діюча речовина

-

Форма товару

Суспензія для ін’єкцій

Умови відпуску

за рецептом

Rp

Реєстраційне посвідчення

UA/13027/01/01

Дата останнього оновлення: 19.01.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
  • Склад: одна доза вакцини (0, 5 мл) сезону 2020/2021 містить поверхневі антигени вірусу грипу (гемаглютинін та нейрамінідазу)* наступних штамів: /A/Guangdong-Maonan/SWL 1536/2019 (H1N1) pdm09-подібний (A/Guangdong-Maonan/SWL 1536/2019, CNIC-1909) 15 мкг ГА**, /A/Hong Kong/2671/2019 (H3N2)-подібний (A/Hong Kong/2671/2019, IVR-208) 15 мкг ГА**, /B/Washington/02/2019-подібний (B/Washington/02/2019, дикий тип) 15 мкг ГА** /* Культивують на курячих ембріонах. /** Гемаглютинін
  • Торгівельне найменування: ІНФЛУВАК® (INFLUVAC®) ВАКЦИНА ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ ГРИПУ, ПОВЕРХНЕВИЙ АНТИГЕН, ІНАКТИВОВАНА
  • Умови відпуску: за рецептом
  • Фармакотерапевтична група: Вакцина для профілактики грипу.

Упаковка

Шприц попередньо заповнений 0,5 мл №1x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

ІНФЛУВАК®

Вакцина для профілактики грипу, поверхневий антиген, інактивована

(INFLUVAC®)

Influenzavaccine, surface antigen, inactivated

Склад:

діючі речовини:

одна доза вакцини (0, 5 мл) сезону 2020/2021 містить поверхневі антигени вірусу грипу (гемаглютинін та нейрамінідазу)* наступних штамів:

A/Guangdong-Maonan/SWL 1536/2019 (H1N1)pdm09-подібний

(A/Guangdong-Maonan/SWL 1536/2019, CNIC-1909) 15 мкг ГА**,

A/Hong Kong/2671/2019 (H3N2)-подібний

(A/Hong Kong/2671/2019, IVR-208) 15 мкг ГА**,

B/Washington/02/2019-подібний

(B/Washington/02/2019, дикий тип) 15 мкг ГА**;

допоміжні речовини: калію хлорид, калію дигідрофосфат, натрію гідрофосфату дигідрат, натрію хлорид, кальцію хлориду дигідрат, магнію хлориду гексагідрат, вода для ін’єкцій.

* Культивують на курячих ембріонах.

** Гемаглютинін.

Склад вакцини відповідає рекомендаціям Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) для Північної півкулі та рішенню ЄС для сезону 2020/2021.

ІНФЛУВАК®може містити сліди яєць (овальбумін, курячі білки), формальдегіду, цетилтриметиламонію броміду, полісорбату 80 або гентаміцину, які використовуються в процесі виробництва (див. розділ «Протипоказання»).

Лікарська форма. Суспензія для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості: безбарвна прозора рідина.

Фармакотерапевтична група. Вакцина для профілактики грипу. Код АТХJ07BB02.

Імунологічні і біологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Серопротекція досягається через 2–3 тижні. Тривалість післявакцинального імунітету до гомологічних штамів або штамів, близьких до тих, що входять до складу вакцини, може коливатися, але зазвичай становить 6 – 12 місяців.

Фармакокінетика. Не застосовується.

Клінічні характеристики.

Показання.

Профілактика грипу, особливо у осіб з підвищеним ризиком тяжкого перебігу захворювання.

ІНФЛУВАК®застосовують дорослим і дітям віком від 6 місяців.

