АЛЕРГОКОРТ мазь 1 мг/г

ТОВ ФК Здоров'я

Rp

Форма випуску та дозування

Мазь, 1 мг/г

Мазь, 1 мг/г

Упаковка

Туба 15 г №1x1

Туба 15 г №1x1

Аналоги

Rp

ФТОРОКОРТ
ФТОРОКОРТ 1 мг/г

Гедеон Ріхтер(HU)

Мазь

від 174.00 грн

Класифікація

Класифікація еквівалентності

N/A

info

Діюча речовина

ТРИАМЦИНОЛОН

Форма товару

Мазь для зовнішнього застосування

Умови відпуску

за рецептом

Rp

Реєстраційне посвідчення

UA/16036/01/01

Дата останнього оновлення: 20.01.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 12.06.2022
  • Склад: 1 г препарату містить триамцинолону ацетоніду 1 мг
  • Торгівельне найменування: АЛЕРГОКОРТ
  • Умови відпуску: за рецептом
  • Умови зберігання: Зберігати у недоступному для дітей місці.
  • Фармакотерапевтична група: Кортикостероїди для застосування у дерматології.

Упаковка

Туба 15 г №1x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосуваннялікарського засобу

АЛЕРГОКОРТ

Склад:

діюча речовина: триамцинолон;

1 гпрепарату міститьтриамцинолонуацетоніду 1 мг;

допоміжні речовини: метилпарабен (E 218), кислота стеаринова, полісорбат60, спиртцетостеариловий, олія мінеральна, гліцерин, вода очищена.

Лікарська форма. Мазь.

Основні фізико-хімічні властивості: біла або майже біла однорідна мазь, практично без запаху.

Фармакотерапевтичнагрупа. Кортикостероїди для застосування у дерматології.

Код АТХ D07A B09.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Активною речовиною мазі єтриамцинолонуацетонід–глюкокортикостероїд, який містить фтор і при місцевому застосуванні проявляє протизапальну, антиалергічну тапротисвербіжну дію.

Фармакологічна дія глюкокортикоcтероїдівгрунтуєтьсяна регуляції синтезу специфічних білків організму та забезпеченні пристосованості організму до стресових ситуацій за рахунок зниження утилізації глюкози та посилення глюконеогенезу (гіперглікемії). Вони сприяють відкладенню глікогену, насамперед у печінці, за рахунок посилення секреції інсуліну в умовах гіперглікемії. Глюкокортикостероїдизменшують синтез і підсилюють катаболізм білків м’язової, шкірної і кісткової тканин; сприяють ліполізу. Вони звужують судини, знижують їхню проникність і набряклість тканин.

Численні рецептори глюкокортикостероїдів знаходяться також у тканинах головного мозку та серця. Глюкокортикостероїди підсилюють β-адренергічні реакції в легенях, розширюють бронхи та знижують судинний опір у легенях.

У високих дозахглюкокортикостероїдигальмують секрецію кортикотропіну, при адренокортикостероїдній недостатності підсилюють гломерулярну фільтрацію і діурез; викликають виразкове ураження слизових оболонок. У більших дозахвонипроявляють протиалергійні та протизапальні властивості.

Естерифікаціямолекулиглюкокортикостероїдівжирними кислотами в 17-й і 21-й позиціях істотно підсилює її вплив на шкіру. Розташування циклічногоацетоніду в 16-й і 17-й позиціях підсилює місцеву протизапальну дію, не впливаючи на системний ефектглюкокортикостероїдів. Фтор сприяє подальшому підвищенню локальної активності препарату.

Фармакокінетика. Триамцинолондобре проникає в глибокі шари шкіри, частково надходить у кров. При застосуванніоклюзійної пов’язки на уражені шкірні ділянки він всмоктується в кількості, достатній для системного ефекту. Глюкокортикостероїдишвидко розподіляються в тканинах організму. Головний метаболіт триамцинолону–6-β-гідрокситриамцинолон–виводиться печінкою, нирками, з каловими масами та сечею в рівних співвідношеннях. Часнапіввиведенняіз плазми – близько 5 годин, час напіврозпаду –18–36 годин.

Клінічні характеристики.

Показання. Захворювання шкіри, чутливі до кортикостероїдів (екзема, вульгарний псоріаз, алергічний дерматит).

