info
На фото препарат другой формы/дозировки/упаковки АРТЕДЖА КОМПЛЕКС капсулы 500 мг + 400 мг Блістер №6x10

АРТЕДЖА КОМПЛЕКС капсулы 500 мг + 400 мг

ПРАТ "ФІТОФАРМ"

Форма выпуска и дозировка

Капсулы, 500 мг + 400 мг

Капсулы, 500 мг + 400 мг

Упаковка

Блістер №6x5
Блістер №6x10
Контейнер №30x1
Контейнер №60x1

Блістер №6x5

info
На фото препарат другой формы/дозировки/упаковки АРТЕДЖА КОМПЛЕКС капсулы 500 мг + 400 мг Блістер №6x10

Аналоги

Классификация

Форма товара

Капсули

Условия отпуска

без рецепта

Регистрационное удостоверение

UA/4461/01/01

Дата последнего обновления: 09.12.2020

Общая информация

 • Взаимодействие с другими лекарственными средствами: При комбінованому застосуванні препарат Артеджа® Комплекс посилює всмоктування зі шлунково-кишкового тракту тетрациклінів і зменшує–напівсинтетичних пеніцилінів і левоміцетину (хлорамфеніколу). Артеджа® Комплекс можна застосовувати разом з нестероїдними протизапальними засобами та глюкокортикостероїдами. На фоні прийому препарату знижується потреба у нестероїдних протизапальних засобах, глюкокортикостероїдах, а також у знеболювальних засобах.
 • Дети: Препарат не застосовують дітям.
 • Заявитель: ПРАТ "ФІТОФАРМ", Україна
 • Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом или другими механизмами: Якщо під час лікування препаратом виникає запаморочення або сонливість, втомлюваність, порушення зору, слід утриматися від керування автотранспортом або роботи з іншими механізмами.
 • Приказ МЗ: №685 від 21.10.2011
 • Особые предостережения: Застосування у період вагітності або годування груддю.
 • Передозировка: Випадки передозування не описані. Можливе посилення побічних ефектів. У разі передозування рекомендується симптоматичне лікування.
 • Побочные реакции: З боку шлунково-кишкового тракту:диспепсія,біль в епігастральній ділянці, нудота, блювання, метеоризм, діарея, запор.
 • Индикация: Дегенеративно-дистрофічні захворювання суглобів та хребта: первинний та вторинний остеоартроз, плечолопатковий періартрит, остеохондроз хребта, переломи (для прискорення утворення кісткової мозолі).
 • Противопоказания: Підвищена індивідуальна чутливість до будь-якого з компонентів препарату, тромбофлебіти, цукровий діабет, тяжкі порушення функції нирок/печінки, фенілкетонурія, схильність до кровотеч, виразка шлунка або кишечнику.Не застосовувати пацієнтам з підвищеною чутливістю (алергією) до морепродуктів.
 • Регистрационное удостоверение: UA/4461/01/01
 • Срок действия регистрационного удостоверения: 16.03.2021
 • Синонимичное наименование: Comb drug
 • Состав: 1 капсула містить: глюкозаміну гідрохлориду у перерахуванні на 100 % речовину 500 мг, хондроїтину натрію сульфату у перерахуванні на 100 % речовину 400 мг
 • Сроки хранения: 2р.
 • Торговое наименование: АРТЕДЖА® КОМПЛЕКС
 • Условия отпуска: без рецепта
 • Условия хранения: Зберігатив оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС.
 • Фармакологическая группа: Засоби, що застосовуються при захворюваннях опорно-рухового апарату.

Упаковка

Блістер №6x5

Инструкция

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосуваннялікарського засобу

АРТЕДЖА®КОМПЛЕКС

(ARTEDJA COMPLEX)

 

 

Склад:

діючі речовини:глюкозаміну гідрохлорид, хондроїтину натрію сульфат;

1 капсула містить глюкозаміну гідрохлориду у в перерахуванні на 100 % речовину 500 мг, хондроїтину натрію сульфатуу перерахуванні на 100 % речовину400 мг;

допоміжні речовини: натрію кроскармелоза, магнію стеарат.

Лікарська форма.Капсули.

Основні фізико-хімічні властивості:тверді желатинові капсули з безбарвним прозорим корпусом і безбарвною прозорою кришечкою.

Вміст капсул– порошок білого з жовтуватим відтінком кольору.

Фармакотерапевтична група.

Засоби, що застосовуються при захворюваннях опорно-рухового апарату.

Код АТХ М09А Х.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Артеджа® Комплекс – комбінований препарат для стимуляції відновлення хрящової тканини. Дія препарату зумовлена компонентами, що входять до його складу.

Хондроїтину натрію сульфат є високомолекулярним мукополісахаридом, який бере участь у побудові хрящової тканини. Знижує активність ферментів, які руйнують суглобовий хрящ, та стимулює його регенерацію. При ранніх стадіях запального процесу хондроїтину натрію сульфат знижує його активність і таким чином сповільнює дегенерацію хрящової тканини. Сприяє зниженню больового синдрому, покращанню функції суглобів, знижує потребу у нестероїдних протизапальних препаратах у хворих з остеоартрозами колінних та кульшових суглобів.

