ФЕМОСТОН КОНТІ таблетки 5 мг + 1 мг

Абботт Хелскеа Продактс Б.В

Rp

Форма випуску та дозування

Таблетки, 5 мг + 1 мг

Таблетки, 5 мг + 1 мг

Упаковка

Блістер №28x1
Блістер №28x3

Блістер №28x1

від 593.00 грн

Аналоги

Rp

ФЕМОСТОН
ФЕМОСТОН

Абботт Хелскеа Продактс Б.В(NL)

Таблетки

від 596.00 грн

Rp

ФЕМОСТОН КОНТІ МІНІ
ФЕМОСТОН КОНТІ МІНІ 2,5 мг + 0,5 мг

Абботт Хелскеа Продактс Б.В(NL)

Таблетки

від 588.00 грн

Класифікація

Форма товару

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою

Умови відпуску

за рецептом

Rp

Реєстраційне посвідчення

UA/4837/01/01

Дата останнього оновлення: 13.01.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
  • Склад: 1 таблетка містить естрадіолу гемігідрату, мікронізованого, що еквівалентно естрадіолу 1 мг; дидрогестерону, мікронізованого 5 мг
  • Торгівельне найменування: ФЕМОСТОН® КОНТІ
  • Умови відпуску: за рецептом
  • Умови зберігання: Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 30 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.
  • Фармакотерапевтична група: Препарати для лікування захворювань сечостатевої системи та статеві гормони. Прогестагени в комбінації з естрогенами. Дидрогестерон та естроген.

Упаковка

Блістер №28x1

Інструкція

І Н С Т Р У К Ц І Я

для медичного застосування лікарського засобу

ФЕМОСТОН®КОНТІ

(FEMOSTON®CONTI)

Склад:

діючі речовини: естрадіол; дидрогестерон;

1таблетка містить естрадіолу гемігідрату, мікронізованого, що еквівалентно естрадіолу

1 мг; дидрогестерону, мікронізованого 5 мг;

допоміжні речовини: лактоза, моногідрат; гіпромелоза(HPMC 2910), крохмаль кукурудзяний, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат;

плівкове покриття: змішане плівкове покриттяOrangeI(поліетиленгліколь 400, гіпромелоза(HPMC 2910), заліза оксид жовтий (Е 172), заліза оксид червоний (Е 172), титану діоксид (Е 171)).

Лікарська форма. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Основні фізико-хімічні властивості: кругла двоопукла, вкрита плівковою оболонкою оранжево-рожевого кольору таблетказ маркуванням «379» з одного боку. Діаметр 7 мм і маса таблетки–приблизно 144 мг.

Фармакотерапевтична група. Препарати для лікування захворювань сечостатевої системи та статеві гормони. Прогестагени в комбінації з естрогенами. Дидрогестерон та естроген. Код АТХ G03F A14.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Естрадіол

Активний компонент 17ß-естрадіол хімічно та біологічно подібний до природного жіночого статевого гормону естрадіолу. Він заміщує втрату продукування власного естрогену у жіноку період менопаузи та полегшує симптоми менопаузи.

Естрогени запобігають втраті маси кісткової тканини після менопаузи або оваріектомії.

Дидрогестерон

Дидрогестерон – це активний при пероральному прийомі прогестаген, дія якого порівняна з дією прогестерону, що вводиться парентерально.

У зв'язку з тим, що естрогени стимулюють ріст ендометрія, якщо не застосовується прогестаген, вони підвищують ризик гіперплазії ендометрія і карциноми. Додавання до терапії прогестагена значно знижує індукований естрогенами ризику жінок зі збереженою маткою.

Дані клінічних досліджень

Зменшення симптомів дефіциту естрогенів і поліпшення профілю кровотеч.

Зменшення симптомів менопаузи спостерігалося під час перших декількох тижнів лікування.

Аменорея (без кровотеч та кров’янистих виділень) спостерігалась у 88% жінок протягом 10-12-го місяців лікування. Нерегулярні кровотечі та/або кров’янисті виділення з’являлись у 15 % жінок протягом перших 3 місяців лікування та у 12 %– у 10-12-й місяці лікування.

Профілактика остеопорозу

Дефіцит естрогенів після настання менопаузи пов'язаний з підвищенням резорбції кісткової тканини і зменшенням кісткової маси. Вплив естрогенів на щільність кісткової тканини є дозозалежним. Захисний ефект естрогенів діє тільки під час їх застосування. Після припинення замісної гормональної терапії (ЗГТ) швидкість зменшення кісткової маси є такою ж, як і у жінок, які не одержували зазначену терапію.

Дані дослідження WHI (WomenHealthInitiative) і мета-аналіз інших досліджень свідчать про те, що застосуванняЗГТ переважно здоровим жінкам у вигляді монотерапії естрогеном або в комбінаціїіз прогестагеном знижує ризик переломів стегна, хребців та інших видів переломів, що виникають внаслідок остеопорозу. ЗГТ також може запобігати переломам у жінок з низькою щільністю кісткової тканини та/або діагностованим остеопорозом, але дані про це обмежені.

