ХЕПІДЕРМ ПЛЮС крем

ТОВ ФК Здоров'я

Форма випуску та дозування

Крем

Крем

Упаковка

Туба 20 г №1x1
Туба 40 г №1x1
Туба 100 г №1x1

Туба 20 г №1x1

Аналоги

Відповідних аналогів не знайдено

Класифікація

Форма товару

Крем для зовнішнього застосування

Умови відпуску

без рецепту

Реєстраційне посвідчення

UA/13321/01/01

Дата останнього оновлення: 19.01.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
  • Склад: 1 г препарату містить декcпантенолу 50 мг, бензалконію хлориду 0, 5 мг; хлоргексидину диглюконату розчину 38, 8 мг
  • Торгівельне найменування: ХЕПІДЕРМ ПЛЮС
  • Умови відпуску: без рецепта
  • Фармакотерапевтична група: Дерматологічні засоби. Препарати, що сприяють загоюванню (рубцюванню) ран.

Упаковка

Туба 20 г №1x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

ХЕПІДЕРМ ПЛЮС

(HAPPYDERMPLUS)

Cклад:

діючі речовини: dexpanthenol, benzalkonium, chlorhexidine;

1 г препарату містить декcпантенолу 50 мг, бензалконію хлориду 0, 5 мг; хлоргексидину диглюконату розчину 38, 8 мг;

допоміжні речовини: спирт цетостеариловий; поліетиленгліколю (макроголу) стеарат; олія рицинова поліетоксильована, гідрогенізована; DL-пантолактон; пропіленгліколь; олія мінеральна; парафін білий м’який; вода очищена.

Лікарська форма. Крем.

Основні фізико-хімічні властивості: кремвідбілого до майжебілого кольоруоднорідноїконсистенції.

Фармакотерапевтична група. Дерматологічні засоби. Препарати, що сприяють загоюванню (рубцюванню) ран. Код АТХ D03А X50.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Крем чинить ранозагоювальну, протизапальну, антибактеріальну, протигрибкову дію.

Декспантенолу клітинах шкіри швидко перетворюється на пантотенову кислоту (вітамін В5)і діє як вітамін. Пантотенова кислота єкомпонентом життєво необхідного коензиму А, який відіграє провідну роль у метаболізмі клітини. Таким чином, декспантенол сприяє формуванню та загоєнню пошкоджених ділянок шкіри і слизових оболонок, підвищує гідратацію рогового шару шкіри, покращує бар’єрні функції шкіри, прискорює мітоз, збільшує міцність колагенових волокон.

Хлоргексидин —антисептик, який добре переноситься і чинить бактерициднудію щодо грампозитивних бактерій, особливо чутливих до штамівStaphylococcus aureus – мікроорганізмів, які найчастіше пов’язані зі шкірними інфекціями. Меншою мірою хлоргексидин активний щодо грамнегативних патогенних мікроорганізмів. Деякі різновидиPseudomonas і Proteus є стійкими до хлоргексидину. Препарат активний щодо грибівСandidaalbicans і деяких інших. При місцевому застосуванні препарат запобігає інфікуванню поверхні рани.

Бензалконію хлорид — четвертинна амонієва сполука, яка чинить антисептичну й протимікробну дію. Бензалконію хлорид чинить бактерицидну дію на широкий спектр грампозитивних і грамнегативних бактерій. Проявляє активність відносно ентерококів, гонококів, стафілококів, коринебактерій, грибів родуCandida, вірусу герпесу типу II, цитомегаловірусу і ВІЛ, хламідій і трихомонад.

Оригінальний склад лікарського засобу забезпечує підвищення ступеня виразності антимікробної дії.

Фармакокінетика. Декспантенолпри зовнішньому застосуваннішвидко абсорбується шкірою. В клітинах шкіри декспантенол швидко перетворюється в пантотенову кислотуі поповнює запаси цього вітаміну в організмі. При надходженні до системного кровотоку пантотенова кислота зв’язується з протеїнами плазми (β-глобуліном та альбуміном). Пантотенова кислота не зазнає біотрансформації, вона видаляється незміненою (60–70 % виводиться із сечею, решта – з фекаліями).

Абсорбціяхлоргексидину крізь непошкоджену шкіру не виявлена. У немовлят, яких купали в миючому 4 % розчині хлоргексидину глюконату, спостерігались низькі концентрації хлоргексидину в крові (1 мкг/мл).

Бензалконійне абсорбується непошкодженою шкірою та слизовими оболонками, призастосуванні в рекомендованих дозах не проникає в плазму крові та грудне молоко.

Клінічні характеристики.

Показання. Лікарський засіб застосовують місцево за такими показаннями:

- для лікування дрібних саден, подряпин, порізів, розчосів, тріщин шкіри, дрібних опіків та профілактики їхнього інфікування;

- для лікування тріщин сосків у жінок, які годують груддю;

- для лікування інфекцій шкіри, зокрема вторинно інфікованих екзем та нейродермітів;

- у комбустіології для лікування гранулюючих опікових ран, підготовки їх до аутодермопластики і після пластичних операцій для поліпшення приживлення шкірних трансплантатів;

- у хірургії для лікування ран різної локалізації і генезу, у тому числі післяопераційних ран, трофічних виразок і пролежнів у фазі регенерації (2 фаза ранового процесу);

- у радіаційній медицині для лікування променевих виразок у фазі регенерації.

