АЦЕТАЛ С порошок 100 мг

ТОВ ФК Здоров'я

Форма випуску та дозування

Порошок, 100 мг
Порошок, 200 мг
Порошок, 600 мг

Порошок, 100 мг

Упаковка

Пакет 3 г №1x10
Пакет 3 г №2x5

Пакет 3 г №1x10

Аналоги

АТЕТЕ 100 100 мг

Фармак(UA)

Порошок

Rp

АТЕТЕ 200 200 мг

Фармак(UA)

Порошок

АТЕТЕ 600 600 мг

Фармак(UA)

Порошок

АЦЕТИЛЦИСТЕЇН-АСТРАФАРМ 200 мг

АСТРАФАРМ(UA)

Порошок

від 43.75 грн

АЦЦ 100 100 мг

Сандоз Фармасьютікалз д.д.(SI)

Порошок

Класифікація

Класифікація еквівалентності

B.4

info

Діюча речовина

АЦЕТИЛЦИСТЕЇН

Форма товару

Порошок для приготування розчину для перорального застосування

Умови відпуску

без рецепту

Реєстраційне посвідчення

UA/4634/01/01

Дата останнього оновлення: 16.01.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 16.03.2021
  • Склад: 1 пакет містить ацетилцистеїну 100 мг
  • Торгівельне найменування: АЦЕТАЛ С
  • Умови відпуску: без рецепта
  • Умови зберігання: Зберігати у недоступному для дітей місці.
  • Фармакотерапевтична група: Муколітичні засоби.

Упаковка

Пакет 3 г №1x10

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

АЦЕТАЛ С

Склад:

діюча речовина: 1 пакет міститьацетилцистеїну 100 мгабо200 мг, або 600 мг;

допоміжні речовини: кислота аскорбінова; ароматизатор «апельсин», що містить мальтодекстрин, гуміарабік, кислоту аскорбінову, альфа-токоферол, сірки діоксид (Е 220); цукорпресований.

Лікарська форма. Порошок дляорального розчину.

Основні фізико-хімічні властивості: порошок білого або білого з жовтуватим відтінком кольору з фруктовим запахом.

Фармакотерапевтична група. Муколітичні засоби. Код ATХ R05C B01.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. N-ацетил-L-цистеїн (АЦ) має виражену муколітичну дію на слизовий і слизисто-гнійний секрети за рахунок деполімеризації мукопротеїнових комплексів і нуклеїнових кислот, які надають в'язкість гіаліновим і гнійному компонентам мокротиння та іншим секретам. Додаткові властивості: зниження індукованої гіперплазії мукоцитів, підвищення продукування сурфактанту за рахунок стимуляції пневмоцитів типу II, стимуляція активності мукоциліарного апарату, що призводить до поліпшення мукоциліарного кліренсу.

АЦ також чинить пряму антиоксидантну дію за рахунок наявності нуклеофільної вільної тіольної групи (SH), яка здатна безпосередньо взаємодіяти з електрофільними групами окисних радикалів. АЦ оберігаєa-1-антитрипсин – фермент, що інгібує еластазу, – від інактивації хлорнуватистою кислотою (HOCl) – сильнодіючим окиснювачем, що продукується мієлопероксидазою – ферментом активованих фагоцитів.

Крім того, молекулярна структура АЦ дає йому можливість з легкістю проникати через клітинні мембрани. Усередині клітини АЦ деацетилюється з утворенням L-цистеїну – незамінної амінокислотидля синтезу глутатіону. АЦ, будучи прекурсором глутатiону, проявляє непрямий антиоксидантний ефект. Глутатіон є високоактивним трипептидом, повсюдно поширеним у різних тканинах тварин, і незамінний для збереження функціональної здатності клітини та її морфологічної цілісності. Він є частиною найважливішоговнутрішньоклітинного захисного механізму від окисних радикалів, як екзо-, так і ендогенних, і деяких цитотоксичних речовин, включаючи парацетамол.