Після одногороку лікування препаратом щільність кісткової тканини у поперековому відділі хребта зростала приблизно на 4, 0% ± 3, 4% (середнє значення ±стандартне відхилення (СВ)). У 90% пацієнток щільність кісткової тканини зростала або залишалась незмінною натлі лікування.

ФЕМОСТОН®КОНТІ також впливав на щільність кісткової тканини стегнової кістки. Після одного року лікування препаратом ФЕМОСТОН®КОНТІщільність кісткової тканини шийки стегна становила 1, 5% ± 4, 5 % (середнє значення ±СВ), для вертлюга– 3, 7% ± 6, 0% (середнє значення ±СВ) і для трикутника Вардса– 2, 1% ± 7, 2% (середнє значення ±СВ).

Відсоток жінок, у яких спостерігалися збереження або збільшення щільності кісткової тканини в цих трьох ділянках стегнової кістки після лікуванняпрепаратом ФЕМОСТОН®КОНТІ , становив 71 %, 66 % та 81 % відповідно.

Фармакокінетика.

Естрадіол

Всмоктування

Всмоктування естрадіолу залежить від розміру часток: мікронізований естрадіол швидко всмоктується зі шлунково-кишкового тракту.

У таблиці представлено середніпостійні фармакокінетичні показники естрадіолу (Е2), естрону (Е1) та естрону сульфату (Е1S) для кожної дози мікронізованого естрадіолу.

Дані представлені як середні (SD).

Естрадіол 1мг

E2

E1

Параметри

E1S

Cmax (пг/мл)

71 (36)

310 (99)

Cmax (нг/мл)

9, 3 (3, 9)

Cmin (пг/мл)

18, 6 (9, 4)

114 (50)

Cmin (нг/мл)

2, 099 (1, 340)

Cav (пг/мл)

30, 1 (11, 0)

194 (72)

Cav (нг/мл)

4, 695 (2, 350)

AUC0-24 (пг. год/мл)

725 (270)

4767 (1857)

AUC0-24 (нг. год/мл)

112, 7 (55, 1)

Розподіл

Естрогениможуть зустрічатися у незв’язаному або зв’язаному стані. Близько 98–99 % дози естрадіолу зв’язується з протеїнами плазми крові, з яких 30–52 % – з альбуміном та близько 46–69 % – з глобуліном, що зв’язує статеві гормони (ГЗСГ).

Біотрансформація

Після перорального застосування естрадіолактивно метаболізується. Основними некон’югованими та кон’югованими метаболітами є естрон та естрону сульфат. Ці метаболіти можуть грати роль в естрогенній активності безпосередньо або після перетворення на естрадіол. Естрону сульфат може проходити через ентерогепатичну циркуляцію.

Виведення

У сечі основними сполуками є глюкуроніди естрону та естрадіолу. Період напіввиведення становить від 10 до 16 годин. Естрогени проникають у грудне молоко.

Залежність від дози та часу

При щоденному пероральному прийомі препаратуконцентрація естрадіолу досягає рівноважного стану приблизно через 5 днів. У більшості випадків концентрації рівноважного стану досягаються у проміжку від 8 до 11 дня прийому.

Дидрогестерон

Всмоктування

Після перорального застосування дидрогестерон швидко всмоктується зTmaxміж 0, 5 та 2, 5 годинами. Абсолютна біодоступність дидрогестерону (пероральна доза 20 мг порівняно з внутрішньовенною інфузією 7, 8 мг) становить 28 %.

У наступній таблиці представлено середніпостійні встановлені фармакокінетичні показники дидрогестерону (Д) та дигідродидрогестерону (ДГД). Дані представлені як середні (SD).

Дидрогестерон 5мг

Д

ДГД

Cmax (нг/мл)

0, 90 (0, 59)

24, 68 (10, 89)

AUC0-t(нг*год/мл)

1, 55 (1, 08)

98, 37 (43, 21)

AUСinf(нг*год/мл)

-

121, 36 (63, 63)

Розподіл

Після внутрішньовенного введення дидрогестерону рівноважний об’єм розподілу становить приблизно1400 л. Дидрогестерон та ДГД зв’язуються з білками плазми крові більш ніж на 90 %.

Біотрансформація

Після перорального введення дидрогестерон швидко метаболізується з утворенням ДГД. Рівні основного активного метаболіту 20α-дигідродидрогестерону (ДГД) досягають піка приблизночерез 1, 5 години після прийому. Рівні ДГД у плазмі крові в основному вищі порівняно зі спорідненимлікарським засобом. ВідношенняAUC таCmax ДГД та дидрогестерону становлятьблизько 40 та 25 відповідно. Середній кінцевий період напіввиведення дидрогестерону та ДГД коливається між 5-7 та 14-17 годинами відповідно.

Загальною властивістю всіх метаболітів є збереження 4, 6-дієн-3-онової конфігурації початкової сполуки та відсутність 17α-гідроксилювання. Цим пояснюється відсутність естрогенного та андрогенного ефектів дидрогестерону.

