ЕНДОФАЛЬК порошок

Др. Фальк Фарма ГмбХ

Форма випуску та дозування

Порошок

Порошок

Упаковка

Пакет 55,318 г №6x1

Пакет 55,318 г №6x1

від 590.00 грн

Аналоги

ДІАГНОСТИН-ЗДОРОВ’Я
ДІАГНОСТИН-ЗДОРОВ’Я

ТОВ ФК Здоров'я(UA)

Порошок

ЕЗЕКОЛ
ЕЗЕКОЛ

Страйдс Фарма(IN)

Порошок

Класифікація

Форма товару

Порошок для приготування розчину для перорального застосування

Умови відпуску

без рецепту

Реєстраційне посвідчення

UA/4197/01/01

Дата останнього оновлення: 13.01.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 21.01.2021
  • Склад: 1 пакет (55, 318 г порошку) містить: макроголу 3350 – 52, 500 г, натрію хлориду – 1, 400 г, натрію бікарбонату – 0, 715 г, калію хлориду – 0, 185 г
  • Торгівельне найменування: ЕНДОФАЛЬК
  • Умови відпуску: без рецепта
  • Фармакотерапевтична група: Осмотичні проносні засоби. Макрогол, комбінації.

Упаковка

Пакет 55,318 г №6x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

ЕНДОФАЛЬК

(ENDOFALKâ)

Склад:

діючі речовини: 1 пакет (55, 318 гпорошку) містить: макроголу 3350 –52, 500 г, натрію хлориду –1, 400 г, натрію бікарбонату –0, 715 г, калію хлориду –0, 185 г;

допоміжні речовини: сахарин натрію, кремнію діоксид колоїдний безводний, ароматизатор маракуї, ароматизатор апельсиновий.

Лікарська форма. Порошок для орального розчину.

Основні фізико-хімічні властивості: біла порошкоподібна суміш різних кристалічних речовин.

Фармакотерапевтична група. Осмотичні проносні засоби. Макрогол, комбінації.

Код АТХ А06AD65.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Ендофальк є сумішшю різних електролітів і макроголу для одержання ізотонічного розчину для очищення кишечнику.

Фармакодинамічний ефект полягає в індукуванні діареї. Кишечник випорожнюється та очищується. Електроліти, що містяться в готовомудля вжитку розчині, збалансовані так, щоб забезпечити припинення зворотного процесу абсорбції і секреції води та електролітів у травному тракті. Додавання високомолекулярного макроголу забезпечує ізоосмолярну концентрацію, для якої характерна концентрація часток, порівняна з такою у плазмі крові. Це запобігає будь-якій суттєвій зміні рідини між просвітом кишечнику та васкулярною порожниною. Завдяки такому типу балансування та осмолярності вплив на баланс електролітів або рідини в організмі практично відсутній.

Фармакокінетика.

Макрогол 3350 є інертним з'єднанням, яке піддається лише мінімальному поглинанню у шлунково-кишковому тракті і не метаболізується. Мінімальна кількістьмакроголу 3350, < 1% від введеної дози, виводиться з сечею.

Клінічні характеристики.

Показання.

Для очищення кишечнику перед колоноскопією.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до діючих речовин, інших макроголів або до одного з інгредієнтів, що входять до складу лікарського засобу.

Кишкова непрохідність або підозра на кишкову непрохідність, шлунково-кишкова обструкція, шлунково-кишкова перфорація, ризик шлунково-кишкової перфорації, карцинома та інші тяжкізапальні захворювання кишечнику (у тому числі виразковий коліт, хвороба Крона), токсичний мегаколон, порушення випорожнення шлунка.

Ендофальк не слід застосовувати хворим, які знаходяться у несвідомому або напівсвідомому стані, або хворим, схильним до аспірації чи відрижки, при загальній слабкості або порушенні ковтального рефлексу.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Ліки, які застосовують перорально впродовж декількох годин до або під час прийому Ендофальку, можуть бути виведені зі шлунково-кишкового тракту або ж їх поглинання може бути знижене або повністю припинене. Це стосується, зокрема, лікарських засобів із відстроченим вивільненням. Якщо за життєвими показаннями ці ліки є абсолютно необхідними, слід уникати їх перорального прийому та застосовувати цей (ці) лікарській (кі) засіб (засоби) в іншій лікарській формі або знайти альтернативу.

Можлива взаємодія між макроголем і певними ензимними тестами (наприклад, ELISA) при діагностичному дослідженні кишкової рідини, що була виведена.

Готовий розчин не можна змішувати з іншими розчинами або добавками.

Особливості застосування.

Ендофальк слід застосовувати лише під медичним наглядом хворим літнього віку, пацієнтам з рефлюкс-езофагітом або наявною серцевою аритмією з підозрюваним або підтвердженим синоатріальним блоком або синдромом слабкості синусового вузла.

Пацієнтам з хронічними запальними захворюваннями кишечнику (окрім: тяжкого перебігу і токсичного мегаколону) препарат слід застосовувати з обережністю, під наглядом лікаря.

