ХІТОЗАН-ГЕНТА гель 0,1 %

Форма випуску та дозування

Гель, 0,1 %

Гель, 0,1 %

Упаковка

Пакет 5 г №1x1
Туби 15 г №1x1

Пакет 5 г №1x1

Аналоги

Відповідних аналогів не знайдено

Класифікація

Класифікація еквівалентності

N/A

info

Діюча речовина

ГЕНТАМІЦИН

Форма товару

Гель для зовнішнього застосування

Умови відпуску

без рецепту

Реєстраційне посвідчення

UA/7305/01/01

Дата останнього оновлення: 09.07.2020

Характеристика

 • Взаємодія з іншими лікарськими засобами: Значущих явищ несумісності з препаратами інших груп не встановлено. У випадку великих площ ранової поверхні та при тривалому застосуванні не виключена можливість резорбції гентаміцину та полення ото токсичності інших антибіотиків аміноглікозидного ряду, поліміксину В, коліс тину, цефалордину, етакринової кислоти, фуросеміду.
 • Діти: Препарат застосовують дітям віком від 2 років.
 • Заявник: ТОВ "Євразія", Полтавська обл., смт. Котельва, Україна
 • Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами: При застосуванні на невеликих ділянках шкіри у межах рекомендованого терміну лікування препарат не впливає на швидкість реакції.
 • Наказ МОЗ: №680 від 21.09.2009
 • Особливі застереження: При тривалому застосуванні (більше 14 днів) на великих ділянках шкіри, особливо пацієнтам із хронічною нирковою недостатністю, необхідно враховувати можливість резорбтивних ефектів гентаміцину: ототоксичність (запаморочення, нудота, шум у вухах), нефротоксичність (підвищення рівня сечовини і креатиніну в крові, зменшення діурезу), підвищення рівня білірубіну і трансаміназ у сироватці крові.
 • Передозування: Надмірне або довготривале застосування гентаміцину може призвести до надмірного росту нечутливих мікроорганізмів. У разі надлишкового росту резистентних мікроорганізмів рекомендується припинити лікування препаратом і призначити необхідну терапію.
 • Побічні реакції: Можливі алергічні реакції, у тому числі гіперемія, свербіж.
 • Показання: Застосовують (у комплексному лікуванні):
 • Протипоказання: Підвищена чутливість до гентаміцину та до інших компонентів препарату. Дитячий вік до 2 років.
 • Реєстраційне посвідчення: UA/7305/01/01
 • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
 • Склад: 100 г гелю містять: гентаміцину сульфату 0,1 г
 • Терміни зберігання: 3 роки у тубах
 • Торгівельне найменування: ХІТОЗАН-ГЕНТА
 • Умови відпуску: без рецепта
 • Умови зберігання: Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25оС.
 • Фармакотерапевтична група: Антибіотики та хіміотерапевтичні засоби для місцевого застосування у дерматології. Гентаміцин.

Упаковка

Пакет 5 г №1x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ХІТОЗАН-ГЕНТА

 (Hitozan-Genta)

Склад лікарського засобу:

Діюча речовина: гентаміцин;

100 г гелю містять: гентаміцину сульфат 0,1 г;

допоміжні речовини: хітозанова основа (комплекс хітозану та молочної кислоти), гідроксиетилцелюлоза, метилпарагидроксибензоат, пропіленгліколь, гліцерин, вода очищена.

Форма випуску. Гель.

Гель від світло-жовтого до коричневого кольору, однорідної консистенції, зі специфічним запахом.

Назва та місцезнаходження виробника. ТОВ «Євразія», Україна, 38600, Полтавська обл.., смт. Котельва, вул.. Жовтнева, 210 А.

Фармакотерапевтичнагрупа. Антибіотики та хіміотерапевтичні засоби для використання у дерматології. Гентаміцин. Код АТС D06А Х07.

Фармакологічнівластивості. Фармакодинаміка. Гентаміцин - антибіотик широкого спектру дії, належить до групи аміноглікозидів. Проявляє бактеріостатичну дію по відношенню до грампозитивних та грамнегативних мікроорганізмів, у тому числі Ps. aeruginosa, Proteus spp., пеніциліназоутворюючих стафілококів.