Виведення

Після перорального прийому міченого дидрогестерону в середньому 63 % дози виводиться з сечею. Загальний плазмовий кліренс становить 6, 4 л/хв. Повне виведення здійснюється протягом72 годин. ДГД присутній у сечі переважно у вигляді кон’югату з глюкуроновою кислотою.

Залежність від дози та часу

Фармакокінетика при одноразовому та багаторазовому застосуванні має лінійний характер у діапазоні пероральних доз від 2, 5 до 10 мг. Порівняння кінетики одноразової та багаторазових доз показує, що фармакокінетика дидрогестерону та ДГД не змінюється у результаті повторного застосування. Рівноважний стан досягався після 3 днів лікування.

Клінічні характеристики.

Показання.

Замісна гормональна терапія (ЗГТ) для усунення симптомів, зумовлених дефіцитом естрогенів у жіноку менопаузний період, не раніше ніж через 12 місяців з моменту останньої менструації.

Профілактика остеопорозуужіноку постменопаузний період при високому ризику переломів. ФЕМОСТОН® КОНТІ слід застосовувати пацієнтам лише у разі непереносимості або наявності протипоказань для застосування інших лікарських препаратів для профілактики остеопорозу (див. розділ «Особливості застосування»).

Досвід лікування жінок віком понад 65 років обмежений.

Протипоказання.

- Діагностованийу минулому, наявний або підозрюваний рак молочних залоз;

- встановлені або підозрювані естрогенчутливіпухлини (наприклад рак ендометрія);

- вагінальні кровотечі нез’ясованого генезу;

- нелікована гіперплазія ендометрія;

- активна венозна тромбоемболія в анамнезі (тромбоз глибоких вен, тромбоемболія

легеневих артерій);

- наявність тромбофілічних розладів (наприклад дефіцит протеїну С, протеїну S або

антитромбіну, див. розділ«Особливості застосування»);

- гостре або недавно перенесене тромбоемболічне захворювання артерій (наприклад стенокардія, інфаркт міокарда);

- гостре захворювання печінки або захворювання печінки в анамнезі, при якому показники функції печінки не нормалізувалися;

- порфірія;

- відома гіперчутливість до діючих речовин або до будь-якої з допоміжних речовин

препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Дослідження лікарських взаємодій не проводили.

Ефективність естрогенів та прогестагенів може порушуватися.

–Метаболізм естрогенів (та прогестагенів) може посилюватися при одночасному застосуванні речовин з відомою здатністю індукувати ферменти, що беруть участь у метаболізмі лікарських засобів. Це зокрема стосується ферментів Р450. До таких речовин відносяться протисудомні засоби (фенобарбітал, карбамазепін, фенітоїн) та антибактеріальні/противірусні засоби (наприклад рифампіцин, рифабутин, невірапін, ефавіренц)

–Незважаючи на те, що ритонавір і нелфінавір відомі як потужні інгібітори, вони насправді мають індукуючий ефект при одночасному застосуванні зі стероїдними гормонами.

–Рослинні препарати, компонентом яких є звіробій перфорований (Hypericum perforatum), можуть також посилювати метаболізм естрогенів (та прогестагенів).

–Клінічно підвищений метаболізм естрогенів та прогестагенів може виражатися у зниженні ефективності і зміні профілю кровотеч.

Особливості застосування.

Для лікування симптомів дефіциту естрогенів у жінок у періоді постменопаузи, лікування за допомогою ЗГТ слід розпочинати, тільки якщо ці симптоми значною мірою несприятливо впливають на якість життя. Регулярно необхідно проводити ретельну оцінку користі та ризиків ЗГТ, як мінімум щорічно, і лікування доцільно продовжувати, тільки якщо користь перевищує ризики.

Дані щодо ризиків, пов’язаних із ЗГТ при лікуванні передчасної менопаузи, обмежені. Однак завдяки низькому рівню абсолютного ризику у жінок молодшого віку співвідношення користі та ризиків у таких жінок є більш сприятливим, ніж у жінок старшого віку.

Медичне обстеження/подальше спостереження

ПередпочаткомЗГТ або у разі необхідності поновлення ЗГТ після перерви необхідно з'ясувати повний медичний анамнез (включаючи сімейний анамнез). Фізикальне обстеження (включаючи гінекологічне обстеження та обстеження молочних залоз) необхіднопровести, враховуючи дані анамнезу, протипоказання та застереження до застосування. Під час лікування рекомендується проводити регулярні огляди, частота іобсяг яких визначається індивідуально. Жінок слід поінформувати, про які зміни у молочних залозах необхідно повідомляти лікареві або медичній сестрі (див. розділнижче «Рак молочної залози»). Регулярне обстеження, включаючивідповідні методи візуалізації, наприклад, мамографію, слід проводити відповідно до діючих інструкцій для здорових жінок, враховуючи медичні потреби індивідуально для кожної жінки.

