ЕКЗЕМЕСТААН АККОРД 25 таблетки 25 мг

Аккорд Хелскеа Лтд.

Rp

Форма випуску та дозування

Таблетки, 25 мг

Таблетки, 25 мг

Упаковка

Блістер №10x10
Блістер №15x1
Блістер №15x2
Блістер №15x6

Блістер №10x10

Аналоги

bioequivalence-icon

Rp

АРОМАЗИН
АРОМАЗИН 25 мг

Пфайзер Інк.(US)

Таблетки

від 1758 грн

Rp

АРОМАСТАН
АРОМАСТАН 25 мг

Актавіс груп(IS)

Таблетки

Rp

ЕКЗЕМАРИН
ЕКЗЕМАРИН 25 мг

Алвоген ІПКо С.ар.л(LU)

Таблетки

Rp

ЕКЗЕМЕВІСТА
ЕКЗЕМЕВІСТА 25 мг

Містрал Кепітал Менеджмент Лімітед(GB)

Таблетки

Rp

ЕКЗЕМЕСТАН ГРІНДЕКС
ЕКЗЕМЕСТАН ГРІНДЕКС 25 мг

Гріндекс(LV)

Таблетки

Класифікація

Класифікація еквівалентності

N/A

info

Форма товару

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою

Умови відпуску

за рецептом

Rp

Реєстраційне посвідчення

UA/15435/01/01

Дата останнього оновлення: 19.01.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 21.09.2021
  • Склад: 1 таблетка містить екземестану 25 мг
  • Торгівельне найменування: ЕКЗЕМЕСТААН АККОРД 25
  • Умови відпуску: за рецептом
  • Фармакотерапевтична група: Антагоністи гормонів та аналогічні засоби. Інгібітори ферментів.

Упаковка

Блістер №10x10

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

ЕКЗЕМЕСТААН АККОРД 25

(EXEMESTAANACCORD 25)

Склад:

діюча речовина: екземестан;

1 таблетка містить екземестану 25 мг;

допоміжні речовини: маніт (Е 421), целюлоза мікрокристалічна, кросповідон (тип А), натрію крохмаль гліколят (тип А), гідромелоза Е5, полісорбат 80, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, Opadry 03B58900 білий, гіпромелоза(Е 464), макрогол 400, тітану діоксид (Е 171).

Лікарська форма. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Основні фізико-хімічні властивості: круглі, двоопуклі таблетки від білого до майже білого кольоруз гравіюванням ‘Е25’ на одній стороні і гладкі без гравіювання на іншій стороні.

Фармакотерапевтична група. Антагоністи гормонів та аналогічні засоби. Інгібітори ферментів. Код АТХ. L02B G06.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Механізм дії.

Екземестан є необоротним стероїдним інгібітором ароматази, подібним за своєю структурою до природної речовини андростендіон.

У жінок уперіод постменопаузи естрогени продукуються переважно шляхом перетворення андрогенів на естрогени під впливом ферменту ароматази у периферичних тканинах. Блокування утворення естрогенів шляхом інгібування ароматази є ефективним і селективним методом лікування гормонозалежного раку молочної залози у жіноку період постменопаузи. У жінок у період постменопаузи екземестан суттєво знижує концентрацію естрогенів у сироватці крові, починаючи з дози 5 мг; максимальне зниження (> 90 %) досягається при застосуванні дози 10–25 мг. У пацієнток у постменопаузи з діагнозом рак молочної залози, які отримували 25 мг препарату щоденно, загальний рівень ароматази знижувався на 98 %.

Екземестан не має прогестогенної та естрогенної активності. Невелика aндрогенна активність, імовірно, пов’язана з 17-гідродеривативом, спостерігалася головним чином при застосуванні препарату у високих дозах. Під час досліджень тривалого щоденного застосування екземестанне впливав на біосинтез таких гормонів, як кортизол або альдостерон, рівень яких змінювався перед або після тестуАКТГ(адренокортикотропний гормон); цим була продемонстрована селективність стосовно інших ферментів, що беруть участь устероїдному обміні. У зв’язку з цим немає необхідності у замісній терапії глюкокортикоїдами та мінералокортикоїдами.

Незначненезалежне від дозипідвищення рівнів лютеїнізуючого та фолікулостимулюючого гормонів у сироватці крові відзначається навіть при низьких дозах; цей ефект однак є очікуваним для препаратів цієї фармакологічної групи; імовірно, він розвивається за принципом зворотного зв’язку, на рівні гіпофіза: зниження концентрації естрогенів стимулює секрецію гіпофізом гонадотропінів (також іу жінок у постменопаузи).

