АЛЕРГОСТОП таблетки 5 мг

Форма випуску та дозування

Таблетки, 5 мг

Таблетки, 5 мг

Упаковка

Блістер №10x1
Блістер №10x2

Блістер №10x1

Аналоги

Класифікація

Класифікація еквівалентності

N/A

info

Діюча речовина

ДЕЗЛОРАТАДИН

Форма товару

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою

Умови відпуску

без рецепту

Реєстраційне посвідчення

UA/10337/01/01

Дата останнього оновлення: 22.10.2020

Характеристика

 • Взаємодія з іншими лікарськими засобами: У клінічно-фармакологічних дослідженняхдезлоратадин, що застосовували разом з алкоголем, не посилював негативну дію етанолу на психомоторну функцію.
 • Діти: Існує ризик психомоторної гіперактивності (аномальної поведінки), пов’язаної з використаннямдезлоратадину(що може проявлятися у вигляді злості та агресії, а також збудженні).
 • Заявник: ПАТ "Фітофарм", м. Артемівськ, Донецька обл., Україна
 • Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами: У клінічних дослідженнях, під час яких оцінювали здатність керувати автотранспортом, жодних погіршень у пацієнтів, які приймалидезлоратадин, не виявлено. Однакпацієнтів слід поінформувати про можливість виникнення сонливості, що може вплинути на їх здатність керувати автомобілем та іншою складною технікою.
 • Наказ МОЗ: №655 від 11.10.2011
 • Особливі застереження: Для пацієнтів із нирковою недостатністю високого ступеня прийом препаратуАлергостоп®слід здійснювати під контролем лікаря.
 • Передозування: При застосуваннідезлоратадинуу дозах 45 мг (що у 9 разів перевищували рекомендовані), клінічно значущі небажані реакції не спостерігаються, можливе посилення проявів побічних реакцій.
 • Побічні реакції: У клінічних дослідженнях щодо показань, включаючи алергічний риніт та хронічнуідіопатичнукропив'янку, про небажані ефекти у пацієнтів, які отримували дозу 5 мг на добу, повідомляли на 3 % частіше, ніж у пацієнтів, які отримували плацебо.
 • Показання: Усунення симптомів, пов’язаних із:
 • Реєстраційне посвідчення: UA/10337/01/01
 • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
 • Склад: 1 таблетка містить 5 мг дезлоратадину.
 • Терміни зберігання: 2 роки.
 • Торгівельне найменування: АЛЕРГОСТОП
 • Умови відпуску: без рецепта
 • Умови зберігання: Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 30 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.
 • Фармакологічні властивості: –кропив’янкою(див.розділ «Фармакологічнівластивості»).
 • Фармакотерапевтична група: Антигістамінні засоби для системного застосування.

Упаковка

Блістер №10x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

АЛЕРГОСТОП

Склад лікарського засобу:

діюча речовина: дезлоратадин;

1 таблетка містить 5 мг дезлоратадину;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, кальцію гідрофосфат дигідрат, крохмаль картопляний, крохмаль прежелатинізований, натрію крохмаль гліколят, тальк, магнію стеарат, плівкове покриття Opadry II блакитний, Opadry II білий.

Лікарська форма. Таблетки, вкриті оболонкою.

Таблетки круглої форми, вкриті оболонкою блакитного кольору, з двоопуклою поверхнею.

Назва і місцезнаходження виробника.

ПАТ «Фітофарм».

Україна, м. Артемівськ, Донецька обл., вул. Сибірцева, 2.

Фармакотерапевтична група. Антигістамінні засоби для системного застосування.

Код АТС R06А Х27.

Протиалергічний, антигістамінний засіб. Селективний блокатор периферичних H1-гістамінових рецепторів з великою тривалістю дії без седативного ефекту. Є первинним активним метаболітом лоратадину.

Інгібує вивільнення протизапальних цитокінів, включаючи ІЛ-4, ІЛ-6, ІЛ-8, ІЛ-13; хемокінів, таких як RANTES; продукцію супероксидного аніону активованими поліморфноядерними нейтрофілами; адгезію і хемотаксис еозинофілів; експресію молекул адгезії, таких як Р-селектин; IgE-залежне виділення гістаміну, простагландину D2 і лейкотрієну C4.

Зменшує проникність капілярів, попереджає розвиток набряку та спазму гладкої мускулатури. Чинить протизапальну, протисвербіжну та антиексудативну дію.