Захворювання, при яких необхідно спостерігати за станом пацієнток

При наявності будь-якого із зазначених нижче захворювань у даний момент, у минулому та/або їх погіршенні у період вагітності або попередньої гормональної терапії, пацієнткам слід перебувати під ретельним спостереженням. Необхідно мати на увазі, що ці стани можуть рецидивувати абоїх перебігпогіршуватися під час лікування препаратом ФЕМОСТОН® КОНТІ. До нихналежать:

§ лейоміома (міома матки) або ендометріоз;

§ факториризику тромбоемболічних захворювань (див. нижче);

§ фактори ризику естрогенчутливих пухлин, наприкладперший ступінь спадкової схильності до раку молочної залози;

§ артеріальна гіпертензія;

§ захворювання печінки (наприклад, аденома печінки);

§ цукровий діабет із судинними ускладненнями або без них;

§ жовчнокам'яна хвороба;

§ мігрень або (сильний) головний біль;

§ системний червоний вовчак;

§ гіперплазія ендометрія в анамнезі (див. нижче);

§ епілепсія;

§ бронхіальна астма;

§ отосклероз;

§ менінгіома.

Причини для негайного припинення терапії

Замісну гормональну терапію необхідно припинити негайно у випадку виявлення протипоказання, а також у таких ситуаціях:

§ появажовтяниці або порушення функції печінки;

§ значне підвищення артеріального тиску;

§ поява вперше мігренеподібного головного болю;

§ вагітність.

Гіперплазія ендометрія та карцинома

У жінок з невидаленою маткою ризик виникнення гіперплазії ендометрія та раку ендометрія підвищується при тривалому призначенні ЗГТ тільки естрогенами. Помічене зростання ризику раку ендометрія серед жінок, які приймають тільки препарати естрогену, коливається від 2 до 12 разів порівняно з тими, хто не приймає їх, залежно від тривалості лікування та дози естрогену (див. розділ «Побічні реакції»). Після припинення лікування ризик може залишатися підвищеним принаймні протягом 10 років.

Циклічна комбінація препарату естрогену з прогестагеном протягом принаймні 12 днів на місяць/на 28-денний цикл або безперервна комбінована естроген-прогестагенова терапія у жінок зі збереженою маткою запобігає надмірному ризику, асоційованому із застосуванням тільки естрогену.

Протягом перших місяців лікування можуть виникати проривні маткові кровотечі або кров’янисті виділення. Якщо вони виникають через деякий час після початку лікування або тривають після припинення терапії, необхідно з'ясувати їх причину. Це може включати біопсію ендометрія для виключення злоякісних новоутворень.

Рак молочної залози

Усі наявні дані свідчать про підвищений ризик раку молочної залози у жінок, які приймають комбіновану естроген-прогестагенову ЗГТ та, імовірно, також у жінок, які приймають тільки естрогенову ЗГТ. Цей ризик залежить від тривалості застосування.

Комбінована естроген-прогестагенова терапія

Як рандомізоване плацебо-контрольоване дослідження «Ініціативи заради здоров’я жінок» (Women’sHealthInitiativeStudy –WHI), так і епідеміологічні дослідження узгоджено показали підвищений ризик виникнення раку молочної залози у жінок, які застосовують комбіновану естроген-прогестагенову ЗГТ. Підвищений ризик стає видимим приблизно після 3 років (див. розділ «Побічні реакції»).

Монотерапія естрогеном

ДослідженняWHIне виявило підвищення ризикувиникненняраку молочної залози у жінок після гістеректомії, які приймають ЗГТ із застосуванням тільки естрогену. В експериментальних дослідженнях переважно повідомлялося про незначне підвищення ризику діагностування раку молочної залози, який є суттєво нижчим, ніж у пацієнток, які приймають комбінації естрогенів та прогестагенів (див. розділ «Побічні реакції»).

Підвищений ризик стає очевидним вже через кілька років застосування та підвищується відповідно до збільшення тривалості застосування, однак після припинення лікування повертається до початкового рівня протягом кількох (щонайбільше 5) років.

Лікування за допомогою ЗГТ, особливо комбінована естроген-прогестагенова терапія, підвищує щільність мамографічних зображень, що може негативно вплинути на радіологічне виявлення раку молочної залози.

Рак яєчників

Рак яєчників виникає значно рідше, ніж рак молочної залози. Епідеміологічні дані, отримані в результаті широкого метааналізу, засвідчили дещо підвищений ризик у жінок, яким застосовують монотерапію естрогеном або комбінацію естрогену з прогестагеном як замісну гормональну терапію; цей ризик проявляється протягом 5 років застосування та зменшується з часом після припинення терапії. Деякі інші дослідження, зокрема дослідження WHI|, свідчать|засвідчують|, що застосування|вживання|комбінованих ЗГТ може бути пов’язане з таким самим або дещо нижчим ризиком (див. розділ «Побічні реакції»).

Венозна тромбоемболія

ЗГТ пов'язана з 1, 3-3-разовим підвищенням ризику розвитку венозної тромбоемболії(ВТЕ), тобто тромбозу глибоких вен або емболії легеневих судин. Виникнення такої патології найбільш вірогідне протягом першого року проведення ЗГТ, аніж пізніше(див. розділ «Побічні реакції»).

Пацієнтки з відомими тромбофілічними ускладненнями мають підвищений ризик ВТЕ, і ЗГТ може додатково збільшувати цей ризик. Тому замісна гормональна терапія протипоказанадляцієї групи пацієнток (див. розділ «Протипоказання»).