Протипоказання. Препарат не слід застосовувати при підвищеній індивідуальній чутливості до будь-якого з його компонентів.

Препарат заборонено наносити на перфоровану барабанну перетинку.

Препарат не можна застосовувати для лікування інфікованих ран з рясною гнійною ексудацією в першій фазі процесу загоєння ран. Застосування крему можливе тільки після ліквідації гнійної інфекції та переходу запального процесу у фазу регенерації.

Препарат не слід застосовувати при алергічних захворюваннях та гемофілії.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Декспантенол може підсилювати дію деполяризуючих міорелаксантів (суксаметонію хлориду, декаметонію броміду) і зменшувати дію недеполяризуючих міорелаксантів (тубокурарину хлориду) у зв’язку зі здатністю стимулювати синтез ацетилхоліну.

Хлоргексидин не сумісний з омилювальними речовинами та іншими аніонними сполуками.

Бензалконію хлорид не сумісний з милами та іншими аніонними сурфактантами, а також з цитратами, йодидами, нітратами, перманганатами, саліцилатами, солями срібла та тартратами.

Препарат не рекомендується застосовувати одночасно з іншими антисептиками, щоб запобігти їх взаємному впливу (протидії або інактивації).

Особливості застосування. Тільки для зовнішнього застосування.

Слід уникати контакту з очима, вухами та слизовими оболонками. При випадковому потраплянні в очі слід промити їх великою кількістю проточної води.

Препарат не рекомендується застосовувати для обробки подразнень шкіри, імовірність інфікування яких є низькою, (наприклад, при сонячному опіку). У таких випадках рекомендується застосовувати ХепіДерм-Здоров’я, крем для зовнішнього застосування. Не застосовувати при алергічних захворюваннях шкіри без інфекційних ускладнень.

Великі за площею, сильно забруднені та глибокі рани, а також рани, що виникли від укусів та проколів, потребують лікарського втручання (існує небезпека правця). Якщо розміри рани протягом 10–14 днів залишаються великими або рана не загоюється, слід переглянути доцільність застосування препарату. Переглянути лікування необхідно також, якщо має місце сильна перифокальна гіперемія, рана набрякає, з’являється сильний біль, посилюється гнійна ексудація або ушкодження супроводжується гарячкою (небезпека сепсису). Якщо симптоми зберігаються або стан погіршується, слід звернутися до лікаря.

Препарат містить спирт цетостеариловий, який може спричинити місцеві шкірні реакції (наприклад контактний дерматит); олію рицинову поліетоксильовану, гідрогенізовану, яка може спричинити шкірні реакції; пропіленгліколь, який може спричинити подразнення шкіри.

Застосування у період вагітності або годування груддю. У період вагітності слід уникати застосування крему на великі поверхні шкіри, оскількидані контрольованих досліджень за участю вагітних жінок відсутні.

Жінкамуперіод годування груддю перед годуванням дитини залишки крему необхідно видалити за допомогою чистих м’яких серветок, а соски і шкіру біля сосків обмити теплою кип’яченою водою.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Невпливає.

Спосіб застосування та дози. Крем застосовують місцево.

Частоту нанесення крему та тривалість лікування визначаєлікар індивідуально, залежно від перебігу захворювання, ефективності та переносимості терапії.

Дорослим і дітям віком від 1 року крем наносять тонким шаром один або кілька разів на добу, залежно від потреби, на попередньо очищені уражені ділянки шкіри. Дозу лікарського засобу встановлюють індивідуально, залежно від площі ураженої ділянки. За необхідності можуть бути застосовані оклюзійні пов’язки.

Препарат слід застосовуватидо повного загоювання ран і ліквідації запального процесу.

Діти. Препарат застосовують дітямвіком від 1 року.

Передозування. При місцевому застосуванні препарату про випадки передозування не повідомлялося. Гіпервітаміноз не спостерігався. Описано підвищення рівня амінотрансферази після самоотруєння хлоргексидином. Часто після повторного місцевого застосування на ті самі ділянки шкіри може виникати її подразнення. Препарат призначений для лікування поверхневих пошкоджень шкіри. Слід уникати застосування на великі ділянки шкіри.

Побічні реакції. З боку імунної системи, шкіри та підшкірної клітковини: алергічні реакції, у тому числі алергічні реакції шкіри, такі як контактний дерматит, алергічний дерматит, свербіж, еритема, відчуття печіння, екзема, висипання, кропив’янка, набряк, подразнення шкіри, пухирці. Гіперчутливість, анафілактичні реакції та анафілактичний шок (що загрожує життю) з відповідними лабораторними та клінічними проявами, що включають синдром астми, реакції від легкого до помірного ступеня, які можуть вражати шкіру, дихальну систему, шлунково-кишковий тракт, серцево-судинну систему, включаючи серцево-дихальну недостатність.

Термін придатності. 2 роки.

Умови зберігання. Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка. Крем по 20 г, 40г або 100 г в тубі у коробці.

Категорія відпуску. Без рецепта.

Виробник. Товариство з обмеженою відповідальністю «Фармацевтична компанія «Здоров’я».

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності. Україна, 61013, Харківська обл. , місто Харків, вулиця Шевченка, будинок 22.