ХУМАЛОГ розчин 100 МО/мл

Ліллі Франс С.А.С.

Rp

Форма випуску та дозування

Розчин, 100 МО/мл

Розчин, 100 МО/мл

Упаковка

Картридж 3 мл №5x1

Картридж 3 мл №5x1

Аналоги

Відповідних аналогів не знайдено

Класифікація

Класифікація еквівалентності

N/A

info

Діюча речовина

ІНСУЛІН ЛІСПРО

Форма товару

Розчин для ін’єкцій

Умови відпуску

за рецептом

Rp

Реєстраційне посвідчення

UA/4750/01/01

Дата останнього оновлення: 13.01.2021

Загальна інформація

 • Термін дії реєстраційного посвідчення: 21.09.2021
 • Склад: 1 мл розчину містить 100 МО інсуліну лізпро (ДНК-рекомбінантний), що еквівалентно 3, 5 мг
 • Торгівельне найменування: ХУМАЛОГ®
 • Умови відпуску: за рецептом
 • Фармакотерапевтична група: Протидіабетичні засоби.

Упаковка

Картридж 3 мл №5x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯдля медичного застосування лікарського засобу

ХУМАЛОГ®

(HUMALOG®)

Склад:

діюча речовина: 1 мл розчину містить 100 МО інсуліну лізпро (ДНК-рекомбінантний), що еквівалентно 3, 5 мг;

допоміжні речовини: гліцерин, метакрезол, цинку оксид, натрію гідрофосфат гептагідрат, кислоти хлористоводневої розчин 10%, натрію гідроксиду розчин 10%, вода для ін'єкцій.

Лікарська форма. Розчин для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості: прозорий безбарвний розчин.

Фармакотерапевтична група. Протидіабетичні засоби. Код АТХ А10АB04.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Основна дія інсуліну лізпро полягає у регулюванні метаболізму глюкози. Крім того, всі інсуліни чинять анаболічну та антикатаболічнудію на різні тканини організму. У тканинах м’язів до таких ефектів належать посилення синтезу глікогену, жирних кислот, гліцерину та білка, а також збільшення поглинання амінокислот, одночасно з пригніченням глікогенолізу, глюконеогенезу, кетогенезу, ліполізу, катаболізму білків та виведення амінокислот.

Інсулін лізпрохарактеризуєтьсяшвидким початком дії (приблизно через 15 хвилин після введення), що дає можливість застосовувати його ближче до прийому їжі (за0–15хвилиндо прийому їжі) порівняно зі звичайним інсуліном (за 30–45 хвилин до прийому їжі). Інсулін лізпро швидко виявляє свою дію та має коротшу тривалість дії (від 2 до 5 годин) порівняно зі звичайним людським інсуліном.

Як і у всіх препаратів інсуліну, тривалість дії інсуліну лізпро може варіюватися в різних людей або в різний час в однієї і тієї самої особи, а також залежить від дози, місця ін’єкції, кровопостачання, температури і фізичної активності. Глюкодинамічна відповідь на інсулін лізпро не залежить від функціональної недостатності нирок або печінки.

Фармакокінетика.

Початок дії інсуліну лізпро спостерігається через 15 хвилин після підшкірного введення; максимальний ефект розвивається через 30–70 хвилин; тривалість дії – 2–5 годин. Деякі дослідження з людським інсуліном засвідчили збільшення рівнів циркулюючого інсуліну у пацієнтів з нирковою та/або з печінковою недостатністю. Ретельний моніторинг глюкози та підбір відповідної дози інсуліну, включаючи інсулін лізпро, є необхідним у таких випадках. У пацієнтів з діабетомIIтипу фармакокінетика інсуліну лізпро та інсуліну людського розчинного була приблизно однаковою та не залежить від функціонального стану нирок.

Клінічні характеристики.

Показання. Лікування цукрового діабету у дітей та дорослих, які потребують введення інсуліну для підтримання норми глюкози у крові.

Первинна стабілізація цукрового діабету.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до інсуліну лізпро або до інших компонентів препарату.

Гіпоглікемія.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Потреба в інсуліні може збільшуватися при прийомі лікарських засобів, що мають гіперглікемічну активність, таких як оральні контрацептиви, кортикостероїди, препарати гормонів щитовидної залози, даназол, бета-2-агоністи (такі як ритодрин, сальбутамол, тербуталін).

