ГАСТРОГАРД таблетки

Абботт Лабораторіз ГмбХ

Форма випуску та дозування

Таблетки

Таблетки

Упаковка

Блістер №8x3

Блістер №8x3

Аналоги

КАРБАЦИД ПЕЧАЄВСЬКИЙ
КАРБАЦИД ПЕЧАЄВСЬКИЙ

Технолог(UA)

Таблетки

РЕММАКС-КВ
РЕММАКС-КВ

АТ КИЇВСЬКИЙ ВІТАМІННИЙ ЗАВОД(UA)

Таблетки

від 53.00 грн

РЕННІ БЕЗ ЦУКРУ
РЕННІ БЕЗ ЦУКРУ

Байєр Консьюмер Кер АГ(CH)

Таблетки

РЕННІ З АПЕЛЬСИНОВИМ СМАКОМ
РЕННІ З АПЕЛЬСИНОВИМ СМАКОМ

Байєр Консьюмер Кер АГ(CH)

Таблетки

РЕННІ З МЕНТОЛОВИМ СМАКОМ
РЕННІ З МЕНТОЛОВИМ СМАКОМ

Байєр Консьюмер Кер АГ(CH)

Таблетки

Класифікація

Форма товару

Таблетки для жування

Умови відпуску

без рецепту

Реєстраційне посвідчення

UA/16550/01/01

Дата останнього оновлення: 19.01.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 20.02.2023
  • Склад: 1 таблетка містить кальцію карбонату 680 мг та магнію карбонату важкого 80 мг
  • Торгівельне найменування: ГАСТРОГАРД
  • Умови відпуску: без рецепта
  • Умови зберігання: Не потребує особливих умов зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці.
  • Фармакотерапевтична група: Антациди. Комбіновані препарати та комплексні сполуки алюмінію, кальцію і магнію.

Упаковка

Блістер №8x3

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

ГастроГард

(GastroGuard®)

Склад:

діючі речовини:

кальцію карбонат, магнію карбонат важкий;

1 таблетка містить кальцію карбонату 680 мг та магнію карбонату важкого 80 мг;

допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний безводний, крохмаль кукурудзяний частково прежелатинізований, коповідон, ксиліт, гідроксипропілцелюлоза низькозаміщена (LH-11), смакова добавка «SpearmintFlavourSD», смакова добавка «Menthol L flavour spraydried», тальк, магнію стеарат.

Лікарська форма.

Таблетки жувальні.

Основні фізико-хімічні властивості:

квадратні, двовгнуті таблетки від білого до майже білого кольору із заокругленими кутами.

Фармакотерапевтична група. Антациди. Комбіновані препарати та комплексні сполуки алюмінію, кальцію і магнію. Код АТXA02AD01.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Цей лікарський засіб є комбінацією двох антацидних засобів – кальцію карбонату і магнію карбонату. Механізм дії кальцію карбонату і магнію карбонату є місцевим, грунтується на нейтралізації шлункової кислоти, і не залежить від системної абсорбції.

В шлунку кальцію карбонат і магнію карбонат вступають у реакцію з кислотою шлункового соку, утворюючи воду і розчинні мінеральні солі.

CaCO3 + 2HCl => CaCl2 + H2O + CO2

MgCO3 + 2HCl => MgCl2 + H2O + CO2

Кальцію карбонат має швидку, довготривалу та потужну нейтралізуючу дію. Цей ефект підсилюється за рахунок додавання магнію карбонату, який також має сильну нейтралізуючу дію.

In vitro, загальна нейтралізуюча здатність препарату становить 15, 5 мекв H+ (титрування до кінцевої точки pH 2, 5).

У здорових добровольців значне підвищення рівня рН вмісту шлунка вище вихідного рівня рН досягалося в межах від 1 до 6 хвилин після прийому препарату.

Фармакокінетика.

