ЦЕФОБОЦИД порошок 1 г

ПАТ НВЦ Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод

Rp

Форма випуску та дозування

Порошок, 1 г

Порошок, 1 г

Упаковка

Флакон №5x1

Флакон №5x1

Аналоги

bioequivalence-icon

Rp

ЦЕФОБІД
ЦЕФОБІД 1 г

Пфайзер Інк.(US)

Порошок

Rp

ГЕПАЦЕФ
ГЕПАЦЕФ 1 г

ПАТ Київмедпрепарат(UA)

Порошок

від 705.00 грн

Rp

МЕДОЦЕФ
МЕДОЦЕФ 1 г

Медокемі ЛТД(CY)

Порошок

Rp

ЦЕФОПЕРАЗОН ПЛЮС
ЦЕФОПЕРАЗОН ПЛЮС 1 г

НСПС Хебей Хуамін Фарма(CN)

Порошок

Класифікація

Форма товару

Порошок для приготування розчину для ін’єкцій

Умови відпуску

за рецептом

Rp

Реєстраційне посвідчення

UA/9239/01/01

Дата останнього оновлення: 19.01.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
  • Склад: 1 флакон містить 1 г цефоперазону у вигляді цефоперазону натрієвої солі стерильної
  • Торгівельне найменування: ЦЕФОБОЦИД
  • Умови відпуску: за рецептом
  • Умови зберігання: В оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ○С.
  • Фармакотерапевтична група: Антибактеріальні засоби для системного застосування. Інші бета-лактамні антибіотики. Цефалоспорини ІІІ покоління. Цефоперазон.

Упаковка

Флакон №5x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичногозастосування лікарського засобу

 

ЦЕФОБОЦИД

(CEFOBOCID)

 

 

Склад:

діюча речовина: цефоперазон;

1 флакон містить1 гцефоперазону у вигляді цефоперазону натрієвої солі стерильної.

 

Лікарська форма. Порошок для розчину для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості: кристалічний порошок від білого до світло-жовтого кольору.

 

Фармакотерапевтична група. Антибактеріальні засоби для системного застосування. Інші бета-лактамні антибіотики. ЦефалоспориниІІІ покоління. Цефоперазон. Код АТХJ01D D12.

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Цефоперазон – напівсинтетичний цефалоспориновий антибіотик ІІІ покоління широкого спектра дії, призначений для парентерального застосування.

Бактерицидна дія цефоперазону зумовлена сповільненням синтезу стінки клітини бактерії. Цефобоперазон активнийin vitro відносно великої кількості клінічно значущих мікроорганізмів. У той же час проявляється резистентність до дії багатьох β-лактамаз.

Нижче зазначені мікроорганізми, чутливі до цефоперазону.

Грампозитивнімікроорганізми

Staphylococcus aureus(штами, що продукують та не продукують пеніциліназу), Staphylococcus epidermidis, Streptococcus pneumoniae(ранішеDiplococcus pneumoniae), Streptococcus pyogenes  (β-гемолітичний стрептокок групи А), Streptococcus agalactiae(β-гемолітичний стрептокок групи B), багато штамівStreptococcus faecalis(ентерокок), інші штами β-гемолітичних стрептококів.

Грамнегативні мікроорганізми

Escherichia coli, рідKlebsiella, рідEnterobacter, рідCitrobacter, Haemophilus influenzae (штами, що продукують і не продукують β-лактамази), Proteus mirabilis, Proteus vulgaris, Morganella morganii (ранішеProteus morganii), Providencia rettgeri (ранішеProteus rettgeri), рідProvidenciа, рідSerratia(включаючиS. Marcescens), рідSalmonella таShigella, Pseudomonas aeruginosa та деякі іншіPseudomonas, Acinetobacter calcoaceticus, Neisseria gonorrhoeae (штами, що продукують і не продукують β-лактамази), Neisseria meningitidis, Bordetella pertussis, Yersinia enterocolitica.