Загальновизнаними факторами ризику розвитку ВТЕ є: застосування естрогенів, старший вік, великі хірургічні втручання, тривала іммобілізація, ожиріння (ІМТ > 30 кг/м2), вагітність/післяпологовий період, системний червоний вовчак (СЧВ) і карцинома. Єдиної думки щодо ролі варикозного розширення вен у розвитку ВТЕ не існує. Як і для всіх післяопераційних пацієнтів, необхідно вжитизапобіжні заходи для попередження ВТЕ після хірургічного втручання. Якщо після планової операції очікується тривала іммобілізація, рекомендується тимчасове припинення ЗГТ за 4-6 тижнів до оперативного втручання. Лікування можна поновлювати, тільки коли жінка повністю відновить свою рухливість.

Жінкам без ВТЕ в анамнезі, але знаявністю у родичів першого ступеня родинного зв’язку тромбозу в молодому віці, можна запропонувати скринінг після ретельного обговорення його обмежень (при скринінгу виявляють тільки частину тромбофілічних розладів).

Якщо ідентифіковано вроджений тромбофілічний розлад, який супроводжується тромбозом у члена сім’ї в анамнезі або якщо розлад є тяжким (наприклад, недостатність антитромбіну, протеїнуS або протеїну С або комбінація розладів) – ЗГТ протипоказана.

У жінок, які вже приймають постійну антикоагулянтну терапію, слід ретельно зважитикористь та ризики застосування ЗГТ.

Якщо ВТЕ розвивається після початку терапії, препарат треба негайновідмінити. Пацієнток слід попередити про необхідність негайно звернутися до лікаря при появі потенційних симптомів тромбоемболії (наприклад, болісної набряклості ноги, раптового болю у грудній клітці, задишки).

Ішемічна хвороба серця (ІХС)

Немає отриманих у рандомізованих контрольованих дослідженнях доказів захисту від інфаркту міокарду у жінок з або без ІХС, які приймали комбіновану естроген-прогестагенову ЗГТ або ЗГТ тільки естрогеном.

Комбінована естроген-прогестагенова терапія

Відносний ризик виникнення ІХС на тлі застосування комбінованої естроген-прогестагенової ЗГТ є дещо підвищеним. Оскільки базовий абсолютний ризик ІХС значною мірою залежить від віку, кількість додаткових випадків ІХС, зумовлених застосуванням естрогенів та прогестагенів, дуже мала у здорових жінок у близькому до менопаузи віці, але буде зростати у більш старшому віці.

Монотерапія естрогеном

Дані рандомізованих контрольованих досліджень не показали підвищеного ризику ІХС у жінок після гістеректомії, які приймають монотерапію естрогеном.

Ішемічний інсульт

Комбінована естроген-прогестагенова терапія та монотерапія естрогеном асоціюються з підвищенням ризику ішемічного інсульту до 1, 5 раза. Відносний ризик не змінюється з віком або часом, що минув після настання менопаузи. Проте, оскільки базовий абсолютний ризик інсульту значною мірою залежить від віку, загальний ризик інсульту у жінок, які приймають ЗГТ, зростатиме з віком (див. розділ «Побічні реакції»).

Інші стани

§ Естрогени можуть спричиняти затримку рідини, і тому необхідно уважно слідкувати за станом пацієнтів, які мають порушення функції серця або нирок.

§ Жінки з наявною раніше гіпертригліцеридемією мають бути під ретельним спостереженням під час проведення замісної терапії естрогенами або гормональної замісної терапії, оскількирідко ужінок з цією патологією рівень тригліцеридів у плазмі крові значно збільшувався під час лікування естрогенами, що призводило до панкреатиту.

§ Естрогени збільшують рівень тироксинзв’язуючого глобуліну (ТЗГ), призводячи до збільшення циркулюючих гормонів щитовидної залози, який визначають за рівнем зв'язаного з білком йоду (ЙЗБ), рівнями Т4 (при аналізі з використанням колонок або радіоімунному аналізі), або рівнями Т3 (за допомогою радіоімунного аналізу). Захоплення трийодтироніну (Т3) зменшене в результаті підвищених рівнів ТЗГ. Концентрації вільних трийодтироніну (Т3) і тироксину (Т4) не змінюються. Рівні інших зв’язуючих білків у сироватці крові, кортикоїдзв’язуючого глобуліну (КЗГ) та глобуліну, що зв'язує статеві гормони (СГЗГ), можуть підвищуватися, що призводить до збільшення концентрації кортикостероїдів і статевих гормонів у крові. Концентрації вільних або біологічно активних гормонів не змінюються. Можуть зростати концентрації інших білків плазми (ангіотензин-ренін субстрату, альфа-I-антитрипсину, церулоплазміну).

§ ЗГТ не поліпшує когнітивних функцій. Доказівщодо підвищеного ризику розвитку деменції у жінок, які починають лікування комбінованими препаратами або препаратами естрогену у віці понад 65 років, немає.

