ЭСТУЛИК таблетки 1 мг

Rp

Форма выпуска и дозировка

Таблетки, 1 мг

Таблетки, 1 мг

Упаковка

Блістер №10x2

Блістер №10x2

Аналоги

Соответствующих аналогов не найдено

Классификация

Классификация эквивалентности

N/A

info

Действующее вещество

ГУАНФАЦИН

Форма товара

Таблетки

Условия отпуска

за рецептом

Rp

Регистрационное удостоверение

UA/9845/01/01

Дата последнего обновления: 23.10.2020

Характеристика

 • Взаимодействие с другими лекарственными средствами: З обережністю застосовувати гуанфацин у комбінації з лікарськими засобами, які можуть зменшувати антигіпертензивний ефект Естуліку®:
 • Дети: Через відсутність клінічного досвіду Естулік® не слід застосовувати дітям.
 • Заявитель: ВАТ Фармацевтичний завод ЕГІС, Угорщина
 • Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом или другими механизмами: На початку лікування–протягом періоду, визначеного індивідуально,–керування автотранспортом і робота зі складними механізмами повинні бути заборонені.
 • Приказ МЗ: №643 від 30.07.2010
 • Особые предостережения: Призначення таблеток Естуліку® повинно ґрунтуватися на ретельній оцінці співвідношення ризик/користь, а застосування потребує пильного медичного контролю у таких випадках:
 • Передозировка: Cимптоми передозування – сонливість, летаргія, брадикардія та артеріальна гіпотензія. При тяжкій інтоксикації необхідне промивання шлунка, призначення активованого вугілля і в деяких випадках інфузія ізупрелу. За пацієнтом слід встановити пильний контроль.
 • Побочные реакции: Частота побічних ефектів під час терапії Естуліком® помірна. Частота та інтенсивність появи побічних ефектів дозозалежна.У добових дозах0,5–1 мг препаратдобре переноситься,однак при застосуванні вищих доз частота побічних ефектів збільшується.
 • Индикация: Артеріальна гіпертензія (особливо есенціальната реноваскулярна)– лікарський засіб застосовують, як правило, у комбінації з іншимиантигіпертензивними засобами, якщо відповідь на лікування препаратами першої лінії незадовільнаабо якщо вонипротипоказані.
 • Противопоказания: Гіперчутливість до діючої речовини або до будь-якої допоміжної речовини; кардіогенний шок, колапс, артеріальна гіпотензія; одночасне застосування з антагоністами α2-адренорецепторів (наприклад, йохімбін, фентоламін).
 • Регистрационное удостоверение: UA/9845/01/01
 • Срок действия регистрационного удостоверения: 30.12.2075
 • Состав: 1 таблетка містить: гуанфацину гідрохлориду 1,15 мг , що відповідає 1 мг діючої речовини
 • Сроки хранения:
 • Торговое наименование: ЕСТУЛІК®
 • Условия отпуска: за рецептом
 • Фармакологическая группа: Антигіпертензивні засоби. Антиадренергічні агенти центральної дії. Агоністи імідазольних рецепторів. Гуанфацин.

Упаковка

Блістер №10x2

Инструкция

І Н С Т Р У К Ц І Я

для медичного застосування препарату

ЕСТУЛІКÒ

(ESTULICÒ)

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: guanfacin; N-амідино-2-/2,6-дихлорфеніл/-ацетамід монохлоргідрат;

основні фізико-хімічні властивості: плоскі, круглі таблетки білого або жовтувато-білого кольору з фаскою, з гравуванням літери “Е” на одному боці та рискою посередині на другому, без запаху або майже без запаху;

склад:1 таблетка містить гуанфацину гідрохлориду 1,15 мг , що відповідає 1 мг діючої речовини;

допоміжні речовини: лактоза, целюлоза мікрокристалічна, повідон, кислота стеаринова.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Гіпотензивні засоби. Агоністиімідазолінових рецепторів.

Код АТС С02А С02.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Антигіпертензивна дія зумовлена, головним чином, стимуляцією альфа2-адренорецепторів солітарного тракту, що призводить до зменшення активності судинорухового центру та зменшення центральної симпатичної імпульсації, внаслідок чого знижується периферичний судинний опір (як у стані спокою, так і при навантаженні) та частота серцевих скорочень.

Фармакокінетика. Препарат швидко і повністю всмоктується в шлунково-кишковому тракті (ШКТ). Максимальна концентрація у плазмі крові досягається через 1–4 год після прийому. Зв’язування з білками плазми – до 64 %. Період напіввиведення становить в середньому 17 год (від 12 до 23 год). Гуанфацин метаболізується в основному в печінці. Майже 80 % прийнятої дози виводиться з сечею, причому близько 30 % – у незміненому вигляді.

