АЦИКЛОВІР-ФАРМАК таблетки 200 мг

Фармак

Rp

Форма випуску та дозування

Таблетки, 200 мг

Таблетки, 200 мг

Упаковка

Блістер №10x2

Блістер №10x2

Аналоги

bioequivalence-icon

Rp

ГЕВІРАН
ГЕВІРАН 200 мг

ПОЛЬФАРМА С.А.(PL)

Таблетки

bioequivalence-icon

Rp

ЗОВІРАКС™
ЗОВІРАКС™ 200 мг

Глаксо Веллком(ES)

Таблетки

від 223.00 грн

bioequivalence-icon

Rp

ЗОВІРАКС™
ЗОВІРАКС™ 200 мг

ГлаксоСмітКляйн Експорт(GB)

Таблетки

від 223.00 грн

bioequivalence-icon

Rp

ЗОВІРАКС™
ЗОВІРАКС™ 200 мг

ГлаксоСмітКляйн(PL)

Таблетки

Rp

АЦИКЛОВІР
АЦИКЛОВІР 200 мг

ПрАТ Лекхім-Харків(UA)

Таблетки

Класифікація

Класифікація еквівалентності

B.4

info

Діюча речовина

АЦИКЛОВІР

ATX

-

Форма товару

Таблетки

Умови відпуску

за рецептом

Rp

Реєстраційне посвідчення

UA/1325/02/01

Дата останнього оновлення: 18.03.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
  • Склад: 1 таблетка містить ацикловіру в перерахуванні на 100 % речовину 200 мг
  • Торгівельне найменування: АЦИКЛОВІР-ФАРМАК
  • Умови відпуску: за рецептом
  • Умови зберігання: Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.
  • Фармакотерапевтична група: Противірусні засоби для системного застосування.

Упаковка

Блістер №10x2

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

 

Ацикловір-фармак

(ACICLOVIR-FARMAK)

 

Склад:

діюча речовина: aciclovir;

1 таблеткаміститьацикловіру в перерахуванні на 100 % речовину 200 мг;

допоміжні речовини: крохмаль картопляний, целюлоза мікрокристалічна, натріюкроскармелоза, повідон, поліетиленгліколь4000, кремнію діоксид колоїдний безводний, магніюстеарат.

 

Лікарська форма. Таблетки.

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або майже білого кольору з плоскою поверхнею, рискою і фаскою.

 

Фармакотерапевтичнагрупа.

Противірусні засоби для системного застосування.   

Код АТХJ05АB01.

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Ацикловір є синтетичним аналогом пуриновогонуклеозидузінгібіторноюактивністюinvivo таinvitroщодо вірусугерпесулюдини, що включає вірус простогогерпесуІ та ІІ типу,  вірус вітряної віспи таоперізувальногогерпесу, вірусЕпштейна–Барр тацитомегаловірус. У культурі клітинацикловірвиявляє найбільшу активність проти вірусу простогогерпесуI типу і далі, за зменшенням активності, проти вірусу простогогерпесуII типу, вірусу вітряної віспи таоперізувальногогерпесу, вірусуЕпштейна–Барр тацитомегаловірусу.

Інгібіторнаактивністьацикловірупроти вищезазначених вірусів євисокоселективною. Ферменттимідинкіназау нормальній неінфікованій клітині не використовуєацикловіряк субстрат, тому токсична дія щодо клітин організму-господаря мінімальна. Протетимідинкіназа, закодована у вірусах простогогерпесу, вірусах вітряної віспи, оперізувальногогерпесута вірусахЕпштейна–Барр, перетворюєацикловірнамонофосфатацикловіру– аналогнуклеозиду, який потім перетворюється послідовно надифосфатітрифосфатза допомогою ферментів клітини. Слідом за вбудовуванням у вірусну ДНКацикловірутрифосфатвзаємодіє з вірусною ДНК-полімеразою, результатом чого є припинення синтезу ланцюга вірусної ДНК.