Анаеробні мікроорганізми

Грампозитивні та грамнегативні коки (включаючи рідPeptococcus, Peptostreptoccus таVelionella); грампозитивні палички (включаючиClostridium, Eubacterium та рідLactobacillus); грамнегативні палички (включаючи рідFusobacterium, багато штамівBacteroides fragilis та інших представників родуBacteroides).

 

Фармакокінетика.

У крові, жовчі та сечі досягаються високі рівні цефоперазону після одноразового введення препарату.

Нижче (таблиця1) наведені концентрації препарату у сироватці крові дорослих здорових осіб після 15-хвилинного внутрішньовенного введення 1, 2, 3 або4 гпрепарату або разового внутрішньом’язового введення 1 або2 гпрепарату.

Таблиця1

Концентрації цефоперазону у сироватці крові

Середні концентрації у сироватці крові (мкг/мл)

Доза,

спосіб введення

0*

30 хвилин

1 година

2 години

4 години

8 годин

12 годин

1 гвнутрішньовенно

153

114

73

38

16

4

0, 5

2 гвнутрішньовенно

252

153

114

70

32

8

2

3 гвнутрішньовенно

340

210

142

89

41

9

2

4 гвнутрішньовенно

506

325

251

161

71

19

6

1 гвнутрішньом’язово

32**

52

65

57

33

7

1

2 гвнутрішньом’язово

40**

69

93

97

58

14

4

 

* Час, що минув після введення препарату.

** Результати, які було отримано через 15 хвилин після введення препарату.

Період напіввиведення цефоперазону із сироватки крові становить приблизно 2 години, незалежно від способу його введення.

Цефоперазон досягає терапевтичних рівнів в усіх рідинах та тканинах організму (перитонеальній, асцитичній та цереброспінальній (під час менінгіту) рідинах, сечі, жовчі та в стінці жовчного міхура, мокротинні та у легенях, піднебінних мигдалинах та слизовій оболонці синусів, передсердях, нирках, сечоводі, простаті, сім’яниках, матці та фаллопієвих трубах, кістках, крові пуповини та амніотичній рідині).

Цефоперазон виводиться з жовчю та сечею. Концентрація препарату у жовчі досягає дуже високих рівнів (як правило, через 1-3 годинипісля введення) та перевищує аналогічні концентрації у сироватці крові в 100 разів.

Було зареєстровано такі концентрації у жовчі: від 66 мкг/мл через 30 хвилин до 6000 мкг/мл через 3 години після внутрішньовенного введення2 гпрепарату пацієнтам, які не страждають на непрохідність жовчної протоки.

Через 12 годин після введення у різних дозах та різними способами концентрація цефоперазону у сечі осіб з нормальною функцією нирок досягає в середньому від 20 % до 30 %. Концентрації препарату у сечі понад 2200 мкг/мл досягаються через 15 хвилин після внутрішньовенного введення2 гцефоперазону. Після внутрішньом’язового введення2 гпрепарату максимальні концентрації у сечі становлять приблизно 1000 мкг/мл.

Повторне введення цефоперазону не призводить до кумуляції ліків у здорових добровольців. У пацієнтів із нирковою недостатністю максимальна концентрація у сироватці крові, площа під фармакокінетичною кривою, а також період напіввиведення із сироватки крові такі ж, як і у здорових добровольців.

У пацієнтів з порушенням функції печінки період напіввиведення препарату із сироватки крові збільшується, але збільшується і виведення з сечею. У пацієнтів з нирковою та печінковою недостатністю цефоперазон може накопичуватися у сироватці крові. Але терапевтичні концентрації цефоперазону досягаються навіть при тяжких ураженнях печінки, а період напіввиведення подовжується лише у 2-4 рази.

 

 

 

Клінічні характеристики.

Показання.

