ЕСТУЛІК таблетки 1 мг

ЗАТ Фармацевтичний завод ЕГІС

Rp

Форма випуску та дозування

Таблетки, 1 мг

Таблетки, 1 мг

Упаковка

Блістер №10x2

Блістер №10x2

Аналоги

Відповідних аналогів не знайдено

Класифікація

Класифікація еквівалентності

N/A

info

Діюча речовина

ГУАНФАЦИН

Форма товару

Таблетки

Умови відпуску

за рецептом

Rp

Реєстраційне посвідчення

UA/9845/01/01

Дата останнього оновлення: 19.01.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
  • Склад: 1 таблетка містить 1 мг гуанфацину (що відповідає 1, 15 мг гуанфацину гідрохлориду)
  • Торгівельне найменування: ЕСТУЛІК®
  • Умови відпуску: за рецептом
  • Фармакотерапевтична група: Антигіпертензивні засоби. Антиадренергічні агенти центральної дії. Агоністи імідазольних рецепторів. Гуанфацин.

Упаковка

Блістер №10x2

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

ЕСТУЛІК®

(ESTULIC®)

Склад:

діюча речовина: гуанфацин;

1 таблетка містить 1 мг гуанфацину (що відповідає 1, 15 мг гуанфацину гідрохлориду);

допоміжні речовини: кислота стеаринова, повідон, целюлоза мікрокристалічна, лактози моногідрат.

Лікарська форма. Таблетки.

Основні фізико-хімічні властивості: білі або жовтувато-білі, круглі, пласкі таблетки з фаскою, з рискою з одного боку та гравіюванням стилізованої літери «Е» з іншого боку, без або майже без запаху.

Фармакотерапевтична група. Антигіпертензивні засоби. Антиадренергічні агенти центральної дії. Агоністи імідазольних рецепторів. Гуанфацин. Код АТХС02А С02.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Гуанфацин, діюча речовина таблеток Естуліку®, є перш за все агоністомa2-рецепторів центральної дії, антигіпертензивним засобом завдяки своїй здатності зменшувати симпатичну активність. Йогоагоністичний впливна периферичніпресинаптичніa2-рецептори може сприяти антигіпертензивному ефекту, однак перш за все гуанфацин має властивість індукувати брадикардію. Гуанфацин зменшує вивільнення норадреналінуяк уцентральних, так і впериферичнихсинапсах, завдяки чому зменшується загальний периферичний опір і частота серцевих скорочень. Серцевий викид не змінюється, оскільки зменшення частоти серцевих скорочень супроводжується збільшенням ударного об’єму серця. Гуанфацин не впливає на регулювання артеріального тиску ні у стані спокою, ні під час фізичних навантажень. Він практично не впливає на швидкість клубочковоїфільтрації. Гуанфацин зменшує активність реніну плазми, а також рівень норадреналіну у плазмі крові, однак ці ефектине мають тісного зв’язку зі ступенем антигіпертензивного ефекту. Гуанфацин не впливає на обіг допаміну. Завдяки своїм фармакологічним властивостям гуанфацин не чинить шкідливого впливу на основне захворювання у пацієнтів з хронічним обструктивним захворюванням легенів, серцевою або нирковою недостатністю, атріовентрикулярною блокадою І ступеня, цукровим діабетом, подагрою або гіперліпідемією, які страждають на артеріальну гіпертензію.

Фармакокінетика.

Після перорального прийому гуанфацин швидко і майже повністю всмоктується у шлунково-кишковому тракті. Його метаболізм першого проходження не має клінічної значущості.

Біодоступність становить приблизно80 %. Зв’язування з білками плазми крові – 60–70%.

Уявнийоб’єм розподілу –6, 3л/кг. Максимальнаконцентраціяу плазмі крові досягаєтьсяприблизно через 1–4години після прийому препарату. Фармакокінетичні параметри гуанфацину мають лінійний характер. Він метаболізується частково у печінці (сульфатнаіглюкуроніднакон’югація). Принормальній функції нирокмайже 80 %прийнятої дози виводиться нирками, шляхомклубочкової фільтрації ітубулярної секреції. Майже50 % (40–75 %)кількості, що виводиться нирками, виявляється у сечі у незміненому вигляді, тоді як решта виводитьсяу вигляді метаболітів. Період напіввиведення– 17–18годин, усередньому–10–30годин. Тривалість дії препарату– більше24годин при прийомі препарату 1 раз на добу.

Гуанфацин може проникати черезплацентута у грудне молоко.

Окремі групи пацієнтів

Період напіввиведення гуанфацину у пацієнтівлітнього віку знаходиться біля верхньої межі нормального діапазону, але зазвичай регулювання дози не потрібне.

При нирковій недостатності кліренс гуанфацину знижується, однак, очевидно, через збільшений метаболізм його у печінці, рівеньгуанфацину у плазмі крові підвищується, але незначною мірою, тому зазвичай регулювання дози не потрібне.

