ФЛАВАМЕД ФОРТЕ розчин 6 мг/мл

Форма випуску та дозування

Розчин, 6 мг/мл

Розчин, 6 мг/мл

Упаковка

Флакон 100 мл №1x1

Флакон 100 мл №1x1

Аналоги

Класифікація

Класифікація еквівалентності

N/A

info

Діюча речовина

АМБРОКСОЛ

Форма товару

Розчин для перорального застосування

Умови відпуску

без рецепту

Реєстраційне посвідчення

UA/3591/01/02

Дата останнього оновлення: 09.07.2020

Характеристика

 • Взаємодія з іншими лікарськими засобами: Відсутні повідомлення щодо клінічних небажаних взаємодій з іншими медичними препаратами.
 • Діти: Препарат можна застосовувати у педіатричній практиці. Дітям віком до 2 років застосовувати за призначенням лікаря.
 • Заявник: БЕРЛІН-ХЕМІ АГ (МЕНАРІНІ ГРУП), Німеччина
 • Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами: Немає даних щодо впливу на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Досліджень впливу на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами не проводили.
 • Наказ МОЗ: №261 від 05.05.2011
 • Особливі застереження: Повідомляли про випадки тяжких шкірних реакцій після застосування амброксолу, таких як мультиформна еритема, синдром Стівенса-Джонсона/токсичний епідермальний некроліз (синдром Лайєлла) тагострий генералізований екзентематозний пустульоз. Якщо наявні симптоми або ознаки прогресуючого шкірного висипу (іноді пов’язаного з пухирцями та ураженнями слизової оболонки), слід негайно припинити застосування амброксолу і звернутися за медичною порадою.Здебільшого їх можна було пояснити тяжкістю перебігу основного захворювання у пацієнтів та/або одночасним застосуванням іншого препарату. Також на початковій стадії синдрому Стівенса-Джонсона або синдрому Лайєлла у пацієнтів можуть бути неспецифічні, подібні до ознак початку грипу симптоми, такі як пропасниця, ломота, риніт, кашель і біль у горлі. Помилково при таких неспецифічних, подібних до ознак початку грипу симптомах можна застосувати симптоматичне лікування препаратами проти кашлю і застуди.
 • Передозування: На даний час немає повідомлень щодо випадків передозування у людей. Симптоми, відомі з поодиноких повідомлень про передозування та/або випадки помилкового застосування ліків, відповідають відомим побічним діямФЛАВАМЕДу®ФОРТЕу рекомендованих дозах і потребують симптоматичного лікування.
 • Побічні реакції: Нижче наведені побічні реакції виникали із вказаною частотою:
 • Показання: Секретолітична терапія при гострих і хронічних бронхопульмональних захворюваннях, пов’язаних із порушеннями бронхіальної секреції та ослабленням просування слизу.
 • Протипоказання: ФЛАВАМЕД®ФОРТЕне можна застосовувати пацієнтам із відомою гіперчутливістю до амброксолу гідрохлориду або до інших компонентів сиропу.
 • Реєстраційне посвідчення: UA/3591/01/02
 • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
 • Склад: 5 мл розчину для перорального застосування містять: амброксолу гідрохлориду 30 мг
 • Терміни зберігання: 3р.
 • Торгівельне найменування: ФЛАВАМЕД® ФОРТЕ
 • Умови відпуску: без рецепта
 • Умови зберігання: Спеціальні умови зберігання не вимагаються. Зберігати в недоступному для дітей місці!
 • Фармакологічні властивості: Після застосування амброксолу гідрохлориду підвищуються концентрації антибіотиків (амоксициліну, цефуроксиму, еритроміцину та доксицикліну) у бронхолегеневому секреті та у мокроті.
 • Фармакотерапевтична група: Засоби, що застосовуються при кашлі і застудних захворюваннях. Муколітичні засоби.

Упаковка

Флакон 100 мл №1x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ФЛАВАМЕДâ ФОРТЕ

(FLAVAMEDâ FORTE)

Склад лікарського засобу:

діюча речовина: 5 мл розчину для перорального застосування містять амброксолу гідрохлориду 30 мг;

допоміжні речовини: розчин сорбіту 70 % (Е 420), кислота бензойна, гліцерин 85 %, гідроксіетилцелюлоза, ароматична речовина із запахом малини (№ 516028), вода очищена.

Лікарська форма. Розчин для перорального застосування.

Прозорий розчин від безбарвного до злегка жовтого кольору із запахом малини.

Назва і місцезнаходження виробника.

БЕРЛІН-ХЕМІ АГ (МЕНАРІНІ ГРУП).

Глінікер Вег 125, 12489, Берлін, Німеччина.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються при кашлі і застудних захворюваннях. Код АТС R05C B06. 

