ГІНКГОБА капсули 40 мг

ТДВ ІНТЕРХІМ

Форма випуску та дозування

Капсули, 40 мг
Капсули, 80 мг
Капсули, 120 мг

Капсули, 40 мг

Упаковка

Блістер №10x2
Блістер №10x6

Блістер №10x2

Аналоги

БІЛОБІЛ
БІЛОБІЛ 40 мг

КРКА, д.д., Ново место(SI)

Капсули

БІЛОБІЛ ІНТЕНС 120 МГ
БІЛОБІЛ ІНТЕНС 120 МГ 120 мг

КРКА, д.д., Ново место(SI)

Капсули

БІЛОБІЛ ФОРТЕ
БІЛОБІЛ ФОРТЕ 80 мг

КРКА, д.д., Ново место(SI)

Капсули

ГІЛОБА
ГІЛОБА 40 мг

Мега Лайфсайенсіз Паблік Компані Лімітед(TH)

Капсули

ГІНКГО БІЛОБА-АСТРАФАРМ
ГІНКГО БІЛОБА-АСТРАФАРМ 40 мг

АСТРАФАРМ(UA)

Капсули

від 92.40 грн

Класифікація

Класифікація еквівалентності

N/A

info

Діюча речовина

ГІНКГО ДВУЛОПАТЕВЕ*

Форма товару

Капсули

Умови відпуску

без рецепту

Реєстраційне посвідчення

UA/15691/01/01

Дата останнього оновлення: 19.01.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 05.01.2022
  • Склад: 1 капсула містить гінкго екстракту сухого (Folium Ginkgo) (35-67: 1) (екстрагент – етанол 65 %)/(39, 6-49, 5: 1) (екстрагент – етанол 50 %) 40 мг
  • Торгівельне найменування: ГІНКГОБА
  • Умови відпуску: без рецепта
  • Умови зберігання: Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.
  • Фармакотерапевтична група: Засоби, які застосовуються при деменції.

Упаковка

Блістер №10x2

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

ГІНКГОБА

Склад:

діюча речовина: 1 капсула містить гінкго екстракту сухого (FoliumGinkgo) (35-67: 1) (екстрагент – етанол 65 %)/(39, 6-49, 5: 1) (ек��трагент – етанол 50 %) 40 мг, 80 мг або 120 мг;

допоміжні речовин��: StarLac® (лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний), кремнію діоксид колоїдний безводний, тальк, магнію стеарат, желатин, титану діоксид (Е 171), заліза оксид жовтий (Е 172), б��рвникіндиготин(Е 132).

Лікарська форма. Капсули.

Основні фізико-хімічні властивості: непрозор�� тверді желатинові капсули, корпус – білого кольору, кришка – зеленого кольору. Вміст капсул – порошок жовто-коричневого коль��ру.

Фармакотерапевтична група.

Засоби, які застосо��уються при деменції. Код АТХ N06D X02.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Пре��арат рослинного походження, нормалізує обмін речовин у клітинах, реологічні властивості крові, мікроциркуляцію, медіаторні процеси у центральній нервовій системі.

Пре��аратзбільшує кровотік, особливо в ділянці мікроциркуляції, підвищує переносимість гіпоксії, особливо в тканинах головного мозку, запобігає агрегаці�� еритроцитів, гальмує фактор активації тромбоцитів. Проявляє дозозалежний регулюючий вплив на судинну систему, стимулює продукуванняендотелійзалежногопослаблювального фактора (оксид азоту – NO), розширює дрібні артерії, підвищує тонус вен, тим с��мим регулює кровонаповнення судин. Зменшує проникність судинної стінки (протинабряковийефект – як на рівні головного мозку, так �� на периферії). Зменшує набряк сітківки ока і ушкодження рогівки. Поліпшує компенсацію порушень рівноваги. Маєантитромботичну дію (за раху��ок стабілізації мембран тромбоцитів і еритроцитів, антагонізму дотромбоцитоактивуючогофактора). Запобігає утворенню вільних ра��икалів іперекисномуокисленню ліпідів клітинних мембран. Нормалізує вивільнення, повторне поглинання і катаболізм нейромедіаторів(норепінефрину, дофаміну, ацетилхоліну) та їх здатність сполучатися з рецепторами. Покращує пам’ять і здатність до навчання. Має антигіпоксичну дію, ��окращує обмін речовин в органах і тканинах, сприяє накопиченню у клітинахмакроергів, підвищенню утилізації кисню і глюкози, чинитьнейрозахисну ді��.