Глюкозаміну гідрохлорид має хондропротекторні властивості, знижує дефіцит глікозамінів в організмі, бере участь у біосинтезі протеогліканів та гіалуронової кислоти. Маючи тропність до хрящової тканини, глюкозаміну гідрохлорид ініціює процес фіксації сірки при синтезі хондроїтинсірчаної кислоти. Глюкозаміну гідрохлорид селективно діє на суглобовий хрящ, є специфічним субстратом та стимулятором синтезу гіалуронової кислоти та протеогліканів, пригнічує утворення супероксидних радикалів та ферментів, які зумовлюють пошкодження хрящової тканини (колагенази та фосфоліпази), запобігає руйнівній дії глюкокортикоїдів на хондроцити та порушенню біосинтезу  глікозаміногліканів, індукованому нестероїднимипротизапальними препаратами.

Фармакокінетика.

Всмоктування.Після одноразового перорального прийому препарату у середній терапевтичній дозі максимальна концентрація хондроїтину натрію сульфату у плазмі крові досягається через 3-4 години, у синовіальній рідині – через 4-5 годин.Біодоступність препарату становить 13 %. Виведення здійснюється в основному нирками протягом 24 годин. 90 % застосованого глюкозаміну всмоктується у кишечнику. Понад 25 % прийнятої дози потрапляє з плазми крові до хрящової тканини та синовіальних оболонок суглобів. У печінці частина препарату метаболізується до сечовини, вуглекислого газу і води.

Клінічні характеристики.

Показання.

Дегенеративно-дистрофічні захворювання суглобів та хребта: первинний та вторинний остеоартроз, плечолопатковий періартрит, остеохондроз хребта, переломи (для прискорення утворення кісткової мозолі).

Протипоказання.

Підвищена індивідуальна чутливість до будь-якого з компонентів препарату, тромбофлебіти, цукровий діабет, тяжкі порушення функції нирок/печінки, фенілкетонурія, схильність до кровотеч, виразка шлунка або кишечнику.Не застосовувати пацієнтам з підвищеною чутливістю (алергією) до морепродуктів.

Особливі заходи безпеки.

Не перевищувати рекомендованої дози. На початку лікування особам з цукровим діабетом доцільно проводити контроль рівня цукру в крові.

З обережністю застосовувати пацієнтам із нирковою та печінковою недостатністю середнього та легкого ступеня.

Хворим на астму препарат слід застосовувати з обережністю, оскільки такі пацієнти можуть бути більш схильними до розвитку алергічних реакцій на глюкозамін із можливим загостренням симптомів їх захворювання.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

При комбінованому застосуванні препарат Артеджа® Комплекс посилює всмоктування зі шлунково-кишкового тракту тетрациклінів і зменшує–напівсинтетичних пеніцилінів і левоміцетину (хлорамфеніколу). Артеджа® Комплекс можна застосовувати разом з нестероїдними протизапальними засобами та глюкокортикостероїдами. На фоні прийому препарату знижується потреба у нестероїдних протизапальних засобах, глюкокортикостероїдах, а також у знеболювальних засобах.

Було відмічено посилення дії кумаринових антикоагулянтів. У зв’язку з цим у пацієнтів доцільно проводити контроль параметрів коагуляції.

При одночасному застосуванні глюкозаміну та варфарину можливе посилення дії останнього та розвиток кровотечі. Тому при одночасному застосуванні необхідно контролювати параметри згортання крові.

Глюкозамін може вплинути на концентрацію у крові циклоспорину.

Ефективність лікування підвищується при збагаченні раціону вітамінами А, С та солями марганцю, магнію, міді, цинку, селену.

Особливості застосування.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Препарат протипоказаний у період вагітності. Під часлікування препаратом годування груддю слід припинити.


Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Якщо під час лікування препаратом виникає запаморочення або сонливість, втомлюваність, порушення зору, слід утриматися від керування автотранспортом або роботи з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози.

Артеджа®Комплекспризначають дорослим внутрішньо по 1 капсулі 3 рази на добупротягом перших 3-х тижнів; далі по 1 капсулі 2 рази на добу протягом наступних 2-3 місяців.Курс лікування зазвичай повторюють з інтервалом 3 місяці.

Діти.

Препарат не застосовують дітям.

Передозування.

Випадки передозування не описані. Можливе посилення побічних ефектів. У разі передозування рекомендується симптоматичне лікування.

При перевищенні рекомендованих доз слід звернутися до лікаря.

Побічні реакції.

З боку шлунково-кишкового тракту:диспепсія,біль в епігастральній ділянці, нудота, блювання, метеоризм, діарея, запор.

З боку нервової системи та органів чуттів:запаморочення, загальна слабкість, сонливість, головний біль, безсоння, підвищена втомлюваність, порушення зору.

З боку імунної системи:у поодиноких випадках – алергічні реакції, включаючи гіперемію тависипи на шкірі, свербіж, кропив'янку, еритему, дерматит, екзему, набряк, ангіоневротичний набряк.

З боку шкіри та її структур: випадіння волосся.

У разі появи будь-яких небажаних реакцій слід припинити прийом препарату та звернутися до лікаря.

Термін придатності.

2 роки.

Умови зберігання.

Зберігатив оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС.

Зберігатиунедоступному для дітей місці.

Упаковка.

По 30 або 60 капсул у контейнері, по 1 контейнеру в пачці, або по 6 капсул у блістері,
по 5 або по 10 блістерів у пачці.

Категорія відпуску.

Без рецепта.

Виробник.ПРАТ «ФІТОФАРМ».

Місцезнаходженнявиробника та його адреса місця провадження діяльності.

Україна, 84500, Донецька обл., м. Бахмут, вул. Сибірцева, 2.

Заявник.ПРАТ «ФІТОФАРМ».

Місцезнаходження заявника.

Україна, 02152, м. Київ, проспект Павла Тичини, будинок 1В, офіс А 504.