АРТЕДЖА КОМПЛЕКС капсули 500 мг + 400 мг

Форма випуску та дозування

Капсули, 500 мг + 400 мг

Капсули, 500 мг + 400 мг

Упаковка

Блістер №6x5
Блістер №6x10
Контейнер №30x1
Контейнер №60x1

Блістер №6x5

Аналоги

Класифікація

Форма товару

Капсули

Умови відпуску

без рецепту

Реєстраційне посвідчення

UA/4461/01/01

Дата останнього оновлення: 22.10.2020

Характеристика

 • Взаємодія з іншими лікарськими засобами: При комбінованому застосуванні препарат Артеджа® Комплекс посилює всмоктування зі шлунково-кишкового тракту тетрациклінів і зменшує–напівсинтетичних пеніцилінів і левоміцетину (хлорамфеніколу). Артеджа® Комплекс можна застосовувати разом з нестероїдними протизапальними засобами та глюкокортикостероїдами. На фоні прийому препарату знижується потреба у нестероїдних протизапальних засобах, глюкокортикостероїдах, а також у знеболювальних засобах.
 • Діти: Препарат не застосовують дітям.
 • Заявник: ПАТ "Фітофарм", м. Артемівськ, Донецька обл., Україна
 • Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами: Якщо під час лікування препаратом виникає запаморочення або сонливість, втомлюваність, порушення зору, слід утриматися від керування автотранспортом або роботи з іншими механізмами.
 • Наказ МОЗ: №685 від 21.10.2011
 • Особливі застереження: Застосування у період вагітності або годування груддю.
 • Передозування: Випадки передозування не описані. Можливе посилення побічних ефектів. У разі передозування рекомендується симптоматичне лікування.
 • Побічні реакції: З боку шлунково-кишкового тракту:диспепсія,біль в епігастральній ділянці, нудота, блювання, метеоризм, діарея, запор.
 • Показання: Дегенеративно-дистрофічні захворювання суглобів та хребта: первинний та вторинний остеоартроз, плечолопатковий періартрит, остеохондроз хребта, переломи (для прискорення утворення кісткової мозолі).
 • Протипоказання: Підвищена індивідуальна чутливість до будь-якого з компонентів препарату, тромбофлебіти, цукровий діабет, тяжкі порушення функції нирок/печінки, фенілкетонурія, схильність до кровотеч, виразка шлунка або кишечнику.Не застосовувати пацієнтам з підвищеною чутливістю (алергією) до морепродуктів.
 • Реєстраційне посвідчення: UA/4461/01/01
 • Термін дії реєстраційного посвідчення: 16.03.2021
 • Синонімічне найменування: Comb drug
 • Склад: 1 капсула містить глюкозаміну гідрохлориду в перерахуванні на 100 % речовину 500 мг, хондроїтину натрію сульфату в перерахуванні на 100 % речовину 400 мг
 • Терміни зберігання: 2р.
 • Торгівельне найменування: ХОНДРОІТИН КОМПЛЕКС
 • Умови відпуску: без рецепта
 • Умови зберігання: Зберігатив оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС.
 • Фармакотерапевтична група: Засоби, що застосовуються при захворюваннях опорно-рухового апарату.

Упаковка

Блістер №6x5

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ХОНДРОІТИН КОМПЛЕКС

Склад лікарського засобу:

діючі речовини: 1 капсула містить глюкозаміну гідрохлориду в перерахуванні на 100 % речовину 500 мг, хондроїтину натрію сульфату в перерахуванні на 100 % речовину400 мг;

допоміжні речовини: натрію кроскармелоза, магнію стеарат.

Лікарська форма. Капсули.

Тверді желатинові капсули з безбарвним прозорим корпусом і безбарвною прозорою кришечкою.

Вміст капсул – порошок білого з жовтуватим відтінком кольору.

Назва і місцезнаходження виробника.

ПАТ «Фітофарм».

Україна, 84500, Донецька обл., м. Артемівськ, вул. Сибірцева, 2.

Фармакотерапевтична група.

Засоби, що застосовуються при захворюваннях опорно-рухового апарату.  Код АТС М09А Х.

Хондроітин Комплекс – комбінований препарат для стимуляції регенерації хрящової тканини. Дія препарату зумовлена компонентами, що входять до його складу.

