ФЕМІЗЕТ таблетки 1 мг

Фрезеніус Кабі Дойчланд ГмбХ

Rp

Форма випуску та дозування

Таблетки, 1 мг

Таблетки, 1 мг

Упаковка

Блістер №14x2

Блістер №14x2

Аналоги

bioequivalence-icon

Rp

АКТАСТРОЗОЛ
АКТАСТРОЗОЛ 1 мг

Актавіс груп(IS)

Таблетки

Rp

АКСАСТРОЛ
АКСАСТРОЛ 1 мг

Гріндекс(LV)

Таблетки

Rp

АНАСТРОЗОЛ
АНАСТРОЗОЛ 1 мг

Гетеро Лабз Лімітед(IN)

Таблетки

Rp

АНАСТРОЗОЛ
АНАСТРОЗОЛ 1 мг

ГРІН БІЗНЕС СОЛЮШНЗ СА(CH)

Таблетки

Rp

АНАСТРОЗОЛ АМАКСА
АНАСТРОЗОЛ АМАКСА 1 мг

Амакса Фарма ЛТД(GB)

Таблетки

Класифікація

Класифікація еквівалентності

N/A

info

Діюча речовина

АНАСТРОЗОЛ

Форма товару

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою

Умови відпуску

за рецептом

Rp

Реєстраційне посвідчення

UA/14790/01/01

Дата останнього оновлення: 30.03.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 01.02.2021
  • Склад: 1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою, містить 1 мг анастрозолу
  • Торгівельне найменування: ФЕМІЗЕТ
  • Умови відпуску: за рецептом
  • Умови зберігання: 30°С.
  • Фармакотерапевтична група: Антагоністи гормонів та споріднені засоби. Інгібітори ароматази.

Упаковка

Блістер №14x2

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

ФЕМІЗЕТ

(FEMIZET)

Склад:

діюча речовина: анастрозол;

1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою, містить 1 мг анастрозолу;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, повідон, натрію крохмальгліколят (тип А), магнію стеарат;

плівкова оболонкаOpadryWhiteY-1-7000: гідроксипропілметилцелюлоза, поліетиленгліколь, титану діоксид (Е 171).

Лікарська форма. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Основні фізико-хімічні властивості: білі або майже білі таблетки, круглої форми, вкриті плівковою оболонкою, двоопуклі, з тисненням з одного боку «DB02» та гладенькі з іншого.

Фармакотерапевтична група. Антагоністи гормонів та споріднені засоби. Інгібітори ароматази. Код АТХ L02BG03.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Анастрозол є потужним і високовибірковим нестероїдним інгібітором ароматази. У жінок у постменопаузі естрадіол в основному продукується шляхом перетворення в периферичних тканинах андростендіону в естрон за допомогою ферменту – ароматази. Естрон далі перетворюється в естрадіол. Зниження рівня циркулюючого естрадіолу забезпечує терапевтичний ефект у жінок, хворих на рак молочної залози. У жінок у постменопаузі прийом анастрозолу в добовій дозі 1 мг призводить до зниження рівня естрадіолу на 80 %. Анастрозол не має прогестагенної, андрогенної або естрогенної активності. Анастрозол у добових дозах до 10 мг не впливає на секрецію кортизолу та альдостерону, виміряну перед і після стандартного тесту на стимуляцію адренокортикотропного гормону (АКТГ). Отже, замісне введення кортикостероїдів робити не потрібно.

Фармакокінетика.

Всмоктування

Всмоктування анастрозолу є швидким, максимальна концентрація у плазмі крові досягається протягом 2 годин (натще). Їжа трохи сповільнює швидкість всмоктування, але не його ступінь. Незначні зміни швидкості всмоктування не призводять до клінічно значущого впливу на сталу концентрацію препарату в плазмі крові при щоденному прийомі 1 таблетки Фемізету. Приблизно 90 – 95 % постійної концентрації досягається після 7 днів прийому препарату. Немає відомостей про залежність фармакокінетичних параметрів анастрозолу від часуабо дози.

Фармакокінетика анастрозолу не залежить від віку жінок у постменопаузі.

Розподіл

Анастрозол зв’язується з білками плазми на 40 %.

