ГЕПАРИН-БІОЛІК розчин 5 000 МО/мл

АТ БІОЛІК

Rp

Форма випуску та дозування

Розчин, 5 000 МО/мл

Розчин, 5 000 МО/мл

Упаковка

Ампули 1 мл №5x1
Флакон 4 мл №5x1
Флакон 5 мл №5x1
Флакон 5 мл №10x1

Ампули 1 мл №5x1

Аналоги

Rp

ГЕПАРИН-ІНДАР 5 000 МО/мл

По виробництву інсулінів Індар(UA)

Розчин

Rp

ГЕПАРИН-НОВОФАРМ 5 000 МО/мл

ТОВ фірма "Новофарм-Біосинтез"(UA)

Розчин

Класифікація

Класифікація еквівалентності

N/A

info

Діюча речовина

ГЕПАРИН НАТРІЮ

Форма товару

Розчин для ін’єкцій

Умови відпуску

за рецептом

Rp

Реєстраційне посвідчення

UA/0822/01/01

Дата останнього оновлення: 16.01.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
  • Склад: 1 мл розчину містить 5000 МО гепарину натрію
  • Торгівельне найменування: ГЕПАРИН-БІОЛІК
  • Умови відпуску: за рецептом
  • Умови зберігання: Несумісність. Гепарин-Біолік не слід змішувати з іншимилікарськими засобами в одному інфузійному контейнері або шприціу зв’язку з можливою преципітацією.
  • Фармакотерапевтична група: Антитромботичні засоби. Група гепарину.

Упаковка

Ампули 1 мл №5x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

ГЕПАРИН-БІОЛІК(HEPARIN-BIOLIK)

Склад:

діюча речовина: гепарин;

1 мл розчину містить 5000 МО гепарину натрію;

допоміжні речовини: спирт бензиловий, натрію хлорид, вода для ін’єкцій.

Лікарська форма.

Розчин для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна або світло-жовтого кольору рідина.

Фармакотерапевтичнагрупа.

Антитромботичні засоби. Група гепарину. Код АТХ В01А В01.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Гепарин є глікозамінгліканом (мукополісахаридом), який складається із сульфатованихзалишківD-глюкозаміну таD-глюкуронової кислоти.

Гепарин – антикоагулянт прямої дії. У розчині гепарин має негативний заряд, що сприяє його взаємодії з білками, які беруть участь у процесі згортання крові. Гепарин зв’язується з антитромбіномIII (кофактор гепарину) та інгібує процес згортання крові шляхомінактивації факторівV, VII, IX, X. При цьому нейтралізуються фактори, які активуютьзгортання крові (калікреїн, ІХа, Ха, ХІа, ХIIа), порушується перехід протромбіну утромбін. Коли процес тромбоутворення вже розпочався, великі кількості гепарину можутьгальмувати подальшу коагуляцію шляхом інактивації тромбіну і гальмуванняперетворення фібриногену у фібрин. Гепарин також попереджає утворення стабільних фібринових згустків шляхом гальмування активації фібринстабілізуючого фактора. Припарентеральному введенні гепарин уповільнює згортання крові, активує процесфібринолізу, пригнічує активність деяких ензимів (гіалуронідази, фосфатази, трипсину), уповільнюючи дію простацикліну на агрегацію тромбоцитів, спричинену дією аденозиндифосфату.

Фармакокінетика.

Після внутрішньовенного вливання максимальний рівень у плазмі крові досягається черезкілька хвилин, після повільної внутрішньовенної інфузії – не пізніше ніж через 2–3 хв, після підшкірної ін’єкції – через 40–60 хв. Об’єм розподілу гепарину відповідає об’єму плазми крові і значною мірою підвищується при збільшенні дози препарату. Білки плазми крові при концентрації гепарину 2 МО/мл крові зв’язують до 95 % препарату, при більш високих концентраціях – менше. Гепарин частково метаболізується у печінці. Близько 20 % виявляється у сечі у формі незміненого гепарину та урогепарину (має активність 50 % активної речовини). Період біологічного напіврозпаду становить 1, 32–1, 72 години. Період напіввиведення з плазми крові становить 30–60 хв. При печінковій недостатностігепарин кумулюється. Гепарин не проникає у грудне молоко, погано проникає крізь плаценту.

Клінічні характеристики.

Показання.