Протипоказання. Підвищена чутливість дотриамцинолонуацетоніду або до будь-якої допоміжної речовини препарату.

Препарат не можна застосовувати в очі абонаділянкахшкіри біля очей.

Не застосовуватияк монотерапію без проведення специфічного лікування при грибкових і бактеріальних шкірних інфекціях.

Туберкульоз; вірусні ураження шкіри, особливо при простому герпесі та вітряній віспі; паразитарніінфекції (короста); шкірні прояви сифілісу; шкірні реакції після вакцинації; періанальний і генітальний свербіж; виразка гомілки; варикозне розширення вен; поширений бляшковий псоріаз; ураження шкіри обличчя (рожеві вугри, вульгарні вугри, періоральний дерматит); попрілості шкіри, спричиненімокрими пелюшками; сухе лущення шкіри. Ненаноситимазь на груди безпосередньо перед годуванням груддю.

Не застосовуватидітям віком до 1 року.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. При локальному застосуванні стероїдів взаємодія з іншими лікарськими засобами невідома.

Особливості застосування. При виникненні явищ подразнення шкіри варто припинити застосування мазіАлергоКорт і продовжити лікування іншим препаратом.

При застосуванні оклюзійних пов’язок і лікуванні великих поверхонь тіла можлива системна дія препарату–у таких випадках потрібна особлива обережність.

Під час застосування мазі мікроорганізми, що знаходяться на шкірі (насамперед піогенні мікроорганізми, іноді бластоміцети), можуть проникати через розпушений роговий шар і викликати різні піодермії, які лікуються дезінфікуючими засобами, що змиваються. Можливі грибкові захворювання, інколи під оклюзійною пов’язкою рідко можуть з’являтися синці. При тривалому застосуванні мазі на одній і тій же ділянці тіла, особливо у молодих хворих, може розвинутись атрофія цієї ділянки шкіри.

На деяких ділянкахтіла, такихяк пахвові западини, пахові складки (де є природна оклюзіяі шкіра більш ніжна та тонка)частіше можливий розвиток стрий та атрофії шкіри, якамає необоротний характер. Тому застосування мазі на цих ділянках шкіри має бути нетривалим.

У разі розвитку грибковоїабо бактеріальної інфекції шкіри необхідне додаткове застосування місцевої або системної терапії.

Не рекомендується застосування мазі на волосистій частині голови.

Тривале застосування препарату на шкіру обличчя не рекомендується через небезпеку атрофії шкіри. Не допускати потрапляння препарату в очі. Уразіпотрапляннямазів очі слід промити їх великою кількістю проточної води і звернутися до лікаря.

При лікуванні псоріазу можливий синдром відміни, стероїдна залежність, розвиток генералізованого пустульозного псоріазу та розвиток місцевої або системної токсичності через порушення бар’єрної функції шкіри. Лікування пацієнтівіз псоріазом місцевими кортикостероїдами можливе тільки під суворим наглядом лікаря.

Призначення мазі дітямвіком від1 року можливе тільки у виняткових випадках. Тривалість застосування препарату дітям не має перевищувати 5 днів. Застосування оклюзійної пов’язки дітям протипоказано.

У разі застосування дітям необхідно враховувати можливість виникнення ознак пригніченнягіпоталамо-гіпофізарно-наднирковозалозноїсистеми та синдромуКушинга, які виникають у дітей частіше, ніж у дорослих пацієнтів, через більше співвідношення площі шкірних покривів до маси тіла, і, тому діти більш схильні до системної токсичності. У дітей, які отримували кортикостероїди для місцевого застосування, відмічались гостра недостатність кори надниркових залоз, синдромКушинга, підвищення внутрішньочерепного тиску.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Застосування мазі у І триместрі вагітності протипоказано. Даних, що підтверджують безпеку препарату у період вагітності у II та III триместрах, недостатньо. Питання щодо застосування препарату під час вагітності у II та III триместрі вагітності та в період годування груддю вирішує лікар в кожному випадку індивідуально, ретельно зважуючи співвідношення очікуваного ефекту від лікування і потенційного ризику дії препарату на плід.