Пацієнтам, які знаходяться на діалізі, додаткова доза гуанфацину не потрібна, оскільки гуанфацин практично не видаляється з організму за допомогою діалізу (приблизно 2, 4 % абсорбованої кількості може бути видалено шляхом діалізу).

У пацієнтів з печінковою недостатністю гуанфацинненакопичується в організмі.

Клінічні характеристики.

Показання.

Артеріальна гіпертензія (особливо есенціальната реноваскулярна)– лікарський засіб застосовують, як правило, у комбінації з іншимиантигіпертензивними засобами, якщо відповідь на лікування препаратами першої лінії незадовільнаабо якщо вонипротипоказані.

Протипоказання.

Гіперчутливість до діючої речовини або до будь-якої допоміжної речовини; кардіогенний шок, колапс, артеріальна гіпотензія; одночасне застосування з антагоністами α2-адренорецепторів (наприклад, йохімбін, фентоламін).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

З обережністю застосовувати гуанфацин у комбінації з лікарськими засобами, які можуть зменшувати антигіпертензивний ефект Естуліку®:

· із симпатоміметиками(збільшують пресорну реакцію);

· ізтрициклічнимиантидепресантами;

· ізбарбітуратами та іншими індукторами ферментів (знижують рівні гуанфацину у сироватці крові, що призводить до зменшення ефективності гуанфацину внаслідок збільшеногометаболізму).

При одночасному застосуванні Естуліку® із бета-адреноблокаторами без внутрішньої симпатоміметичноїактивності підвищуюється ризик розвитку брадикардії.

При одночасному застосуванні гуанфацину зіншимиантигіпертензивнимизасобамиможуть збільшуватися ефекти обох препаратів.

При одночасному застосуванні Естуліку® із седативними засобами, снодійними, нейролептиками можуть виникати адитивні седативні ефекти.

Гуанфацин не впливає на ефекти пероральних антикоагулянтів.

Заспокійливий ефект гуанфацину може посилюватися при одночасному вживанні алкоголю, тому під час лікування препаратом вживання спиртних напоїв заборонено. Також етанолталікарські засоби, що пригнічують центральну нервову систему, підсилюють седативний ефект. Гіпотензивний ефект знижують нестероїдні протизапальні лікарські засоби (у результаті пригніченняPgу нирках та затримкиNa+ та рідини в організмі), естрогени (внаслідок затримки рідини в організмі), а також симпатоміметичні лікарські засоби.

Особливості застосування.

Призначення таблеток Естуліку® повинно ґрунтуватися на ретельній оцінці співвідношення ризик/користь, а застосування потребує пильного медичного контролю у таких випадках:

· при атріовентрикулярній блокадіIIабо IIIступенів(блокада можепрогресувати до більш високого ступеня);

· при синусовійбрадикардії(симптоматичнабрадикардіяможепосилюватися);

· при тяжкій коронарній недостатності;

· при нещодавно перенесеному інфаркті міокарда;

· при недостатності мозкового кровообігу;

· при нещодавно перенесеному інсульті;

· прихронічній нирковій і печінковій недостатності, що розвиваються одночасно.

Дуже рідко «рикошетна» гіпертензія може розвинутися після раптової відміни препарату або якщо пацієнт забуває прийняти звичайну дозу. Тому лікування препаратом слід припиняти, поступово зменшуючи дозу. Якщо хворий забув прийняти звичайну дозу, її слід прийнятиякнайшвидше. Слід бути особливо обережними при відміні комбінації Естуліку® і неселективного блокаторабета-рецепторів.

Відміна Естуліку® призводить до значного підвищення артеріального тиску, оскільки діякатехоламінів насудинозвужувальні α1-рецептори буде домінувати над блокадою судинорозширювальнихβ2-рецепторів. Щоб уникнути цього, лікування комбінацією цих препаратів слід припиняти, поступово відміняючи спочатку блокаторβ-рецепторів, а потім, через 2–4 дні, гуанфацин (також поступово). Це явище менш імовірне у разі застосування кардіоселективних блокаторів β-рецепторів, однаку цих випадках також рекомендується поступова відміна препарату (через неповнуселективністьβ1-рецепторів).

У деяких випадках під час застосування гуанфацину спостерігалося підвищення рівня печінкових ферментів. Тому протягом лікування препаратом рекомендується регулярний контроль рівня печінкових ферментів, а якщо буде виявлено істотне його підвищення, слід припинити лікування.

Як і інші агоністи центральної дії α2-рецепторів, гуанфацин може спричинити сонливість і седативний ефект, особливо на початку лікування. Ці симптоми дозозалежні. Слід бути особливо обережними при сумісному застосуванні гуанфацину та інших заспокійливих засобів (барбітурати, бензодіазепіни, фенотіазини) через адитивнийседативний ефект.

1 таблетка містить91, 15 мг лактози моногідрату. Ця кількість повинна враховуватися при дефіциті лактази, галактоземії або синдромі мальабсорбції глюкози/галактози.