-Профілактика та лікування тромбоемболічних захворювань та їх ускладнень (гострийкоронарний синдром, тромбози та емболії магістральних венi артерій, судин мозку, очей, І фаза синдрому дисемінованого внутрішньосудинного згортання, постійна формамерехтіння передсердь з емболізацією);

-попередження післяопераційних венозних тромбозів та емболій легеневої артерії (урежимі низького дозування) у пацієнтів, які перенесли хірургічні втручання, або у тих, хточерез будь-які інші причини має ризик розвитку тромбоемболічної хвороби;

-попередження згортання крові при лабораторних дослідженнях, діалізі, екстракорпоральному кровообігу, операціях на серці та судинах, прямому переливанні крові.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до гепарину та/або до спирту бензилового; гемофілія; геморагічнідіатези; тромбоцитопенія, підозра на гепариніндуковану імунну тромбоцитопенію; пептична виразка шлунката дванадцятипалої кишки; тяжка артеріальна гіпертензія; цироз печінки, щосупроводжується варикозним розширенням вен стравоходу; тяжка ниркова та печінкованедостатність; бактеріальний ендокардит; менструація; нещодавно проведені хірургічнівтручання, особливо нейрохірургічні та офтальмологічні; виразковий коліт; злоякісніновоутворення; геморагічний інсульт (перші 2–3 доби); черепно-мозкові травми; ретинопатія; крововилив у тканини ока; деструктивний туберкульоз легень; енцефаломаляція; геморагічний панкреонекроз; кровотечі будь-якої локалізації (відкритавиразка шлунка, внутрішньочерепна кровотеча), за винятком геморагії, що виникла на ґрунті емболічного інфаркту легенів (кровохаркання) або нирок (гематурія); повторні кровотечі в анамнезі, незалежно від локалізації; підвищення проникності судин (наприклад, при хворобі Верльгофа); стан шоку; загроза аборту.

Гепарин не можна застосовувати: пацієнтам, які вжили високі дози алкоголю; у виглядівнутрішньом’язових ін’єкцій; при гострих і хронічних лейкозах; апластичних і гіпопластичних анеміях; при гострій аневризмі серця та аорти; під час проведення операцій на головному або спинному мозку, очному яблуку, вухах; після проведення хірургічних операцій на ділянках, де розвиток кровотечі є небезпечним для життяпацієнта; при цукровому діабеті, при проведенні епідуральної анестезії під час пологів. Пацієнтам, яким застосовують гепарин з лікувальною метою, при проведенні плановиххірургічних операцій протипоказана провідникова анестезія, оскільки застосування гепарину у рідкісних випадках може викликати епідуральні або спинномозкові гематоми, у результаті чого може розвинутися тривалий або необоротний параліч.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Пероральні антикоагулянти (дикумарин) та антитромбоцитарні препарати (ацетилсаліцилова кислота, дипіридамол) слід відмінити не менше як за 5 днів перед будь-яким хірургічним втручанням, оскільки вони можуть посилити схильність до кровотечі під час операції або в післяопераційний період.

Антикоагулянти прямої та непрямої дії посилюють дію гепарину. Одночасний прийом аскорбінової кислоти, антигістамінних препаратів та препаратів дигіталісу, тетрациклінів, нікотину, нітрогліцерину, кортикотропіну, тироксину може пригнічувати антикоагулянтну дію препарату. Засоби, що зменшують агрегаціютромбоцитів (ацетилсаліцилова кислота, декстрин, фенілбутазон, ібупрофен, метиндол, дипіридамол, гідроксихлорохін, фібринолітики, аскорбінова кислота, алкалоїди ріжків, індометацин, сульфінпіразон, пробенецид, цефалоспорини, кеторолак, епопростенол, клопідогрель, тиклопідин, стрептокіназа, внутрішньовенне введення пеніцилінів, етакринової кислоти, цитостатиків), при одночасній терапії з гепарином можуть спричиняти крововиливи, тому їх необхідно застосовувати дуже обережно. Ризиккрововиливів також підвищується при комбінованій терапії гепарину з ульцерогенними, імунодепресивними та тромболітичними препаратами.

Гепарин може витісняти фенітоїн, хінідин, пропранолол, бензодіазепіни та білірубін з місць зв’язуваннязбілками плазми крові. При одночасному застосуванні лужні лікарські засоби, енаприлат, трициклічні антидепресанти можуть зв’язуватися з гепарином, що призводить до взаємного зниження ефективності.

