ФЛУІМУЦИЛ розчин 100 мг/мл

Замбон С.П.А.

Rp

Форма випуску та дозування

Гранули, 200 мг
Розчин, 100 мг/мл
Таблетки, 600 мг

Розчин, 100 мг/мл

Упаковка

Ампули 3 мл №5x1

Ампули 3 мл №5x1

від 122.00 грн

Аналоги

АЦЦ
АЦЦ 20 мг/мл

Сандоз Фармасьютікалз д.д.(SI)

Розчин

від 136.00 грн

Класифікація

Класифікація еквівалентності

N/A

info

Діюча речовина

АЦЕТИЛЦИСТЕЇН

Форма товару

Розчин для ін’єкцій

Умови відпуску

за рецептом

Rp

Реєстраційне посвідчення

UA/8504/01/01

Дата останнього оновлення: 19.01.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
  • Склад: 1 мл містить ацетилцистеїну 100 мг
  • Торгівельне найменування: ФЛУІМУЦИЛ
  • Умови відпуску: за рецептом
  • Фармакотерапевтична група: Муколітичний засіб.

Упаковка

Ампули 3 мл №5x1

Інструкція

IНСТРУЦIЯ

для медичного застосування лікарського засобу

ФЛУIМУЦИЛ

Склад:

дiюча речовина: ацетилцистеїн;

1 мл міститьацетилцистеїну 100 мг;

допомiжнi речовини: натрію гідроксид, динатрію едетат, вода для ін’єкцій.

Лікарська форма. Розчин для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості: прозорий, безбарвний розчин зі слабким сірчаним запахом.

Після розкриття ампули при тривалому контакті з повітрям може з’являтися слабкий рожево-фіолетовий відтінок.

Фармакотерапевтична група.

Муколітичний засіб. Код АТХR05С В01.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Ацетилцистеїн розріджує мокротиння. Навіть у структурі ацетилцистеїну сульфгідрильних груп сприяє розриву дисульфідних зв’язків кислих мукополісахаридів мокротиння, що призводить до деполяризації мукопротеїдів і зменшення в’язкості слизу. Препарат зберігає активність при наявності гнійного мокротиння.

Ацетилцистеїн чинить антиоксидантну дію, обумовлену наявністю нуклеофільної тіоловоїSH-групи, що легко віддає водень, нейтралізуючи окисні радикали.

Захисний механізм ацетилцистеїну ґрунтується на здатності його реактивних сульфгідрильних груп зв’язувати вільні радикали.

Ацетилцистеїн легко проникає всередину клітини, деацетилюється доL-цистеїну, з якого синтезується внутрішньоклітинний глютатіон.

Глютатіон – високореактивний трипептид, потужний антиоксидант, цитопротектор, що захоплює ендогенні та екзогенні вільні радикали і токсини. Ацетилцистеїн запобігає виснаженню і сприяє підвищенню синтезу внутрішньоклітинного глютатіону, що бере участь в окисно-відновних процесах клітин, сприяючи у такий спосіб детоксикації шкідливих речовин.

Фармакокінетика.

При внутрішньовенному введенні 600 мг ацетилцистеїну максимальна концентрація у плазмі кровiстановить 300 ммоль/л, період напіввиведення з плазми кровi – 2 години. Загальний кліренс – 0, 21 л/год/кг, а об’єм розподілу при плато – 0, 34 л/кг. Ацетилцистеїн проникає у міжклітинний простір, переважно розподіляється у печінці, нирках, легенях, бронхіальному секреті. Ацетилцистеїн та його метаболіти виводяться в основному нирками.

Клінічні характеристики.

Показання.

Гострі і хронічнізахворювання органів дихання, що супроводжуютьсяпідвищенимутворенням мокротиння.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до ацетилцистеїну або доiнших компонентів препарату, виразкова хвороба шлунката дванадцятипалої кишки у стадії загострення, кровохаркання, легенева кровотеча.

Взаємодіязіншимилікарськимизасобамитаіншівидивзаємодій.

Дослідження взаємодії з іншими лікарськими засобами проводились тільки у дорослих.