  • Пацієнткам з рідкісними спадковими захворюваннями, такими як непереносимість галактози, недостатність лактази Лаппа або мальабсорбція глюкози-галактози, не слідзастосовувати цей препарат.
  • ФЕМОСТОН® КОНТІ неналежить до засобів контрацепції.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність

ФЕМОСТОН®КОНТІ не показаний для застосування у період вагітності. Якщо вагітність настала під час лікуванняпрепаратом ФЕМОСТОН®КОНТІ, прийом препарату слід негайно припинити.

Достатніх даних щодо застосування естрадіолу/дидрогестерону жінкам у періодвагітності немає.

У літературіповідомлялось, що застосування деяких прогестагенів було пов'язане з підвищеним ризикомрозвиткугіпоспадії. Однак через змішані фактори під час вагітності, не можна остаточно визначитися щодо сприяння прогестагенів розвитку гіпоспадії.

На даний час результати більшості епідеміологічних досліджень відносно випадкового впливу на плід комбінації естрогенів та прогестагенів вказують на відсутність тератогенного ризику або токсичного ризикудля плода.

Годування груддю

ФЕМОСТОН®КОНТІ не показаний для застосування у період годування груддю.

Вплив на здатність завагітніти.

ФЕМОСТОН® КОНТІ не показаний для застосуванняжінкам репродуктивного віку.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

ФЕМОСТОН®КОНТІ не впливає або має незначний вплив на здатність керувати автомобілем або працювати з механізмами.

Спосіб застосування та дози.

ФЕМОСТОН®КОНТІ застосовувати перорально щодня відповідно до безперервного комбінованого режиму так, як описано нижче.

Приймати по 1 таблетці щодня впродовж кожного 28-денного циклу. Кожен блістер призначений для лікування протягом 28 днів. Після цього слід негайно починати новий цикл. Такі цикли лікування, що слідують один за одним, безперервні.

Для лікування дефіциту естрогенів у жінок у постменопаузний період в якості початкової та підтримуючої дози слід приймати найнижчу ефективну дозу, а тривалість періоду лікування має бути якомога найкоротшим (також див. розділ «Особливості застосування»). Безперервне комбіноване лікування можна розпочати препаратомФЕМОСТОН®КОНТІ залежно від часу, що минув від початку менопаузи та тяжкості симптомів. Жінки, у яких менопауза наступила природньо, можуть розпочати лікування препаратом через 12 місяців після останньої менструації. Жінки, у яких менопауза наступила внаслідок хірургічного втручання, можуть розпочати лікування негайно. Дозу слід підбирати індивідуально залежно від клінічної відповіді.

У жінок, які не застосовують замісну гормональну терапію, або у жінок, які переходять з безперервної комбінованої замісної гормональної терапії, лікування можна розпочати у будь-який зручний день. У жінок, які переходять з циклічної або безперервної послідовної замісної гормональної терапії, лікування слід починати одразу з наступного дня після завершення попереднього циклу.

Якщо прийом дози пропущено, її слід прийняти якомога швидше. Якщо пройшло більше, ніж 12 годин, лікування рекомендується продовжувати з прийому наступної таблетки, не приймаючи пропущену таблетку. У таких випадках пропущеної таблетки може підвищуватися імовірність проривної кровотечі або кров’янистих виділень.

ФЕМОСТОН®КОНТІ можна приймати незалежно від прийому їжі.

Діти.

Лікарський засіб не призначений для застосування дітям.

Передозування.

Як естрадіол, так і дидрогестерон є речовинами з низькою токсичністю. При передозуванні можуть виникати такі симптоми як нудота, блювання, чутливість молочних залоз, запаморочення, біль у животі, сонливість/втомлюваність та кровотеча відміни. Малоймовірно, що при передозуванні буде потрібне будь-яке специфічне або симптоматичне лікування. Описана вище інформація відноситься також до випадків передозування у дітей.

Побічні реакції.

Найчастішими побічними реакціями у пацієнтів, яким застосовували терапію естрадіолом/дидрогестероном під час проведення клінічних досліджень, були головний біль, біль у животі, біль/чутливість молочних залоз та біль у попереку.

Під час клінічних досліджень (n=4929) спостерігалися такі побічні реакції з указаною нижче частотою:

*Побічні реакції, про які повідомлялося зі спонтанних повідомлень, які не спостерігалися під час клінічних досліджень, додано в частоту «рідко».

Таблиця 1

Класисистем органів згідно зMedDRA

Дуже часто,

≥ 1/10

Часто,

≥ 1/100,

< 1/10

Нечасто,

≥ 1/1000, < 1/100

Рідко, |рідкі|

≥ 1/10000 до < 1/1000

Інфекції та паразитарні захворювання

Вагінальний кандидоз

Циститподібний синдром

Новоутворення доброякісні, злоякісні та неуточнені

Збільшення розміру міоми

З бокусистеми крові та лімфатичної системи

Гемолітична анемія*

З бокуімунної системи

Гіперчутливість

З бокупсихіки

Депресія, нервозність

Вплив на лібідо

З боку центральної нервової системи

Головний біль

Мігрень, запаморочення

Менінгіома*

З бокуорганів зору

Збільшення кривизни рогівки*, непереноси-мість контактних лінз*

З бокусерця

Інфаркт міокарда

Судинні розлади

Венозна тромбоемболія*, артеріальна гіпертензія, захворювання периферичних судин, варикоз