Лікування інфекційних процесів, спричинених чутливими до Цефобоциду мікроорганізмами:

·          інфекції верхніх та нижніх дихальних шляхів;

·          інфекції верхніх та нижніх відділів сечовивідних шляхів;

·          перитоніт, холецистит, холангіт та інші інтраабдомінальні інфекції;

·          септицемія;

·          менінгіт;

·          інфекції шкіри та м’яких тканин;

·          інфекції кісток та суглобів;

·          запальні захворювання органів таза, ендометрит, гонорея та інші інфекції статевих шляхів.

Профілактика інфекційних післяопераційних ускладнень під час абдомінальних, гінекологічних, серцево-судинних та ортопедичних операцій.

 

Протипоказання.

Підвищена чутливість до цефалоспоринів та до інших β-лактамних антибіотиків.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Цефоперазон має наступні взаємодії, характерні для антибіотиків групи цефалоспоринів.

Нефротоксичні препарати: суміснелікування високими дозамицефалоспоринівінефротоксичних лікарських засобів, такихякаміноглікозидиабосильнодіючідіуретики(наприклад, фуросемід), може негативно вплинутинафункцію нирок. При потребі комбінованого лікування слід контролювати функцію нирок протягом усього курсу терапії (також див. розділ «Несумісність»).

Алкоголь (етанол): через ризик розвитку дисульфірамоподібних реакцій(припливи, пітливість, головнийбіль, тахікардія)пацієнтам слід уникати вживання алкоголю, алкогольвмісних препаратів протягом лікування та впродовж 5 діб після його закінчення. При штучномухарчуванні(пероральному або парентеральному) розчини, що містять етанол, застосовувати не слід.

Нестероїдні протизапальні засоби, антиагреганти, антагоністи вітаміну К(наприклад, варфарин), гепарин: підвищення ризику кровотеч.

Алопуринол, ампіцилін: значне збільшення частоти виникнення шкірних висипів.

Бактеріостатичні антибактеріальні препарати(наприклад, хлорамфенікол, тетрацикліни): знижують бактерицидний ефект цефоперазону.

Пробеницид: зниження канальцевої екскреції цефоперазону, що сприяє його кумуляції, тривалому підвищенню концентрації препарату в крові.

Подібно до інших антибіотиків, цефоперазон може знижувати терапевтичний ефектвакцини проти тифу(пероральної).

Лабораторні тести: можливий псевдопозитивнийрезультатпри визначенні глюкози сечіпри застосуванні розчину Бенедикта або Фелінга.

 

Особливості застосування.

Гіперчутливість. Перед кожним новим курсом лікування цефоперазоном слід встановити наявність у пацієнта в анамнезі реакцій гіперчутливості доцефалоспоринів, пеніцилінів, іншихбета-лактамних антибіотиків, до інших лікарських засобів. Існує можливість перехресних алергічних реакцій між пеніцилінами і цефалоспоринами. Слідзобережністюпризначатицейпрепаратпацієнтам з гіперчутливістюдопеніциліну. Антибіотикислідзобережністюпризначатибудь-якомупацієнту, вякогоранішебулибудь-якіпроявиалергії, особливоалергіїналікарськізасоби.

Повідомлялося про розвиток тяжких, а інколи летальних реакцій гіперчутливості (анафілактичних реакцій) при застосуванні бета-лактамних або цефалоспоринових антибіотиків, включаючи цефоперазон. Реакції гіперчутливості частіше розвивалися у пацієнтів збудь-якою формою алергії в анамнезі, особливо на лікарські засоби. При виникненні алергічних реакцій слід негайно відмінити препарат та призначити відповідне лікування. При розвитку серйозних анафілактичних реакцій слід негайно вводити адреналін (епінефрин), глюкокортикоїди, підтримувати прохідність дихальних шляхів, утомучисліі задопомогоюінтубації, застосовуватикисень та проводити інші невідкладні заходи.

Повідомлялося про випадки розвитку тяжких шкірних реакцій, інколи з летальним наслідком, таких як токсичний епідермальний некроліз, синдром Стівенса-Джонсона та ексфоліативний дерматит, у пацієнтів, які отримували цефоперазон. У разі виникнення шкірної реакції терапію цефоперазоном слід припинити та розпочати відповідне лікування.