Пацієнтам із рідкісною спадковою непереносимістю галактози, а також синдромом Лаппаабо з глюкозо-галактозною мальабсобцією препарат не слід призначати.

З обережністю застосовувати при вираженому атеросклерозі судин головного мозку, облітеруючих захворюваннях периферичних артерій.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

За відсутності достатніх клінічних данихне рекомендується застосовувати лікарський засібу період вагітності, якщо користь від його застосування для матері не перевищує можливий ризик для плода.

Естулік® не рекомендується застосовувати для лікування гіпертензії, пов’язаної з токсикозом вагітних.

Гуанфацин проникаєу грудне молоко, тому у період годування груддю слід уникати застосування препарату.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

На початку лікування–протягом періоду, визначеного індивідуально, –керування автотранспортом і робота зі складними механізмами повинні бути заборонені.

Пізніше ступінь обмежень може бути переглянуто у кожному конкретному випадку.

Спосіб застосування та дози.

Щоб уникнути можливих седативних ефектів, добову дозу Естуліку® (1 мг) рекомендується приймати у вигляді одноразової дози перед сном.

Початкова доза зазвичай становить 0, 5–1 мг на добу. Якщо терапевтичний ефект незадовільний, дозу можна збільшувати на 1 мг через кожні 2–3 тижні до максимальної добової дози 2–3 мг. Залежно відденних змін артеріального тиску (підвищення артеріального тиску за кілька годин до прийому наступної дози) вищевказану добову дозу можна розподілити на два прийоми, однак загальна добова доза не повинна перевищувати3 мг.

Особливі групи пацієнтів

Лікарський засіб можна безпечно застосовувати пацієнтам літнього віку.

Пацієнтам із порушенням функції нирок корекція дози не потрібна (можливо, через надмірне виведення препарату через печінку).

Гуанфацин не накопичується у печінці, навіть при порушенні її функції, тому зазвичай у таких випадках корекція дози не потрібна.

Однак пацієнтам із порушенням функції печінки і нирок одночасно може бути потрібним зниження дози, а також пильний медичний контроль.

Діти.

Через відсутність клінічного досвіду Естулік® не слід застосовувати дітям.

Передозування.

Cимптоми передозування – сонливість, летаргія, брадикардія та артеріальна гіпотензія. При тяжкій інтоксикації необхідне промивання шлунка, призначення активованого вугілля і в деяких випадках інфузія ізупрелу. За пацієнтом слід встановити пильний контроль.

Гуанфацинпрактично невидаляється із плазми крові за допомогою діалізу (приблизно2, 4 %від абсорбованої кількості може виводитисяза допомогою діалізу).

Побічні реакції.

Частота побічних ефектів під час терапії Естуліком® помірна. Частота та інтенсивність появи побічних ефектів дозозалежна. У добових дозах0, 5–1 мг препаратдобре переноситься, однак при застосуванні вищих доз частота побічних ефектів збільшується.

Найчастіше спостерігалися сухість у роті, седативний ефект, запаморочення, запор, помірна брадикардія, сонливість, порушення свідомості, нервозність, збудження, тремор, ортостатична гіпотензія.

Нечасто спостерігалися такі побічні ефекти, як головний біль, безсоння, слабкість і постуральна гіпотензія, слабкість/астенія, втома, підвищена пітливість, відхилення від норми печінкових ферментів.

Рідко відзначалися зазначені нижче побічні ефекти.

З боку центральної нервової системи: амнезія, занепокоєння, депресія, парестезії, парез.

З боку органів чуття: порушення смаку, дзвін у вухах, кон’юнктивіт, запалення райдужної оболонки, зорові порушення.

З боку серцево-судинноїсистеми: брадикардія, посилене серцебиття, загрудинний біль, задишка.

З боку шлунково-кишкового тракту: діарея, утруднене ковтання, нудота, відсутність апетиту, абдомінальний біль.

З боку сечостатевої системи: зниження лібідо, імпотенція, нетримання сечі.

З боку скелетно-м’язової системи: судоми м’язів, біль у суглобах.

Шкірні реакції: дерматит, свербіж, пурпура.

З боку дихальної системи: риніти.

При тривалому лікуванні кількість побічнихефектівзменшується. Побічні ефекти, при виникненні яких потрібне припинення лікування або які погано переносяться пацієнтами, зазвичай розвиваються при застосуванні вищих доз.

Термін придатності. 3 роки.

Умови зберігання. Зберігати при температурі не вище 25 °С у недоступному для дітей місці.

Упаковка. По 10 таблеток у блістері; по 2 блістери укартонній коробці.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник.

ЗАТФармацевтичний завод ЕГІС, Угорщина/ EGIS Pharmaceuticals PLC, Hungary.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

1165, м. Будапешт, вул. Бекеньфелді, 118-120, Угорщина/

1165, Budapest, Bokenyfoldiut. 118-120, Hungary.