Інсульт*

З бокушлунково-кишкового тракту

Біль у животі

Нудота, блювання,

метеоризм

Диспепсія

З бокугепатобіліарної системи|колій|

Порушення функції печінки (у деяких випадках у комбінації з жовтяницею, астенією або нездужанням і болем у животі), захворювання жовчного міхура

З бокушкіри та підшкірної клітковини

Алергічні шкірні реакції (наприклад висипання, кропив’янка, свербіж)

Ангіоневро-тичний набряк,

вузлувата еритема*, судинна пурпура; хлоазма або мелaзма, які можуть зберігатися при відміні лікування*

З боку скелетно-м’язовоїсистеми та сполучної тканини

Біль у спині

Судоми нижніх кінцівок*

З боку репродуктивної системи та молочних залоз

Біль/чутли-вість молочних залоз

Порушення менструального циклу (включаючи постмено-паузні кров’янисті виділення, метрорагію, менорагію, оліго-/аменорею, нерегулярні менструації, дисменорею) біль у ділянці таза, цервікальні виділення

Збільшення молочних залоз, передмен-струальний синдром (ПМС)

Загальні розлади та реакції у місці введення

Астенічні стани (астенія, втома, погане самопочуття), периферичний набряк

Відхилення від норми, виявлені у результаті обстеження

Збільшення маси тіла

Зменшення маси тіла

Ризик раку молочної залози

Повідомляється про підвищений до 2 разів ризик діагностування раку молочної залози у жінок, які приймають комбіновану естроген-прогестагенову ЗГТ протягом більше 5 років.

Підвищений ризик у жінок, які приймають монотерапію естрогеном, є суттєво нижчим, ніж у тих жінок, які приймають комбіновану естрогену-прогестагенову терапію.

Рівень ризику залежить від тривалості застосування (див. розділ «Особливості застосування»).

Нижче представлено результати найбільшого рандомізованого плацебо-контрольованого дослідженняWomen’sHealthInitiative(WHI) та найбільшого епідеміологічного дослідженняMillionWomenStudy(MWS).

ДослідженняMillionWomenStudy(MWS): розрахований додатковий ризик раку молочної залози після 5 років застосування

Віковий діапазон (роки)

Кількість додаткових випадків на 1000 жінок, які ніколи не приймали ЗГТ, за 5-річний період1

Відношення ризику #

Кількість додаткових випадків на 1000 жінок, які приймають ЗГТ, за 5-річний період (95 % ІД)

ЗГТ із застосуванням тільки естрогенів

50-65

9-12

1, 2

1-2(0-3)

ЗГТ із застосуванням комбінації естрогену та прогестагену

50-65

9-12

1, 7

6 (5-7)

#Відношеннязагальногоризику. Відношення ризику не є постійним та зростатимезі збільшенням тривалості лікування.

Примітка: оскільки захворюваність на рак молочної залози відрізняється укожній країні ЄС, кількість додаткових випадків раку молочної залози також пропорційно зміниться.

1 Взяті від базових показників захворюваності у розвинутих країнах

ДослідженняWHI у США – додатковий ризик раку молочної залози після 5 років застосування

Віковийдіапазон (роки)

Кількість випадків на1000 жінок у групі плацебопротягом 5 років

Відношення ризикута 95 % Інтервалу Довіри (ІД)

Кількість додаткових випадківна1000жінок, які приймають ЗГТпротягом 5 років (95%ІД)

Замісна гормональнамонотерапія естрогеном ККЕ

50-79

21

0, 8 (0, 7-1, 0)

-4 (-6-0)2

ККЕ+MПAкомбінованаестроген-прогестагеноваЗГТ ‡

50-79

17

1, 2 (1, 0-1, 5)

+4 (0-9)

‡ При обмеженні аналізу жінками, які не застосовували ЗГТ до початку дослідження, явного ризику протягом перших 5 років лікування не спостерігалось: після 5 роківризик був вищим, ніж у тих, хто не приймав ЗГТ.

2WHI дослідження у жінокз відсутньою маткою, які не показали збільшення ризику розвитку раку молочної залози.

ККЕ – кон’югований кінський естроген, МПА – медроксипрогестерону ацетат

Ризик раку ендометрія

Жінки у періоді постменопаузи зі збереженою маткою

Ризик раку ендометрія становить близько 5 випадків на кожну 1000 жінок зі збереженою маткою, які не приймають ЗГТ.

Жінкам зі збереженою маткою не рекомендується ЗГТ із застосуванням тільки естрогену, оскільки це підвищує ризик раку ендометрія (див. розділ «Особливості застосування»). Залежно від тривалості прийому монотерапії естрогеном та дози естрогену підвищення ризику раку ендометрія в епіеміологічних дослідженнях коливалось від 5 до 55 додаткових випадків, діагностованих у кожної 1000 жінок віком від 50 до 65 років.

