ДЖОСЕТ сироп

Юнік Фармасьютикал Лабораторіз (відділення фірмиДж. Б. Кемікалз енд Фармасьютикалз Лтд.)

Rp

Форма випуску та дозування

Сироп

Сироп

Упаковка

Флакон 100 мл №1x1
Флакон 200 мл №1x1

Флакон 100 мл №1x1

Аналоги

Rp

МУКОТЕК
МУКОТЕК

Юнік(IN)

Сироп

від 225.00 грн

Класифікація

Форма товару

Сироп

Умови відпуску

за рецептом

Rp

Реєстраційне посвідчення

UA/11169/01/01

Дата останнього оновлення: 19.01.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 24.01.2024
  • Склад: 5 мл сиропу містять сальбутамолу сульфату еквівалентно 1 мг сальбутамолу, бромгексину гідрохлориду 2 мг, гвайфенезину 50 мг, ментолу (левоментолу) 0, 5 мг
  • Торгівельне найменування: МУКОТЕК®
  • Умови відпуску: за рецептом
  • Фармакотерапевтична група: Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Відхаркувальні засоби. Комбінації.

Упаковка

Флакон 100 мл №1x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичногозастосуваннялікарського засобу

МУКОТЕК®

(MUCOTEK®)

Склад:

діючі речовини: 5 мл сиропу містять сальбутамолу сульфату еквівалентно 1 мг сальбутамолу, бромгексину гідрохлориду 2 мг, гвайфенезину 50 мг, ментолу (левоментолу) 0, 5мг;

допоміжніречовини: натріюметилпарагідроксибензоат (Е 219); натріюпропілпарагідрокси-бензоат (Е 217); сахароза; пропіленгліколь; сахарин натрію; кислота сорбінова; гліцерин; кислота лимоннамоногідрат; сорбіту розчин, що не кристалізується (E420); барвникЖовтий західFCF (Е 110); вода очищена.

Лікарська форма.

Сироп.

Основніфізико-хімічнівластивості: Сиропоподібна рідина оранжевого кольору.

Фармакотерапевтичнагрупа.

Засоби, щозастосовуються при кашлі та застуднихзахворюваннях. Відхаркувальнізасоби. Комбінації.

Код АТХR05CA10.

Фармакологічнівластивості.

Фармакодинаміка.

МУКОТЕК® – комбіновий препарат з бронходилатуючими, муколітичними та відхаркувальнимивластивостями. Завдякираціональнійкомбінаціїускладісальбутамолу, бромгексину гідрохлориду, гвайфенезину та ментолу ефективно та швидкополегшуєпорушенняфункціїбронхолегеневоїсистеми.

Сальбутамол – селективний стимуляторb2-адренорецепторів – ефективно та на тривалий час розширює бронхи. У терапевтичнихдозах не спричиняєстимуляціїсерцевоїдіяльності. Бромгексину гідрохлоридзнижуєв'язкістьмокротиння та сприяєйогоевакуації з бронхів. Гвайфенезинрозслабляє та очищає бронхи відслизу, сприяєвідхаркуванню. Ментол полегшуєсимптомиподразнення та запалення у слизовійоболонцідихальнихшляхів.

Фармакокінетика.

Спеціальнихдослідженьфармакокінетики препарату не проводили.

Клінічні характеристики.

Показання.

Секретолітична терапія при захворюваннях дихальних шляхів, що супроводжуються бронхоспазмом та утворенням в'язкого секрету, що важко відділяється: при трахеобронхіті, хронічних обструктивних захворюваннях легень, бронхіальній астмі, емфіземі легенів.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до сальбутамолу, інших симпатоміметиків, бромгексину, гвайфенезину, ментолу або до будь-якого з інших компонентів препарату. Аритмія, тяжкі серцево-судинні захворювання, гіпертиреоз, тяжкі порушення функції печінки, виразка шлунка та дванадцятипалої кишки.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Гіпокаліємія, що розвивається внаслідок застосування препаратів, які містять сальбутамол, може підвищитися при одночасному застосуванні діуретиків. Унаслідок цього підвищується ризик розвитку аритмій при застосуванні на тлі такого лікування серцевими глікозидами. Ефекти сальбутамолу можуть бути зменшені при одночасному використанніβ-адреноблокаторів, особливо невибіркових (таких як пропранолол), а також можуть підсилитися при одночасному застосуванні ксантинів (наприклад теофіліну).

