info
На фото препарат іншої форми/дозування/упаковки ДОМПЕРИДОН-СТОМА таблетки 10 мг Блістер №10x3

ДОМПЕРИДОН-СТОМА таблетки 10 мг

Стома

Форма випуску та дозування

Таблетки, 10 мг

Таблетки, 10 мг

Упаковка

Банка №20x1
Блістер №10x1
Блістер №10x3

Банка №20x1

info
На фото препарат іншої форми/дозування/упаковки ДОМПЕРИДОН-СТОМА таблетки 10 мг Блістер №10x3

Аналоги

bioequivalence-icon
ДОМІДОН
ДОМІДОН 10 мг

Фармак(UA)

Таблетки

bioequivalence-icon
МОТИЛІУМ
МОТИЛІУМ 10 мг

МакНіл Продактс Лімітед(GB)

Таблетки

ДОМРИД
ДОМРИД 10 мг

КУСУМ ФАРМ(UA)

Таблетки

Rp

ДОМРИД SR
ДОМРИД SR 30 мг

КУСУМ ФАРМ(UA)

Таблетки

МОТИНОРМ
МОТИНОРМ 10 мг

Медлей Фармасьютікалс Лтд(IN)

Таблетки

Класифікація

Класифікація еквівалентності

B

info

Діюча речовина

ДОМПЕРИДОН

Форма товару

Таблетки

Умови відпуску

без рецепту

Реєстраційне посвідчення

UA/1990/01/01

Дата останнього оновлення: 18.03.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
  • Склад: 1 таблетка містить домперидону 10 мг
  • Торгівельне найменування: ДОМПЕРИДОН-СТОМА
  • Умови відпуску: без рецепта
  • Фармакотерапевтична група: Засоби, що застосовуються у разі функціональних шлунково-кишкових розладів. Стимулятори перистальтики.

Упаковка

Банка №20x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ДОМПЕРИДОН-СТОМА

Склад лікарського засобу:

діюча речовина: домперидон;

1 таблетка містить домперидону 10 мг;

допоміжні речовини: лактоза, моногідрат; крохмаль картопляний; повідон; магнію стеарат.

Лікарська форма. Таблетки.

Таблетки білого кольору з двоопуклою поверхнею.

Назва і місцезнаходження виробника.

АТ “ Стома” . Україна, 61105, м. Харків, вул. Ньютона, 3.

Фармакотерапевтична група.

Стимулятори перистальтики (пропульсанти). Код АТС А03F A03.

Домперидон – стимулятор моторики шлунково-кишкового тракту. Механізм дії зумовлений блокадою допамінових (Д2) рецепторів, завдяки чому усувається інгібуючий вплив допаміну на моторну функцію шлунково-кишкового тракту. Збільшує тривалість перистальтичних скорочень антрального відділу шлунка і дванадцятипалої кишки, прискорює моторику шлунка, підвищує тонус нижнього сфінктера стравоходу. Не впливає на шлункову секрецію. Має протиблювотну дію, що зумовлена сполученням гастрокінетичного ефекту і антагонізму до рецепторів допаміну в тригерній зоні хеморецепторів, що розташована поза гематоенцефалічного бар, єра. Усуває гикавку і нудоту.

Швидко і повністю всмоктується у травному тракті. Піддається інтенсивному метаболізму у стінці кишечнику і печінки, внаслідок чого має низьку біодоступність – близько 15 %. Прийом їжі і зниження кислотності шлункового соку уповільнюють і зменшують усмоктування домперидону. Максимальна концентрація в крові досягається через 60 хв. Зв, язування з білками плазми – 91-93 %. Погано проникає через гематоенцефалічний бар, єр. Надходить у грудне молоко, де його рівень сксладає приблизно ¼ від концентрації в плазмі крові. Біотрансформується шляхом гідроксилювання і N-дезалкірування. Період напіввиведення становить 7-9 годин, при вираженій нирковій недостатності збільшується. Виводиться з організму через кишечник (66 %) і нирки (33 %), у тому числі в незміненому вигляді 7-10 % та 0, 4-1 % відповідно.

Показання для застосування.

Дорослі. Нудота та блювання, епігастральне відчуття переповнення, біль у верхній частині живота, печія з закидом вмісту шлунка до рота або без закиду.

Діти. Нудота та блювання.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до домперидону або до будь-якого з компонентів препарату.

Пролактин-секреторна пухлина гіпофіза (пролактинома).

Не застосовувати Домперидон-Стома, якщо стимуляція рухомої функції шлунка може бути небезпечною, наприклад, при шлунково-кишковій кровотечі, механічній непрохідності або перфорації.

Належні заходи безпеки при застосуванні.

При одночасному застосуванні домперидону з антацидними або антисекреторними препаратами їх слід приймати після їди, тобто не одночасно з Домперидон-Стома.

Препарат містить лактозу, тому його не слід призначати пацієнтам з рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, дефіцитом лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції.

Застосування при захворюваннях печінки: беручи до уваги високий рівень метаболізму домперидону в печінці, не слід призначати препарат хворим з печінковою недостатністю.