Застосування при порушенні функції печінки.

Цефоперазон інтенсивно виділяється з жовчю. У пацієнтів із захворюваннями печінки та/або обструкцією жовчовивідних шляхів період напіввиведення цефоперазону зазвичай подовжується, а виведення із сечею збільшується. Може стати необхідною корекція дозування. У разі порушення функції печінки та супутнього тяжкого ураження нирок добова доза препаратуза відсутності регулярного контролю концентрації цефоперазону в кровіне має перевищувати2 г. Навітьпритяжкихпорушенняхфункціїпечінкиужовчідосягаютьсятерапевтичніконцентраціїцефоперазону, аперіоднапіввиведеннязростаєлишеу2-4 рази.

Загальні попередження.

Як і при застосуванні інших антибіотиків, лікування цефоперазоном, особливо тривале:

·  може спричинити дефіцит вітаміну К через пригнічення кишкової мікрофлори, яка в нормі синтезує даний вітамін. Повідомлялося про випадки серйозних крововиливів, включаючи випадки з летальним наслідком. Група ризику включає пацієнтів з обмеженим харчуванням, синдромом мальабсорбції (наприклад, при муковісцидозі, при фіброзі жовчного міхура), пацієнтів, які тривалий час перебувають на парентеральному (внутрішньовенному) харчуванні. Цим пацієнтам, а також пацієнтам, які отримувалитривалу терапію антикоагулянтами перед призначенням Цефобоциду, слід регулярно контролювати протромбіновий час (або Міжнародне нормалізоване співвідношення) як на початку, так і протягом лікування. Слід здійснювати нагляд за такими пацієнтами стосовно ознак кровотечі, тромбоцитопенії та гіпопротромбінемії. У випадку розвитку тривалої кровотечі без виявлення інших причин цього явища слід припинити застосування цефоперазону. За наявності показань слід призначити екзогенний вітамін К;

·  може призвести до посиленого ростурезистентної мікрофлори;

·можливе пригнічення нормальної флори товстого кишечнику, посилення ростуС.  difficile. C.  difficileпродукує токсини А та В, що, у свою чергу, сприяє розвитку діареї, пов’язаної зC.  difficile(CDAD). Тяжкість проявів може коливатися від помірної діареї до летального коліту. ШтамиC.  difficileз гіперпродукуванням токсинівпідвищуютьзахворюваність та летальність, оскільки спричинені ними інфекції можуть бути резистентними до антибактеріальної терапії і можуть потребувати колектомії. МожливістьCDADслід розглядати в усіх пацієнтів, у якихпід час абопісля застосування антибіотиків виникла діарея. Необхідно ретельно збирати анамнез, оскільки про виникненняCDADповідомлялося і через 2 місяці після лікування антибактеріальними засобами. У разі вираженої та стійкої діареї слід негайно припинити застосування препарату і розпочати відповідну терапію(наприклад, з пероральним ванкоміцином). Застосування засобів, що пригнічують перистальтику, протипоказане. За відсутності необхідного лікування може розвинутися токсичний мегаколон, перитоніт, шок.

При вживанні алкоголю під час лікування та протягом 5 діб після лікування цефоперазоном відзначалися такі реакції як почервоніння обличчя, пітливість, головний біль, тахікардія. Тому під час застосування препарату та в наступні 5 діб після його відміни слід утримуватися від вживання спиртних напоїв.

Період напіввиведення цефоперазону з сироватки крові дещо знижується під час гемодіалізу. Вводити препарат слід після закінчення процедури діалізу.

З обережністюслід призначати пацієнтам іззахворюваннями травного тракту в анамнезі, особливозколітом.

Протягом лікування слід ретельно спостерігати за станом пацієнтів, періодично контролювати функції нирок, печінки та кровотворної системи. Це особливо важливо стосовно новонароджених, зокрема недоношених, а також інших немовлят.