Фармакокінетика.

Абсорбція. Після перорального прийому екземестан швидко абсорбується. Частина дози, що поглинається зі шлунково-кишкового тракту, висока. Абсолютної біологічної доступності не встановлено, хоча розповсюдження має бути обмежено ефектом першого проходження. Аналогічний ефект призводивдо того, що показник абсолютної біологічної доступності у щурів та собак становив 5 %. При одноразовому прийомі дози 25 мг середній рівень у плазмі досягає максимуму через 2 години і дорівнює 18 нг/мл. Одночасне застосування препарату з їжею підвищує його біодоступність на 40 %.

Розподіл. Об’єм розподілу екземестанубез корекції на пероральну біодоступність становить приблизно 20000 л. Фармакокінетика екземестану є лінійною і кінцевий час напіввиведення препарату становить 24 години. Зв’язування з білками плазми крові становить90 % і не залежить від концентрації. Екземестан і його метаболіти не зв’язуються з еритроцитами. Екземестан не акумулюєтьсянепередбачувальним шляхом після застосування повторних доз.

Виведення. Екземестан метаболізується шляхом окиснення метиленової групи (6) за допомогою ізоферменту CYP3А4 та/або шляхом відновлення 17-кетогрупи за допомогою альдокеторедуктази із подальшою кон’югацією. Кліренс екземестану становить приблизно 500 л/годбез корекції на пероральну біодоступність.

Щодо інгібування ароматази ці метаболіти або неактивні, або менш активні, ніж вихідна сполука. Кількість препарату у незміненому виді, що виділяється із сечею становить 1 % дози. Однакова кількість (40 %) екземестану, міченого ізотопом14С виділялася із сечею та калом протягом тижня.

Спеціальні групи.

Вік. Суттєвої кореляції між системною експозицією препарату Екземестаан Аккорд 25 і віком пацієнток не спостерігалося.

Пацієнти з порушенням функції нирок.

У пацієнтів з ураженням нирок тяжкого ступеня (CLсr < 30 мл/хв) рівень системної експозиції екземестану був вдвічі вищим порівняно з таким у здорових добровольців. З огляду на профіль безпечності екземестану, коригування дози не потрібне.

Пацієнти з порушенням функції печінки.

У пацієнтів з ураженням печінки середнього або тяжкого ступеня рівень експозиції екземестану у 2–3 рази вищий порівняно з таким у здорових добровольців. З огляду на профіль безпечності екземестану, коригування дози не потрібне.

Клінічні характеристики.

Показання. Ад’ювантна терапія у жінок з інвазивним раком молочної залози ранніх стадій з позитивною пробою на естрогенові рецептори у період постменопаузи після 2–3 років початкової ад’юватної терапії тамоксифеном.

Лікування поширеного раку молочної залози у жінок з природнім чи індукованим постменопаузним статусом, у яких виявлено прогресування хвороби після терапії антиестрогенами. Не була продемонстрована ефективність у пацієнток з негативною пробою на естрогенові рецептори.

Протипоказання. Екземестаан Аккорд 25 протипоказаний пацієнткам з гіперчутливістю до активного інгредієнта препарату або до будь-якого іншого компонента препарату, зазначеного в розділі «Склад». Препарат також протипоказаний жінкам у передменопаузальному періоді, жінкам у період вагітності або годування груддю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Результати дослідженьin vitro показали, що цей препарат метаболізується під впливом цитохрому Р450 3А4 (CYP3А4) та альдокеторедуктаз (див. розділ «Фармакокінетика») і не блокує жодного з основних CYP-ізоферментів. Під час клінічного фармакокінетичного дослідження було встановлено, що специфічне інгібування CYP3А4 кетоконазолом не впливає на фармакокінетику екземестану.

У дослідженні взаємодії з рифампіцином, потужним індуктором CYP450, у добовій дозі 600 мг та разовій дозі екземестану, що становить 25 мг, значенняAUC екземестану зменшилось на 54 %, а Сmax – на 41 %. Оскільки клінічна значущість даної взаємодії не вивчена, одночасне застосування таких лікарських засобів, як рифампіцин, протисудомні засоби (наприклад, фенітоїн та карбамазепін) та фітопрепаратів, що містять звіробій звичайний, які, як відомо, індукують CYP3А4, можуть знижувати ефективність екземестану.