Потреба в інсуліні може зменшуватися в присутності лікарських засобів, що мають гіпоглікемічну активність, таких як пероральні гіпоглікемічні препарати, саліцилати (наприклад, ацетилсаліцилова кислота), сульфаніламіди, деякі антидепресанти (інгібітори моноаміноксидази, селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну), деякі інгібітори ангіотензинперетворюючого ферменту (каптоприл, еналаприл), антагоністи рецепторів ангіотензину II, бета-блокатори, октреотид або алкоголь.

Перед застосуванням інших препаратів у комбінації з Хумалогом® слід проконсультуватися з лікарем.

Особливості застосування.

Переведення пацієнта на інший тип або іншу торгову марку інсуліну

Переведення пацієнта на інший тип або іншу торгову марку інсуліну слід проводити під строгим контролем лікаря. Зміна дозування, торгової марки (виробника), типу (регуляр/розчинний, НПХ/ізофан, і т. д. ), видового походження(тваринний, людський, аналог людського інсуліну) та/аботипувиробництва (ДНК-рекомбінантний інсулін або інсулін тваринного походження) можепотребувати зміни дози. При застосуванні інсулінів короткої дії пацієнтам, які отримують також і базальний інсулін, необхідно корегувати дози обох інсулінів для досягнення оптимального рівня глюкози в крові протягом доби, особливо в нічний час і натщесерце.

Хумалог® у флаконах.

При одночасному застосуванні з інсулінами тривалішої дії першим у шприц необхідно набирати Хумалог®, щоб уникнути контамінації флакона інсуліном тривалішої дії. Змішування інсулінів завчасно або безпосередньо перед ін’єкцією слід проводити лише за рекомендацією лікаря. Проте необхідно суворо дотримуватись послідовності дій.

Гіпоглікемія та гіперглікемія.

До станів, за яких ранні попереджувальні симптоми гіпоглікемії можуть бути неспецифічними і менш вираженими, відносять наявність цукрового діабету протягом тривалого часу, інтенсивну інсулінотерапію, захворювання нервової системи при цукровому діабеті або прийом лікарських препаратів, таких як бета-адреноблокатори.

Декілька пацієнтів, у яких виникали гіперглікемічні реакції після заміни інсуліну тваринного походження на інсулін людський, повідомили, що ранні попереджувальні симптоми гіпоглікемії були менше виражені або відрізнялися від таких при застосуванні попереднього типу інсуліну. Некореговані гіпоглікемічні або гіперглікемічні реакції можуть призвести до втрати свідомості, коми або летального наслідку.

Застосування невідповідних доз або різке припинення лікування, особливо при інсулін-залежному діабеті, можуть призвести до гіперглікемії та кетоацидозу – станів, що є потенційно летальними.

Потреба в інсуліні та корегування дози.

Потреба в інсуліні може збільшуватися під час захворювань або за наявності емоційних розладів.

Потреба у корегуванні дози може виникнути також при збільшеному фізичному навантаженні або при зміні звичайної дієти. Навантаження одразу після прийому їжі підвищує ризик гіпоглікемії.

Комбіноване застосування з піоглітазоном.

Повідомлялося про випадки серцевої недостатності при комбінованому прийомі піоглітазону з інсуліном, особливо у пацієнтів, які мали фактори ризику розвитку серцевої недостатності. Дану інформацію необхідно враховувати при комбінованому призначенні комбінації Хумалогу із піоглітазоном. За умови застосування даної комбінації необхідно спостерігати пацієнта щодо виникнення ознак та симптомів серцевої недостатності, збільшення маси тіла та появи набряків. Лікування піоглітазоном необхідно припинити при погіршенні серцевих симптомів.

Комбіноване застосування з тіазолідинедіоном.

Існує ризик розвитку набряків та серцевої недостатності при комбінованому прийомі тіазолідинедіону з інсуліном, особливо у пацієнтів, які мають серцево-судинні захворювання в анамнезі.

Уникнення помилок при лікуванні.

Пацієнтам слід перевіряти етикетку інсуліну перед кожною ін’єкцією, щоб уникнути випадкового сплутування з іншими препаратами інсуліну. Пацієнтам слід візуально перевіряти кількість набраних одиниць дози на шприц-ручці КвікПен. Отже, обов’язковою вимогою для пацієнтів при самостійному введенні дози є візуальна перевірка значення лічильника дози в дозувальному вікні шприц-ручки КвікПен. Пацієнтів з повною втратою зору або з ослабленим зором слід проінструктувати, щоб вони завжди отримували допомогу від іншої людини, яка має хороший зір та вміє користуватись шприц-ручкою КвікПен.