Цефоперазон не витісняє білірубін зі зв’язку з сироватковим альбуміном.

Можливі псевдопозитивні результати при визначенні концентрації глюкози у сечі неферментними методами та при постановці реакції Кумбса.

1 гцефоперазону містить 34, 4 мг натрію, що слід враховувати при призначенні його пацієнтам, які перебувають на дієті з контролем вмісту натрію.

Зберігання розчинів.

Стабільність.

Наведені нижче парентеральні розчинники та приблизні концентрації цефоперазону забезпечують стійкість розчину за умови додержання вказаних нижче значень та проміжків часу (таблиця 2). Після завершення вказаного терміну зберігання невикористаний розчин підлягає знищенню.

Таблиця 2

Стабільна кімнатна температура (15-25 °С)

протягом 24 годин

Приблизні концентрації

Cтерильна вода для ін’єкцій

300 мг/мл

5 % глюкоза для ін’єкцій

2 мг до 50 мг/мл

5 % глюкоза для ін'єкцій та розчин Рінгера лактатний для ін’єкцій

2 мг до 50 мг/мл

5 % глюкоза та 0, 9 % розчин натрію хлориду для ін’єкцій

2 мг до 50 мг/мл

5 % глюкоза та 0, 2 % розчин натрію хлориду для ін’єкцій

2 мг до 50 мг/мл

10 % глюкоза для ін’єкцій

2 мг до 50 мг/мл

Розчин Рінгера лактатний для ін’єкцій

2 мг/мл

0, 5 % лідокаїн для ін’єкцій (врахувати інформацію щодо безпеки лідокаїну)

300 мг/мл

0, 9 % розчин натрію хлориду для ін’єкцій

2 мг до 300 мг/мл

Холодильник (температура 2-8 °С)

протягом 5 днів

Приблизні концентрації

Стерильна вода для ін’єкцій

300 мг/мл

5 % глюкоза для ін’єкцій

2 мг до 50 мг/мл

5 % глюкоза та 0, 9 % розчин натрію хлориду для ін’єкцій

2 мг до 50 мг/мл

5 % глюкоза та 0, 2 % розчин натрію хлориду для ін’єкцій

2 мг до 50 мг/мл

Розчин Рінгера лактатний для ін’єкцій

2 мг/мл

0, 5 % лідокаїн для ін’єкцій (врахувати інформацію щодо безпеки лідокаїну)

300 мг/мл

0, 9 % розчин натрію хлориду для ін’єкцій

2 мг до 300 мг/мл

Морозильна камера

(температура від -20 °С до -10 °С)

Приблизні концентрації

протягом 3 тижнів

5 % глюкоза для ін’єкцій

50 мг/мл

5 % глюкоза та 0, 9 % розчин натрію хлориду для ін’єкцій

2 мг/мл

5 % глюкоза та 0, 2 % розчин натрію хлориду для ін’єкцій

 

2 мг/мл

протягом 5 тижнів

0, 9 % розчин натрію хлориду для ін’єкцій

300 мг/мл

Стерильна вода для ін’єкцій

300 мг/мл

 

Готові розчини Цефобоциду зберігаються у скляних або пластмасових шприцах, скляних або гнучких пластмасових ємностях, призначених для парентеральних розчинів.

Розморожувати препарат перед застосуванням слід при кімнатній температурі. Після розморожування невикористаний розчин підлягає знищенню. Розчин не можна повторно заморожувати.

 

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Препарат слід застосовувати у період вагітності лише у випадку крайньої необхідності тапісля ретельної оцінки співвідношення ризик/користь.

Препарат проникає в грудне молоко, тому протягом лікування слід припинити годування груддю.

 

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Досвід клінічного застосування цефоперазону вказує на те, що вплив препарату на здатність пацієнта керувати транспортними засобами або іншими механізмами є малоймовірним.

 

Спосіб застосування та дози.