Екземестаан Аккорд 25 слід застосовувати з обережністю з лікарськими засобами, що метаболізуються CYP3A4 та мають вузький діапазон терапевтичної дії. Досвід одночасного клінічного застосування екземестану з іншими протипухлинними лікарськими засобами відсутній.

Екземестаан Аккорд 25 не слід застосовувати з лікарськими засобами, що містять естроген, оскільки при одночасному застосуванніїх фармакологічна дія нівелюється.

Особливості застосування.

Екземестаан Аккорд 25 не слід призначати жінкам із пременопаузним ендокринним статусом. Тому у прийнятних клінічних випадках необхідно встановити постменопаузний статус шляхом оцінки рівнів ЛГ, ФСГ те естрадіолу.

Екземестаан Аккорд 25 слід з обережністю призначати пацієнтам з порушеннями функцій печінки або нирок.

Екземестаан Аккорд 25є препаратом, який сильно знижує рівень естрогенів; спостерігалося зменшення мінеральної щільності кісток(МЩК) та збільшення частоти переломів після застосування препарату. На початкуад’ювантної терапії препаратом жінкам, які страждають на остеопороз або є ризик його виникнення, слід оцінитиМЩК на початковому рівні, базуючись на поточних клінічних рекомендаціях та практиках. Мінеральну щільність кісток у пацієнтів з поширеним захворюванням слід оцінювати в індивідуальному порядку.

Хоча немає достатніх даних стосовно впливу терапії під час лікування втрати мінеральної щільності кісток, спричиненої препаратом Екземестаан Аккорд 25, необхідно проводити моніторинг стану пацієнтів, які застосовують препарат Екземестаан Аккорд 25, та розпочати лікування або профілактику остеопорозу у пацієнтів групи ризику.

До початку лікування інгібіторами ароматази потрібно проводити оцінку рівнів 25-гідрокси вітамінуD в організмі, оскільки часто виникає тяжкий дефіцит, пов’язаний з ранніми стадіями раку молочної залози. Жінкам з дефіцитом вітамінуD необхідно отримувати додатково вітамінD.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність. Клінічні дані щодо застосування екземестану вагітним жінкам відсутні. Дослідження на тваринах показали репродуктивну токсичність, томуЕкземестаан Аккорд 25 протипоказаний для застосування вагітним жінкам.

Годування груддю. Невідомо, чи проникає екземестан у грудне молоко. Екземестаан Аккорд 25 також не слід застосовувати жінкам у період годування груддю.

Жінки у перименопаузальному періоді або жінки репродуктивного віку.

Лікар має обговорити необхідність відповідної контрацепції з жінками, які можуть завагітніти, а також із жінками, які знаходяться у перименопаузальному або нещодавно перейшли у постменопаузальний період, поки їх постменопаузальний статус не стане повністю вивчений (див. розділи «Протипоказання» та «Особливості застосування»).

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Під час застосування препарату повідомлялосяпро сонливість, сомноленцію, астенію та запаморочення, тому пацієнткам слідповідомити про те, що в разі виникнення цих симптомів можливе порушення їхніх фізичних та/або психічних реакцій, необхідних для управління автомобілем або іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози.

Дорослі та пацієнтки літнього віку.

Екземестаан Аккорд 25 рекомендується приймати по 25 мг 1 раз на добу щоденно, бажано після їди.

У пацієнток, із раком молочної залози на ранніх стадіях, лікування за допомогою Екземестаан Аккорд 25 необхідно продовжуватися до завершення п’ятирічної послідовної ад’ювантної гормональної терапії (продовження терапії Екземестаан Аккорд 25 після застосування тамоксифену) або до виникнення рецидиву пухлини.

У пацієнток з поширеним раком молочної залози лікування Екземестаан Аккорд 25 слід продовжувати, поки прогресія пухлини очевидна.

Пацієнткам із недостатністю функції печінки або нирок корекція дози не потрібна(див. розділ «Фармакокінетика»).

Діти. Препарат не рекомендується для застосування у дітям.

Передозування.

Було проведено клінічні дослідження застосування екземестану у разовій дозі до 800 мг здоровим добровольцям жіночої статі та в дозі до 600 мг на добу жінкам у період постменопаузи з поширеним раком молочної залози; дані дослідження свідчать про добру переносимість цих доз. Одноразова доза Екземестаан Аккорд 25, що може спричинити появу небезпечних для життя симптомів, не встановлена. В дослідах на тваринах летальність реєструвалася після введення одноразової дози, що еквівалентна відповідно 2000 і 4000 рекомендованої людської дози в мг/м2. Специфічних антидотів при передозуванні не існує; слід проводити симптоматичне лікування.