Не слідодночаснозастосовуватисальбутамолзпрепаратами для інгалаційного наркозу, адреналіном, трициклічнимиантидепресантами та кортикостероїдами.

Бромгексин не призначатиодночасно з лікарськимизасобами, щомістятькодеїн. При одночасномузастосуванні бромгексину та препаратів, щоподразнюютьтравний тракт, можливевзаємнепосиленняподразнювальноїдії на слизовуоболонкушлунка. Одночаснийприйом з антибіотиками (амоксицилін, еритроміцин, цефуроксим, доксициклін), сульфаніламідними препаратами сприяєпідвищеннюїхконцентрації у бронхіальномусекреті. При прийоміодночасно з лікарськимизасобами, щопригнічуютькашльовий центр, можливеутрудненнявідходженнярозрідженогомокротиння (накопиченнябронхіального секрету у дихальних шляхах). Можливийодночаснийприйом з бронходилататорами.

Гвайфенезинпідсилюєдіюлікарськихзасобів, щопригнічуютьцентральнунервову систему, а такожетанолу. Такожможезумовитихибнопозитивнірезультатидіагностичнихтестів, при якихвизначають 5-гідроксиіндолоцетну та ванілмигдалевукислоти у сечі.

Немаєданихщодонегативноївзаємодії ментолу з іншимилікарськимизасобами.

Особливості застосування.

Препарат слід застосовувати з обережністю пацієнтам з есенціальною або симптоматичною гіпертензією, ішемічною хворобою серця та з іншими серцево-судинними захворюваннями, а також пацієнтам, які хворіють на субкомпенсований цукровий діабет, глаукому.

Дуже рідко на тлі застосування бромгексину мають місце тяжкі шкірні реакції, наприклад синдром Стівенса-Джонсона та синдром Лайєлла. При появізмін на шкірі та слизовихоболонкахсліднегайнозвернутися до лікаря, а застосування препарату припинити.

При порушеннібронхіальної моторики, щосупроводжуєтьсяутвореннямвеликоїкількостібронхіального секрету (злоякісний синдром війок), препарат слідзастосовувати з особливоюобережністю через можливийзастій секрету.

При порушенніфункціїнирок (включаючитяжкунирковунедостатність) абозахворюванняхпечінки (при печінковійнедостатностісереднього та легкого ступенятяжкості) слідзастосовувати з особливоюобережністю (зменшуючи дозу абозбільшуючиінтервал часу міжзастосуванням).

Рекомендуєтьсяперіодичний контроль функціїпечінки, особливо при триваломузастосуванні.

Інформіція з безпеки допоміжних речовин.

До складу сиропу входить сахароза, на що необхідно звернути увагу пацієнтам, хворим на цукровий діабет, а також при дотриманні гіпокалорійної дієти. Також у звʼязку з вмістом у складі препарату сахарози, його не слід застосовувати пацієнтам із такими рідкісними спадковими захворюваннями, як непереносимість фруктози або недостатність сахарази-ізомальтази. Перед початком лікування та під час лікування таких хворихнеобхідноконтролюватирівеньглюкози в крові.

Препарат містить натрію метилпарагідроксибензоат (Е 219) та натріюпропілпарагідроксибензоат (Е 217), які можуть спричинити алергічні реакції (можливо, уповільнені).

Препарат містить сорбіт, тому пацієнтам із рідкісною спадковою непереносимістю фруктози не слід приймати цей препарат. Проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж приймати цей лікарський засіб.

Даний препарат містить барвник жовтий захід FCF (E 110), який і може спричиняти алергічну реакцію.

Також препарат містить пропіленгліколь, який може спричинити симптоми, схожі з такими, що виникають при вживанні алкоголю.

Повідомлялося про поодинокі випадки виникнення ішемії міокарда, асоційованої з застосуванням сальбутамолу. Пацієнтам із хворобами серця (наприклад ішемічна хвороба серця), які лікуються сальбутамолом сульфатом, у разі виникнення болю в грудях або інших симптомів, що свідчать про загострення хвороби серця, слід звернутися за медичною допомогою. Слід звернути увагу на оцінку таких симптомів як ядуха та біль у грудях, що можуть бути наслідком як захворювання серця, так і захворювань дихальної системи.