Хондроїтину натрію сульфат є високомолекулярним мукополісахаридом, який бере участь у побудові хрящової тканини. Знижує активність ферментів, які руйнують суглобовий хрящ, та стимулює його регенерацію. При ранніх стадіях запального процесу хондроїтину натрію сульфат знижує його активність і таким чином сповільнює дегенерацію хрящової тканини. Сприяє зниженню больового синдрому, покращанню функції суглобів, знижує потребу у нестероїдних протизапальних препаратах у хворих з остеоартрозами колінних та кульшових суглобів.  Глюкозаміну гідрохлорид має хондропротекторні властивості, знижує дефіцит глікозамінів в організмі, бере участь у біосинтезі протеогліканів та гіалуронової кислоти. Маючи тропність до хрящової тканини, глюкозамін гідрохлорид ініціює процес фіксації сірки при синтезі хондроїтинсірчаної кислоти. Глюкозаміну гідрохлорид селективно діє на суглобовий хрящ, є специфічним субстратом та стимулятором синтезу гіалуронової кислоти та протеогліканів, пригнічує утворення супероксидних радикалів та ферментів, які зумовлюють пошкодження хрящової тканини (колагенази та фосфоліпази), попереджає руйнувальну дію глюкокортикоїдів на хондроцити та порушення біосинтезу глікозаміногліканів, індуковане нестероїдними протизапальними препаратами. 

Після одноразового перорального прийому препарату у середній терапевтичній дозі максимальна концентрація хондроїтину натрію сульфату у плазмі крові досягається через 3-4 години, у синовіальній рідині – через 4-5 годин. Біодоступність препарату становить 13 %. Виведення здійснюється в основному нирками протягом 24 годин. 90 % застосованого глюкозаміну всмоктується у кишечнику. Понад 25 % прийнятої дози потрапляє з плазми крові до хрящової тканини та синовіальних оболонок суглобів. У печінці частина препарату метаболізується до сечовини, вуглекислого газу і води.

Показання для застосування. 

Дегенеративно-дистрофічні захворювання суглобів та хребта: остеоартроз, плечолопатковий періартрит, остеохондроз хребта, переломи (для прискорення утворення кісткової мозолі).

Протипоказання.

Індивідуальна підвищена чутливість до компонентів препарату, тромбофлебіти, цукровий діабет, виражені порушення функції нирок/печінки, фенілкетонурія, схильність до кровотеч, вагітність або період годування груддю, дитячий вік.

Належні заходи безпеки при застосуванні.

Для запобігання появи небажаних ефектів не слід перевищувати рекомендованої дози.

При необхідності капсули Хондроітин Комплекс можна застосовувати у складі комбінованої терапії з глюкокортикостероїдами та нестероїдними протизапальними засобами.

На період лікування слід обмежити вживання цукру, рідини та виключити вживання алкоголю.

Особливі застереження.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Препарат протипоказаний у період вагітності. Під час лікування препаратом годування груддю слід припинити.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

У випадках, якщо під час лікування препаратом виникає запаморочення або сонливість, слід утриматися від керування автотранспортом або роботи з іншими механізмами.

Діти. Препарат не застосовують дітям.

Спосіб застосування та дози.

Хондроітин Комплекспризначають дорослим внутрішньо по 1 капсулі 3 рази на добу протягом перших 3-х тижнів; далі по 1 капсулі 2 рази на добу протягом наступних 2-3 місяців.

Передозування.

Випадки передозування не описані. Можливе посилення побічних ефектів. У разі передозування рекомендується симптоматичне лікування.

При перевищенні рекомендованих доз слід звернутися до лікаря.

Побічні ефекти.

З боку шлунково-кишкового тракту:біль в епігастральній ділянці, нудота, блювання, метеоризм, діарея/запор.

З боку нервової системи: запаморочення, загальна слабкість, сонливість, головний біль, безсоння, підвищена втомлюваність.

Алергічні реакції:висипання, свербіж, кропив'янка, еритема, дерматит, набряки.

У випадку появи будь-яких небажаних реакцій слід припинити прийом препарату та звернутися до лікаря.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

При комбінованому застосуванні препарат Хондроітин Комплекс посилює всмоктування зі шлунково-кишкового тракту тетрациклінів і зменшує – напівсинтетичних пеніцилінів і лемоміцетину (хлорамфеніколу). Хондроітин Комплекс можна застосовувати разом з нестероїдними протизапальними засобами та глюкокортикостероїдами. На фоні прийому препарату знижується потреба у нестероїдних протизапальних засобах, глюкокортикостероїдах, а також у знеболювальних засобах. Ефективність лікування підвищується при збагаченні раціону вітамінами А, С та солями марганцю, магнію, міді, цинку, селену.

Термін придатності. 2 роки.

Умови зберігання.

Зберігатив оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС.

Зберігатиу недоступному для дітей місці.

Упаковка.

Контейнер по 30 або 60 капсул у пачці. 

Категорія відпуску. Без рецепта.