Виведення

Анастрозол виводиться повільно. Період напіввиведення з плазми становить 40 – 50 годин. Анастрозол екстенсивно метаболізується в жінок у постменопаузі, менше 10 % дози виводиться із сечею у незміненому вигляді протягом 72 годин після введення. Метаболізм анастрозолу здійснюється шляхомN-деалкілування, гідроксилювання і глюкуронізації. Метаболіти виводяться переважно із сечею. Триазол, основний метаболіт у плазмі крові, не пригнічує ароматазу.

Порушення функції нирок або печінки

Концентрації анастрозолу у плазмі крові добровольців з цирозом печінки були в межах діапазону концентрацій, що спостерігалися у здоровихдобровольців.

Концентрації анастрозолу у плазмі крові, що спостерігалися під час довгострокових досліджень ефективності у пацієнтів з порушенням функції нирок, знаходилися у межах діапазону концентрацій анастрозолу у плазмі крові, що спостерігалися у пацієнтів без порушення функції нирок. ЗастосуванняФемізетупацієнтам з тяжким порушенням функції нирок потребує обережності.

Клінічні характеристики.

Показання.

-Ад’ювантнелікування інвазивного раку молочної залози з позитивними показниками рецепторів гормонів на ранніх стадіях у жінок у постменопаузальному періоді;

- ад’ювантнелікування інвазивного раку молочної залози з позитивними показниками рецепторів гормонів на ранніх стадіях у жінок у постменопаузальному періоді, яким було проведено ад’ювантну терапію тамоксифеном протягом 2 – 3 років;

- лікування поширеного раку молочної залози з позитивними показниками рецепторів гормонів у жінок у постменопаузальному періоді.

Протипоказання.

- Вагітністьта годування груддю.

- Гіперчутливістьдо анастрозолу або до будь-якої з допоміжних речовин.

Особливі заходи безпеки.

Будь-які невикористані лікарські засоби або відходи потрібно утилізувати відповідно до місцевих вимог.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Анастрозолinvitro пригнічує ферментиCYP 1A2, 2C8/9 та 3A4. Клінічні дослідження із застосуванням антипірину та варфарину продемонстрували, що анастрозол у дозі 1 мг істотно не пригнічує метаболізм антипірину іR- таS-варфарину, і такі дані свідчать, що одночасне застосування Фемізету з іншими лікарськими засобами навряд чи призведе до клінічно значущих взаємодій лікарських засобів, опосередкованих ферментамиCYP.

Ферменти, що опосередковують метаболізм анастрозолу, не були ідентифіковані. Циметидин, слабкий неспецифічний інгібітор ферментів CYP, не впливає на плазматичні концентрації анастрозолу. Дані про вплив потужних інгібіторів CYP відсутні.

Вивчення даних щодо безпеки препарату, накопичених в ході клінічних досліджень, не виявило відомостей про клінічно значущу лікарську взаємодію у пацієнток, які приймали одночасноФемізетта інші препарати, що часто призначаються. Про клінічно значущі взаємодії з бісфосфонатами не повідомлялось.

Слід уникати одночасного застосування тамоксифену або засобів, що містять естрогени, зФемізетом, оскільки це може послабити його фармакологічну дію.

Особливості застосування.

Загальні

Фемізет не слід застосовувати жінкам у пременопаузі. Менопауза має бути підтверджена результатами біохімічних досліджень (рівні лютеїнізуючого гормону [ЛГ], фолікулостимулюючого гормону [ФСГ] та/або естрадіолу) у разі сумнівів у менопаузальному статусі пацієнтки. Відсутні дані щодо обґрунтування застосуванняФемізету з аналогами рилізинг-фактора лютеїнізуючого гормону (РФЛГ).

Слід уникати одночасного застосування тамоксифену або засобів, що містять естроген, зФемізетом, оскільки це може знизити його фармакологічну дію.

У жінок з наявною ішемічною хворобою серця в ході дослідження ATAC спостерігалося зростання частоти ішемічних серцево-судинних подій при застосуванніФемізету (у 17 % хворих, які отримувалипрепарат, і в 10 % пацієнток, які приймали тамоксифен). Необхідно зважити ризики та переваги лікуванняФемізетом пацієнтів з наявною ішемічною хворобою серця (див. розділ «Побічні реакції»).

Вплив на мінеральну щільність кісток

ОскількиФемізет знижує рівні циркулюючого естрогену, це може призвести до зниження мінеральної щільності кісток з можливим збільшенням ризику перелому.