При тривалих або повторних курсах лікування тяжких хворих зі зниженим імунітетом можливе зменшення чутливості окремих штамів вірусу, які не завжди відповідають на лікуванняацикловіром. Більшість клінічних випадків нечутливості пов’язані з дефіцитом вірусноїтимідинкінази, однак існують повідомлення про ушкодження вірусноїтимідинкіназита ДНК. Invitroвзаємодія окремих вірусів простогогерпесузацикловіромможе також призводити до формування менш чутливих штамів. Взаємозалежність між чутливістю окремих вірусів простогогерпесуinvitro та клінічними результатами лікуванняацикловіромдо кінця не з’ясована.

Фармакокінетика.

Ацикловір лише частково абсорбується в кишечнику. Середня пікова стабільна концентрація (Сssmax) у плазмі після прийому дози 200 мг з 4-годинним інтервалом становить 3, 1мкмоль   (0, 7мкг/мл), відповідно рівень у плазмі (Cssmin) буде 1, 8мкмоль (0, 4мкг/мл). Відповідні рівніСssmaxпісля доз 400 мг і 800 мг із 4-годинним інтервалом становлять 5, 3мкмоль (1, 2мкг/мл) та  8мкмоль(1, 8мкг/мл), еквівалентні рівніCssmin- 2, 7мкмоль (0, 6мкг/мл) та 4мкмоль                 (0, 9мкг/мл).

У дорослих кінцевий періоднапіввиведенняпри внутрішньовенному введенніацикловірустановить приблизно 2, 9 години. Більшість препарату виводиться у незміненому вигляді нирками. Нирковий кліренсацикловірусуттєво вищий за кліренс креатиніну, що вказує на те, що виведення препарату нирками здійснюється шляхом не лишегломерулярноїфільтрації, а ітубулярноїсекреції.

9-карбоксиметоксиметилгуанін є єдиним важливим метаболітомацикловіру, який може бути визначений у сечі, і становить приблизно 10-15 % застосованої дози. Якщоацикловірзастосовують через годину після прийому1 гпробенециду, кінцевий періоднапіввиведеннята площа під кривою «концентрація/час» (AUC)збільшуються на 18 % і 40 % відповідно.

У хворих із хронічною нирковою недостатністю середній кінцевий рівеньнапіввиведеннястановить 19, 5 години. Середній рівеньнапіввиведенняацикловірупід час гемодіалізу становить 5, 7 години. Рівеньацикловірув плазмі під час діалізу знижується приблизно на 60 %.

Концентрація препарату у цереброспінальній рідині становить приблизно 50 % від відповідної концентрації у плазмі. Рівень зв’язування з білками плазми відносно низький (від 9 до 33 %) і при взаємодії з іншими лікарськими засобами не змінюється.

При одночасному застосуванніацикловірутазидовудинудля лікування ВІЛ-інфікованих хворих не було виявлено ніяких змін фармакокінетики цих препаратів.

 

Клінічні характеристики.

Показання.

–     Лікування вірусних інфекцій шкірита слизових оболонок,  спричинених вірусом простогогерпесу, включаючи первинний та рецидивнийгенітальнийгерпес.

–     Супресія(профілактика рецидивів) інфекцій, спричинених вірусом простогогерпесуу хворих з нормальним імунітетом.

–     Профілактика інфекцій, спричинених вірусом простогогерпесуу хворихз імунодефіцитом.

–     Лікування інфекцій, спричинених вірусомVaricellazoster(вітряна віспа таоперізувальнийгерпес).

 

Протипоказання.

Підвищена чутливість доацикловіру, валацикловіруабо до інших компонентів препарату.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Клінічно важливої взаємодіїацикловіруз іншими лікарськими засобами не виявлено.

Ацикловірвиділяється головним чином у незміненому вигляді нирками шляхомканальцевоїсекреції, тому будь-які препарати, що мають аналогічний механізм виділення, можуть збільшувати концентраціюацикловірув плазмі. Пробенецид іциметидинподовжують періоднапіввиведенняацикловірута збільшуютьAUC. При одночасному застосуванніацикловірузімуносупресантом, який застосовується при лікуванні хворих після трансплантації органів, мофетилумікофенолатом, у плазмі крові також підвищується рівеньацикловірута неактивного метаболітумофетилумікофенолату, але з огляду на широкий терапевтичний індексацикловірукоригувати дозу не потрібно.

Експериментальне дослідження 5 чоловік вказує на те, що супутня терапіяацикловіромзбільшує AUC повністю введеного теофіліну приблизно на 50 %. Рекомендується вимірювати концентрацію в плазмі теофіліну при одночасному застосуванніацикловіру.