За відсутності протипоказань перед початком лікування препаратом проводитивнутрішньошкірну пробу на гіперчутливість до цефоперазону. Призастосуваннілідокаїну в якості розчинника (привнутрішньом’язовому введенні) необхідно врахуватиінформацію щодо безпеки лідокаїну тапровестишкірнупробу на гіперчутливість донього.

Застосовувати внутрішньовенно та внутрішньом’язово.

Дорослі. Звичайна добова доза становить 2-4 г/добу, розподілена на рівні частини, що вводяться кожні 12 годин. Для інфекцій з тяжким перебігом добову дозу можна збільшити до8 г; рівні частини цієї дози вводити кожні 12 годин. При необхідності подальшого підвищення добової дози до 12-16 г її слід розподілити на 3 введення (кожні 8 годин).

Лікування препаратом можна розпочати до одержання результатів дослідження чутливості мікроорганізмів.

Дітямпризначати у добовій дозі 50-200 мг/кг маси тіла залежно від тяжкості захворювання; дозу вводити у 2 прийоми (кожні 12 годин).

Максимальна доза не

повиннаперевищувати12 г на добу. Добові дози до 300 мг/кг маси тіла були застосовані без ускладнень для лікування дітей раннього віку та дітей з тяжкими інфекціями, включаючи бактеріальний менінгіт.

Новонародженимвікомдо 8 днівпрепарат вводити кожні 12 годин, однак при призначенніпрепаратуслід враховувати потенційні ризики.

Принеускладненому гонококовому уретритірекомендується одноразове введення 500 мг препарату внутрішньом’язово.

Дляпрофілактики інфекційних післяопераційних ускладненьпризначати по 1-2гпрепарату внутрішньовенно за 30-90 хвилин до початку операції і далі кожні 12 годин (у більшості випадків – протягом не більше 24 годин). При операціях з підвищеним ризиком інфікування (наприклад, операції у колоректальній зоні) та у випадках, коли інфікування може завдати особливо великої шкоди (наприклад, при операціях на відкритому серці або протезуванні суглобів), профілактичне застосування препарату може тривати протягом 72 годин після закінчення операції.

Комбінована терапія.

Широкий спектр дії Цефобоциду дозволяє здійснювати монотерапію більшості інфекцій. Однак при наявності показань Цефобоцид можна застосовувати в поєднанні з іншими антибіотиками. При лікуванні з аміноглікозидами рекомендується контролювати функцію нирок.

 

 

Порушення функції нирок.

Оскільки нирки не є основним шляхом виведення Цефобоциду, звичайну добову дозу (2-4 г) можна призначати без корекції. Пацієнтам, у яких швидкість клубочкової фільтрації нижча 18 мл/хв або сироватковий рівень креатиніну перевищує 3, 5 мг/100 мл, добова доза не має перевищувати4 г. Період напіввиведення цефоперазону із сироватки крові дещо знижується під час гемодіалізу. Пацієнтам, яким проводять гемодіаліз, препарат слід вводити після закінчення процедури гемодіалізу.

Порушення функції печінки.

Необхідність у корекції дози може виникнути у випадках обструкції жовчних протоків, тяжких захворювань печінки при супутньому ураженні нирок. Якщо контроль концентрації препарату у сироватці крові не проводиться, доза не повинна перевищувати2 г на добу.

Пацієнтам з порушенням функції печінки і супутнім порушенням функції нирокслід контролювати концентрацію препарату в сироватці крові та за необхідності коригувати дозу.

Завідсутності регулярного контролю концентрації цефоперазону всироватцікровідозанеповиннаперевищувати2 гна добу.

Розчинислідготуватибезпосередньо перед введенням.

Приготування розчинів.

Внутрішньовенне введення

Стерильний порошок Цефобоциду необхідно спершу розвести будь-яким сумісним розчинником для внутрішньовенного введення (мінімально 2, 8 мл на1 гцефоперазону) (таблиця 3). З метою полегшення розчинення рекомендується застосовувати 5 мл розчинника на1 гЦефобоциду. Під час розведення флакони енергійно струшувати до повного розчинення порошку; цей розчин потім слід додавати до відповідного розчинника для внутрішньовенного введення.