Інгібітори ангіотензинперетворюючого ферменту (АПФ), антагоністи ангіотензинуII: можливий розвиток гіперкаліємії.

Алкоголь: одночасне вживання спиртних напоїв може значно підвищити ризик розвитку кровотеч.

Небезпека також підвищується при одночасному застосуванні гепарину з ульцерогенними, імунодепресивними та тромболітичними лікарськими засобами.

Вплив на результати лабораторних досліджень. Хибне збільшення рівня загального тироксину і трийодтироніну. Хибнопозитивний метаболічний ацидоз та гіпокальціємія (у пацієнтів, які перебувають на гемодіалізі). Пригнічення хромогенних лізатних тестів на виявлення ендотоксинів. Гепарин-Біолік може впливати на визначення аміноглікозидів за допомогою імуноферментного аналізу.

Особливості застосування.

При призначенні гепарину з лікувальною метою забороняється вводити препаратвнутрішньом’язово. Слід уникати біопсій, епідуральних анестезій та діагностичнихлюмбальних пункцій.

З обережністю застосовувати пацієнтам, у яких в анамнезі відзначалися реакціїгіперчутливості до низькомолекулярних гепаринів.

Кількість тромбоцитів слід визначати перед початком лікування, у перший день лікуванняі через 3–4 дні протягом усього періоду призначення гепарину (особливо між 6 та 14 днем після початку лікування). Раптове зниженнякількості тромбоцитів потребує негайної відміни лікарського засобу, а також подальшогодослідженняз метою уточнення етіології тромбоцитопенії. При підозрінагепариніндуковану тромбоцитопенію типу І абоIIлікування гепарином слід припинити.

При переході з терапії гепарином на прийом непрямих антикоагулянтів гепаринвідмінити лише тоді, коли непрямі антикоагулянти забезпечать збільшенняпротромбінового часу до терапевтичних меж не менше 2 днів поспіль.

За винятком низькодозового режиму введення, перед початком терапії завжди слід проводити коагуляційні тести.

З великою обережністю гепарин призначають пацієнтам із захворюваннями, під час яких збільшений ризик виникнення кровотеч (наприклад, при артеріальній гіпертензії).

З метою запобігання значній гіпокоагуляції потрібно зменшити дозу гепарину, незбільшуючи інтервалів між ін’єкціями.

Під час застосування гепарину рекомендується контролювати гематологічні показники, атакож спостерігати за клінічним станом пацієнта, особливостями розвитку геморагічнихускладнень.

Препарат містить спирт бензиловий як допоміжну речовину, у зв’язку з чим гепарин не слід застосовувати недоношеним дітям та новонародженим. Спирт бензиловий може спричинити токсичні та алергічні реакції у немовлят та дітей віком до 3 років.

Відміна препарату повинна проводитися поступово.

У пацієнтів віком від 60 років (особливо у жінок) таупацієнтів з порушенням функції нирок гепарин може спричиняти геморагії.

Пацієнти, чутливі до білків тваринного походження, можуть бути чутливими і догепарину.

При підозріна реакцію гіперчутливості за кілька хвилин до введення повної дози слідповільно внутрішньовенно ввести розведену пробну дозу 1000 МО.

Застосування лікарського засобу Гепарин-Біолік потребує обережності в післяопераційний та післяпологовий періоди протягом перших3–8діб (за винятком операцій на кровоносних судинах і у тих випадках, коли гепаринізація необхідна за життєвими показаннями). Особливої обережності слід дотримуватися протягом 36 годин після пологів.

У хворих на артеріальну гіпертензію слід контролювати артеріальний тиск.

У пацієнтівз нирковою недостатністю, метаболічним ацидозом, підвищеною концентрацією калію у крові або тих, хто застосовує препарати калію, під часзастосування препарату рекомендується часто контролювати рівень калію у крові, зважаючина збільшену небезпеку розвитку гіперкаліємії.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Гепарин не протипоказанийу періодвагітності. Препарат не проникає через плаценту. Хоча гепарин не проникає у грудне молоко, застосування його матерям, які годують груддю, в окремих випадках спричиняло швидкий (протягом 2–4 тижнів) розвиток остеопорозу та пошкодження хребта. Доцільність застосування препарату вирішується індивідуально зурахуванням співвідношення користь для матері/ ризик для плода.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Немає даних щодо впливу гепарину на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози.