Фармакокінетика.

При ��астосуванні внутрішньо біодоступністьгінкголідів А, В ібілобаліду (біологічно активних речовин екстракту гінкго) становить 80–90 %. Максимальна концентрація досягається через 1–2 години після прийомупрепарату. Періоди напіввиведення становлять приблизно 4 години (гінкголідА, білобалід) та 10 годин (гінкголідВ). Гінкголіди А, В ібілобалідв організмі не розпадаються, практично п��вністю виводяться з сечею, незначна кількість виводиться з калом.

Клінічні характер��стики.

Показання.

Симптоматичне лік��вання когнітивних розладів у пацієнтів літнього віку, за винятком пацієнтів із підтвердженою дем��нцією, хворобою Паркінсона, когнітивними розладами ятрогенного походження або такими, що виникли внаслідок депресії чи порушень обміну речовин.

Супутнє лікування запаморочення вестибулярного походження як доповнення до вестибулярної реабілітації.

Симптоматичне лікування шуму у вухах.

Протипоказання.

Гіперчутливість до будь-якого компонента лікарського засобу. Період вагітності.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші ви��и взаємодій.

Суп��тнє застосування препаратів гінкгоз антикоагулянтамикумариново��о ряду (фенпрокумон та ін. ) або антит��омбоцитарними засобами (клопідогрель, ацетилсаліцил��ва кислота та інші нестероїдні протизапальні лікарські засоби) може посилити ефект цих лікарських засобів, внаслідок чого підвищується ризик крово��еч. У проведених дослідженнях з варфарином не виявлено жодної взаємодії варфарину та препаратів гінкго, однак рекомендується забезпечити належний контроль у разі супутнього застосуванняварфарину з лікарськими засобами на основігінкго на початку і наприкін��і лікування, а також у разізмі��и дози абозаміни лікарського засобу.

Дослідження взаємодії зталінололомвказує на можливу здатність екстракту гінкго пригнічувати активність Р-глікопро��еїнів у кишечнику, внаслідок чого може збільшу��атися експозиція лікарських засобів, які є субстратами Р-глікопротеїнів у кишечнику, наприкладдабігатрануетексилату. Слід з обереж��істю приймати лікарські засоби з екстрактом гінкго разом іздабігатраном.

Дослідження взаємодії з ніфедипіном продемонструвало, що максимальна плазмова концентраціяніфедипіну (Cmax) може зб��льшуватися при супутньому застосуванні з препаратами гінкго. У деяких пацієнтів підвищення Cmaxніфедипі��у може досягати 100 % та клінічно проявлятися запамороч��нням та збільшенням інтенсивності припливів.

Взаємодіялікарських засобів з екстрактом гінкго з препаратами, що метаболізуються через ферментну систему цитохрому P450, не може бути повністю виключена (у поодиноких випадках існує можливість інгібування або індукц��ї деяких ізоферментів). Лікарські засоби з екстрактом гінкго прискорюють метаболізм протиепілептичних препаратів (вальпроат, фе��ітоїн), що метаболізуються через систему ферментів CYP2C9. При сумісно��у застосуванні з протиепілептичними засобами може зменшитися судомний поріг, що збільшує можливість епілептичного нападу. Рівень концентрації мідазоламу змінювався після супутнього прийому препарату гінкго, що дозволяє припускати наявністьвзаємодії через CYP3A4. Тому лікарські засоби, які в основному метаболізуються ��ерез CYP3A4 і мають вузький терапевтичний індекс, слід застосовуват�� з обережністю у разі супутнього застосування з препаратами гінкго. Одночасне застосування препаратів гінкго таефавіренцу не рекомендоване з огляду на можливе зменшення плазмової концентраціїефавіренцу внаслідок індукц��ї цитохрому CYP3A4 (див. розділ «Особливості застосування»).