Додавання прогестагену до монотерапії естрогеном протягом принаймні 12 днів на цикл може запобігти такому підвищенню ризику. У дослідженніMillionWomenStudy застосування протягом 5 років комбінованої (послідовної чи постійної) ЗГТ не підвищувало ризик раку ендометрія (відношення ризику 1, 0 (0, 8–1, 2)).

Рак яєчників

Застосування|вживання|ЗГТ|із|тільки|лише| естрогеном або комбінованої естроген-прогестагенової ЗГТ асоціювалось з дещо підвищеним ризиком раку яєчників (див. розділ «Особливості застосування»).

В даних метааналізу, отриманих з 52 епідеміологічних досліджень, повідомлялось про підвищений ризик розвитку раку яєчників у жінок, які застосовували ЗГТ, порівняно з жінками, які ніколи не застосовували ЗГТ(відношення ризику 1, 43, 95%CI 1, 31–1, 56). У жінок віком від 50 до 54 років, які застосовували ЗГТ протягом 5 років, це спричиняло 1 додатковий випадок на 2000 жінок. У жінок віком від 50 до 54 років, які не застосовували ЗГТ, рак яєчників діагностується приблизно у 2 на 2000 жінок протягом 5 років.

Ризик венозної тромбоемболії

ЗГТпов’язана з 1, 3-3-разовимпідвищенням відносного ризику розвитку венозної тромбоемболії (ВТЕ), тобто тромбозу глибоких вен або емболії легеневої артерії. Виникнення такого явища є більш імовірним у перший рік застосування ЗГТ (див. розділ «Особливості застосування»). Нижче представлено результати дослідженьWHI.

ДослідженняWHI: додатковий ризик ВТЕ протягом 5 років застосування

Віковий діапазон (роки)

Кількість випадків на 1000жінок у групі плацебо протягом 5років

Відношення ризику та

95 % ІД

Кількість додаткових випадків на

1000 жінок, які приймають ЗГТ протягом 5 років (95 % ІД)

Пероральна замісна гормональна монотерапія естрогеном3

50-59

7

1, 2 (0, 6-2, 4)

1 (-3-10)

Пероральна ЗГТ комбінацією естроген/ прогестаген

50-59

4

2, 3 (1, 2-4, 3)

5 (1-13)

3 Дослідження з участю жінок з відсутньою маткою

Ризик ішемічної хвороби серця

Ризик ішемічної хвороби серця дещо підвищений у жінок, які приймають комбіновану естроген-прогестагенову ЗГТ у віці від 60 років (див. розділ «Особливості застосування»).

Ризик ішемічного інсульту

Застосування монотерапії естрогеном та комбінованої естроген-прогестагенової ЗГТ асоціюється з підвищенням відносного ризику ішемічного інсульту до 1, 5 раза. Ризик геморагічного інсульту не зростає на тлі застосування ЗГТ.

Відносний ризик не залежить від віку або тривалості застосування, але оскільки базовий ризик є значною мірою залежним від віку, загальний ризик інсульту у жінок, які приймають ЗГТ, зростатиме з віком (див. розділ «Особливості застосування»).

Об’єднані дані дослідженьWHI: додатковий ризик ішемічного інсульту4 протягом 5-річного застосування

Віковий діапазон (років)

Кількість випадків на1000жінок у групі плацебо протягом 5 років

Відношення ризику та 95 %ІД

Кількість додаткових випадків

на 1000жінок, які приймають ЗГТ протягом 5 років (95% ІД)

50-59

8

1, 3 (1, 1-1, 6)

3 (1-5)

4 Різниці між ішемічним та геморагічним інсультом не було

Інші побічні реакції, про які повідомлялося у зв'язку з естроген/прогестагеновою терапією:

- новоутворення доброякісні, злоякісні та невизначеної етіології: естрогензалежні новоутворення як доброякісні, так і злоякісні, наприклад рак ендометрія та рак яєчників. Збільшення розміру менінгіоми;

- з боку імунної системи: системний червоний вовчак (СЧВ);

- з боку обміну речовин та харчування: гіпертригліцеридемія;

- з боку центральної нервової системи: можлива деменція, хорея, загострення епілепсії;

- з боку судин: артеріальна тромбоемболія;

- з боку шлунково-кишкового тракту: панкреатит (у жінок з уже існуючою гіпертригліцеридемією);

- з боку шкіри та підшкірної клітковини: мультиформна еритема;

- порушення з боку нирок та сечовивідних шляхів: нетримання сечі;

- з боку репродуктивної системи та молочних залоз: фіброзно-кістозні зміни у молочних залозах, ерозія шийки матки;

- вроджені та спадкові генетичні розлади: погіршення перебігу порфірії;

- відхилення від норми, виявлені у результаті обстеження: підвищений загальний рівень гормонів щитовидної залози.

Термін придатності.

3 роки.

Умови зберігання.

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 30 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По 28 таблеток у блістері, по 1 або 2, або 3 блістери в коробці.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник. Абботт Біолоджікалз Б. В. /Abbott Biologicals B. V.

Місцезнаходженнявиробниката його адреса місця провадження діяльності.

Веєрвег 12, 8121 АА Ольст, Нідерланди/Veerweg 12, 8121AA Olst, The Netherlands.