У жінок, хворих на остеопороз чи з ризиком остеопорозу, слід оцінювати мінеральну щільність кісток за допомогою денситометрії кісток, наприклад, використовуючи двоенергетичну рентгенівську абсорбціометрію (DЕХА), на початку лікування та з регулярними інтервалами після лікування. При необхідності слід призначати лікування або профілактику остеопорозу та ретельно спостерігати за станом пацієнтки. Застосування специфічних засобів, наприклад бісфосфонатів, може припинити подальшу втрату мінеральної щільності кісток, спричиненуФемізетом, у жінок у постменопаузі, Слід оцінити доцільність такого застосування.

Порушення функції печінки

Фемізет не досліджувався у пацієнток з раком молочної залози та помірним або тяжким порушенням функції печінки. У пацієнток з порушенням функції печінки експозиція анастрозолу може збільшитися; застосуванняФемізету пацієнткам з помірним та тяжким порушенням функції печінки потребує обережності. Лікування повинно базуватись на оцінці співвідношення користі та ризику для кожної окремої пацієнтки.

Порушення функції нирок

Фемізет не досліджувався у пацієнток з раком молочної залози та тяжким порушенням функції нирок. Експозиція анастрозолу не збільшується у пацієнток з тяжким порушенням функції нирок (швидкість клубочкової фільтрації [ШКФ] < 30 мл/хв); застосуванняФемізетупацієнткам з тяжким порушенням функції нирок потребує обережності.

Гіперчутливість до лактози

Препарат містить лактозу. Пацієнткам з рідкими спадковими станами, такими як непереносимість галактози, лактазна недостатність Лаппа або порушення всмоктування глюкози-галактози, не слід приймати цей лікарський засіб.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Дослідження на тваринах продемонстрували репродуктивну токсичність.

Дані про застосуванняФемізету вагітним жінкам відсутні. Фемізетпротипоказаний під час вагітності.

Дані про застосуванняФемізету в період лактації відсутні. Препаратпротипоказаний жінкам, якігодуютьгруддю.

Фертильність

ВпливФемізету на фертильність людини не вивчений.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Фемізетможематинезначний впливна здатність керувати транспортними засобами та працювати з іншими механізмами. Однак були отримані повідомлення про випадки астенії та сонливості, пов’язані з прийомомпрепарату, тому слід дотримуватися обережності під час керування транспортними засобами або роботи з іншими механізмами, якщо спостерігаються такі симптоми.

Спосіб застосування та дози.

Фемізет приймають перорально.

Рекомендована доза для дорослих жінок, включаючи жінок літнього віку, становить 1 таблетку(1 мг) 1 раз на добу.

При інвазивному раку молочної залози з позитивними показниками рецепторів гормонів на ранніх стадіях у жінок у постменопаузі рекомендована тривалість ад’ювантного ендокринного лікування становить 5 років.

Порушення функції нирок

Пацієнткам з легким або помірним порушенням функції нирок коригувати дозу не потрібно. ЗастосуванняФемізету пацієнткам з тяжким порушенням функції нирок потребує обережності.

Порушення функції печінки

Пацієнткам з захворюванням печінки легкого ступеня тяжкості коригувати дозу не потрібно. Пацієнткам з помірним та тяжким порушенням функції печінки препарат слід застосовувати з обережністю.

Діти.

Фемізет не рекомендується призначати дітям через недостатність даних про безпеку та ефективність.

Передозування.

Клінічний досвід випадкового передозування обмежений. У ході досліджень на тваринах анастрозол продемонстрував низьку гостру токсичність. Під час дослідженьза участю людейзастосовували різні дозуванняанастрозолу: до 60 мг одноразово здоровим чоловікам-добровольцям та до 10 мг на добу жінкам у постменопаузіз поширеним раком молочної залози; ці дози добре переносилися. Одноразову дозуФемізету, що призводить до симптомів, які загрожують життю, встановлено не було. Специфічного антидоту при передозуванні не існує, лікування повинно бути симптоматичним.

При лікуванні передозування слід враховувати можливість того, що булоприйнятокількапрепаратів. Якщо пацієнт не знепритомнів, можна викликати блювання. Може бути корисним діаліз, оскількиФемізетне має значного зв’язування з протеїнами. Рекомендується загальне підтримуюче лікування, включаючи частий моніторинг життєвих функцій, та ретельне спостереження за пацієнтом.

Побічні реакції.