В шлунку кальцію карбонат і магнію карбонат вступають у реакцію з кислотою шлункового соку, утворюючи воду й розчинні мінеральні солі. Кальцій і магній можуть абсорбуватися з цих розчинних солей. Однак ступінь абсорбції залежить від індивідуальних особливостей пацієнта і прийнятої дози. Абсорбується менше 10 % кальцію і 15

–20 % магнію.

У здорових осіб невелика кількість кальцію та магнію, що абсорбується, зазвичай швидко виводиться з організму нирками. У разі порушення функції нирок концентрації кальцію і магнію в плазмі можуть підвищуватися.

Через вплив різних травних соків поза шлунком розчинні солі перетворюються в кишковому тракті в нерозчинні солі і потім виводяться з організму із калом.

Клінічні характеристики.

Показання.

Для полегшення симптомів, пов’язаних з підвищеною кислотністю шлункового соку (наприклад, печія, шлунково-стравохідний рефлюкс), які призводять до порушення травлення та диспепсії.

Протипоказання.

Гіперчутливість до будь-якого з компонентів препарату (див. розділ «Склад»).

Гіперкальціємія, гіперкальціуріята/або стани, що призводять до гіперкальціємії, наприклад саркоїдоз.

Нефролітіаз внаслідок утворення конкрементів, що містять відкладення кальцію.

Тяжка ниркова недостатність.

Гіпофосфатемія.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Зміни кислотності шлункового соку, що відбуваються під час лікування антацидами, можуть призвести до зниження швидкості і ступеня абсорбції інших препаратів при їх одночасному застосуванні.

Солі кальцію і магнію можуть також перешкоджати всмоктуванню препаратів, що містять фосфати, фториди і залізо.

Тіазидні діуретики знижують виведення кальцію з сечею. У зв’язку з підвищеним ризиком розвитку гіперкальціємії при одночасному застосуванні тіазидних діуретиків необхідно регулярно контролювати рівень кальцію в сироватці крові.

Було встановлено, що антацидні засоби, які містять кальцій та магній, можуть утворювати комплекси з певними речовинами, наприклад з антибіотиками (тетрацикліни, хінолони), серцевими глікозидами (наприклад дигоксин), левотироксином і ельтромбопагом, що призводить до зниження їх абсорбції. Це варто враховувати при одночасному застосуванні таких лікарських засобів.

Таблетки ГастроГард необхідно приймати за 4 години до або через 4 години після прийому ельтромбопагу і через 1–2 години після прийому будь-якого іншого лікарського засобу.

Особливості застосування.

Слід уникати тривалого застосування препарату. Не слід перевищувати вказану дозу, і якщо симптоми зберігаються більше 7 днів, необхідно додатково проконсультуватися з лікарем.

Препарат слід з ​​обережністю призначати пацієнтам із порушенням функції нирок. Якщо таким пацієнтам потрібно застосовувати цей препарат, необхідно регулярно контролювати рівні кальцію, фосфату і магнію в плазмі крові.

У разі ниркової недостатності солі магнію можуть викликати пригнічення центральної нервової системи.

Як і інші антациди, цей лікарський засіб може маскувати наявність злоякісного новоутворення шлунка.

Тривале застосування препарату у високих дозах може призвести до розвитку побічних реакцій, таких як гіперкальціємія, гіпермагніємія і молочно-лужний синдром, особливо у пацієнтів з нирковою недостатністю. Препарат не слід приймати з великою кількістю молока або молочних продуктів.

Тривале застосування може підвищувати ризик утворення каменів у нирках.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Після застосування кальцію карбонату та магнію карбонату протягом вагітності не спостерігалося підвищення ризику виникнення вад розвитку плода. У разі прийому препарату у високих дозах, тривалого застосування або ниркової недостатності ризик гіперкальціємії та/або гіпермагніємії не можна повністю виключити. Таблетки ГастроГард можна застосовувати під час вагітності, якщо приймати їх відповідно до інструкції для медичного застосування, але тривалого прийому високих доз слід уникати.

Таблетки ГастроГард можна застосовувати під час годування груддю, якщо приймати їх відповідно до інструкції для медичного застосування.