 

Особливості застосування.

Пацієнти з нирковою недостатністю та пацієнти літнього віку

Ацикловірвиводиться з організму головним чином шляхом ниркового кліренсу, тому хворим із нирковою недостатністю дозу слід зменшувати (див. розділ «Спосіб застосування та дози»). У хворих літнього віку також велика ймовірність порушення функції нирок, тому для цієї групи пацієнтів теж може бути потрібним зменшення дози. Обидві ці групи (хворі з нирковою недостатністю та хворі літнього віку) є групами ризику виникнення неврологічних побічних дій, тому повинні перебувати під пильним контролем для виявлення цих побічних дій. За отриманими даними, такі реакції є загалом оборотними у разі припинення лікування препаратом (див. розділ «Побічні реакції»).

Тривалі або повторні курси лікуванняацикловіромосіб з дуже ослабленим імунітетом можуть призвести до виділення вірусних штамів зі зниженою чутливістю, які можуть не відповідати на тривале лікуванняацикловіром.

Слід звертати особливу увагу на підтримку адекватного рівня гідратації хворих, які отримують високі дозиацикловіру.

Ризик ураження нирок збільшується при сумісному застосуванні з іншиминефротоксичнимипрепаратами.

Наявні дані клінічних досліджень недостатні для того, щоб зробити висновок, що лікуванняацикловіромзнижує частоту ускладнень, пов’язаних із вітряною віспою, уімунокомпетентнихпацієнтів.

 

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Упісляреєстраційномуреєстрі нагляду за вагітними задокументовано результати застосування вагітним різних фармацевтичних форм препаратуАцикловір-Фармак. Не виявлено збільшення кількості вроджених вад у дітей, матері яких застосовували цей препарат під час вагітності, порівняно із загальною популяцією. Однак застосовувати Ацикловір-Фармак, таблетки, потрібнотоді, колипотенційнакористьпрепарату длявагітноїперевищуєможливийризикдля плода.

При пероральному прийомі 200 мгацикловіру5 разів на добуацикловірвиявляється у грудному молоці в концентраціях, що становлять 0, 6-4, 1 рівняацикловіруу плазмі крові. Потенційно дитина, яку годують цим молоком, може засвоїтиацикловіру дозі до 0, 3 мг/кг маси тіла на добу. Тому призначатиацикловіржінкам, які годують груддю, потрібно з обережністю, враховуючи співвідношення ризик/користь.

Фертильність.

Інформація щодо впливуацикловіруна жіночу фертильність відсутня. У дослідженні 20 пацієнтів чоловічої статі з нормальним числом сперматозоїдів при пероральному застосуванні у дозі до 1 г на добу протягом шести місяців, не було виявлено клінічно значущого впливу на кількість сперматозоїдів, моторику або морфологію.

 

 

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

При вирішенні питання про можливість керування автомобілем і іншими механізмами слід враховувати клінічний статус пацієнта та профіль побічних дій препарату. Клінічних досліджень впливуацикловіруна швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами не проводилось. Крім того, фармакологіяацикловіруне дає підстав очікувати будь-якого негативного впливу.

 

Спосібзастосування та дози.

Таблетку слід приймати цілою, запиваючи водою. При застосуванні високих дозацикловіруслід підтримувати адекватний рівень гідратації організму.

Дорослі

Лікування інфекцій,  спричинених вірусом простогогерпесу

Для лікування інфекцій, спричинених вірусом простогогерпесу, необхідно приймати таблеткиАцикловір-Фармаку дозі 200 мг 5 разів на добу із приблизно 4-годинним інтервалом, за винятком нічного періоду.

Лікування повинно тривати 5 днів, але у разі тяжкої первинної інфекції воно може бути продовжено.

Для хворих з тяжким імунодефіцитом (наприклад, після трансплантації кісткового мозку) або для хворих зі зниженою абсорбцією у кишечнику дозу можна подвоїти до 400 мг або застосовувати форму препарату для внутрішньовенного введення.

Лікування потрібно починати якомога раніше після початку розвитку інфекції. У випадку рецидивногогерпесукраще починати лікування у продромальний період або після появи перших ознак ураження шкіри.