Результатом лікування β2-агоністами може бути тяжка гіпокаліємія, рекомендується перевіряти рівень калію в сироватці крові.

Як і інші агоністи β-адренорецепторів, сальбутамолу сульфат може призводити до оборотних метаболічних змін, наприклад до збільшення рівня цукру в крові. У результаті цього були окремі повідомлення про розвиток кетоацидозу у хворих на цукровий діабет. Одночасне застосування кортикостероїдів може загострити цей стан.

Не призначати пацієнтам перед застосуванням наркозу.

Препарат не можна застосовувати хворим з гіпертрофічною кардіоміопатією.

При наявності шлункових кровотеч в анамнезі сироп слід застосовувати під контролем лікаря. При лікуванні препаратом необхідно вживати достатню кількість рідини, що збільшує відхаркувальну дію бромгексину.

Застосуванняу періодвагітностіабогодуваннягруддю.

Не застосовувати.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Під час лікування препаратом краще утримуватись від керування автотранспортом та роботи, що потребує точності рухів, швидкості реакції та концентрації уваги.

Спосібзастосування та дози.

Препарат застосовувати за призначенням та піднаглядомлікаря.

Дорослим і дітямвікомвід 12 роківприймати по 10 мл 3 рази на добу. Дітямвікомвід 6 до 12 років – по 5-10 мл 3 рази на добу. Дітямвікомвід 2 до 6 років – по 5 мл 3 рази на добу. Тривалістьлікуваннявизначаєлікаріндивідуально.

Діти.

Не призначати препарат дітямвіком до 2 років через відсутністьдосвідузастосуванняйогоційвіковійкатегоріїпацієнтів.

Передозування.

Симптоми: тахікардія, тремор, судоми, дискомфорт у шлунково-кишковому тракті, нудота, блювання, екстрасистолія, гіпотензія, біль у грудях, гіпокаліємія, атаксія, диплопія, сонливість, метаболічний ацидоз, часте дихання, головний біль, серцебиття, аритмія, гіперглікемія, болі у животі, загострення виразкової хвороби шлунка, збудження, сплутаність свідомості та пригнічення дихання.

Лікування. Терапія симптоматична.

Побічні реакції.

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, що включають у себе висипи, свербіж, анафілактичні реакції, у тому числі анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк, кропив'янку, орофарингеальний набряк, синдром Лайєлла.

З боку травного тракту: диспепсичні явища, нудота, блювання, діарея, біль у животі, загострення виразкової хвороби шлунка/виразок кишечнику, гастралгія, неприємний присмак у роті.

З боку нервової системи: тремор, міалгія, головний біль, гіперактивність, дисгевзія, запаморочення, неспокій, безсоння.

З боку серцево-судинної системи: тахікардія; периферична вазодилатація; аритмія, включаючи фібриляцію шлуночків, суправентрикулярну тахікардію та екстрасистолію; гіпотензія або гіпертензія; відчуття серцебиття; ішемія міокарда; колапс.

З боку дихальної системи: розлади дихання, посилення кашлю.

Сальбутамол може спровокувати парадоксальний бронхоспазм, що є життєво небезпечним станом. У разі його виникнення необхідно негайно припинити застосуванняпрепарату і призначити альтернативне лікування.

Інші: судоми м’язів, відчуттятиску у м’язах, гіпертермія, озноб, мідріаз, атонія сечового міхура, підвищена пітливість, тромбоцитопенія, метаболічні зміни, такі як гіпокаліємія.

У деяких пацієнтів може розвинутися транзиторне підвищення рівня амінотрансфераз укрові, спричинене бромгексином.

Термінпридатності.

2 роки.

Умовизберігання.

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 30 °С.

Зберігати у недоступному для дітеймісці.

Після кожного використання необхідно щільно закривати флакон кришкою і зберігати відповідно до умов зберігання, зазначених на упаковці.

Упаковка.

По 100або 200мл уфлаконі з поліетилену. По1 флакону разом з мірним стаканчиком в коробці з картону.

Категоріявідпуску.

За рецептом.

Виробник.

Юнік Фармасьютикал Лабораторіз (відділення фірми Дж. Б. Кемікалз енд Фармасьютикалз Лтд).

Місцезнаходження.

Дільниці № 215-216 Дж. Ай. Ді. Сі. , Індастріал Аріа, Панолі – 394 116, округ Бхарух, Індія.