Потрібно враховувати, що протягом вагітності та періоду годування груддюГастроГардзабезпечує надходження значної кількості кальцію в доповнення до того об’єму, що надходить з їжею. Тому вагітні жінки повинні обмежити застосування жувальних таблеток ГастроГард відповідно до максимальної рекомендованої добової дози (див. розділ «Спосіб застосування та дози») та уникати супутнього надмірного вживання молока та молочних продуктів. Метою цього застереження є запобігання надлишковому надходженню кальцію в організм, що може призвести до розвитку молочно-лужного синдрому.

Здатністьвпливатинашвидкістьреакціїприкеруванніавтотранспортомабоіншимимеханізмами.

Немає.

Спосібзастосуваннятадози.

Таблетки ГастроГард приймають внутрішньо, розжовуючи або розсмоктуючи їх.

Дорослі та діти віком від 15 років

1 чи 2 таблетки розжовують або розсмоктують через 1 годину після основного прийому їжі або перед сном, або в разі сильного дискомфорту. Дозу можна збільшити на короткий період до 5 таблеток на день.

Застосування при порушенні функції нирок

Див. розділи «Протипоказання» і «Особливості застосування».

Особи літнього віку

Особливого режиму дозування не потребують, але слід дотримуватися застережень, зазначених в розділах «Протипоказання» і «Особливості застосування».

Діти.

Не рекомендовано для застосування дітям віком до 15 років.

Передозування.

Тривале застосування високих доз кальцію карбонату та магнію карбонату, особливо у пацієнтів з порушенням функції нирок, може призвести до ниркової недостатності, гіпермагніємії, гіперкальціємії та алкалозу, які в свою чергу можутьвикликати симптоми з боку шлунково-кишкового тракту (нудота, блювання, запор) та м’язову слабкість. У цих випадках слід припинити застосування препарату та забезпечити достатнє надходження рідини в організм. У тяжких випадках передозування (наприклад, примолочно-лужномусиндромі) необхідно проконсультуватися з лікарем, адже може виникнути необхідність у додаткових заходах з регідратації (наприклад, інфузії).

Побічні реакції.

Дані щодо перерахованих нижче побічних реакцій отримані на основі спонтанних повідомлень, тому класифікація за категоріями частоти CIOMS III не застосовна.

З боку імунної системи

Дуже рідко повідомлялось про реакції гіперчутливості, які проявлялися у вигляді висипів, кропив’янки, ангіоневротичного набряку та анафілаксії.

З боку шлунково-кишкового тракту

Можуть спостерігатися нудота, блювання, дискомфорт у шлунку та діарея.

З боку обміну речовин та харчування

Тривале застосування високих доз препарату, особливо у пацієнтів з порушенням функції нирок, може призвести до гіпермагніємії, гіперкальціємії та алкалозу, які в свою чергу можутьвикликати симптоми з боку шлунка та м’язову слабкість (див. розділ «Передозування»).

З боку опорно-рухового апарату та сполучної тканини

Може спостерігатися м’язова слабкість.

Побічні ефекти, що спостерігаються лише при молочно-лужному синдромі (див. розділ «Передозування»):

- розлади з боку шлунково-кишкового тракту: агевзія;

- загальні розлади та реакції у місці введення: кальциноз та астенія;

- розлади з боку нервової системи: головний біль;

- розлади з боку нирок і сечовидільної системи: азотемія.

Термін придатності.

3 роки.

Умови зберігання.

Не потребує особливих умов зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По 8 таблеток у блістері, по 3 блістери в картонній коробці.

Категоріявідпуску

.

Без рецепта.

Виробник. Алкалоїд АД Скоп’є/Alkaloid ADSkopje.

Місцезнаходженнявиробника та адреса місця провадження його діяльності. Бульв. Александар Македонскі 12, 1000 Скоп’є, Македонія, колишня Югославська Республіка / Blvd. Aleksandar Makedonski 12, 1000 Skopje, Macedonia, theformerYugoslavRepublic of.