Показане загальне підтримуюче лікування, у тому числі частий моніторинг основних показників життєдіяльності організму та ретельний нагляд за пацієнтами.

Побічні реакції.

Екземестаан Аккорд 25 загалом переносився добре в усіх дослідженнях при застосуванні дози 25 мг/добу; небажані явища зазвичай були від слабкого до помірного ступеня тяжкості.

Частота припинень лікування через небажані явища становила 7, 4 % у пацієнток із раком молочної залози на ранній стадії, які отримували лікування Екземестаан Аккорд 25 після стартової ад’ювантної терапії тамоксифеном. Найбільш поширеними небажаними явищами

були припливи (22 %), артралгія (18%) та підвищена втомлюваність (16 %).

Частота припинення лікування через небажані явища становить 2, 8 % у загальній популяції хворих із порушеним раком молочної залози. Найпоширенішими небажаними явищами були припливи (14 %) і нудота (12 %). Більшість небажаних явищ може бути пояснено нормальними фармакологічними наслідками блокування естрогену (наприклад, припливи).

Побічні реакції, зареєстровані протягом клінічних досліджень та післяреєстраційного застосування препарату, наведено нижче відповідно до класів систем органів та частоти.

Показники частоти визначають таким чином: дуже часто (≥ 1/10 %), часто (від ≥1/100 до< 1/10), нечасто ( від ≥ 1/1000 до< 1/100), рідко ( від ≥ 1/10 000 до< 1/1000), дуже рідко (< 1/10000), частота невідома (не можна встановити на підставі наявних даних).

З боку системи крові та лімфатичної системи: дуже часто – лейкопенія**; часто – тромбоцитопенія**; частота невідома – зниження кількості лімфоцитів**.

З боку імунної системи: нечасто –гіперчутливість

З боку метаболізму та обміну речовин: часто –анорексія.

З боку психіки: дуже часто – депресія; безсоння.

З боку нервової системи: дуже часто – головний біль, запаморочення; часто –синдромкарпального каналу, парестезія; рідко – сомноленція.

З боку судин: дуже часто –припливи.

З боку травного тракту: дуже часто – біль у животі, нудота; часто – блювання, діарея, закреп, диспепсія.

З боку гепатобіліарної системи: дуже часто – підвищення рівня печінкових ферментів, підвищення рівня білірубіну в крові, підвищення рівня лужної фосфатази в крові; рідко – гепатит†, холестатичний гепатит†.

З боку шкіри та підшкірної тканини: дуже часто – збільшення потовиділення; часто –висипання, алопеція, кропив’янка, свербіж; рідко – гострий генералізований екзантематозний пустульоз†.

З боку кістково-м’язової системи: дуже часто – біль у суглобах та м’язово-скелетний біль*; часто – перелом, остеопороз.

Загальні розлади: дуже часто – біль, підвищенавтомлюваність; часто– периферичні набряки, астенія.

*Включає артралгію та рідше біль у кінцівках, остеоартрит, біль у спині, артрит, міалгію та скутість суглобів.

** У пацієнтів з поширеним раком молочної залози випадки тромбоцитопенії та лейкопенії реєструвалися рідко. Періодичне зниження кількості лімфоцитів спостерігалося приблизно у 20 % пацієнтів, які отримували екземестан, зокрема у пацієнтів з уже наявною лімфопенією. Однак, середні значення кількості лімфоцитів у цих пацієнтів з перебігом часу значно не змінювалися та відповідного підвищення частоти вірусних інфекцій не спостерігалося. Ці ефекти не спостерігалися у пацієнтів, які отримували лікування у дослідженнях раку молочної залози ранніх стадій.

† Частота, розрахована за правилом 3/X.

У таблиці наведено показники частоти попередньо визначених побічних реакцій та захворювань у міжгруповому дослідженні екземестану у пацієнтів з раком молочної залозиранніх стадій, незалежно від причинної зумовленості, зареєстрованих у пацієнтів, які отримували терапію досліджуваним препаратом та протягом періоду до 30 днів після її завершення.

