АМБРОКСОЛ таблетки 30 мг

Форма випуску та дозування

Таблетки, 30 мг

Таблетки, 30 мг

Упаковка

Блістер №10x2

Блістер №10x2

Аналоги

Класифікація

Класифікація еквівалентності

B.4

info

Діюча речовина

АМБРОКСОЛ

Форма товару

Таблетки

Умови відпуску

без рецепту

Реєстраційне посвідчення

UA/0438/01/01

Дата останнього оновлення: 09.07.2020

Характеристика

 • Вагітність і годування груддю: Iснують дані, що застосування препарату після 28-го тижня вагітності не проявляє жодного шкідливого впливу на плід. Однак потрібно дотримуватися звичних застережних заходів стосовно прийому ліків у період вагітності. Особливо у І триместрі вагітності не рекомендується застосовувати препарат.
 • Заявник: ТОВ "Дослідний завод "ГНЦЛС", м. Харків, Україна
 • Наказ МОЗ: №500 від 22.06.2010
 • Особливі застереження: Оскільки амброксол може посилювати секрецію слизу, препарат слід застосовувати з обережністю при порушенні бронхіальної моторики та посиленій секреції слизу (наприклад, при такому рідкісному захворюванні як первинна циліарна дискінезія). Пацієнтам із порушеною функцією нирок або тяжким ступенем печінкової недостатності слід приймати таблетки тільки після консультації з лікарем. При застосуванні амброксолу, як і будь-якої діючої речовини, яка метаболізується у печінці, а потім виводиться нирками, відбувається накопичення метаболітів, які утворюються у печінці у пацієнтівз тяжкою нирковою недостатністю.
 • Побічні реакції: Загальні розлади: реакції з боку слизових оболонок, пропасниця.
 • Реєстраційне посвідчення: UA/0438/01/01
 • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
 • Склад: 1 таблетка містить: амброксолу гідрохлориду 30 мг
 • Терміни зберігання: 3 роки.
 • Торгівельне найменування: АМБРОКСОЛ
 • Умови відпуску: без рецепта
 • Умови зберігання: Зберігати у недоступному для дітей місці.
 • Фармакологічні властивості: Фармакодинаміка.Відомо, що діюча речовина лікарського засобу ‒ амброксолу гідрохлорид ‒ збільшує секрецію залоз дихальних шляхів. Амброксол посилює виділення легеневого сурфактанта шляхом прямого впливу на пневмоцит тип ІІ в альвеолах та клітинах Клара у бронхіолах, а також стимулює циліарну активність, внаслідок чого полегшується виділення слизу та його виведення (мукоциліарний кліренс). Активація секреції рідини і збільшення мукоциліарного кліренсу полегшують виведення слизу та полегшують кашель.
 • Фармакотерапевтична група: Засоби, що застосовуються при кашлі і застудних захворюваннях. Муколітичні засоби.

Упаковка

Блістер №10x2

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

АМБРОКСОЛ

(AMBROXOLUM)

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: ambroxol; (транс-4-[(2-аміно-3,5-дибромбензил)аміно]-циклогексанолу гідрохлорид;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору,зі злегка кремуватим відтінком, з двоопуклою поверхнею;

склад: 1 таблетка містить амброксолу гідрохлориду 0,03 г;

допоміжні речовини: лактоза фармацевтична, крохмаль кукурудзяний, аеросил, магнію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Муколітичний засіб. Код АТСR05C B06.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Амброксол є ефективним секретолітиком і секретомоториком, який нормалізує утворення бронхіального секрету, який патологічно змінюється у разі розвитку запальних захворювань дихальної системи. Препарат стимулює серозні клітини залоз слизової оболонки бронхів, збільшує вміст слизового секрету і нормалізує порушене співвідношення серозного і слизового компонентів мокротиння. Зміна структури бронхіального секрету відбувається через зменшення кількості і фрагментацію мукополісахаридних волокон, що призводить до зниження в’язкості мокротиння. Також амброксол сприяє виділенню в’язкого секрету зі стінок бронхіол і полегшує його виділення за рахунок посилення руху війок миготливого епітелію бронхів. Амброксол стимулює утворення альвеолярного сурфактанту пневмоцитами 2-го типу і бронхіального сурфактанту клітинами Кларка. Препарат дуже гарно проникає через плацентарний бар’єр і поліпшує синтез сурфактанту в період внутрішньоутробного життя плода, також препарат має здатність запобігати розвитку синдрому недостатнього дихання у новонароджених. Крім того, амброксол зменшує спастичну гіперактивність бронхів, полегшує дихання і незначно пригнічує кашель.

Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо амброксол майже повністю абсорбується із шлунково-кишкового тракту. Максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 2 год, інтенсивно метаболізується в печінці.

Період напіввиведення становить приблизно 9 - 10 год, більша частина (90%) виводиться з сечею.

Показання для застосування. Препарат застосовується при гострих і хронічних захворюваннях дихальних шляхів, які супроводжуються утворенням в’язкого секрету, що тяжко відділяється: гострі та хронічні бронхіти різноманітної етіології, при запаленні легенів, за наявності у хворого бронхіальної астми, бронхоектатичної хвороби, ателектазу легені, трахеїту, ларингіту, синуситу, риніту. Також препарат доцільно використовувати при синдромі недостатнього дихання (шокова легеня), для профілактики і лікування ускладнень після операційних втручань на легенях.

Спосіб застосування та дози. Дорослим та дітям старше 12 років препарат призначають у дозі 1 таблетка 3 рази на день перші 2 - 3 дні лікування (під час або після їди), потім дозу препарату зменшують до 1 таблетки 2 рази на добу або по ½ таблетки 3 рази на добу. Курс лікування становить 4 - 14 діб.

Дітям від 5 до 12 років препарат призначають по ½ таблетки 2 - 3 рази на добу.

Новонародженим та дітям до 5 років препарат краще призначати у вигляді сиропу або крапель.

Побічна дія. Дуже рідко спостерігається загальна слабкість, головний біль, біль у шлунку, нудота, блювання, діарея, шкірні висипання.

Протипоказання. Індивідуальна чутливість до амброксолу. Амброксол не слід застосовувати за наявності у хворого в анамнезі хвороби шлунка і 12-палої кишки, у І триместрі вагітності та у період лактації.

Передозування. На сьогодні випадки передозування не встановлені.

Особливості застосування. Під час лікування Амброксолом у період лактації слід припинити грудне вигодовування.

Таблетки запивати достатньою кількістю рідини.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні Амброксолу та ампіциліну, амоксициліну, доксицикліну, еритроміцину, цефуроксиму концентрація вищезазначених антибіотиків у легеневій тканині зростає. Не слід приймати препарат разом з лікарськими засобами, що пригнічують кашель (наприклад, кодеїн), через затруднення відходження мокротиння із бронхіального дерева за рахунок пригнічення кашльового рефлексу.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25°С. Термін придатності – 3 роки.

Умови відпуску. Без рецепта.

Упаковка. По 20 таблеток у банках полімерних; по 10 таблеток у контурній чарунковій упаковці, 2 контурні чарункові упаковки у пачці.

Виробник. ФіліяТОВ “Дослідний завод “ДНЦЛЗ”

Адреса. Україна, м.Харків, вул. Воробйова, 8.