Таблиця 3

Розчини, рекомендовані для первинного розчинення порошкуЦефобоциду

5 % глюкоза для ін’єкцій

10 % глюкоза для ін’єкцій

5 % глюкоза та 0, 9 % розчин натрію хлориду для ін’єкцій

0, 9 % розчин натрію хлориду для ін’єкцій

5 % глюкоза та 0, 2 % розчин натрію хлориду для ін’єкцій

стерильна вода для ін'єкцій

 

Длявнутрішньовенногокраплинного введення отриманийвідновленийрозчин додатково розвести в 20-100 млодного зсуміснихстерильнихрозчинниківдля внутрішньовенноговведення(таблиця 4)та вводитипротягом 15-60 хвилин. Якщо у якості розчинниказастосовувати стерильну воду для ін'єкцій, тоуфлаконїї сліддодавати не більше 20 мл.

Длябезперервної внутрішньовенної інфузіїкожен грам Цефобоциду розчиняти у 5 мл стерильної води для ін`єкцій; цей розчин потім слід додавати до відповідного розчинника для внутрішньовенного введення.

Привнутрішньовенному струминному введеннімаксимальна разова доза Цефобоциду для дорослих становить2 г, для дітей – 50 мг/кг маси тіла. Препарат розчиняти у сумісному розчиннику(таблиця 4)до кінцевої концентрації 100 мг/мл і вводити протягом не менше            3-5 хвилин.

Таблиця4

Розчинники для внутрішньовенного введення

5 % глюкоза для ін’єкцій

10 % глюкоза для ін’єкцій

5 % глюкоза та розчин Рінгера лактатний для ін'єкцій

розчин Рінгера лактатний

5 % глюкоза та 0, 9 % розчин натрію хлориду для ін’єкцій

0, 9 % розчин натрію хлориду для ін’єкцій

 

 

 

Внутрішньом’язове введення.

Для приготування розчину можна застосовувати стерильну воду для ін’єкцій. Якщо передбачається введення розчину з концентрацією, що перевищує 250 мг/мл, тоді для приготування розчину рекомендується застосовувати розчин лідокаїну, при цьому кінцева концентрація лідокаїну має бути 0, 5 %. Такий розчин готують, застосовуючи стерильну воду для ін'єкцій та 2 % розчин лідокаїну.

Рекомендується двоступеневе розчиненняз указаним співвідношенням компонентів (таблиця5): спочатку додати необхідну кількість стерильної води для ін’єкцій у флакон, струшуючи його до повного розчинення порошку Цефобоциду, потім додати відповідну кількість 2 % розчину лідокаїну та змішати. Вводити глибоко уверхній зовнішній квадрант великого сідничного м’яза або у передню поверхню стегна.

Таблиця5

 

Кінцева концентрація цефоперазону

I етап

Об’єм стерильної води

II етап

Об’єм 2 % лідокаїну

Об’єм для введення*

Флакон1 г

250 мг/мл

2, 6 мл

0, 9 мл

4 мл

 

333 мг/мл

1, 8 мл

0, 6 мл

3 мл

 

* Надлишковий об’єм дозволяє повністю наповнити шприц зазначеного об’єму.

 

Діти.

Цефобоцид можна застосовувати для лікування дітей всіх вікових груп. Застосування препарату недоношеним, новонародженим та грудним дітям можливе, але оскільки немає достатніх даних щодо безпеки застосування препарату дітям цієї вікової групи, перед призначенням препаратуслід ретельно зважити потенційну користь і можливі ризики.

У новонароджених з ядерною жовтяницею цефоперазон не витісняє білірубін із ділянок його зв’язування з білками плазми крові.

У разі застосування в якості розчинника лідокаїну необхідно враховувати інформацію щодо безпеки лідокаїну.