Побічні реакції та захворювання

Екземестан

(N = 2249)

Тамоксифен

(N = 2279)

Припливи

491 (21, 8 %)

457 (20, 1 %)

Підвищена втомлюваність

367 (16, 3 %)

344 (15, 1 %)

Головний біль

305 (13, 6 %)

255 (11, 2 %)

Безсоння

290 (12, 9 %)

204 (9, 0 %)

Підвищена пітливість

270 (12, 0 %)

242 (10, 6 %)

Гінекологічні захворювання

235 (10, 5 %)

340 (14, 9 %)

Запаморочення

224 (10, 0 %)

200 (8, 8 %)

Нудота

200 (8, 9 %)

208 (9, 1 %)

Остеопороз

116 (5, 2 %)

66 (2, 9 %)

Вагінальна кровотеча

90 (4, 0 %)

121 (5, 3 %)

Інший первинний рак

84 (3, 6 %)

125 (5, 3 %)

Блювання

50 (2, 2 %)

54 (2, 4 %)

Порушення зору

45 (2, 0 %)

53 (2, 3 %)

Тромбоемболія

16 (0, 7 %)

42 (1, 8 %)

Остеопорозний перелом

14 (0, 6 %)

12 (0, 5 %)

Інфаркт міокарда

13 (0, 6 %)

4 (0, 2 %)

У міжгруповому дослідженні екземестану частота явищ ішемії міокарда у групах лікування екземестаном та тамоксифеном становила 4, 5 % та 4, 2 % відповідно. Жодних значущих відмінностей для будь-яких окремих серцево-судинних явищ, у тому числі артеріальної гіпертензії (9, 9 % порівняно з 8, 4 %), інфаркту міокарда (0, 6 % порівняно з 0, 2 %) та серцевої недостатності (1, 1 % порівняно з 0, 7 %), не спостерігалося.

У міжгруповому дослідженні екземестану застосування екземестану супроводжувалося вищою частотою гіперхолестеринемії порівняно з застосуванням тамоксифену (3, 7 % порівняно з 2, 1 %).

В окремому подвійному сліпому рандомізованому дослідженні за участю жінок у період постменопаузи з раком молочної залози ранніх стадій у групі низького ризику, які отримували лікування екземестаном (N = 73) або плацебо (N = 73) протягом24 місяців, застосування екземестану асоціювалося зі зниженням рівнів холестерину ЛПВЩ у плазмі крові в середньому на 7–9 % порівняно з підвищенням на 1 %у групі плацебо. Також спостерігалося зниження рівнів аполіпопротеїну A1на 5–6 % у групі лікування екземестаном порівняно зі зниженням на 0–2 % у групі плацебо. Вплив на всі інші проаналізовані параметри ліпідів (рівні загального холестерину, холестерину ЛПНЩ, тригліцеридів, аполіпопротеїну-B і ліпопротеїну-а) був аналогічним у двох групах лікування. Клінічна значущість цих результатів невідома.

У міжгруповому дослідженні екземестану виразка шлунка спостерігалася з більшою частотою у групі лікування екземестаном порівняно з групою лікування тамоксифеном (0, 7 % порівняно з < 0, 1 %). Більшість пацієнтів, які застосовували екземестан і мали виразку шлунка, також одночасно застосовували нестероїдні протизапальні препарати та/або застосовували їх раніше.

Повідомлення про підозрювані побічні реакції.

Повідомлення про підозрювані побічні реакції після реєстрації лікарського засобу є важливим заходом. Це дає змогу здійснювати безперервний моніторинг співвідношення користь/ризик застосування лікарського засобу. Лікарів просять повідомляти про будь-які підозрювані побічні реакції.

Термін придатності. 2 роки.

Умови зберігання. Зберігати в оригінальній упаковці у недоступному для дітей місці при температурі не вище 30 ºС.

Упаковка. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою, по 25 мг, по 10 або 15 таблеток у блістерній упаковці. По 1, 2, 6 або 10 блістерів розміщують у картонній коробці разом з інструкцією для медичного застосування наступним чином:

- Екземестаан Аккорд 25 № 15 – у вторинній упаковці міститься один блістер по 15 таблеток;

- Екземестаан Аккорд 25 № 30 – у вторинній упаковці міститься два блістери по 15 таблеток кожний;

- Екземестаан Аккорд 25 № 90 – у вторинній упаковці міститься шість блістерів по 15 таблеток кожний;

- Екземестаан Аккорд 25 № 100 – у вторинній упаковці міститься десять блістерів по 10 таблеток кожний.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник.

Аккорд Хелскеа Лімітед/AccordHealthcareLimited.

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

Перший поверх, Сейдж Хаус, 319 Піннер Роуд, Херроу, НА1 4НF, Велика Британія/

Ground Floor, Sage House, 319 Pinner Road, Harrow, HA1 4HF, United Kingdom.