Профілактика рецидивів (супресивнатерапія) інфекцій, спричинених вірусом простогогерпесу

Хворим з нормальним імунітетом для запобігання рецидивам інфекцій,  спричинених вірусом простогогерпесу, таблеткиАцикловір-Фармакпризначають у дозі 200 мг 4 рази на добу із 6-годинним інтервалом.

Для зручності більшість пацієнтів можуть приймати 400 мг препаратуАцикловір-Фармак         2 рази на добу з 12-годинним інтервалом.

Лікування буде ефективним навіть після зменшення дозитаблетованогопрепаратуАцикловір-Фармакдо 200 мг, які приймають 3 рази на добу з 8-годинним інтервалом або навіть 2 рази на добу з 12-годинним інтервалом.

У деяких хворих радикальне поліпшення спостерігається після прийому добової дози препаратуАцикловір-Фармак800 мг.

Для спостереження за можливими змінами природного перебігу захворювання терапію препаратомАцикловір-Фармакпотрібно періодично переривати з інтервалом 6-12 місяців.

Профілактика інфекцій, спричинених вірусом простогогерпесу

Для профілактики інфекцій,  спричинених вірусом простогогерпесу, хворим з імунодефіцитом таблеткиАцикловір-Фармаку дозі 200 мг приймати 4 рази на добу з 6-годинним інтервалом. Для хворих зі значним імунодефіцитом (наприклад, після трансплантації кісткового мозку) або для хворих зі зниженою абсорбцією у кишечнику дозу можна подвоїти до 400 мг або застосовувати форму препарату для внутрішньовенного введення.

Тривалість профілактики залежить від тривалості періоду ризику.

Лікування вітряної віспи таоперізувальногогерпесу

Для лікування інфекцій,  спричинених вірусами вітряної віспи тaоперізувальногогерпесу, приймати таблеткиАцикловір-Фармаку дозі 800 мг 5 разів на добу із 4-годинним інтервалом, за винятком нічного періоду. Лікування повинно тривати 7 діб.

Хворим з тяжким імунодефіцитом (наприклад, після трансплантації кісткового мозку) або хворим зі зниженою абсорбцією у кишечнику краще застосовувати внутрішньовенне введення.

Лікування потрібно починати якомога раніше після початку захворювання, результат буде кращий, якщо лікування почати відразу ж після появивисипань.

Діти

Для лікування та профілактики інфекцій, спричинених вірусом простогогерпесу, у дітей з імунодефіцитом віком від 2 років можна застосовувати дози як для дорослих.

Для лікування вітряної віспи у дітей віком від 6 років призначають 800 мг препаратуАцикловір-Фармак4 рази на добу, діти віком від 2 до 6 років можуть одержувати 400 мг препаратуАцикловір-Фармак4 рази на добу.  Тривалість лікування становить 5 днів.

Більш точно дозу препарату можна розрахувати за масою тіла дитини – 20 мг/кг маси тіла на добу (не перевищувати 800 мг, розподілену на 4 прийоми).

Спеціальних даних щодо застосування препаратуАцикловір-Фармакдля профілактики (запобігання рецидивам) інфекцій, спричинених вірусом простогогерпесу, або для лікування інфекцій, спричинених вірусомоперізувальногогерпесу, у дітей з нормальним імунітетом немає.

Дітям віком до 2 років дану лікарську форму препарату не застосовують.  

Пацієнти літнього віку

Слід враховувати можливість порушення функції нирок у хворих літнього віку, і дозу препарату для них потрібно відповідно змінити (див. «Ниркованедостатність»). Необхідно підтримувати адекватний рівень гідратації організму у пацієнтів літнього віку, які отримують високі дози препаратуАцикловір-Фармак.

Ниркова недостатність

Ацикловір-Фармак слід з обережністю призначати хворим з нирковою недостатністю. Необхідно підтримувати адекватний рівень гідратації організму.

При застосуванні препарату з метою профілактики та лікування інфекцій, спричинених вірусом простогогерпесу, у хворих з нирковою недостатністю рекомендовані пероральні дози не призводять до накопиченняацикловіру, рівень якого перевищував би безпечний рівень, встановлений для внутрішньовенного введення. Проте для хворих з тяжкою нирковою недостатністю (кліренс креатиніну менше 10 мл/хв) рекомендується встановити дозу 200 мг

2 рази на добу з інтервалом приблизно 12 годин.