Показання для застосування. Артеріальна гіпертензія. Естулік® застосовують для лікування гіпертонічної хвороби, особливо пов'язаної із захворюванням нирок.

Спосіб застосування та дози. Звичайна початкова доза становить 0,5 - 1 мг один раз на добу перед сном. Лікар на підставі стану пацієнта може поступово збільшувати початкову дозу на 0,5 - 1 мг на добу протягом тижня до досягнення ефекту. Середня добова доза при цьому становить 2–3 мг. Максимальна добова доза становить 3 мг.

Побічна дія. Можуть спостерігатися сонливість, сухість у роті, запаморочення, запори, головний біль, нудота, блювання, порушення сну, втомлюваність або слабість, кон’юнктивіт, зниження статевої функції, сплутаність свідомості, депресія.

Протипоказання.

-Підвищена чутливість до гуанфацину або інших інгредієнтів, що входять до складу препарату;

-судинні захворювання головного мозку;

-коронарна недостатність;

-недавно перенесений інфаркт міокарда;

-хронічні порушення функції печінки;

-депресія в анамнезі;

-Періоди вагітності і лактації;

-Дитячий вік.

Передозування. Симптоми: сонливість, запаморочення, артеріальна гіпотензія, брадикардія, аритмія, в тяжких випадках – кома.

Лікування симптоматичне: промивання шлунка, контроль функціонального стану серцево-судинної системи. За необхідності – внутрішньовенне введення ізадрину. Діаліз не ефективний.

Особливості застосування. Естулік® необхідно з обережністю призначати хворим з порушенням мозкового або коронарного кровообігу, особливо тим, хто переніс в минулому інсульт або інфаркт міокарда. Такі хворi потребують постійного медичного нагляду.

Хворі похилого віку можуть бути більш чутливі до гіпотензивного і седативного ефекту гуанфацину, тому таким хворим препарат призначають з обережністю.

Відміняти препарат слід поступово, оскільки при раптовому припиненні лікування препаратом можливий синдром відміни.

З обережністю призначати препарат при порушеннях серцевої провідності, серцевій недостатності, порушеннях функції печінки та нирок, депресії в анамнезі, захворюваннях судин головного мозку.

Концентрація катехоламінів в сечі і виведення ванілілмигдалевої кислоти з сечею можуть бути знижені, але при раптовій відміні Естулікуâ можуть підвищуватися.

Протягом всього курсу лікування таблетками Естулік® не можна вживати алкогольні напої.

Необхідна обережність при керуванні транспортними засобами або виконанні іншої роботи, яка потребує підвищеної уваги, у зв’язку з можливою сонливістю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Естулік® не можна застосовувати у комбінації з альфа2-адреноблокаторами (фентоламіном, йохімбіном) – зменшують його дію.

З обережністю слід застосовувати препарат разом з

-симпатоміметиками (зменшують його дію);

-бета-адреноблокаторами (може розвинутися брадикардія);

-нейролептиками (посилюють седативний ефект Естулікуâ).

Деякі бета-адреноблокатори (наприклад, піндолол, окпренолол) можна безпечно застосовувати разом з Естуліком®.

При одночасному застосуванні з лікарськими засобами, які викликають пригнічення центральної нервової системи (ЦНС), можливе посилення пригнічення ЦНС, викликане як цими засобами, так і гуанфацином.

При одночасному застосуванні з нестероїдними протизапальними засобами активність гуанфацину може послаблюватися.

При застосуванні Естулікуâз іншими антигіпертензивними засобами, антигіпертензивний ефект може посилюватися.

При сумісному застосуванні Естулікуâ з естрогенами, артеріальний тиск може підвищуватися внаслідок затримкм рідини, спричиненої естрогенами.

Умови та термін зберігання. Зберігати препарат при температурі від 15 оС до 25 оС, в недоступному для дітей місці.

Термін придатності – 3 роки.

Умови відпуску. За рецептом.

Упаковка. По 10 таблеток у блістері; по 2 блістери в картонній коробці.

Виробник. ВАТ Фармацевтичний завод ЕГІС, Угорщина, за ліцензією компанії Новартіс Фарма, м. Базель, Швейцарія.

Адреса.  EGIS Pharmaceuticals PLC.

1106 Budapest, Kereszturi ut 30-38,

Hungary.