В результаті, попереджає розвиток і полегшує перебіг алергічних реакцій, швидко усуває симптоми алергічного риніту (чихання, нежить, набряк та закладеність носа, сльозотеча і почервоніння очей, кашель). Не викликає подовження інтервалу QT на електрокардіограмі, не виявляє впливу на центральну нервову систему, не впливає на швидкість психомоторних реакцій.

Терапевтичний ефект виявляється протягом 30 хв після прийому, тривалість блокади H1-рецепторів - 24 години.

Добре абсорбується зі шлунково-кишкового тракту. Біодоступність пропорційна дозі в діапазоні від 5 до 20 мг. Їжа або алкоголь не впливають на абсорбцію та розподіл дезлоратадину. Визначувані концентрації дезлоратадину в плазмі досягаються протягом 30 хв, максимальна концентрація в плазмі - у середньому через 3 години. Зв’язування з білками плазми крові становить 83-87%. Піддається інтенсивному метаболізму у печінці шляхом гідроксилювання з утворенням 3-ОН-дезлоратадину, що сполучений з глюкуронідом. Не є інгібітором ізоферментів цитохрому CYPPA4, CYP2D6 та Р-глікопротеїну. Проникає в грудне молоко. У організмі не кумулюється.

Період напіввиведення - 20-30 годин. Виводиться нирками, невелика частина в незміненому вигляді. 

Показання для застосування. Для швидкого усунення алергічних симптомів, у тому числі полінозу та алергічного риніту (таких як чхання, виділення з носа, свербіж, набряк і закладеність носа, сльозотеча і почервоніння очей, свербіж у ділянці піднебіння і кашель); для усунення симптомів, пов’язаних з хронічною ідіопатичною кропив'янкою, в тому числі зменшення свербежу, розміру та кількості елементів кропив'янки.

Протипоказання.Підвищена індивідуальна чутливість до дезлоратадину або допоміжних компонентів препарату, вагітність, період годування груддю.

Особливі застереження.

Застосування у період вагітності або годування груддю.Безпека застосування препарату у вагітних не встановлена, тому його не рекомендується призначати у період вагітності. Під час лікування Алергостопом годування груддю слід припинити, оскільки препарат проникає в грудне молоко.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. При застосуванні у рекомендованій дозі дезлоратадин не впливає на здатність виконувати роботу з потенційно небезпечними механізмами та керувати транспортними засобами.

Діти. Дітям віком від 1 до 12 років дезлоратадин призначають у лікарській формі сироп.

Спосіб застосування та дози.Дорослі та діти віком від 12 років приймають по 1 таблетці (5 мг) 1 раз на добу, незалежно від прийому їжі. Таблетку потрібно ковтати цілою, запиваючи водою. Препарат бажано приймати регулярно, в один і той же час доби. Тривалість лікування визначається тяжкістю та перебігом захворювання. При інтермітуючому риніті лікування припиняють при зниженні симптомів та відновлюють при їх повторному виникненні. При персистуючому риніті лікування триває протягом всього часу контакту з алергеном.

Передозування.  При випадковому прийомі великих доз можливе посилення побічних ефектів - підвищена стомлюваність, сухість у роті, головний біль, тахікардія.

Лікування. Промивання шлунка, призначення активованого вугілля, симптоматична терапія. Дезлоратадин не видаляється при гемодіалізі; ефективність перитонеального діалізу не встановлена.

Побічні ефекти. Дезлоратадин зазвичай добре переноситься, побічні ефекти розвиваються рідко. З боку центральної нервової системи: підвищена стомлюваність (1,2%), сухість у роті (0,8%), головний біль (0,6%). Дуже рідко (≤0,1%): тахікардія, відчуття серцебиття, психомоторна гіперактивність, судоми, підвищення активності ферментів печінки, підвищення рівня білірубіну, гепатит, алергічні реакції (включаючи анафілаксію та висипання).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Клінічно значущої взаємодії дезлоратадину з іншими лікарськими засобами не виявлено. У клінічно-фармакологічних дослідженнях дезлоратадин не посилював такі ефекти алкоголю, як порушення психомоторної функції та сонливість. Результати психомоторних тестів суттєво не відрізнялись у пацієнтів, які отримували дезлоратадин і плацебо окремо або одночасно з алкоголем. Грейпфрутовий сік не впливає на розподіл дезлоратадину.

Термін придатності. 2 роки.

Умови зберігання.

Зберігати в сухому місці при температурі не вище 30 °С.

Зберігати в недоступному для дітей місці. 

Упаковка.

По 10 таблеток у блістері, по 1 або 2 блістери у пачці.

Категорія відпуску.

Без рецепта.