Фармакологічні властивості. Амброксол – це активний N-деметильований метаболіт бромгексину, який чинить секретолітичну і секретомоторну дію. Він зменшує в'язкість бронхіального секрету, стимулює активність миготливого епітелію, що сприяє відходженню слизу, підвищує синтез і секрецію сурфактанта та проникність судинного бар’єру бронхів. При пероральному застосуванні дія спостерігається через 30 хв і триває 6-12 годин, залежно від об'єму разової дози.

Показання для застосування. Гострі і хронічні захворювання бронхів і легенів, які супроводжуються порушенням утворення і відходження мокротиння.

Протипоказання. Підвищена чутливість до амброксолу гідрохлориду або до будь-якого компонента препарату.

Належні заходи безпеки при застосуванні. При порушеній моториці бронхів і значній кількості секрету (наприклад, при злоякісному синдромі війок) препарат слід застосовувати дуже обережно у зв’язку з можливим застоєм секрету. При порушеній функції нирок або при тяжкому захворюванні печінки препарат призначають з особливою обережністю: збільшують інтервали між прийомами або зменшують дози. У разі тяжкої ниркової недостатності треба враховувати можливість кумуляції метаболітів амброксолу гідрохлориду, що утворюються в печінці. Препарат не слід застосовувати хворим із вродженою непереносимістю фруктози. 1 мірна ложка, що містить 5 мл розчину для перорального застосування, містить 2,5 г сорбіту, що відповідає 0,21 хлібній одиниці. Енергетична цінність становить 2,6 ккал/г сорбіту. Сорбіт може спричиняти легку послаблюючу дію.

Особливі застереження.

\

Застосування у період вагітності або годування груддю. Достатніх відомостей щодо застосування амброксолу гідрохлориду вагітними та у період годування груддю немає, тому препарат можна застосовувати лише після ретельної оцінки співвідношення ризик/користь (особливо це стосується І триместру вагітності).

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Не відомо.

Діти. Флавамедâ форте дітям віком до 2 років застосовують лише за призначенням лікаря.

Спосіб застосування та дози. Препарат приймають перорально після їди, запиваючи склянкою води. Для дозування препарату використовують мірну ложку, що знаходиться в упаковці, яка має маркування “¼” та “½” відповідно до кількості її наповнення, і яка вміщує 5 мл розчину, що відповідає 30 мг амброксолу гідрохлориду. Секретолітична дія амброксолу гідрохлориду підтримується за умови надходження в організм достатньої кількості рідини, тому під час лікування хворий повинен вживати достатню її кількість. 

Діти віком до 2 років приймають препарат по ¼ мірної ложки 2 рази на добу. Діти віком від 2 до 5 років – ¼ мірної ложки розчину 3 рази на добу. Діти від 6 до 12 років – ½ мірної ложки розчину 2 - 3 рази на добу. Дорослі та підлітки старше 12 років – 1 мірну ложку розчину 3 рази на добу протягом перших 2 - 3 діб, далі – 1 мірну ложку розчину 2 рази на добу.

За необхідності дорослі можуть приймати 2 мірні ложки розчину 2 рази на добу. Тривалість лікування визначає лікар індивідуально, але не слід застосовувати препарат довше 4 - 5 діб без контролю лікаря.

Передозування. Явища інтоксикації при передозуванні амброксолу гідрохлориду не спостерігались. Були повідомлення про нетривале занепокоєння і пронос. При передозуванні може виникати збільшення слиновиділення, нудота, блювання, падіння артеріального тиску. Показано промивання шлунка, застосування ентеросорбентів, симптоматична терапія.

Побічні ефекти. При застосуванніпрепарату спостерігались такі побічні дії: іноді (³ 0,1 % - < 1 %) – нудота, біль у животі, блювання, діарея, реакції підвищеної чутливості (висип на шкірі, набряк обличчя, задишка, свербіж), підвищення температури тіла; дуже рідко (< 0,01 %)– анафілактична реакція (аж до шоку), тяжкі прояви з боку шкіри, такі як епідермальний некроліз і синдром Стівенса-Джонсона.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. При комбінованому застосуванні препарату Флавамедâ форте і протикашльових засобів, які пригнічують кашльовий рефлекс, може виникнути небезпечний застій секрету, тому не слід застосовувати таку комбінацію.

Термін придатності. 3 роки. Після першого розкриття флакона – 6 місяців. Не застосовуйте препарат після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці.

Умови зберігання. Зберігати при температурі не вище 30 °С! Зберігати в недоступному для дітей місці!

Упаковка. Флакон, що містить 100 мл розчину для перорального застосування, із мірною ложкою у картонній коробці.

Категорія відпуску. Без рецепта.