БЕПАНТЕН ПЛЮС крем

Форма випуску та дозування

Крем

Крем

Упаковка

Туби 3,5 г №1x1
Туби 30 г №1x1
Туби 100 г №1x1

Туби 3,5 г №1x1

Аналоги

Класифікація

Форма товару

Крем для зовнішнього застосування

Умови відпуску

без рецепту

Реєстраційне посвідчення

UA/7805/01/01

Дата останнього оновлення: 22.10.2020

Характеристика

 • Взаємодія з іншими лікарськими засобами: Хлоргексидин несумісний з омилювальними речовинами та іншими аніонними сполуками. Бепантен®Плюс не рекомендується застосовувати одночасно з іншими антисептиками, щоб запобігти їх взаємному впливу (протидії або інактивації).
 • Заявник: Байєр Консьюмер Кер АГ, Швейцарія
 • Наказ МОЗ: №693 від 25.10.2011
 • Особливі застереження: Слід уникати контакту з очима, вухами та слизовими оболонками. При потраплянні крему в очі їх треба промити водою.
 • Передозування: При місцевому застосуванні препарату випадки передозування невідомі.
 • Побічні реакції: З боку імунної системи, шкіри і підшкірних тканин. Алергічні реакції, у тому числі алергічні реакції шкіри, такі як контактний дерматит, алергічний дерматит, свербіж, еритема, відчуття печіння, екзема, висипання, кропив’янка, набряк, подразнення шкіри, пухирці. Гіперчутливість, анафілактичні реакції та анафілактичний шок (що потенційно загрожує життю) з відповідними лабораторними та клінічними проявами, що включають синдром астми, реакції від легкого до помірного ступеня, які потенційно вражають шкіру, дихальну систему, шлунково-кишковий тракт, серцево-судинну систему, включаючи серцево-дихальну недостатність.
 • Показання: Поверхневі ураження шкіри будь-якого походження, при яких існує ризик інфікування: подряпини, порізи, розчіси, тріщини шкіри, опіки, гнійники, дерматит.Хронічні ураження шкіри, такі як трофічні виразки ніг та пролежні.Інфекції шкіри, наприклад, вторинно-інфікована екзема тавторинно-інфікованийнейродерміт.Лікування тріщин сосків у жінок, які годують груддю.Малоінвазивна хірургія: травми та хірургічні рани.
 • Протипоказання: Підвищена чутливість до декспантенолу та/або хлоргексидину, або до будь-яких  інших компонентів препарату.
 • Реєстраційне посвідчення: UA/7805/01/01
 • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
 • Синонімічне найменування: Comb drug
 • Склад: 1 г крему містить хлоргексидину дигідрохлориду 5 мг, декспантенолу 50 мг
 • Терміни зберігання: 3р.
 • Торгівельне найменування: БЕПАНТЕН® ПЛЮС
 • Умови відпуску: без рецепта
 • Умови зберігання: Зберігати при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.
 • Фармакотерапевтична група: Дерматологічні засоби. Антисептичні і дезінфікуючі засоби. Хлоргексидин, комбінації.

Упаковка

Туби 3,5 г №1x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

БЕПАНТЕН® ПЛЮС

(BEPANTHEN® PLUS)

Склад лікарського засобу:

діючі речовини: 1 г крему містить хлоргексидину дигідрохлориду 5 мг, декспантенолу 50 мг;

допоміжні речовини: DL-пантолактон, спирт цетиловий, спирт стеариловий, парафін білий м’який, масло мінеральне, ланолін, поліетиленгліколю (макроголу) стеарат, вода очищена.

Лікарська форма. Крем.

Назва і місцезнаходження виробника.

ГП Грензах Продуктіонс ГмбХ, Німеччина
Еміл-Барелль-Штрассе
7, 79639 Грензах-Вілєн, Німеччина. /
GP Grenzach Produktions GmbH, Germany
Emil-Barell-Strasse
7, 79639 Grenzach-Wyhlen, Germany.

Назва і місцезнаходження заявника.

Байєр Консьюмер Кер АГ, Швейцарія;

Петер Меріан-Штрассе 84, 4052 Базель, Швейцарія./

Bayer Consumer Care AG, Switzerland;

Peter Merian-Strasse 84, 4052 Basel, Switzerland.

Фармакотерапевтична група. Дерматологічні засоби. Антисептичні і дезінфікуючі засоби. Хлоргексидин, комбінації. Код АТС D08A C52.

Хлоргексидин дигідрохлорид є антисептиком, який добре переноситься і чинить бактерицидну дію щодо грампозитивних бактерій, особливо до чутливих штамів Staphylococcus aureus – мікроорганізмів, які найчастіше пов’язані зі шкірними інфекціями. Меншою мірою хлоргексидин дигідрохлорид активний щодо грамнегативних патогенних мікроорганізмів. Деякі різновиди Pseudomonas і Proteus є стійкими до хлоргексидину. Він має слабку активність щодо грибів і не є активним щодо вірусів.