Вакцинація рекомендована:

- особам віком ≥ 65 років, незалежно від стану їх здоров’я;

- дорослим та дітям із хронічними захворюваннями дихальної або серцево-судинної системи, включаючи бронхіальну астму;

- дорослим та дітям із хронічними метаболічними захворюваннями, такими як, наприклад, цукровий діабет;

- дорослим та дітям із хронічними захворюваннями нирок;

- дорослим та дітям з імунодефіцитними станами, що розвинулися внаслідок захворювання або терапії препаратами, які пригнічують імунітет (наприклад цитостатиками, кортикостероїдами), або внаслідок застосування променевої терапії;

- дітям та підліткам (віком від 6 місяців до 18 років), що отримують довготривале лікування препаратами, що містять ацетилсаліцилову кислоту і тому можуть бути віднесені до групи ризику розвитку синдрому Рея на фоні грипозної інфекції.

Протипоказання.

Гіперчутливість до активних речовин, до будь-яких інших допоміжних речовин або до будь-яких компонентів, що можуть бути присутніми у слідовій кількості, таких як яєць (овальбумін, курячі білки), формальдегід, цетилтриметиламонію бромід, полісорбат 80 або гентаміцин.

Хворим з гострими інфекціями і лихоманкою вакцинацію слід проводити після одужання.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

ІНФЛУВАК®можна призначати одночасно з іншими вакцинами, але необхідно вводити їх в різні кінцівки. Слід зауважити, що в таких випадках побічні реакції можуть посилюватися.

Імунна відповідь може бути зниженою у пацієнтів, які проходять лікування імунодепресантами.

Післявакцинації від грипу спостерігалися хибнопозитивні реакціїприпроведеннісерологічнихтестів з використанням методу ELISA для визначення антитіл проти HIV1, вірусу гепатиту С і особливо HTLV1. Метод вестерн-блоту (WesternBlot) спростовує хибнопозитивні результати тестуELISA. Транзиторні хибнопозитивні реакції можуть бути зумовлені відповіддю імуноглобулінів М (IgM) на вакцинацію.

Особливості застосування.

Як і при введенні будь-яких ін’єкційних вакцин, відповідне медичне лікування та медичний нагляд має бути легкодоступним на випадок виникнення анафілактичної реакції після введення вакцини. Пацієнт повинен знаходитися під наглядом лікаря або медичної сестри протягом 30 хвилин після щеплення, враховуючи можливість розвитку анафілактичного шоку в окремих високочутливих осіб.

ІНФЛУВАК®ні за яких обставин не можна вводити внутрішньосудинно.

Після або перед будь-якою вакцинацією у пацієнтів можуть виникати реакції, пов’язані з тривогою, включаючи вазовагальні реакції (втрата свідомості), гіпервентиляцію або реакції, пов’язані зі стресом, як психогенна відповідь на ін’єкцію. Цей стан може супроводжуватися кількома неврологічними ознаками, такими як транзиторне порушення зору, парестезія та тоніко-клонічні судоми кінцівок під часвідновлення нормального фізіологічного стану. Симптоми втрати свідомості зазвичай є негайними (< 5 хвилин), вони виникають під час введення ін’єкції. Стан втрати свідомості не потребує ніяких клінічних маніпуляцій, окрім переведення пацієнта в положення лежачи, щоб запобігти отриманню ним травм.

Імунна відповідь у пацієнтів/дітей з ендогенною або ятрогенною імуносупресією може бути недостатньою.

Інформацію щодо впливу вакцини на результати серологічних тестів див. у розділі «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій».

Невикористаний препарат або матеріали, що залишилися після використання препарату, потрібно утилізувати відповідно до місцевих вимог.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність

ІНФЛУВАК®можна застосовувати протягом усього періоду вагітності. Більше даних з безпеки є для другого та третього триместрів у порівнянні з першим триместром. Проте світові дані щодо застосування препарату не вказують на будь-які небажані наслідки для плода або вагітної, що пов’язані із застосуванням препарату.

Годування груддю

ІНФЛУВАК®можна застосовувати в період годування груддю.

Фертильність

Даних щодо впливу на фертильність немає.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

ІНФЛУВАК®не впливає або чинить незначний вплив на здатність керувати автотранспортом або працювати з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози.