 

Передозування.

Даніщодогостроїтоксичностіцефоперазонунатріюобмежені.

Симтоми: очікуванимипроявамипередозуванняє, передусім, посилення проявівпобічних ефектів. Слід взяти до уваги, що високі концентрації бета-лактамних антибіотиків у спинномозковій рідині можуть спричиняти неврологічні ефекти і судоми.

Лікування: відміна препарату, симптоматична тапідтримуюча терапія. У випадкусудомнихнападів необхідна седативна терапія. Можливийгемодіаліздляприскоренняелімінаціїпрепарату, особливо пацієнтам з порушенням функції нирок.

 

Побічні реакції.

Імунна система (ці реакції частіше виникають у пацієнтів з алергією, особливо на пеніцилін): реакції гіперчутливості, анафілактичні реакції (в т. ч. ларингоспазм, бронхоспазм, диспное, анафілактичний шок), анафілактоїдні реакції (включаючи шок), медикаментозна гарячка, озноб.

Шкіра та підшкірна клітковина: алергічні шкірні реакції (в т. ч. макулопапульозний висип, кропив’янка, еритема, ексфоліативний дерматит, токсичнийепідермальнийнекроліз, синдром Стівенса-Джонсона), свербіж.

Система крові та лімфатична система: лейкопенія, лімфопенія, нейтропенія (при тривалому застосуванні, оборотні), еозинофілія, тромбоцитопенія, кровотечі, зниження рівня гемоглобіну, гематокриту, анемія, гіпопротромбінемія, подовження протромбінового часу, коагулопатія.

Травний тракт: нудота, блювання, рідкі випорожнення/діарея. Ці реакції зазвичай легкого або помірного ступеня.

Гепатобіліарна система: підвищення рівня АЛТ, АСТ, лужної фосфатази, білірубіну; жовтяниця.

Серцево-судинна система: артеріальна гіпотензія, припливи, брадикардія/тахікардія, кардіогенний шок, зупинка серця.

Нервова система: гіперестезія слизової оболонки порожнини рота, неспокій, головний біль, запаморочення.

Сечовидільна система: гіперкреатинінемія, транзиторне підвищення азоту сечовини в крові, гематурія.

Ефекти, зумовлені біологічною дією: можливий розвиток суперінфекції (у т. ч. кандидомікозу, мікозу статевих органів), спричиненої резистентними мікроорганізмами, псевдомембранозний коліт.

Місцеві реакції: біль у місці внутрішньом’язової ін’єкції. При внутрішньовенній інфузії можливий розвиток флебіту у місці введення.

Інші: дефіцит вітаміну К, псевдопозитивні результати при визначенні вмісту глюкози в сечі неферментативними методами і припостановціреакції Кумбса.

 

Термін придатності.

2роки.

 

Умови зберігання.

В оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ○С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

 

Несумісність.

Розчини Цефобоциду та аміноглікозидів не слід змішувати в одній ємності, оскільки між ними існує фізико-хімічна несумісність. Якщо передбачається проведення комбінованого лікування Цефобоцидом та аміноглікозидом, то це можна зробити чергуванням внутрішньовенних введень. Рекомендується вводити Цефобоцид перед аміноглікозидами. Перед введенням аміноглікозиду слід промити усю систему відповідним розчином.

Також доцільно, щоб протягом доби інтервали між введеннями Цефобоциду та аміноглікозидів були по можливості максимальними.

Розчин Цефобоциду також не можна змішувати в одній ємності з іншими антибіотиками.

 

Упаковка.

По1 г у флаконі. По 1 флакону; по 1 флакону в пачці; по 5 флаконів у касеті, 1 касета в пеналі.

 

Категорія відпуску. За рецептом.

 

Виробник.

Публічне акціонерне товариство «Науково-виробничий центр «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод».

 

Місцезнаходженнявиробника та його адреса місця провадження діяльності.

Україна, 03134, м. Київ, вул. Миру, 17.