Гепарин-Біолік призначати у вигляді струминних або переривчастих внутрішньовенних чипідшкірних ін’єкцій. Перед призначенням лікарського засобу потрібно визначити час згортання крові, тромбіновий та активований парціальний тромбопластиновий час, кількість тромбоцитів. Для розведення гепарину використовувати тільки 0, 9 % розчин натрію хлориду.

Дорослимпри гострому тромбозі лікування розпочинати з внутрішньовенного введення 10000–15000 МО Гепарину-Біолік, контролюючи згортання венозної крові, тромбіновий таактивований парціальний тромбопластиновий час. Після цього по 5000–10000 МО Гепарину-Біолік вводити внутрішньовенно кожні 4–6 годин. При цьому адекватноювважається доза Гепарину-Біолік, при якій час згортання крові подовжується у 2, 5–3 рази, аактивований парціальний тромбопластиновий час – у 1, 5–2 рази.

Для профілактики гострого тромбозу Гепарин-Біолік вводити підшкірно по 5000 МО кожні 6–8 годин. При першій фазі синдрому дисемінованого внутрішньосудинного згортаннякрові (ДВЗ) у дорослих гепарин застосовувати підшкірно тривалий часу добовій дозі 2500–5000 МО під контролем тромбінового часу. За 1–2 доби до відміни Гепарину-Біолік добовудозу поступово знижувати.

Під час операції на відкритому серці з підключенням апарату екстракорпоральногокровообігу пацієнтам вводити Гепарин-Біолік у початковій дозі не менше 150 МО на1 кгмаси тіла. Коли процедура триває менше 60 хвилин, призначати дозу 300 МО/кг, а колипроцедура триває більше 60 хвилин, призначати 400 МО/кг.

З профілактичною метою Гепарин-Біолік вводити підшкірно у дозі 5000 МО за 2 години дооперації, потім по 5000 МО кожні 6–8 годин протягом 7 днів.

Як доповнення до стрептокінази застосування по 5000 МО 3 рази на добу або10000–12500 МО 2 рази на добу гепарину натрію може бути показане при підвищеному ризику розвитку тромболітичних ускладнень у хворих:

-при повторному інфаркті міокарда;

-з постійною формою мерехтіння передсердь з емболізацією.

При гострому коронарному синдромі (нестабільній стенокардії або інфаркті міокарда)спочатку струминно внутрішньовенно вводити 5000 МО лікарського засобу Гепарин-Біолік, потім перейти навнутрішньовенне краплинне введення препарату зі швидкістю 1000 МО/год. Швидкістьінфузії необхідно підбирати таким чином, щоб протягом перших 2–3 діб підтримувати активований парціальний тромбопластиновий час на рівні у 1, 5–2 рази більше, ніж йогонормальний показник.

Діти.

Дітямзастосовувати Гепарин-Біолік за такою схемою: початкова доза становить 50 МО/кг(внутрішньовенна ін’єкція/ інфузія), підтримуюча доза – 100 МО/кг кожні 4 години. Середня добова доза для дітей становить 300 МО/кг.

Немовлятам застосовувати від 2 до 10 МО/кг/год внутрішньовенно (постійно абопереривчасто). Підшкірно немовлятам гепарин вводити у добовій дозі 200–300 МО/кг, розподіляючи її на 4–6 ін’єкцій.

У всіх випадках при застосуванні Гепарину-Біолік на 1-3 дні до його відміни призначати непрямі антикоагулянти.

Лікарський засіб застосовувати дітям відповідно до маси їх тіла. Не застосовувати недоношеним дітям та новонародженим. Можливий розвиток алергічних реакцій, у тому числі токсичних, у дітей віком до 3 років.

Передозування.

Тяжкі геморагічні ускладнення, кровотечі. Залежно від тяжкості геморагічного ускладнення слідабо зменшити дозу лікарського засобу Гепарин-Біолік, або відмінити його. Якщо після відміни лікарського засобу Гепарин-Біолік кровотеча продовжується, внутрішньовенно вводять антагоніст гепарину – протаміну сульфат (або хлорид) (1 мл протаміну сульфату нейтралізує 100 МО гепарину). Протягом 90 хв після внутрішньовенного введення розчину Гепарин-Біолік вводять 50 % розрахованої дози протаміну сульфату, 50 % дози – у наступні 3 години.