Всмоктуванняглюкокортикостероїдів у систему кровообігу супроводжується проникненням їх у грудне молоко і впливом на корунадниркових залозта ріст немовляти.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. На сьогодні повідомлень про вплив на швидкість реакції немає. Проте при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами рекомендується дотримуватися особливої обережності, враховуючи імовірністьрозвитку небажаних реакцій з боку нервової системи.

Спосіб застосування та дози. Для зовнішнього застосування.

Дорослим: тонкий шармазі наносити 2–3 рази на добу на уражену ділянку шкіри (максимальна доза для дорослих – не більше 15 г мазі на добу) або застосовувати препарат підоклюзійну пов’язку (максимальна доза для дорослих – не більше 10 г мазі на добу).

Дітям віком від 1 року: тонкий шар мазі наносити максимум2 рази на добу на уражену ділянку шкіри. Тривалість застосування препарату дітям не має перевищувати 5 днів. Застосуванняоклюзійноїпов’язки дітям протипоказано.

Особам літнього вікупрепарат необхідно застосовувати обережно і протягом короткого часу, оскільки у цієї категорії пацієнтів шкіра тонша.

Діти. Дітям до 1 року протипоказано застосовувати мазь.

Передозування. Залежно від кількості стероїду, що надійшов в організм, можливий розвиток як місцевих, так і системних побічних реакцій. При передозуванні препарату не можна різко припиняти лікування – це роблять поступово, знижуючи дозу препарату. При розвитку симптомів недостатності кори надниркових залоз може потребуватися внутрішньовенне введення гідрокортизону.

Побічні реакції. Дляглюкокортикостероїдних препаратів при місцевому застосуванні характерні побічні дії місцевого характеру, однак, залежно від кількості речовини, що надійшла в системнийкровотік, можливі системні ефекти.

При тривалому застосуванні на великі поверхні, а також при застосуванні оклюзійних пов’язок, можливе пригнічення функції кори надниркових залоз, особливо у дітей; можливий негативний азотистий баланс унаслідок посиленого розпаду білків.

З боку імунної системи: реакції підвищеної чутливості.

З боку водно-електролітного обміну: пригнічення функції кори надниркових залоз (вторинна недостатність кори надниркових залоз), гіпокаліємічний алкалоз, затримка в організмі води та натрію, гіпокаліємія, артеріальна гіпертензія.

З боку центральної нервової системи: психічні порушення, судоми, запаморочення, головний біль, підвищення внутрішньочерепного тиску, безсоння.

З боку органів зору: катаракта, заднясубкапсулярна катаракта, екзофтальм, глаукома, набряксоска зорового нерва, виразка роговиці, екзофтальм. Імовірність розвитку катаракти вища у дітей.

З боку серцево-судинної системи: серцева недостатність, артеріальна гіпертензія.

З боку системи травлення: шлункова кровотеча, шлунково-кишкова кровотеча, шлунково-кишкова перфорація, езофагіт, панкреатит, пептична виразка.

З боку шкіри: дерматит, відчуття печіння, фолікуліт, акнеформні висипи, контактний дерматит, сухість та потоншання шкіри, еритема, гірсутизм, підвищене потовиділення, попрілості, свербіж, атрофія шкіри, гіпопігментація, подразнення, стриї, телеангіектазії, уповільнення загоєння ран.

З боку опорно-рухового апарату: затримка росту у дітей, стероїдна міопатія, остеопороз, остеонекроз, асептичний некроз.

Лабораторні відхилення: підвищеннявнутрішньоочного тиску, негативний азотистий баланс, уповільнення реакцій при шкірних тестах.

Інфекції та паразитарні захворювання: активізація латентних інфекцій, маскування перебігу інфекцій, опортуністичні інфекції.

Термін придатності. 2 роки.

Умови зберігання. Зберігати в оригінальній упаковці при температурі від 2 °С до 8 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка. По 15 г препарату у тубі; туба у коробці.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник. Товариство з обмеженою відповідальністю «Фармацевтична компанія «Здоров’я».

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

Україна, 61013, Харківська обл. , місто Харків, вулиця Шевченка, будинок 22.

(всі стадії виробництва, контроль якості, випуск серії)

Україна, 08301, Київська обл. , м. Бориспіль, вул. Шевченка, буд. 100, літ. Б-ІІ (корпус 4).

(всі стадії виробництва, випуск серії)