ГІНГІУМ таблетки 80 мг

Сандоз Фармасьютікалз д.д.

Форма випуску та дозування

Таблетки, 80 мг
Таблетки, 120 мг

Таблетки, 80 мг

Упаковка

Блістер №10x3
Блістер №10x6
Блістер №10x12

Блістер №10x3

Аналоги

ГІНКОФАР
ГІНКОФАР 40 мг

Біофарм(PL)

Таблетки

МЕМОПЛАНТ
МЕМОПЛАНТ 40 мг

Др. Вільмар Швабе ГмбХ і Ко. КГ(DE)

Таблетки

від 261.00 грн

МЕМОПЛАНТ ФОРТЕ
МЕМОПЛАНТ ФОРТЕ 80 мг

Др. Вільмар Швабе ГмбХ і Ко. КГ(DE)

Таблетки

від 477.00 грн

ТАНАКАН
ТАНАКАН 40 мг

Іпсен Фарма Біотек(FR)

Таблетки

ТЕБОКАН
ТЕБОКАН 120 мг

Др. Вільмар Швабе ГмбХ і Ко. КГ(DE)

Таблетки

від 550.00 грн

Класифікація

Класифікація еквівалентності

N/A

info

Діюча речовина

ГІНКГО ДВУЛОПАТЕВЕ*

Форма товару

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою

Умови відпуску

без рецепту

Реєстраційне посвідчення

UA/11869/01/01

Дата останнього оновлення: 19.01.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
  • Склад: 1 таблетка містить сухого екстракту (35-67 : 1), отриманого з листя гінкго білоба (Ginkgo biloba leaves), 80 мг; /екстрагент: ацетон 60 % (м/м), глюкози сироп*; /*- інертний компонент для отримання екстракту/
  • Торгівельне найменування: ГІНГІУМ
  • Умови відпуску: без рецепта
  • Умови зберігання: Зберігати при температурі не вище 30°С в оригінальній упаковці.
  • Фармакотерапевтична група: Засоби, що застосовуються при деменції.

Упаковка

Блістер №10x3

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосуваннялікарського засобу

ГІНГІУМ

(GINGIUM)

Склад:

діюча речовина: 1 таблетка містить сухого екстракту (35-67 : 1), отриманого з листя гінкго білоба (Ginkgobilobaleaves), 80 мг або 120 мг; екстрагент: ацетон 60 % (м/м), глюкози сироп*;

*- інертний компонент для отримання екстракту;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, крохмаль кукурудзяний, натрію крохмальгліколят (тип А), кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, поліетиленгліколь (макрогол 4000), гідроксипропілметилцелюлоза, титану діоксид (Е 171), заліза оксид жовтий (Е 172).

Лікарська форма. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Основні фізико-хімічні властивості:

для випуску серії: овальні, двоопуклі таблетки, вкриті плівковою оболонкою, однорідні кольору охри з рискою з обох боків;

для терміну зберігання: овальні, двоопуклі таблетки, вкриті плівковою оболонкою, кольору охри з охристо-коричневими вкрапленнями з рискою з обох боків і гладенькою поверхнею.

Фармакотерапевтична група.

Засоби, що застосовуються при деменції. Код АТХN06DX02.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Чисельні механізми, що лежать в основі терапевтичного ефекту, наразі у людей не досліджені.

Фармакокінетика.

Діюча речовина – стандартизований екстракт, отриманий з листя гінкго білоба: 24 % гетерозидів та 6 % ди- та сесквітерпенів (гінкголіди A, B і C і білобалід).

У людини були описані лише фармакокінетичні параметри терпенової фракції.

Біодоступність гінкголідів А, B і білобалідів при пероральному застосуванні становить 80-90 %. Максимальна концентрація досягається протягом 1-2 годин; періоди напіввиведення становлять приблизно від 4 годин (білобалід, гінкголід А) до 10 годин (гінкголід В).

Ці речовини в організмі не розпадаються та практично повністю виводяться з сечею, а незначна кількість виводиться з калом.

Клінічні характеристики.

Показання.

Симптоматичне лікування когнітивних розладів у пацієнтів літнього віку, за винятком пацієнтів із підтвердженою деменцією, хворобою Паркінсона, когнітивними розладами ятрогенного походження або такими, що виникли внаслідок ускладнення депресії, судинних порушень, порушень обміну речовин.

Супутнє лікування вертиго вестибулярного походження разом із вестибулярною реабілітацією.

Симптоматичне лікування дзвону у вухах.

Протипоказання.

Гіперчутливість до будь-якого компонента препарату. Вагітність.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

При одночасному застосуванні препарату зантикоагулянтами(наприклад, фенпрокумон, варфарин) абоантиагрегантами(наприклад, клопідогрель, ацетилсаліцилова кислота та інші нестероїдні протизапальні препарати) ефект останніх може посилитися.

Результати досліджень щодо одночасного застосування з варфарином не свідчать про наявність взаємодії, проте рекомендується здійснювати належний моніторинг на початку терапії, при зміні дозування, припиненні застосування або заміні препарату.