При лікуванні інфекцій, спричинених вірусомVaricellazoster(вітряна віспа таоперізувальнийгерпес) для хворих зі значно зниженим імунітетом рекомендується при тяжкій нирковій недостатності (кліренс креатиніну менше 10 мл/хв) встановити дозу 800 мг 2 рази на добу з приблизно 12-годинним інтервалом, а для хворих з помірною нирковою недостатністю (кліренс креатиніну в межах 10-25 мл/хв) – 800 мг 3 рази на добу з інтервалом приблизно 8 годин.

 

Діти.

ТаблеткиАцикловір-Фармакзастосовують дітям віком від 2 років.  

 

Передозування.

Симптоми.

Ацикловірлише частково абсорбується зі шлункового-кишкового тракту. Були випадки ненавмисного внутрішнього прийому пацієнтами до 20 гацикловірубез виникнення токсичного ефекту. При випадковому повторному передозуванні пероральногоацикловірупротягом декількох днів виникають гастроентерологічні (такі як нудота та блювання) та неврологічні симптоми (головний біль і сплутаність свідомості).

При передозуванні внутрішньовенногоацикловірупідвищується рівень креатиніну сироватки крові, азоту сечовини крові і, відповідно, з’являється ниркова недостатність. Неврологічними проявами передозування можуть бути сплутаність свідомості, галюцинації, збудження, судоми та кома.

Лікування.

Хворого потрібно ретельно обстежити для виявлення симптомів інтоксикації. Оскільки рівеньацикловірув крові добре виводиться за допомогою гемодіалізу, останній слід застосовувати у разі передозування.

 

Побічні реакції.

Побічні дії, відомості про які наведено нижче, класифіковано за органами і системами та за частотою їх виникнення. Категорії частоти: дуже часто ( ≥1/10), часто ( ≥1/100 та < 1/10), нечасто (≥1/1000 та < 1/100), рідко( ≥1/10000 та < 1/1000), дужерідко (< 1/10 000).

З боку крові і лімфатичної системи

Дужерідко: анемія, тромбоцитопенія, лейкопенія.

З боку імунної системи

Рідко: анафілаксія.

Психічні порушення та розлади з боку нервової системи

Часто: головний біль, запаморочення.

Дужерідко:  збудженість, сплутаність свідомості, тремор, атаксія, дизартрія, галюцинації, психотичнісимптоми, судоми, сонливість, енцефалопатія, кома.

Вищенаведені неврологічні реакції є загалом оборотними і зазвичай виникають у хворих з нирковою недостатністю або іншими факторами ризику (див. розділ «Особливості застосування»).

З боку респіраторної системи та органів грудної клітки

Рідко: задишка.

З боку гастроентерологічної системи

Часто: нудота, блювання, діарея, біль у животі.

З боку гепатобіліарноїсистеми

Рідко: оборотне підвищення рівня білірубіну та печінкових ферментів.

Дужерідко: жовтяниця, гепатит.

З боку шкіри та підшкірних тканин

Часто: свербіж, висипання (включаючи світлочутливість).

Нечасто: кропив’янка, прискорене дифузне випадіння волосся. Оскільки випадіння волосся може бути пов’язане з великою кількістюхвороб і застосовуваних ліків, чіткого зв’язку зацикловіромвиявлено не було.

Рідко: ангіоневротичнийнабряк.

З боку нирок та сечовидільної системи

Рідко: збільшення рівня сечовини та креатиніну крові.

Дужерідко: гостра ниркова недостатність, біль у нирках.

Біль у нирках може бути асоційований з нирковою недостатністю такристалурією.

Загальні розлади

Часто: втомлюваність, гарячка.

 

Термін придатності.

4 роки.

Незастосовуватипрепаратпіслязакінченнятермінупридатності, зазначеногонаупаковці.

 

Умови зберігання.

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

 

Упаковка. По 10 таблеток у блістері. По 2 блістери у пачці.

 

Категорія відпуску. За рецептом.

 

Виробник. ПАТ «Фармак».

 

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

Україна, 04080, м. Київ, вул. Фрунзе, 74.