Допоміжні речовини.

Цей медичний препарат містить менше 1 ммоль натрію (23 мг) на одиницю дози, тобто фактично не містить натрію.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Застосування у період вагітності

Існує значна кількість даних стосовно застосування Хумалогу® у період вагітності. Не виявлено жодних побічних ефектів інсуліну лізпро на перебіг вагітності або здоров’я плода чи новонародженого. Пацієнткам з інсулінозалежним цукровим діабетом або з гестаційним діабетом, які отримують терапію інсуліном у період вагітності, необхідний ретельний контроль.

Потреба в інсуліні зазвичай знижується під часI триместру та збільшується під часII таIIIтриместрів вагітності. Пацієнткам з цукровим діабетом слід проконсультуватися з лікарем у випадку вагітності або її планування. Під час вагітності пацієнткам з цукровим діабетом потрібен ретельний контроль рівня глюкози в крові, а також загального стану здоров’я.

Годування груддю

Пацієнткам, хворим на діабет, які годують груддю, можуть бути необхідними корекція дозування та/або дієти.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Здатність пацієнтів, які застосовують інсулін, концентруватися та реагувати може бути порушена у результаті гіпоглікемії. Це може стати фактором ризику, коли ця здатність має особливе значення (в т. ч. під час керування автотранспортом або роботи з механізмами). Пацієнтам необхідно вживати запобіжних заходів для уникнення гіпоглікемії при керуванні автотранспортом або при роботі з механізмами. Це особливо важливо для тих пацієнтів, у яких зменшене або відсутнє відчуття попереджувальних симптомів гіпоглікемії або у яких часто виникають епізоди гіпоглікемії. За цих обставин слід оцінити доцільність керування автомобілем або роботи з механізмами.

Спосіб застосування та дози.

Дози.

Доза повинна визначатися лікарем в залежності від потреби пацієнта.

Хумалог® можна вводити безпосередньо перед їжею. За необхідності Хумалог® можна вводити невдовзі після їжі. Хумалог® слід вводити підшкірно. Шприц-ручка КвікПен застосовується лише для підшкірних ін’єкцій. Хумалог® у картриджах застосовується лише підшкірних ін’єкцій з використанням багаторазової шприц-ручки або сумісних систем підшкірної інфузійної помпи.

Підшкірні ін’єкції необхідно виконувати у ділянці плеча, стегна, сідниці або живота. Місця ін’єкцій необхідно змінювати, щоб одне й те саме місце не використовувати частіше, ніж 1 раз на місяць.

Під час ін’єкції Хумалогу® необхідно бути обережним, щоб не потрапити у кровоносну судину. Після ін’єкції місце введення не можна масажувати. Пацієнти повинні бутинавчені правильної техніки проведення ін’єкцій.

Після підшкірної ін’єкції ефект від Хумалогу® настає швидше та триває менше (від 2 до 5 годин) порівняно із застосуванням звичайного людського інсуліну. Швидкий початок дії Хумалогу® дає змогу виконувати ін’єкцію (або у випадку постійної підшкірної інфузії – болюсне введення Хумалогу®) безпосередньо перед вживанням їжі. Тривалість дії будь-якого інсуліну може варіювати у різних пацієнтів або в різні періоди часу в одного і того ж пацієнта. Більш швидкий початок дії в порівнянні з розчинним людським інсуліном зберігається незалежно від місця ін’єкції. Як і для всіх препаратів інсуліну, тривалість дії Хумалогу® залежить від дози, місця ін’єкції, кровопостачання, температури тіла і фізичної активності.

За рекомендацією лікаря Хумалог® можна застосовувати у комбінації з інсуліном тривалої дії або пероральними препаратами сульфонілсечовини.

Окремі групи пацієнтів.

Пацієнти з нирковою недостатністю.

Потреба в інсуліні може зменшуватися за наявності ниркової недостатності.

Пацієнти з печінковою недостатністю.

Потреба в інсуліні може зменшуватися у пацієнтів з порушенням функції печінки в результаті зниження процесів глюконеогенезу і метаболізму інсуліну, однак у пацієнтів з хронічною печінковою недостатністю підвищена резистентність до інсуліну може призвести до збільшення потреби в інсуліні

Застосування Хумалогу® в інсуліновій інфузійній помпі

Для введення Хумалогу® з використанням підшкірної ін’єкційної помпи резервуар помпи може бути заповнений за допомогою флакона Хумалогу®. Деякі помпи сумісні з картриджами, що можуть бути вкладені цілими всередину помпи.