Лік��рський засіб не слід приймати при тривалому зас��осуваннітіазиднихдіуретиків.

Особливості засто��ування.

Через вміст лактози лікарський засібне слід застосовувати пацієнтам з рідкісною спадковою непереносимістю галактози, дефіцитом лактази абосиндромом мальабсорбціїглюкози-галактози.

Перед початком лікування препаратомГінкгоба слід переконатися, чи н�� є патологічні симптоми, які спостерігають��я, наслідком основного захворювання, яке потребує спеціального лікування.

Пер��і ознаки поліпшення стану зазвичай виникають чер��з 1 місяць після початку лікування.

Якщо симптоми погіршуються під час застосування лікарського засобу, слід звернутися до лікаря.

Перш ніж приймати цей лікарський засіб, необхідно проконсультуватися з лікарем пацієнтам зі схильністю до кровотеч (гем��рагічний діатез), пацієнтам, які отримують супутню т��рапію антикоагулянтами та антитромбоцитарними препаратами, цукрознижувальними, антигіпертензивними лікарськими засоба��и, пацієнтам зі встановленою непереносимістю деяких цукрів.

При виявленні підвищеної чутливостідо компонентів лікарського засобу слід припинити його застосування (див. розділ «Протипоказання»).

Лікарські засоби з екст��актом гінкго можуть підвищувати схильність до кровотеч. Перед хір��ргічним втручанням слід повідомити лікаря про застосування лікарського засобу Гінкгоба. Як запобіжний захід, пр��йом цього лікарського засобу слід призупинити за 3–4 дні до ��ірургічного втручання.

З особливою обережністю слід застос��вувати лікарські засоби з екстрактом гінкго у разі супутньої терапії препаратами, що метаболізуються цитохромом Р450 3A4. Не рекомендоване супутнє застосування лікарських засобів з екстрактом гінкго разом зефавіренцом (див. розділ«Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).

У пацієнтів з епілепсіє�� не можна виключити виникнення додаткових судомних нападів ��а тлі прийому лікарських засобів з екстрактом гінкго. Причинно-наслідковий зв’язок цього явища з прийомомпрепаратів гінкго не встановлений.

Відомості про зловживання лікарськими засобами з екстрактом гінкго відсутні. Виходячи з фармакологічних ��арактеристик екстракту гінкго, препарати гінкго не мають потенціалу длязловживання.

Застосування у період ваг��тності або годування груддю.

Період вагітності

Екстракт гінкго може зменшувати здатність тромбоцитів до агрегації. Схильність до кровотечі може ��більшуватися.

Оскільки даних щодо безпеки ��астосування екстракту гінкго вагітним жінкам недостатньо, застосування лікарського зас��бу у період вагітності протипоказане (див. розділ «Протипоказання»).

Період годування груддю

Даних про те, що метаболіти екстракту гінкго потрапляють у грудне молоко, немає. Не мо��на виключити ризик для новонароджених та немовлят.

Застосування лікарського засобу у період годування груддю не рекомендуєть��я з огляду на відсутність достатніх даних.

Фертильність

Спеціального дослідження впливу екстракту гінкго на фертильність людини не проводили. Однак певні ефекти спостерігали у самок мишей.

Здатність впливати на шви��кість реакції при керуванні автотранспортом або іншими ме��анізмами.