Одночасний прийомнітрогліцерину та ацетилцистеїну може призвести до вираженої гіпотензії і розширення скроневої артерії. У разі необхідності одночасного застосування нітрогліцерину та ацетилцистеїну пацієнт повинен перебувати під наглядом лікаря щодо розвитку гіпотензії, яка може бути тяжкою. Пацієнта потрібно попередить про можливість виникнення головного болю.

Ацетилцистеїн не слід призначати одночасно з протикашльовими засобами, оскільки пригнічення кашльового рефлексу може посилити застій бронхіального секрету.

Флуімуцил можна застосовувати одночасно зі звичайними бронходилататорами, вазоконстрикторами тощо.

Наявна інформаціяпро взаємодію антибіотика з ацетилцистеїном отримана в дослідженняхin vitroі свідчить про зниження активності антибіотиків після змішування двох речовин. Тому не рекомендується змішувати антибіотики з розчином ацетилцистеїну.

Лабораторні показники

Застосування ацетилцистеїну може змінювати результати кількісного визначення саліцилатів колориметричним методом і результати визначення кетону в сечі.

Особливості застосування.

Пацієнтам, хворимна бронхіальну астму, у період терапії Флуімуцилом необхідно перебувати під контролем лікаря. У разі розвитку бронхоспазму прийом ацетилцистеїну слiд негайно припинити і розпочати відповідне лікування.

Флуімуцил слід застосовувати з особливою обережністю хворим із пептичною виразкою в стадії загострення і в анамнезі, особливо у разі супутнього прийому інших лікарських засобів, що подразнюють слизову оболонку шлунка.

Прийомацетилцистеїну, особливо в формі аерозолю, в основному напочатку терапії, може розрідити секрет бронхіальних залоз і збільшити його об’єм. Якщо пацієнт не може ефективно відкашлювати мокроту, слiд виконати постуральний дренажабо бронхоаспірації, щоб уникнути застою мокротиння.

Внутрішньовенно лікарський засіб необхідно вводити під суворим наглядом лікаря. Побічні діїпри внутрішньовенному введенні ацетилцистеїну можуть виникати частіше, якщо лікарський засіб вводити занадто швидко або у великих дозах. Тому рекомендується суворо виконувати вказівки, наведені у роздiлі «Спосіб застосування та дози».

Використання ацетилцистеїну в дозах, вказаних для лікування отруєння, може збільшити протромбіновий час (знизити протромбіновий індекс, збільшити МНВ).

Сірчаний запах, який з’являється при розкритті ампули Флуімуцилу, є характерним запахом діючої речовиниiніяким чином не впливає на можливість використання препарату.

Розчин ацетилцистеїну при зберіганні у відкритих ампулах або його переміщенні в аерозольне обладнання в рідкісних випадках може набувати легкий фіолетовий колiр, що не впливає на ефективність і переносимість препарату.

Лікарський засіб містить 43 мг (1, 9ммоль) натрію в одній ампулі. Це слід враховувати пацієнтам зі зниженою нирковою функцією або пацієнтам, які знаходяться на контрольованій натрієвій дієті.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

У період вагітності або годування груддю застосування ацетилцистеїну можливе тільки уразi, якщо передбачувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода або дитини та пiд безпосереднiм наглядом лiкаря.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Немає даних, що підтверджують вплив на швидкість реакції.

Спосіб застосування та дози.

Місцеве застосування

Інгаляційне введення: дорослим –по 1 ампулі 1–2 рази на добу за призначенням лікаря протягом 5–10 днів, дітям вiком вiд 6 років- до1 ампули 1–2 рази на добу за призначенням лікаря протягом 5–10 днів.

Ендобронхіальне введення: дорослим та дітям вiком вiд 6 років–до 1 ампули 1–2 рази на добу.

Системне застосування

Внутрішньом’язове введення

Дорослим–по 1 ампулі 300 мг 1–2 разина добу вводити глибоко внутрішньом’язово.

Внутрішньовенневведення

Лікарський засібвводитиповільно краплинноу0, 9 %розчинінатрiю хлоридуабо 5 % розчині глюкози.