Застосування при захворюваннях нирок: у хворих із тяжкою нирковою недостатністю (рівень сироваткового креатиніну перевищує 6 мг/100 мл, тобто понад 0, 6 ммоль/л) період напіввиведення домперидону збільшується із 7, 4 до 20, 8 години, але показники рівнів препарату у плазмі були нижчими, ніж у здорових добровольців. Оскільки незначний відсоток препарату виводиться нирками у незміненому стані, одноразову дозу можна не корегувати. Але при тривалому застосуванні домперидону частоту прийому препарату слід зменшити до 1-2 разів на добу залежно від тяжкості порушень функцій нирок.

Одночасне застосування з кетоконазолом, еритроміцином чи іншими потенційними інгібіторами CYP3A4 може призводити до подовження інтервалу QT.

Особливі застереження.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Не рекомендується застосовувати препарат у період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або при роботі з іншими механізмами.

Під час лікування препаратом слід утриматися від керування автотранспортом або роботи з іншими механізмами.

Діти. Препарат застосовують для лікування дітей старше 12 років з масою тіла 35 кг і більше. Дітям до 12 років з масою тіла до 35 кг при необхідності призначають препарат в іншій лікарській формі.

Спосіб застосування та дози.

Домперидон-Стома рекомендується приймати перорально до їди. При прийомі препарату після їди абсорбція уповільнюється.

Дорослим і дітям (старше 12 років з масою тіла 35 кг і більше) призначають по 10-20 мг (1-2 таблетки) 3 рази на добу за 15-30 хвилин до їди і, у разі необхідності, перед сном.

Максимальна добова доза препарату – 80 мг.

Тривалість первинного лікування – 4 тижні. Лікар визначає необхідність подальшого застосування препарату.

При нирковій недостатності необхідно зменшити частоту прийому препарату; при печінковій недостатності не слід призначати препарат пацієнту (дивись розділ « Належні заходи безпеки при застосуванні» ).

Передозування.

Симптоми: сонливість, дезорієнтація, екстрапірамідні розлади.

Лікування: відміна препарату, промивання шлунка, призначення активованого вугілля, симптоматична терапія, направлена на підтримання життєво важливих функцій. Для усування екстрапірамідної симптоматики застосовують антихолінергічні препарати, засоби для лікування паркінсонізму або антигістамінні препарати з антихолінергічною дією.

Побічні ефекти.

З боку центральної нервової системи: головний біль, запаморочення, підвищена збудливість, екстрапірамідні розлади.

З боку травної системи: сухість у роті, спрага, кишкова коліка, спазми кишечника, запор, у поодиноких випадках – транзиторний ентероспазм, дуже рідко – діарея.

З боку ендокринної системи: підвищення рівня пролактину у плазмі крові, галакторея, гінекомастія та аменорея.

Алергічні реакції: шкірний свербіж, висипання, кропив'янка, ангіоневротичний набряк, набряк обличчя, рук, гомілок або ступень, анафілактичний шок.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

Антихолінергічні препарати можуть нейтралізувати антидиспептичну дію домперидону. Домперидон не слід приймати разом з антацидними та антисекреторними препаратами, оскільки вони знижують його біодоступність після прийому внутрішньо. За необхідності одночасного прийому антацидних або антисекреторних препаратів їх слід приймати після їди, а не до їди, тобто їх не слід приймати одночасно з домперидоном.

Основний шлях метаболічних перетворень домперидону – через систему цитохрому Р450. Результати досліджень in vitro свідчать, що при одночасному застосуванні з лікарськими засобами, які значною мірою пригнічують ці ферменти, може виникнути підвищення рівня домперидону в плазмі. Прикладом препаратів, що інгібують цитохром Р450, можуть бути протигрибкові препарати азолового ряду (флюконазол, інтраконазол, кетоконазол, воріконазол), антибіотики групи макролідів (кларитроміцин, еритроміцин), інгібітори ВІЛ-протеази (ампренавір, атазанавір, фозампренавір, індінавір, нелфінавір, рітонавір, саквінавір), антагоністи кальцію (дилтіазем, верапаміл), аміодарон, апрепітант, нефазодон, телітроміцин.

При одночасному застосуванні препарату Домперидон-Стома з м-холінолітиками і наркотичними анальгетиками знижується вплив домперидону на моторно-евакуаторну діяльність шлунка і кишечнику.

Одночасне застосування з кетоконазолом, еритроміцином чи іншими потенційними інгібіторами CYP3A04 може призводити до подовження інтервалу QT.

При одночасному застосуванні домперидону в дозі 10 мг 4 рази на день та кетоконазолу в дозі 200 мг двічі на день спостерігається подовження інтервалу QT на 10 – 20 мсек. При монотерапії домперидоном як в аналогічних дозуваннях, так і при прийомі добової дози у 160 мг (що у два рази вище максимально допустимої добової дози), не спостерігалось клінічно значимих змін інтервалу QT.

Одночасний прийом домперидону з дигоксином або парацетамолом не впливає на рівень цих препаратів у крові.

Домперидон-Стома може також поєднуватися з:

-нейролептиками, дію яких він підсилює;

-дофаміненергічними агоністами (бромокриптином, L-допою), небажані периферичні дії яких, такі як порушення травлення, нудота, блювання, він пригнічує без нейтралізації основних властивостей.

Термін придатності. 3 роки.

Умови зберігання.

Зберігати у сухому місці при температурі не вище 25 0С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По 10 таблеток у блістері, по 20 таблеток у банці полімерній. По 1 або по 3 блістери або кожна банка вкладені в пачку з картону.

Категорія відпуску. Без рецепта.