Декспантенол, активний інгредієнт Бепантен® Плюс, в клітинах шкіри швидко перетворюється в пантотенову кислоту і діє як вітамін. Декспантенол швидше, ніж пантотенова кислота, абсорбується при місцевому застосуванні.

Пантотенова кислота є компонентом життєво необхідного коензиму А (СоА). У цій формі ацетилкоензим А (СоА) відіграє провідну роль у метаболізмі кожної клітини. Таким чином, пантотенова кислота є необхідною для формування і загоєння пошкоджених шкіри і слизових оболонок.

Декспантенол швидко абсорбується через пошкоджену шкіру. В клітинах шкіри декспантенол швидко перетворюється в пантотенову кислоту і поповнює запаси цього вітаміну в організмі.

У крові пантотенова кислота зв’язується з протеїнами плазми (β-глобуліном та альбуміном). У здорових дорослих концентрація становить приблизно 500 – 1000 мкг/л і 100 мкг/л у крові й сироватці відповідно.

Абсорбція хлоргексидину крізь непошкоджену шкіру не виявлена. У немовлят, яких купали в миючому 4 % розчині хлоргексидину глюконату, спостерігались низькі концентрації хлоргексидину в крові (1 мкг/мл).

Показання для застосування.

-Поверхневі ураження шкіри, при яких існує ризик інфікування: подряпини, порізи, розчіси, тріщини шкіри, опіки, гнійники, дерматит.

-Хронічні ураження шкіри, такі як трофічні виразки ніг та пролежні.

-Шкірні інфекції, у тому числі вторинно інфікована екзема та нейродерміти.

-Тріщини сосків у жінок, які годують груддю.

-Малоінвазивна хірургія: травми та хірургічні рани.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до декспантенолу та/або хлоргексидину, або до будь-яких інших компонентів препарату.

Заборонено наносити на перфоровану барабанну перетинку.

Особливі застереження.

Слід уникати контакту з очима, вухами та слизовими оболонками.

Бепантен® Плюс не рекомендується застосовувати для обробки подразнень шкіри, імовірність інфікування яких є низькою (наприклад, при сонячному опіку). В таких випадках рекомендується застосовувати Бепантен® крем.

Якщо симптоми зберігаються або стан погіршується – слід звернутися до лікаря.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

У ході досліджень репродуктивних функцій у тварин не виявлено будь-якого ризику для ембріонів. Однак під час вагітності не слід застосовувати препарат Бепантен® Плюс на великих поверхнях, оскільки дані щодо контрольованих досліджень у вагітних жінок відсутні.

Препарат можна застосовувати жінкам в період годування груддю, але слід запобігати застосуваня на розповсюджених поверхнях шкіри. Якщо препарат застосовується для лікування тріщин сосків, перед годуванням його слід змити.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Не впливає.

Діти. Препарат застосовують дітям старше 1 року.

Спосіб застосування та дози. Дорослим і дітям старше 1 року препарат наносять один або кілька разів на добу, залежно від потреби, на попередньо очищені уражені ділянки шкіри.

Добова доза при багаторазовому застосуванні не повинна перевищувати 5 г крему.

За необхідності можуть бути застосовані пов’язки.

Частота нанесення крему та тривалість лікування визначається за рекомендацією лікаря індивідуально, залежно від клінічних ознак пошкодження шкіри. Слід уникати застосування на великих ділянках шкіри.

Передозування.

При місцевому застосуванні препарату випадки передозування не відомі.

Декспантенол, навіть у високих дозах, добре переноситься, та вважається нетоксичним. Гіпервітаміноз невідомий.

Описано підвищення рівня амінотрансферази після самоотруєння хлоргексидином.

Часто після повторного місцевого застосування на ті самі ділянки шкіри може виникати її подразнення. Продукт призначений для поверхневих пошкоджень шкіри. Слід уникати застосування на великих ділянках шкіри.

Побічні ефекти.

Розлади з боку імунної системи та шкіри з підшкірними тканинами. Алергійні реакції, в тому числі алергійні реакції шкіри, такі як контактний дерматит, алергійний дерматит, свербіж, еритема, екзема, висип, кропив’янка, подразнення шкіри, пухирці. Гіперчутливість, анафілактичні реакції та анафілактичний шок (що потенційно загрожує життю) з відповідними лабораторними та клінічними проявами, що включають синдром астми, реакцій від легкого до помірного ступеня, що потенційно уражають шкіру, дихальну систему, шлунково-кишковий тракт та серцево-судинну систему, включають такі симптоми, як висип, кропив’янку, набряк, свербіж та некардіогенний набряк легень.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Хлоргексидин не сумісний з омилювальними речовинами та іншими аніонними сполуками. Бепантен Плюс не рекомендується застосовувати одночасно з іншими антисептиками, щоб запобігти їх взаємному впливу (протидії або інактивації).

Термін придатності. 3 роки.Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання. Зберігати при температурі не вище 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка. По 3,5 г, 30 г, 100 г крему в тубах.

Категорія відпуску. Без рецепта.