Дорослим – по 1 ампулі 300 мг 1–2 рази на добу.

Діти.

Для внутрішньомязового і внутрішньовенного введеннядітямпрепарат не застосовують. Для місцевого застосування лікарський засіб призначати дiтям вiком вiд 6 років.

Передозування.

При внутрішньовенному введенні

Симптоми
Симптоми передозування схожі з симптомами побічних реакцій, що мають великий ступінь тяжкості.

Лікування
Лікування вимагає негайного припинення введення препарату і проведення симптоматичної терапіїі реанімаційних заходів. Специфічний антидот відсутній. Ефективним є проведення діалізу.

При місцевому застосуванні

Симптоми

Випадки передозування не зареєстровані. Високі дози препарату можуть ініціювати виділення великої кількості бронхолегеневого секрету, що призведе до обструкції дихальних шляхів.

Лікування

Проведення бронхоаспірації.

Побічні реакції.

В процесі післяреєстраційного застосування відзначалисянижчезазначеніпобічні ефекти; частота їх виникнення невідома (неможливо оцінити на підставі наявних даних):

Інгаляційне застосування

Системно-органний клас

Побічні ефекти

Порушення збоку імунної системи

Реакції гіперчутливості

Порушення збоку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння

Бронхоспазм, ринорея, бронхіальна обструкція

Порушення збоку шлунково-кишкового тракту

Стоматит, блювання, нудота

Порушення збоку шкіри і підшкірних тканин

Кропив’янка, висипання, свербіж

Парентеральне застосування

Системно-органний клас

Побічні ефекти

Порушення збоку імунної системи

Анафілактичний шок, анафілактичні реакції, анафiлактоїднiреакції, гіперчутливість

Порушення збоку серця

Тахікардія

Порушення збоку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння

Бронхоспазм, диспное

Порушення збоку шлунково-кишкового тракту

Нудота, блювання, біль у животі, діарея, диспепсія, печія

Порушення збоку шкіри і підшкірних тканин

Ангіоневротичний набряк, кропив’янка, почервоніння, висипання, свербіж

Загальні розлади і порушення в місці введення

Набряк обличчя, головний біль, дзвін у вухах, геморагії, гіпертермія

Лабораторніта інструментальні дані

Зниження артеріального тиску, анемія, подовження протромбінового часу

У дуже рідкісних випадках при застосуванні ацетилцистеїну спостерігалися серйозні шкірні реакції, такі як синдром Стівенса–Джонсона і синдром Лайєлла.

У більшості випадків були підозри, що вищевказані шкірно-слизові синдроми можуть бути викликані одночасним застосуванням як мінімум ще одного лікарського засобу. Вразі виникнення шкірно-слизових змін необхідно отримати консультацію лікаря, а також негайно припинити прийом ацетилцистеїну.

Зниження агрегації тромбоцитів при прийомі ацетилцистеїну було підтверджено деякими дослідженнями. Клінічна важливістьцих результатів насьогодніне визначена.

Термін придатності.

5 років.

Не застосовуватипісля закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання.

Зберігати при температурі не вище 25 °C.

Розкриту ампулутільки для місцевого застосуванняможна зберігати у холодильнику протягом 24 годин.

Несумісність.

Розчин Флуімуцилу не має контактувати з гумовими та металевими поверхнями.

Рекомендується використовувати скляне або пластмасове обладнання для проведення інгаляцій, після використання обладнання слід промити водою.

Упаковка.

Розчин для ін’єкцій, 100мг/мл по 3 мл в ампулi; по5 ампул у пластиковому піддонi в картоннiй пачцi.

Категорія відпуску.

За рецептом.

Виробник.

Замбон С. П. А. /ZambonS. P. A.

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

Віа делла Кіміка, 9 – 36100 Віченца, Італія. /ViadellaChimica, 9 – 36100Vicenza(VI), Italy.

Заявник.

Замбон С. П. А. /ZambonS. P. A.

Місцезнаходження заявника.

Віа Лiлло дель Дука, 10 – 20091 Брессо, Мiлан, Італія / Via Lillo del Duca, 10 – 20091 Bresso, Milan, Italy.