Досліджень з оцінки впливу екстракту гінкго на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами ��е проводили. Під час лікування необхідно дотримуватися обережності при керуванні автотранспортом або при інших потенційно небезпечних видах діяльності, що потребують підвищеної концентрації уваги та швидкості психомо��орних реакцій. Запаморочення може погіршити здатність керувати автомобілем або іншими механізмами.

Спосіб застосуван��я та дози.

Для перорального застосування. Капсу��и ковтати цілими під час прийому їжі, запиваючи ½ склянки води.

Когнітивні розлади

Дозування 40 мг

По 1–2 капсулі 3 р��зи на добу.

Дозування 80 мг

По 1 капсулі 2–3 ра��и на добу.

Доз��вання 120 мг

По 1 капсулі 1–2 ра��и на добу вранці або вранці та ввечері.

Три��алість лікування становить не менше 8 тижнів. Середня т��ивалість курсу лікування – 3 місяці. Через 3 місяці терапії с��ід проконсультуватися з лікарем щодо необхідності подальшого за��тосування лікарського засобу.

Нейросенсорні розлади, такі як запаморочення, шум у вухах

Дозування 40 мг

По 1 капсулі 3 рази на добу.

Дозування 80 мг

По 1 капсулі 2 рази на добу вранці та ввечері.

Доз��вання 120 мг

По 1 капсулі 1 раз на добу вранці.

Три��алість лікування становить не більше 6–8 тижнів.

Діти.

Достатнього досвіду застосуванняпрепаратів гі��кго діт��м немає, тому застосовувати лікарський засіб цій категорії пацієнтів не рекомендовано.

Передозування.

Приодноразовому або багаторазовомупередозуванні лікарського засобу можуть виникнути диспептичні розлади, порушення свідомості та головний біль. Л��кування симптоматичне.

Побічні реакції.

Побічні реакції, пов’язані із застосуванням лікарських засобів з екст��актом гінкго, класифіковано за системами органів та частотою. Частота в��значається таким чином: дуже часто (≥1/10), часто (≥1/100 – < 1/10), нечасто (≥1/1000 �� < 1/100), рідко (≥1/10000 – < 1/1000), дуже рідко (< 1/10000), часто��а невідома (неможливо оцінити частоту за наявними даними).

З боку імунної сис��еми: часто – реакції г��перчутливості, диспное, нечасто – кропив’янка, рідко – ангіоневротичний набряк.

З боку нервової си��теми: дуже часто – голо��ний біль, часто – запаморочення, синкопе (у т. ч. вазовагальне).

З боку системи крові та лімфатичної системи: частота невідома –крововил��ви (шлунково-кишкові, в очі, у мозок). Існує п��двищена ймовірність цих побічних ефектів у разі супутньої терапії антикоагулянтами та нестероїдними протизапальними засобами.

З боку серцево-судинної системи: пов��домляли про поодинокі випадки серцевої аритмії на тлі застосування лікарських засобів з екстрактом гінкго.

З боку шлунково-ки��кового тракту: часто – абдомінальний біль, диспепсія, діарея, нудота, блювання; розлади травлення.

З боку шкіри і підшкірної клітковини: часто – екзема, свербіж, нечасто – висип, частота невідома – еритема, набряки; почервоніння, запалення шкіри.

У разі виникнення будь-яких небажаних реакцій слід припинити застосування лікарськогозасобу та обов’язково звернутися до лікаря.

Термін придатності.

3 роки.

Умови зберігання.

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітеймісці.

Упаковка.

По 10 капсул у блістері; по 2 або 6 блістерів у пачці.

Категорія відпуск��.

Без рецепта.

Виробник.

Товариство з додатковою відповідальністю «ІНТЕРХІМ».

Місцезнаходження ��иробника та його адреса місця провадження діяльності.

Укр��їна, 65025, м. Одеса, 21-й км. Старокиївської дороги, 40-��.