ХЛОРГЕКСИДИН-КР розчин 0,5 мг/мл

Форма випуску та дозування

Розчин, 0,5 мг/мл

Розчин, 0,5 мг/мл

Упаковка

Контейнер 100 мл №1x1

Контейнер 100 мл №1x1

Аналоги

Класифікація

Класифікація еквівалентності

C

info

Діюча речовина

ХЛОРГЕКСИДИН

Форма товару

Розчин для зовнішнього застосування

Умови відпуску

без рецепту

Реєстраційне посвідчення

UA/9766/01/01

Дата останнього оновлення: 09.07.2020

Характеристика

 • Взаємодія з іншими лікарськими засобами: Для уникнення розвитку дерматитуодночасно застосовувати хлоргексидин і препарати йоду небажано.
 • Діти: Не застосовуватидітям віком до 12 років.
 • Заявник: ПАТ "Хімфармзавод "Червона зірка", м. Харків, Україна
 • Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами: Не впливає.
 • Наказ МОЗ: №810 від 22.11.2011
 • Особливі застереження: Слід уникати потрапляння препарату всередину рани пацієнтам із відкритою черепно-мозковою травмою, ушкодженням спинного мозку, перфорацією барабанної перетинки. При потраплянні розчину на слизові оболонки ока їх слід швидко та ретельно промити водою. Потрапляння гіпохлоридних відбілюючих речовин на тканини, що раніше перебували у контакті з препаратами, які містять хлоргексидин, може сприяти появі на них плям коричневого кольору. Бактерицидна дія препарату посилюється з підвищенням температури. При температурі вище 100 °С препарат частково розкладається.
 • Передозування: Випадки передозування при зовнішньому застосуванні невідомі.
 • Побічні реакції: В окремих випадках при підвищеній індивідуальній чутливості можливіреакції гіперчутливості, сухість та свербіж шкіри, дерматити,липкість шкіри рук, яка спостерігається протягом 3–5 хвилин, фотосенсибілізація. При лікуванні гінгівітів – забарвлення емалі зубів, відкладення зубного каменя, порушення смаку.
 • Показання: Для профілактики інфекцій, що передаються статевим шляхом (сифіліс, гонорея, трихомоніаз, хламідіоз, уреаплазмоз, генітальний герпес).
 • Протипоказання: Підвищена чутливість до компонентів лікарського засобу. Схильність до алергічних реакцій та алергічних захворювань, дерматити, вірусні захворювання шкіри.
 • Реєстраційне посвідчення: UA/9766/01/01
 • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
 • Склад: 100 мл розчину містять: 0,05 г (50 мг) хлоргексидину диглюконату у перерахуванні на 100 % речовину
 • Терміни зберігання: 3р.
 • Торгівельне найменування: ХЛОРГЕКСИДИН-КР
 • Умови відпуску: без рецепта
 • Умови зберігання: Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище25 °С.
 • Фармакотерапевтична група: Антисептичні та дезінфікуючі засоби.

Упаковка

Контейнер 100 мл №1x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ХЛОРГЕКСИДИН-КР

(CHLORHEXIDIN-KR)

Склад лікарського засобу:

діюча речовина: 100 мл розчину містять 0,05 г (50 мг) хлоргексидину диглюконату у перерахуванні на 100 % речовину;

допоміжна речовина: вода очищена.

Лікарська форма. Розчин для зовнішнього застосування.

Безбарвна прозора рідина.

Назва і місцезнаходження виробника. ПАТ «Хімфармзавод “Червона зірка”.

61010, Україна, м. Харків, вул. Гордієнківська, 1.

Фармакотерапевтична група. Антисептичні та дезінфікуючі засоби.

Код АТС D08А С02.