Для інфузій інсуліну лізпро можна застосовувати лише визначені СЕ-моделі інсулінових помп. Перед початком інфузій необхідно ретельно вивчити інструкцію виробника помпи для того, щоб упевнитись у придатності кожної окремої моделі помпи. Використовувати відповідні для помпи резервуар та катетер. При заповненні резервуару помпи не допускайте його пошкодження, використовуючи відповідну довжину голки в системі наповнення. Змінювати інфузійний набір (трубки і канюлі) слід відповідно до вимог інструкції, що надається. Введення інфузійного набору має відбуватись в асептичних умовах. У випадку гіпоглікемії необхідно припинити інфузію до закінчення епізоду гіпоглікемії. У випадку повторення епізоду гіпоглікемії або при значному зниженні рівня цукру в крові необхідно зважити необхідність зменшення або припинення інфузії. Несправність у роботі або закупорка помпи може призвести до швидкого підвищення рівня глюкози в крові. У разі підозри на порушення подачі інсуліну необхідно дотримуватись інструкції до помпи. При застосуванні Хумалогу® в інсуліновій інфузійній помпі його не можна змішувати з іншими інсулінами.

Внутрішньовенне застосування інсуліну

За необхідності Хумалог® можна вводити внутрішньовенно, наприклад, для контролю рівня глюкози при кетоацидозі, гострих захворюваннях або під час операційного втручання та післяопераційного періоду.

Внутрішньовенні ін’єкції інсуліну лізпро необхідно здійснювати відповідно до звичайної клінічної практики виконання внутрішньовенних ін’єкцій, наприклад, шляхом внутрішньовенного болюсу або за допомогою інфузійної системи. Необхідний частий контроль рівня глюкози в крові.

Інфузійні системи з концентраціями від 0, 1 МО / мл до 1, 0 ОД / мл інсуліну лізпро у 0, 9 % розчині натрію хлориду або 5 % розчині декстрози, залишаються стабільними при кімнатній температурі протягом 48 годин. Рекомендується попередньо заправити систему перед початком інфузії.

Особливі застереження при застосуванні Хумалог®.

Невикористаний препарат або відходи слід утилізувати відповідно до вимог законодавства.

Слід оглянути розчин Хумалогу® перед застосуванням. Він має бути прозорим та безбарвним. Не слід використовувати Хумалог®, якщо він мутний, загустілий або має незначне забарвлення чи видимі частки.

Кожна шприц-ручка/картридж повинні бути використані лише для одного пацієнта, навіть за умови зміни голки на пристрої введення, для запобігання передачі збудників інфекційнихзахворювань. Пацієнти, які використовуютьХумалог® у флаконах, в жодному разі не повинні передавати іншим голки чи шприци. Пацієнту слід викинути голку після кожної ін’єкції.

Не можна змішувати інсулін у флаконах з інсуліном у картриджах.

Інструкції щодо приготування та застосування Хумалогу® у картриджі.

Хумалог® у картриджах необхідно застосовувати з багаторазовими пен-ін’єкторами виробництва групи компаній Елі Ліллі енд Компані та не слід використовувати з іншими багаторазовими пен-ін’єкторами, оскільки точність дозування для них не була встановлена.

Слід дотримуватися інструкції для кожного окремого пен-ін’єктора щодо того, як вставити картридж, приєднати голку та ввести ін’єкцію інсуліну.

А)Приготування дози.

Далі наведено загальні рекомендації. Слід ознайомитись з інструкцією виробника кожного окремого пен-ін’єктора щодо заправки картриджа, приєднання голки та проведення ін’єкції інсуліну.

Б)Введення дози

 1. Вимийте руки.
 2. Оберіть місце для ін’єкції.
 3. Протріть шкіру в місці ін’єкції.
 4. Зніміть з голки ковпачок.
 5. Зафіксуйте шкіру, натягнувши її або зібравши її в велику складку. Введіть голку відповідно до інструкціїз використання пен-ін’єктора.
 6. Натисніть кнопку.
 7. Витягніть голку і обережно притисніть місце ін’єкції на декілька секунд. Не розтирайте місце ін’єкції.
 8. Користуючись захисним ковпачком голки, зніміть голку і утилізуйте її відповідно до вимог безпеки.
 9. Місця ін’єкцій чергуйте таким чином, щобін’єкцію в одне й те саме місце робити не частіше приблизно одного разу на місяць.

