АМБРОКСОЛ таблетки 30 мг

B.4

info
Діюча речовина
АТХ-код

Дата останнього оновлення: 01.12.2019

Форма випуску та дозування

tab

Таблетки, 30 мг

Упаковка

Блістер №10x2

Варіанти дозування

Дозування

30 мг

Варіанти дозування

30 мг

Форма

Таблетки

Еквівалентність

B.4

info

Класифікація

Аналоги

Характеристика

  • Заявник: ТОВ "Дослідний завод "ГНЦЛС", м. Харків, Україна
  • Наказ МОЗ: №500 від 22.06.2010
  • Реєстраційне посвідчення: UA/0438/01/01
  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30-12-2075
  • Склад: 1 таблетка містить: амброксолу гідрохлориду 30 мг
  • Терміни зберігання: 3 роки.
  • Торгівельне найменування: АМБРОКСОЛ
  • Умови відпуску: без рецепта
  • Фармакотерапевтична група: Засоби, що застосовуються при кашлі і застудних захворюваннях. Муколітичні засоби.

Упаковка

Блістер №10x2

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

АМБРОКСОЛ

(AMBROXOLUM)

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: ambroxol; (транс-4-[(2-аміно-3,5-дибромбензил)аміно]-циклогексанолу гідрохлорид;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору,зі злегка кремуватим відтінком, з двоопуклою поверхнею;

склад: 1 таблетка містить амброксолу гідрохлориду 0,03 г;

допоміжні речовини: лактоза фармацевтична, крохмаль кукурудзяний, аеросил, магнію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Муколітичний засіб. Код АТСR05C B06.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Амброксол є ефективним секретолітиком і секретомоториком, який нормалізує утворення бронхіального секрету, який патологічно змінюється у разі розвитку запальних захворювань дихальної системи. Препарат стимулює серозні клітини залоз слизової оболонки бронхів, збільшує вміст слизового секрету і нормалізує порушене співвідношення серозного і слизового компонентів мокротиння. Зміна структури бронхіального секрету відбувається через зменшення кількості і фрагментацію мукополісахаридних волокон, що призводить до зниження в’язкості мокротиння. Також амброксол сприяє виділенню в’язкого секрету зі стінок бронхіол і полегшує його виділення за рахунок посилення руху війок миготливого епітелію бронхів. Амброксол стимулює утворення альвеолярного сурфактанту пневмоцитами 2-го типу і бронхіального сурфактанту клітинами Кларка. Препарат дуже гарно проникає через плацентарний бар’єр і поліпшує синтез сурфактанту в період внутрішньоутробного життя плода, також препарат має здатність запобігати розвитку синдрому недостатнього дихання у новонароджених. Крім того, амброксол зменшує спастичну гіперактивність бронхів, полегшує дихання і незначно пригнічує кашель.

Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо амброксол майже повністю абсорбується із шлунково-кишкового тракту. Максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 2 год, інтенсивно метаболізується в печінці.

Період напіввиведення становить приблизно 9 - 10 год, більша частина (90%) виводиться з сечею.

Показання для застосування. Препарат застосовується при гострих і хронічних захворюваннях дихальних шляхів, які супроводжуються утворенням в’язкого секрету, що тяжко відділяється: гострі та хронічні бронхіти різноманітної етіології, при запаленні легенів, за наявності у хворого бронхіальної астми, бронхоектатичної хвороби, ателектазу легені, трахеїту, ларингіту, синуситу, риніту. Також препарат доцільно використовувати при синдромі недостатнього дихання (шокова легеня), для профілактики і лікування ускладнень після операційних втручань на легенях.

Спосіб застосування та дози. Дорослим та дітям старше 12 років препарат призначають у дозі 1 таблетка 3 рази на день перші 2 - 3 дні лікування (під час або після їди), потім дозу препарату зменшують до 1 таблетки 2 рази на добу або по ½ таблетки 3 рази на добу. Курс лікування становить 4 - 14 діб.

Дітям від 5 до 12 років препарат призначають по ½ таблетки 2 - 3 рази на добу.

Новонародженим та дітям до 5 років препарат краще призначати у вигляді сиропу або крапель.

Побічна дія. Дуже рідко спостерігається загальна слабкість, головний біль, біль у шлунку, нудота, блювання, діарея, шкірні висипання.

Протипоказання. Індивідуальна чутливість до амброксолу. Амброксол не слід застосовувати за наявності у хворого в анамнезі хвороби шлунка і 12-палої кишки, у І триместрі вагітності та у період лактації.

Передозування. На сьогодні випадки передозування не встановлені.

Особливості застосування. Під час лікування Амброксолом у період лактації слід припинити грудне вигодовування.

Таблетки запивати достатньою кількістю рідини.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні Амброксолу та ампіциліну, амоксициліну, доксицикліну, еритроміцину, цефуроксиму концентрація вищезазначених антибіотиків у легеневій тканині зростає. Не слід приймати препарат разом з лікарськими засобами, що пригнічують кашель (наприклад, кодеїн), через затруднення відходження мокротиння із бронхіального дерева за рахунок пригнічення кашльового рефлексу.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25°С. Термін придатності – 3 роки.

Умови відпуску. Без рецепта.

Упаковка. По 20 таблеток у банках полімерних; по 10 таблеток у контурній чарунковій упаковці, 2 контурні чарункові упаковки у пачці.

Виробник. ФіліяТОВ “Дослідний завод “ДНЦЛЗ”

Адреса. Україна, м.Харків, вул. Воробйова, 8.