Щеплення осіб на території України здійснюється згідно з вимогами діючих наказів МOЗ України. Дорослим вакцину вводять внутрішньом'язово або глибоко підшкірно переважно в ділянку дельтовидного м’яза плеча; дітям молодшого віку – в передньолатеральну частину стегна. Перед введенням вакцину слід витримати до кімнатної температури. Безпосередньо перед ін'єкцією шприц треба струсити. Перевірити візуально перед введенням.

Дози

Дорослі: 0, 5 мл.

Діти віком від 36 місяців до 18 років: 0, 5 мл.

Діти віком від 6 до 35 місяців: клінічні дані обмежені, можна вводити по 0, 25 мл або 0, 5 мл. Слід застосовувати відповідно до наявних офіційних рекомендацій.

Для введення дози 0, 25 мл зі шприца об’ємом 0, 5 мл необхідно натиснути на поршень та зупинити його рух, коли його внутрішня поверхня досягне позначки для відмірювання половини об’єму вмісту шприца; у шприці залишиться 0, 25 мл вакцини, необхідних для введення.

Діти.

Дітям, які ніколи не були попередньо щеплені проти грипу, рекомендовано ввести другу дозу з інтервалом щонайменше в 4 тижні.

Оскільки відсутній досвід застосування препарату дітям віком від 0 до 6 місяців, не слід застосовувати даний препарат цій віковій категорії пацієнтів.

Передозування.

Несприятливі ефекти в разі передозування малоймовірні.

Побічні реакції.

Прояви побічної дії, що спостерігалися під час проведення клінічних досліджень.

Безпека тривалентної інактивованої вакцини для профілактики грипу оцінена у відкритих неконтрольованих клінічних дослідженнях, що обов’язково проводяться щорічно за участю щонайменше 50 дорослих віком 18–60 років та щонайменше 50 літніх осіб віком від 61 року. Оцінка безпеки проводиться протягом перших 3 днів після щеплення.

Небажані явища під час клінічних досліджень спостерігалися з такою частотою (дуже часто (≥1/10); часто (≥1/100, < 1/10); нечасто (≥1/1000, < 1/100)):

збоку нервової системи: часто – головний біль*;

з боку шкіри та підшкірної клітковини: часто – пітливість*;

збоку скелетно-м'язової системи та сполучної тканини: часто – міалгія, артралгія*;

загальні розлади та стан місця введення: часто – пропасниця, нездужання, озноб, втома; місцеві реакції – почервоніння, набряк, біль, екхімоз, затвердіння*.

*Ці реакції зазвичай зникають через 1–2 дні без лікування.

За даними фармакологічного нагляду в післяреєстраційний період спостерігалися нижчезазначені побічні реакції додатково до зазначених вище

Розлади з боку системи крові та лімфатичної системи: транзиторнатромбоцитопенія, транзиторна лімфаденопатія.

Розлади з боку імунної системи: алергічні реакції, які в рідких випадках можуть призводити до анафілактичного шоку, ангіоневротичного набряку.

Розлади з боку нервової системи: невралгія, парестезія, фебрильні судоми, неврологічні розлади, такі як енцефаломієліт, неврит та синдром Гійєна – Барре.

Судинні розлади: васкуліт, асоційований у дуже рідких випадках із транзиторним порушенням функції нирок.

Розлади з боку шкіри та підшкірної клітковини: генералізовані шкірні реакції, включаючи свербіж, кропив’янку та неспецифічні висипання.

Термін придатності. 1 рік.

Умови зберігання. Зберігати в холодильнику при температурі від 2 до 8 °С. Не заморожувати. Зберігати в оригінальній упаковці для захисту від світла та в недоступному для дітей місці.

Упаковка. По 0, 5 мл суспензії для ін’єкцій у попередньо наповнених одноразових шприцах №1 або №10 в картонній коробці.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник. Абботт Біолоджікалз Б. В.

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

Веєрвег 12, 8121 АА Ольст, Нідерланди.