Інструкції щодо приготування та застосування Хумалог® в шприц-ручці КвікПен.

А) Застосування попередньо заповненої шприц-ручки.

Перед використанням шприц-ручки КвікПен уважно прочитайте інструкції щодо приготування та застосування. Шприц-ручку слід використовувати, як вказано нижче.

Інструкції щодо застосуванняшприц-ручки КвікПен.

За одну ін’єкцію шприц-ручкою КвікПен вводиться доза лікарського засобу Хумалог®від 1 до 60 одиниць, крок набору дози становить 1 одиницю. Кількість одиниць інсуліну відображається у дозувальному вікнішприц-ручки КвікПен.

Кожного разу перед використанням нової шприц-ручки КвікПенслід уважно прочитати інструкцію з застосування, адже вона може містити нову інформацію. Крім того, необхідно обговорити стан Вашого здоров’я та призначене лікування з Вашим лікарем.

Шприц-ручка КвікПен – це одноразова шприц-ручка, що містить 3 мл (300 МО, 100 МО/мл) інсуліну. Використовуючи одну шприц-ручку, Ви можете робити багаторазові ін’єкції. Крок набору дози становить 1 одиницю. Ви можете встановлювати дози від 1 до 60 одиниць інсуліну за одну ін’єкцію. Якщо Вам необхідно ввести дозу, що перевищує 60 одиниць, потрібно виконати 2 або більше ін’єкцій. Після кожної ін’єкції поршень переміщується на незначну відстань, і Ви можете не помітити, що він рухається. Поршень досягне кінця картриджа лише тоді, коли Ви використаєте всі 300 МО.

Не рекомендується використовувати шприц-ручку пацієнтам з повною втратою зору або з ослабленим зором без допомоги людей, навчених правильному використанню шприц-ручки.

Схематичне зображення шприц-ручки КвікПен

Частини голки шприц-ручки

(голки до комплекту не входять)

Частини шприц-ручки КвікПен

Паперове вкладення

Тримач ковпачка

Тримач картриджа

Етикетка шприц-ручки

Індикатор дози

Кнопка введення ін’єкції

Зовнішній ковпачок голки

Внутрішній ковпачок голки

Голка

Ковпачок шприц-ручки

Гумовий диск

Поршень

Тіло шприц-ручки

Дозувальне вікно

Опис шприц-ручки КвікПен з лікарським засобом Хумалог®

Колір тіла шприц-ручки: блакитний.

Колір кнопки дози: бургунді.

Колір етикетки: біла зі смужкою кольору бургунді.

Застосування шприц-ручки КвікПен рекомендовано тільки з голками Бектон, Діксон енд Компані [Becton, DickinsonandCompany(BD)].

Підготовка шприц-ручки КвікПен

· Вимийте руки з милом.

· Прочитайте текст на етикетці шприц-ручки, щоб переконатися, що Ви використовуєте правильний тип інсуліну. Це особливо важливо, якщо Ви застосовуєте більш ніж 1 вид інсуліну.

· Не використовуйтешприц-ручку після закінчення терміну придатності, зазначеного на етикетці. Не використовуйте шприц-ручку протягом більше 28 днів, навіть якщо у ній все ще залишаєтьсяінсулін.

· Завжди використовуйте нову голку для кожної ін’єкції, щоб запобігти інфекції і блокуванню голки.

Крок 1

· Потягніть ковпачок шприц-ручки, щоб зняти його. НЕ знімайте етикетку зі шприц-ручки.

-Якщо Вам не вдається зняти ковпачок шприц-ручки, обережно покрутіть ковпачок назад і вперед, а потім потягніть його, щоб зняти.

· Використовуйте тампон для того, щоб протерти гумовий диск на кінці тримача картриджа.

Крок2

· Перевірка зовнішнього вигляду інсуліну.

- Розчин для ін’єкцій Хумалог® має бути прозорим та безбарвним. Не слід використовувати, якщо він мутний, загустілий або має незначне забарвлення чи видимі частки.

Крок3

· Візьміть нову голку.

· Видаліть паперове вкладення з зовнішнього ковпачка голки.

Крок4

· Надягніть голку, яка знаходиться в ковпачку, прямо по осі на шприц-ручку. Нагвинтіть голку до повного приєднання.

Крок5

· Зніміть зовнішній ковпачок голки. Не викидайте його.

· Зніміть внутрішній ковпачок голки і викиньте його.