При індивідуальній несприйнятливості та появі алергічних ускладнень Гепарин-Біолік відміняють негайно і призначають десенсибілізуючі засоби. За необхідності продовження антикоагулянтної терапії застосовують антикоагулянти непрямої дії.

Побічні реакції.

До найбільш розповсюджених побічних реакцій належать крововиливи, підвищення рівняпечінкових ферментів, оборотна тромбоцитопенія та різні дерматологічні порушення. Такожповідомлялося про поодинокі випадки генералізованих алергічних реакцій, некрозу шкіри тапріапізму.

З боку системи крові: тромбоцитопенія І типу, IIтипу; епідуральні та спинномозковігематоми, геморагії, гематурія, кровоточивість ясен, носові кровотечі, крововиливи в нирки, надниркові залози, кровохаркання.

Психічні порушення: депресія.

З боку нервової системи: головний біль, запаморочення.

З боку травного тракту: нудота, блювання, діарея.

З боку гепатобіліарної системи: підвищення рівня печінкових трансаміназ – аланінамінотрансферази (АЛТ) і аспартатамінотрансферази (ACT), лактатдегідрогенази, гамма-глутамілтрансферази та гіперліпідемія (дані порушення єоборотними і зникають при відміні препарату).

З боку шкіри та підшкірної клітковини: висипи (еритематозні, макулопапульозні), кропив’янка, свербіж, свербіж і печіння у ділянці шкіри стоп, некроз шкіри, мультиформнаеритема, алопеція.

З боку опорно-рухового апарату: остеопороз, демінералізація кісток.

З боку статевої системи: пріапізм.

З боку імунної системи: шкірні висипи, кон’юнктивіт, сльозотеча, риніт, бронхоспазм, астма, тахіпное, ціаноз, кропив’янка, алергічний ангіоспазм у кінцівках, анафілактоїдніреакції, анафілактичний шок.

З боку ендокринної системи та метаболізму: гіпоальдостеронізм, метаболічний ацидоз, гіперкаліємія, підвищення рівня тироксину, зниження рівня холестерину, підвищення рівня глюкози вкрові.

З боку серцево-судинної системи: крововиливи та гематоми у будь-якому органі чи системіорганів (підшкірні, внутрішньом’язові, заочеревинні, носові, внутрішньокишкові, шлункові, маткові).

Реакції у місці введення: в місці ін’єкцій, особливо при порушенні техніки введення, можливі дрібні крововиливи (підшкірні та в слизовій оболонці, внутрішні), подразнення, виразки, болючість, крововиливи, гематоми таатрофія.

Інші: нежить, гарячка, нездужання.

Тромбоцитопенія як ускладнення терапії гепарином виникає у 6 % хворих. Вонаможе виникнути як прямий наслідок агрегації тромбоцитів під дією гепарину абовнаслідок імунної реакції, коли антитіло вражає тромбоцити та ендотелій. Реакції першоготипу, як правило, проявляються у легкій формі і зникають після припиненнятерапії, а реакції другого типу мають тяжкий характер. Внаслідок тромбоцитопеніїможуть з’являтися некрози шкіри і тромбози в артеріях («білий тромб»), якісупроводжуються рецидивом венозних тромбоемболій, розвитком гангрени, інфарктуміокарда, інсульту. При появі тяжкої тромбоцитопенії (зниження кількості тромбоцитів у2 рази від початкової кількості) необхідно припинити застосування гепарину.

Може спостерігатися підвищення активності трансаміназ (АЛТ іACT), рівнів вільнихжирних кислот і тироксину; оборотна затримка калію.

Термін придатності. 2роки.

Умови зберігання. Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Несумісність. Гепарин-Біолік не слід змішувати з іншимилікарськими засобами в одному інфузійному контейнері або шприціу зв’язку з можливою преципітацією.

Добутаміну гідрохлорид і гепарин не дозволяється змішувати та вводити внутрішньовенно разом, оскільки утворюються хелатні комплекси.

Упаковка. По 1 мл в ампулі, по 5 ампулу пачці; по 4 мл у флаконі, по 5 флаконів у пачці; по 5 мл у флаконі, по 5 або по 10 флаконів у пачці.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник.

АТ «БІОЛІК», Україна.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

Харківська обл. , місто Харків, Помірки.