Хлоргексидину диглюконат є катіонним бігуанідом. Хлоргексидин блокує аміногрупи клітинних білків. Проникає у внутрішньоклітинні мембрани бактеріальних клітин, осідає на цитоплазмі і змінює функцію мембрани, перешкоджаючи споживанню кисню, що спричиняє зниження рівня АТФ і загибель клітин. Руйнує ДНК і порушує синтез ДНК у мікроорганізмів. Забезпечує тривалу персистентну антимікробну активність, що перешкоджає розмноженню мікроорганізмів як мінімум протягом 6 годин після застосування препарату. У присутності крові й інших органічних субстанцій антимікробна активність хлоргексидину диглюконату не знижується.

Показання для застосування.

Гнійно-септичні процеси, дезінфекція мікротравм (ран, подряпин, опіків). Препарат також застосовують для профілактики венеричних захворювань (сифіліс, гонорея, трихомоніаз).

Протипоказання.

Індивідуальна підвищена чутливість до хлоргексидину диглюконату. Схильність до алергічних реакцій і алергічних захворювань, дерматит, вірусні захворювання шкіри.

Належні заходи безпеки при застосуванні.

Не рекомендується застосовувати для обробки кон'юнктиви і для промивання ротової і носової порожнин.

Особливі застереження.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Застосовувати препарат у період вагітності та годування груддю дозволяється у випадках, якщо користь для матері переважає потенційний ризик для плода/дитини. Не обробляти поверхню молочних залоз перед годуванням.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Не впливає.

Діти.

Розчин застосовують дітям старше 12 років.

Спосіб застосування та дози.

Препарат тільки для зовнішнього та місцевого застосування. При мікротравмах шкіру навколо рани обробляють розчином, після чого на рану накладають серветку, змочену розчином і фіксують її пов'язкою або пластиром. Перед застосуванням препарату з метою профілактики венеричних захворювань слід помочитися, вимити руки і статеві органи. Після цього слід зняти кришку, натиснути на стінки флакона і струменем розчину обробити шкіру лобка, внутрішніх поверхонь стегон, статевих органів. У зовнішній отвір сечовивідного каналу слід ввести носик насадки, щільно притиснути його до стінки сечовивідного каналу і видавити 1,5 - 3 мл розчину (для чоловіків), або 1 - 1,5 мл розчину (для жінок). Потім, не розтуляючи пальців, витягнути насадку із сечовивідного каналу, а розчин затримати протягом 2-3-х хвилин. Розчином, що залишився, жінки обприскують вагіну. Після процедури рекомендується не мочитися протягом 2 годин. Антисептична обробка шкіри та слизових хлоргексидином ефективна, якщо вона проведена не пізніше 2 годин після статевого акту.

Передозування.

Випадки передозування при зовнішньому застосуванні не відомі.

при помилковому прийомі внутрішньо великої кількості речовини (300мг хлоргексидину, що відповідає 0,5 л 0,05% розчину) настає смерть з ознаками печінково-ниркової недостатності.

При попаданні внутрішньо препарат практично не адсорбується, слід промити шлунок з використанням молока, желатину або сирого яйця.

Побічні ефекти.

Сухість та свербіж шкіри, дерматит.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Для уникнення небезпеки розвитку дерматиту одночасно застосовувати хлоргексидин і препарати йоду не бажано.

Хлоргексидину диглюконат є катіонною речовиною та несумісний з милом та іншими аніонними речовинами (колоїди, гуміарабік, карбоксиметилцелюлоза). Сумісний з препаратами, які містять катіонну групу (бензалконію хлорид, цетримонію бромід).

Етанол посилює дію препарату.

У концентрації 0,05 % хлоргексидину диглюконат несумісний з боратами, карбонатами, хлоридами, цитратами, фосфатами, сульфатами, так як утворюються важкорозчинні осади. 

Термін придатності.

3 роки.

Умови зберігання.

Зберігати в недоступному для дітей, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С.

Упаковка. По 100 мл у контейнері полімерному з насадкою для спрямованого введення лікарського засобу, у пачці з картону.

Категорія відпуску.

Без рецепта.