Ендофальк не слід застосовувати хворим із серцевою недостатністю (NYHA ІІІ і ІV ступеня), нирковою недостатністю, захворюваннями печінки або ж хворим з вираженою дегідратацією, оскільки безпека застосування препарату таким хворим не була достатньо досліджена. Препарат необхідно вживати обережно пацієнтам з ризиком порушень водно-електролітного балансу (наприклад, пацієнтам з порушенням функції печінки, нирок, при одночасному прийомі сечогінних засобів). Були зафіксовані поодинокі випадки порушень водно-електролітного балансу у пацієнтів групи ризику. У пацієнтів із серцевою або нирковою недостатністю може розвинутись гострий набряк легень у зв’язку з надмірним надходженням гідроксиду натрію

Не можна додавати ніяких інших розчинів або добавок (зокрема цукру або ароматизаторів, несумісних з розчином Ендофальку) до готового до перорального прийому розчину Ендофальку, тому що це може змінити осмолярність і електролітний склад або ж спричинити утворення сумішей газіву кишечнику.

Необхідно проводити моніторинг водно-електролітного балансу у пацієнтів групи ризику, включаючи пацієнтів літнього віку та ослаблених.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність

Досвіду застосування препарату у період вагітності немає.

Період годування груддю

Даних щодо проникнення макроголу 3350 у грудне молоко немає.

Макрогол 3350 слабко поглинається. Ендофальк можна застосовувати у період годування груддю, якщо користь від застосування для матері перевищує потенційний ризик для дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Ендофальк не впливає на здатність керувати автомобілем або роботу з механізмами.

Спосіб застосування та дози.

Для повного очищення кишечнику необхідно випити до 3, максимум до4 літріврозчину Ендофальку. Один пакет відповідає ½ літра розчину.

Розчин випиватипорціями по 200-300 мл кожні 10 хвилин, поки ректальні промивні води не стануть прозорими.

Зазвичай прийом препарату необхідно завершити за 4 години перед початком дослідження. Загальну необхідну кількість розчину також можна прийняти увечері, напередодні дослідження, або ж частково – увечері напередодні, а залишок – наступного ранку, в день дослідження.

Пацієнти не повинні вживати будь-яку тверду їжу за 2-3 години перед прийомом Ендофальку і до завершення дослідження.

Приготування розчину

Розчин готувати перед вживанням, розчиняючи вміст 2 пакетів у 500 мл теплої або охолодженої кип’яченої води, і потім доводити об’єм до 1 літра, додаючи води. Щойно приготований готовий до вживання розчин можна помістити в холодильник, оскільки бажано застосовувати його охолодженим.

Діти.

Ендофальк не слід застосовувати дітям, оскільки безпека застосування препарату в цій віковій групі пацієнтів не була належним чином вивчена.

Передозування.

При передозуванні можлива тяжка діарея. У разі значного передозування можуть очікуватисяпорушення рідинного, електролітного і кислотно-лужного балансу. Необхідно проводити адекватне заміщення рідини та моніторинг сироваткових електролітів та значення рН.

Якщо виникає рідинний, електролітний або кислотно-лужний дисбаланс, необхідно також відновлювати електроліти та вжити заходів для відновлення кислотно-лужного балансу.

При аспірації може розвинутися токсичний легеневий набряк, який потребує негайних інтенсивних лікувальних заходів, включаючи вентиляцію легень під підвищеним тиском.

Побічні реакції.

Система органів

Частота відповіднодо КонвенціїMedDRA

часто

(³ 1/100 до< 1/10)

дуже часто

(³1/10)

Шлунково-кишкові розлади

Блювання, абдомінальні спазми, біль у животіта подразнення ануса.

Нудота, відчуття переповнення та здуття живота.

Ці симптоми спостерігаються здебільшого внаслідок вживання відносно великої кількості рідини протягом короткого проміжку часу. Якщо наявні шлунково-кишкові симптоми, частоту прийому Ендофальку необхідно тимчасово зменшити або припинити прийом препарату до усунення симптомів.

Система органів

Частота відповіднодо КонвенціїMedDRA

Рідко

(³ 1/1000 до< 1/100)

дуже рідко

(< 1/10000)

Загальні порушення

Загальне нездужання та безсоння.

Серцеві порушення

Серцева аритмія, тахікардія та набряк легенів.

Лабораторні показники

У деяких пацієнтів може спостерігатися зниження рівня кальцію, калію, натрію у сироватці крові.

Порушення з боку центральної нервової системи

Неврологічні порушення як наслідокколивання електролітногобалансу можутьпризвестидолегкої дезорієнтації або до узагальнених нападів.

Порушення імунної системи

Кропив’янка, ринорея, відчуття свербежу або дерматит(імовірно, алергічного походження), висипання, синдром Квінке, анафілактичний шок.

Увага!

У літературі наводяться дані про два випадки синдрому Мелорі-Вейса, що спостерігався як результат блювання після вживання промивальних розчинів, які містять макрогол.

Термін придатності. 5 років. Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання. Не потребує спеціальних умов зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці. Готовий розчин придатний для використання впродовж 3 годин, якщо він зберігається при температурі не вище 25оС або впродовж 48 годин, якщо він зберігаєтьсяпри температурі 2оС – 8оС (в холодильнику).

Упаковка. По55, 318 г порошку у пакеті; по 6 пакетів у коробці з картону.

Категорія відпуску. Без рецепта.

Виробник.

Др. Фальк Фарма ГмбХ, Німеччина/Dr. Falk Pharma GmbH, Germany.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

Ляйненвеберштрассе 5, Д-79108 Фрайбург, Німеччина / Leinenweberstrasse 5, D-79108 Freiburg, Germany.