Наведені нижче небажані реакції розподілені за частотою та системно-органними класами (СОК). Розподілення за частотою проводилось за такими критеріями: дуже часто ( ≥1/10), часто (≥1/100, < 1/10), нечасто (≥1/1000, < 1/100), рідко (≥1/10000, < 1/1000) та дуже рідко (< 1/10000). Найчастіше повідомлялося про такі небажані реакції: головний біль, припливи, нудота, висип, артралгія, порушення рухливості в суглобах, артрит та астенія.

Небажані реакції за СОК та частотою

З боку обміну речовин і харчування

Часто

Анорексія

Гіперхолестеринемія

Нечасто

Гіперкальціємія (з підвищенням або без підвищення рівня паратиреоїдного гормону)

З боку нервової системи

Дуже часто

Головний біль

Часто

Сонливість

Зап’ястний тунельний синдром*
Розлади чутливості (включаючи парестезію, втрату смаку та зміни смакових відчуттів)

З боку судинної системи

Дуже часто

Припливи

З боку травної системи

Дуже часто

Нудота

Часто

Діарея

Блювання

З боку гепатобіліарної системи

Часто

Підвищення рівнів лужної фосфатази, аланінамінотрансферази та аспартатамінотрансферази

Нечасто

Підвищення рівнів гамма-ГТ та білірубіну
Гепатит

З боку шкіри та підшкірної клітковини

Дуже часто

Висип

Часто

Стоншення волосся (алопеція)

Алергічні реакції

Нечасто

Кропив’янка

Рідко

Еритема поліморфна

Анафілактоїдна реакція

Шкірний васкуліт (включаючи певну кількість повідомлень про випадки пурпури Шенлейна-Геноха)**

Дуже рідко

Синдром Стівенса-ДжонсонаАнгіоневротичний набряк

З боку кістково-м’язової системи та сполучної тканини

Дуже часто

Артралгія/порушення рухливості в суглобах

Артрит

Остеопороз

Часто

Біль в кістках

Міалгія

Нечасто

Синдром клацаючого пальця

Збоку репродуктивної системи та молочної залози

Часто

Сухість піхви

Вагінальна кровотеча***

Дуже часто

Астенія

*Частота виникнення зап’ястного тунельного синдрому була більшою у пацієнток, які отримували анастрозол у ході проведених досліджень, порівняно з такою у пацієнток, які отримували тамоксифен. Однак більшість цих випадків виникала у пацієнток з визначеними факторами ризику розвитку цього стану.

**Оскільки у дослідженні випадки шкірного васкуліту та пурпури Шенлейна-Геноха не спостерігалися, частота цих явищ може вважатися рідкою (≥0, 01 %, < 0, 1 %) на основі найгіршого значення точкової оцінки.

***Вагінальні кровотечі виникали часто, в основному у пацієнток з поширеним раком молочної залози під час перших кількох тижнів після заміни гормональної терапії на лікуванняанастрозолом. Якщо кровотечі продовжуються, слід провести подальше обстеження.

Під час дослідження, проведеного за участю жінок у постменопаузальному періоді з операбельним раком молочної залози, які отримували лікування протягом 5 років, ішемічні явища з боку серцево-судинної системи спостерігалися частіше у пацієнток, які приймалианастрозол, порівняно з тими, хто отримував лікування тамоксифеном, хоча відмінність не була статистично значущою. Спостережувана різниця була зумовлена переважно повідомленнями про стенокардію і асоціювалася з підгрупою пацієнток, які і раніше страждали на ішемічну хворобу серця.

Нижчепредставлена частота попередньо заданих небажаних явищ у ході дослідження незалежно від причин їх виникнення, що спостерігалися у пацієнток, які одержували досліджувану терапію, та протягом періоду до 14 діб після припинення лікування.

Оскільки Фемізет зменшує рівень циркулюючих естрогенів, це може спричинити зменшення мінеральної щільності кісток, у зв’язку з чим у деяких хворих зростає ризик переломів. Частота випадків остеопорозу становила 10, 5 %.

Термін придатності. 3 роки.

Умови зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище

30°С.

Упаковка. По 14 таблетоку блістері, по 2 блістери у картонній коробці.

Категорія відпуску. За рецептом.

Заявник.

Фрезеніус Кабі Дойчланд ГмбХ.

Місцезнаходження заявника.

вул. Ельзе-Крьонер-штрассе 1, 61352 Бад Гомбург, Німеччина.

Виробник.

Фрезеніус Кабі Онколоджи Лімітед, Індія.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

Вілледж Кішанпура, Бадді, Техсіл Налагарх, Дістрікт СоланIH-174101, Індія.