Дослідження щодо взаємодії зталінололомпоказали, що екстракт листя гінкго білоба може пригнічувати активність Р-глікопротеїну у травному тракті. Це може призводити до підвищення рівня лікарських засобів у кишечнику, що метаболізуються з участю Р-глікопротеїну, таких якдабігатрану етексилат. Рекомендується з обережністю комбінувати лікарські засоби, що містять екстракт листя гінкго білоба та дабігатран.

В одному з досліджень взаємодії було встановлено, що Сmaxніфедипіну підвищувалася при супутньому застосуванні з екстрактом. У деяких осіб підвищення досягало 100 %, що призводило до запаморочення та посилення ступеня тяжкості припливів.

Одночасне застосуванняпрепаратів, що містять екстракт листя гінкго білоба таефавіренз, не рекомендується; концентрація ефавірензу у плазмі крові може знижуватися в результаті індукціїCYP3A4.

Рівень концентраціїмідазоламузмінювався після супутнього застосування з екстрактом листя гінкго білоба. Тому лікарські засоби, що в основному метаболізуються через CYP3A4 і мають вузький терапевтичний індекс, слід застосовувати з обережністю.

Особливості застосування.

Припогіршенні симптомів захворювання під час застосування лікарського засобу слід звернутися до лікаря.

При патологічно підвищеній тенденції до кровотеч (геморагічний діатез), а також у разі одночасного застосування антикоагулянтів препарат необхідно приймати тільки після консультації з лікарем.

Препарати, що містять екстракт гінкго білоба, можуть підвищувати схильність до кровотеч, тому їх прийом слід припинити за 3-4 дні до хірургічного втручання.

Рекомендується уважно спостерігати за пацієнтами, які одночасно приймають препарати, що метаболізуються цитохромом Р450 3A4.

У пацієнтів з епілепсією не можна виключити посилення епілептичних нападів, спричинених прийомом препаратів, що містять екстракт листя гінкго білоба.

Не рекомендується одночасне застосування препаратів, які містять екстракт гінкго білоба, та ефавірензу.

Пацієнтам з рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, дефіцитом лактази Лаппа або з синдромом мальабсорбції глюкози-галактози не слід приймати препарат, оскільки він містить лактозу.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність. Екстракт з листя гінкго білоба можепогіршувати агрегацію тромбоцитів, тому підвищується схильність до кровотеч. Препарат не слід застосовувати у період вагітності.

Годування груддю. Оскільки невідомо, чи проникають компоненти екстракту в грудне молоко, препарат не слід застосовувати у період годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Дослідження щодо впливу на здатність керувати автомобілем та іншими механізмами не проводили. Проте деякі побічні реакції (наприклад, запаморочення) можуть впливати на здатність керувати автомобілем або іншими механізмами, томупід час лікування слід дотримуватися обережності до з’ясування індивідуальної реакції на препарат.

Спосіб застосування та дози.

Призначати по 1 таблетці 80 мг 2-3 рази на добу або по 1 таблетці 120 мг1-2 рази на добу. Тривалість лікуваннямаєстановити не менше 8 тижнів. Через 3 місяці терапії необхідність подальшого застосування препаратувирішується після консультаціїзлікарем.

При запамороченні тривалість терапії становить не більше 6-8 тижнів.

Тривалість лікування шуму у вухах – не менше 12 тижнів.

Таблеткиковтати не розжовуючи, запиваючи достатньою кількістю рідини (1 склянка води). Таблетки приймати незалежно від прийому їжі.

Діти.

Не застосовувати дітям.

Передозування.

Інформації щодо передозування препарату немає. При передозуванні можуть посилитися побічні ефекти.

Побічні реакції.

Побічні реакції наведено за частотою виникнення: дуже поширені (≥ 1/10), поширені (≥ 1/100, < 1/10), непоширені (≥ 1/1000, < 1/100), рідко поширені (≥ 1/10000, < 1/1000), дуже рідко поширені (< 1/10000), частотаневідома (частота не може бути оцінена через відсутність даних).

З боку системи крові та лімфатичної системи: частота невідома – повідомлялося про виникнення кровотеч в окремих органах (очі, ніс, церебральні та шлунково-кишкові кровотечі),

рідко поширині –серцева аритмія.

З боку імунної системи: частота невідома – реакції гіперчутливості (включаючи анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк, кропив’янку, задишку).

З боку нервової системи: дуже поширені – головний біль; поширені – запаморочення; частота невідома –синкопе (у тому числі вазовагальне).

З боку травного тракту: поширені – діарея, абдомінальний біль, нудота, блювання.

З боку шкіри: частота невідома – алергічні реакції (еритема, набряк, висипи, свербіж, екзема).

При виникненні будь-яких побічних реакцій слід припинити прийом препарату та звернутися до лікаря.

Термін придатності. 3 роки.

Умови зберігання.

Зберігати при температурі не вище 30°С в оригінальній упаковці.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По 10 таблеток у блістері; по 3 (10´ 3) або 6 (10´ 6), або 12 (10´ 12) блістерів у картонній коробці.

Категорія відпуску. Без рецепта.

Виробник.

Салютас Фарма ГмбХ.

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

Отто-вон-Гюріке-Аллеє 1, 39179, Барлебен, Німеччина.