Перевірка шприц-ручки КвікПен на надходження інсуліну.

Перевірку шприц-ручки КвікПен на надходження інсуліну потрібно виконувати перед кожною ін’єкцією.

· Перевірка шприц-ручки КвікПен на надходження інсуліну необхідна для того, щоб видалити повітря, що може збиратися в голці або в картриджі з інсуліном під час звичайного використання, а також щоб переконатися, що шприц-ручка працює правильно.

· Якщо Ви не будете виконувати перевіркушприц-ручкинанадходження інсуліну перед кожною ін’єкцією, то Ви можете отримати або занадто низьку, або занадто високу дозу інсуліну.

Крок6

· Встановіть дозу 2 одиниці шляхом обертання кнопки дози.

Крок7

· Спрямуйте шприц-ручку голкою догори. Обережно постукайте по тримачу картриджа, щоб повітря зібралося в його верхній частині.

Крок8

· Направивши голку вгору, натисніть на кнопку дози до упору і появи у дозувальному вікні числа «0». Утримуйте кнопку дози в натиснутому положенні та порахуйте повільно до 5.

― Перевіркашприц-ручки на надходження інсуліну вважається виконаною, коли на кінці голки з’явиться струмінь інсуліну.

― Якщо струмінь інсуліну не з’являється на кінці голки, слід повторити кроки перевіркишприц-ручки на надходження інсуліну, описані вище, до чотирьох разів.

― Якщо Ви все ще не бачите появи з голки струменя інсуліну, слід замінити голку і повторити перевіркушприц-ручкина надходження інсуліну.

Наявність маленьких бульбашок повітря є нормальним і не вплине на дозу інсуліну.

Встановлення дози

· Ви можете встановлювати дози від 1 до 60 одиниць інсуліну за одну ін’єкцію.

· Якщо Вам необхідно ввести дозу, що перевищує 60 одиниць, потрібно зробити 2 або більше ін’єкцій.

― Якщо вам потрібна допомога в прийнятті рішення про те, як саме розділити Вашу дозу, зверніться до Вашого лікаря.

― Для кожної окремої ін’єкції слід використовувати нову голку, а також повторити перевіркушприц-ручкинанадходження інсуліну.

Крок 9

· Поверніть кнопку дози до того числа одиниць, яке Вам необхідно для ін’єкції. Число у дозувальному вікні повинно збігатися з Вашою дозою.

― Крок набору дози становить 1 одиницю.

― Під час обертання кнопки дози чутно клацання.

― НЕ встановлюйте Вашу дозу шляхом підрахунку клацань, адже Ви можете набрати неправильну дозу.

― Ви зможете виправити дозу, обертаючи кнопку дози в зворотному напрямку, доки у дозувальному вікні не з’явиться число, що відповідає Вашій дозі.

― Парні числа надруковані в дозувальному вікні.

― Непарні числа після цифри 1 показані у вигляді прямих ліній між парними.

· Завжди перевіряйте число у дозувальному вікні, щоб переконатися, що Ви набрали правильну дозу.

(Приклад: в дозувальному вікні показано 12 одиниць)

(Приклад: в дозувальному вікні показано 25 одиниць)

· Шприц-ручка не дозволить Вам ввести дозу, що перевищує кількість одиниць, яка залишилася в шприц-ручці.

· Якщо Вам необхідно ввести дозу, що перевищує кількість одиниць, яка залишилась в шприц-ручці, Ви можете ввести ту кількість одиниць, що залишилася, а потім завершити введення дози новою шприц-ручкою або ввести повну дозу за допомогою нової шприц-ручки.

· Це нормально, якщо в ручці залишилась невелика кількість інсуліну, яку Ви не можете ввести.

Введення дози

· Використовуйтетехніку виконанняін’єкції, рекомендовану Вашим лікарем.

· Кожного разу змінюйте місце ін’єкції.

· Ніколи не намагайтеся змінити дозу під час введення інсуліну.

Крок 10:

· Оберіть місце для ін’єкції.

· Хумалог® слід вводити шляхом підшкірної ін’єкції у ділянку живота, сідниць, стегна або плеча.

· Протріть шкіру в місці ін’єкціїтампоном, та дайте їй висохнути.

Крок11

· Введіть голку під шкіру.

· Міцно натисніть на кнопку дози до упору.

· Продовжуючи утримувати кнопку дози, повільно порахуйте до 5, а потім вийміть голку зі шкіри.

5 sec