Гелева основа препарату забезпечує повну розчинність гентаміцину та його дію у зоні ураження, володіє сорбційними властивостями, поглинаючи рановий ексудат. Гелева основа утворює на ураженій поверхні захисну плівку, що пропускає повітря та запобігає потраплянню інфекції.

Фармкокінетика. Гентаміцин погано проникає через неушкоджену шкіру та слизові оболонки, тому він практично не має резобтивної дії. У випадку потрапляння у системний кровообіг гентаміцин виводиться із сечею у незміненому виді шляхом клубочкової фільтрації. Період напіввиведення: у дорослих при нормальній функції нирок – 2-4 години. При порушенні видільної функції нирок суттєво зменшується його концентрація в крові та період напіввиведення.

Показання до застосування. Застосовують в хірургії для місцевого лікування ран у першій та другій фазах ранового процесу з метою профілактики і лікування гнійних ускладнень; для лікування трофічних виразок; в комбустіології — для лікування опіків II–III А ступеня та відморожувань; в дерматології — для лікування інфекційних захворювань шкіри (піодермії, поверхневі фолікуліти, фурункульози, дерматити, акне та ін.), що викликані чутливими до гентаміцину бактеріями; при побутових травмах для лікування невеликих ран та подряпин.

Протипоказання. Індивідуальна чутливість до гентаміцину.

Особливості застосування. Гель Хітозан-Гента можна використовувати для лікування дітей, оскільки він не є препаратом системного застосування, діє місцево, і в рекомендованих дозах не має резорбтивного ефекту.

Вагітність та лактація. Препарат не рекомендується застосовувати у вагітних жінок і при грудному годуванні.

Спосіб застосування та дози. Застосовують зовнішньо. Гель наносять безпосередньо на ранову поверхню після її обробки, при необхідності накладають стерильну марлеву пов’язку. У разі приліпання пов’язки до ранової поверхні при перев’язках її слід змочити асептичним розчином, в результаті чого гель знову розм’якшується і пов’язка легко відокремлюється. У 1-5 добу лікування ран та інфекційних захворювань шкіри гель наносять 1-2 рази на день; після очищення рани від гнійно-некротичних мас, появи грануляцій -– 1 раз у 1-2 дні; для лікування опіків – 2-3 рази на тиждень. Доза препарату залежить від площі ранової поверхні. При опіках великої поверхні шкіри добова доза гелю не повинна перевищувати 200 г. Тривалість лікування залежить від динаміки загоювання ран, форми та тяжкості захворювання і складає 7-14 днів.

Передозування. Випадки передозування препаратів гентамицину для місцевого застосування не описані. Можливі алергічні реакції, які потребують скасування препарату і десенсибілізуючої терапії. При тривалому застосуванні (більше за 14 днів) на великих ділянках шкіри, особливо у пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю, необхідно враховувати можливість резорбтивних ефектів гентаміцину: ототоксичність (запаморочення, нудота, шум у вухах), нефротоксичність (підвищення рівня сечовини і креатиніну в крові, зменшення діурезу), підвищення рівня білірубіну і трансаміназ у сироватці крові.

Побічна дія. Гентаміцин добре переноситься при місцевому застосуванні. У поодиноких випадках можливе подразнення, алергічні реакції у виді гіперемії та свербежу шкіри у місці нанесення гелю, які швидко минають після припинення застосування препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Значущих явищ несумісності з препаратами інших груп не встановлено. У випадку інтенсивної резорбції гентаміцину можливе посилення ототоксичності інших антибіотиків аміноглікозидного ряду, поліміксину В, колістину, цефалордину, етакринової кислоти, фуросеміду.

Строк зберігання. Термін придатності - 3 роки.

Умови зберігання. В сухому, захищеному від світла місці, при температурі не вище 25оС. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка. По 15 г в тубах. 

Умови відпуску. Без рецепта.