ЦИКЛОДИНОН таблетки

Біонорика СЕ

Форма випуску та дозування

Краплі
Таблетки

Таблетки

Упаковка

Блістер №15x2
Блістер №15x4

Блістер №15x2

від 369.73 грн

Аналоги

Відповідних аналогів не знайдено

Класифікація

Класифікація еквівалентності

A

info

Діюча речовина

-

Форма товару

Таблетки, вкриті оболонкою

Умови відпуску

без рецепту

Реєстраційне посвідчення

UA/0267/02/01

Дата останнього оновлення: 13.01.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
  • Склад: 1 таблетка містить 4 мг екстракту плодів прутняку звичайного нативного сухого (Fructis Agni casti) (7-11: 1), (екстрагент етанол 70 % (об/об)
  • Торгівельне найменування: ЦИКЛОДИНОН®
  • Умови відпуску: без рецепта
  • Фармакотерапевтична група: Засоби, що застосовують у гінекології.

Упаковка

Блістер №15x2

Інструкція

Інструкція

для медичного застосуваннялікарського засобу

Циклодинонâ

СYCLODYNonâ

Склад:

діюча речовина: 1 таблетка містить 4 мгекстракту плодів прутняку звичайногонативного сухого(Fructis Agni casti)(7-11: 1), (екстрагентетанол 70 % (об/об);

допоміжні речовини: повідон; кремнію діоксид колоїдний безводний; крохмаль картопляний; лактози моногідрат; целюлоза мікрокристалічна; магнію стеарат; тальк; титану діоксид (Е 171); заліза оксид жовтий(Е 172); індигокармін (E 132); макрогол 6000; амонійно-метакрилатний сополімер (тип А).

Лікарська форма. Таблетки, вкриті оболонкою.

Основні фізико-хімічні властивості: круглі двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою зеленувато-блакитного кольору з матовою поверхнею.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовують у гінекології.

Код АТХ G02СX03.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Препарат є рослинним лікарським засобом для лікуванняпорушень менструального циклу, мастодинії та передменструального синдрому.

Компоненти препарату чинять нормалізуючу дію на рівень статевих гормонів. Дофамінергічні ефекти препарату спричиняють зниження продукування пролактину, тобто усувають гіперпролактинемію. Підвищена концентрація пролактину порушує секрецію гонадотропінів, унаслідок чого можуть виникнути порушення при дозріванні фолікулів, овуляції та у стадії жовтого тіла, що надалі призводить до дисбалансу між естрадіолом і прогестероном. Цей дисбаланс між статевими гормонами спричиняє менструальні порушення, а також мастодинію. Пролактин чинить також пряму стимулювальну дію на проліферативні процеси у молочних залозах, підсилюючи утворення сполучної тканини і розширюючи молочні протоки. Зниження рівня пролактину призводить до зворотного розвитку патологічних процесів у молочних залозах і купірує больовий синдром. Нормалізація рівня статевих гормонів сприяє нормалізації другої фази менструального циклу.

Фармакокінетика.

Дані відсутні.

Клінічні характеристики.

Показання. Порушення менструального циклу. Мастодинія (припухлість та болючість молочних залоз), яка часто супроводжується болем (масталгія).

Передменструальний синдром (психологічна лабільність, головний біль або мігрень, запор).

Протипоказання. Підвищена чутливість доплодів прутняку звичайного або до будь-якого із допоміжних компонентів препарату, вагітність.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Невиключена взаємодія з агоністами дофаміну, антагоністами дофаміну, естрогенами та антиестрогенами через можливі дофамінергічні та естрогенні ефектипрутняку звичайного.

Особливості застосування. Плоди прутняку звичайного можуть позитивно впливати на жіночу фертильність шляхом регулювання менструального циклу.

Пацієнткам, які мають або мали естрогензалежні злоякісні пухлини, а такожпацієнткам, які застосовують агоністи дофаміну, антагоністи дофаміну, естрогени та антиестрогени, слідпроконсультуватися з лікарем передзастосуваннямпрепаратів, у складі яких є прутняк звичайний(Vitex agnus-castus).

При наявності в анамнезі розладівгіпофізаперед застосуваннямпрепаратунеобхідно проконсультуватися з лікарем, оскільки плоди прутняку звичайного впливають на гіпоталамо-гіпофізарну систему.

Застосування плодівпрутняку звичайного може маскувати симптоми пролактинсекретуючих пухлин гіпофіза.

Якщо під часзастосування препарату симптоми погіршуються, необхідно проконсультуватися з лікарем.

Таблетки містять лактозу. Якщо у Вас встановлено непереносимість деяких цукрів, проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж приймати цей лікарський засіб.

Препарат не слід приймати хворим зі спадковою непереносимістю галактози, дефіцитом лактази або порушенням всмоктування глюкози-галактози.

Примітка для хворих на цукровий діабет. Оскільки разова доза препарату містить менше0, 01 хлібних одиниць, таблеткиЦиклодинонâможна застосовувати хворим на цукровий діабет.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

У зв’язку з відсутністю відомостей щодо репродуктивної токсичностіпрепарат не слід застосовувати у період вагітності.

У зв’язку з відсутністю даних стосовно потрапляння препарату або його метаболітів у грудне молоко, ризик для немовлят не може бути виключений. Дані досліджень свідчать про те, що прутняк звичайний(Vitex agnus-castus) може вплинути на лактацію. Тому препарат не слід застосовувати під час годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакцій при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Якщо під час лікування препаратом спостерігаєтьсязапаморочення, слід утриматися від керування автотранспортом або роботи з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози. Препарат приймати по 1 таблетці 1 раз надень. Таблетки, вкриті оболонкою, слід ковтати не розжовуючи, запиваючи достатньою кількістю води (наприклад склянкою води).

Лікування триває протягом3місяців без перерви також на період менструації. Лікування слід продовжувати також після покращання стану ще протягом кількох тижнів.

Якщосимптоми не минають після прийому препарату протягом3 місяців, звернітьсяза консультацією до лікаря.

Діти. Через недостатність даних препарат не слід застосовувати дітям та підліткам ( віком до 18 років).

Передозування. У разі передозування лікування симптоматичне.

Побічніреакції. Після застосування лікарських засобів, які містять плоди прутняку звичайного, повідомлялося проалергічні реакції, включаючи шкірні висипання, кропив’янку, набряк обличчя, задишку та утруднене ковтання, а також про шлунково-кишкові розлади (включаючи нудоту, біль у животі), головний біль тазапаморочення, акне, порушення менструального циклу.

У разі виникнення будь-яких реакцій слід припинити застосування препарату і звернутися до лікаря.

Термін придатності. 5 років.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Термін придатності визначає застосування препарату до останнього дня місяця.

Умови зберігання. Зберігати для захисту від світла в оригінальній упаковці при температурі не вище 25°Cу недоступному для дітей місці.

Упаковка. По 15 таблеток, вкритих оболонкою, у блістері, по 2 або 4 блістери у картонній коробці.

Категорія відпуску. Без рецепта.

Виробник/заявник. Біонорика СЕ/Bionorica SE.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності/ місцезнаходження заявника та/або представника заявника.

Керхенштейнерштрассе, 11-15, 92318, м. Ноймаркт, Німеччина/

Kerschenstеinerstrasse, 11-15, 92318 Neumarkt, Germany.

Контактні дані представника виробника в Україні ТОВ «Біонорика»:

телефон: 044 521 86 00; факс: 044 521 86 01,

[email protected] ua