Парацетамол чинить цитотоксичну дію шляхом прогресуючого зниження вмісту глутатіону. АЦ відіграє першорядну роль у збереженні адекватних рівнів глутатiону, таким чином посилюючи клітинний захист. Внаслідок цього АЦ є специфічним антидотом при отруєнні парацетамолом.

У хворих на хронічну обструктивну хворобу легень прийом 1200 мг АЦ на добу впродовж 6 тижнів призводив до значного підвищення обсягу вдиху і ФЖЄЛ (форсована життєва ємність легень), можливо, внаслідок зменшення повітряного захоплення.

У хворих на ІФЛ (ідіопатичний фіброз легенів) застосування АЦ перорально по 600 мг 3 рази на добу впродовж 1 року у поєднанні зі стандартною терапією ІФЛ (преднізолон і азатіоприн) сприяло збереженню ЖЄЛ (життєвої ємності легенів) і дифузної здатності легенів, виміряних методом одного вдиху окису вуглецю.

У формі інгаляційної терапії впродовж 1 року АЦ сприяв зниженню інтенсивності прогресування захворюванняу хворих на ІФЛ.

При застосуванні хворим на муковісцидоз у дуже високих дозах (до 3000 мг щодня упродовж 4 тижнів) АЦ не чинив значної токсичної дії.

Антиоксидантна ефективністьАЦ пов'язана з вираженим зниженням активності еластази у мокротинні, що є найзначнішим показником функції легенів у хворих на муковісцидоз. На додаток до цього, на тлі лікування відзначено зниження концентрації нейтрофілів у дихальних шляхах, включаючи кількість нейтрофілів, які інтенсивно вивільняють гранули, багаті еластазою.

Фармакокінетика.

Абсорбція. У людини після перорального застосування АЦ повністю абсорбується. Через метаболізм у стінках кишечнику і ефект «першого проходження» біодоступністьАЦ при пероральному застосуванні дуже низька (приблизно 10 %). Для різних лікарських форм відмінностей не виявлено. У хворих з різними дихальними і серцевими захворюваннями максимальна концентрація АЦ у плазмі крові досягається через 1-3 години після застосування і залишається високою впродовж 24 годин.

Розподіл. АЦ розподіляється в організмі як у незміненому вигляді (20 %), так і у вигляді метаболітів (активних) (80 %), при цьому переважно він виявляється у печінці, нирках, легенях і бронхіальному секреті. Об'єм розподілу АЦ–від 0, 33 до 0, 47 л/кг. Зв'язування з білками плазми крові становить близько 50 % через 4 години після застосування. Зменшується до 20 % через 12 годин.

Метаболізм і виведення. Після перорального застосування АЦ швидко та екстенсивно метаболізується у стінках кишечнику і печінки. Утворений метаболіт цистеїнрозглядається в якості активного. Далі АЦ і цистеїн метаболізуються одним і тим же шляхом. Близько 30 % дози виводиться нирками. Період напіввиведенняАЦ становить 6, 25 години.

Клінічні характеристики.

Показання. Лікування гострих та хронічних захворювань бронхолегеневої системи, що супроводжуються підвищеним утворенням мокротиння.

Передозування парацетамолом.

Протипоказання. Відома гіперчутливість до будь-яких компонентів препарату. Виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки у стадії загострення, кровохаркання, легенева кровотеча.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Існують данівзаємодіїтількиу дорослих.

Застосування разом з АЦ протикашльових засобів може посилити застій мокротиння через пригнічення кашльового рефлексу.

Активоване вугілля знижує ефективність АЦ.

При одночасному застосуванні з такими антибіотиками, як тетрацикліни (за винятком доксицикліну), ампіцилін, амфотерицин В, цефалоспорини, аміноглікозиди, можлива їх взаємодія з тіоловою групою АЦ, що призводить до зниження активності обох препаратів. Тому інтервал між застосуванням цих препаратів має становити не менше 2 годин. Це не стосується цефіксиму та лоракарбефу.

Приодночасномузастосуваннінітрогліцерину іАЦвиявлені значнігіпотензіяі розширенняскроневоїартерії. Принеобхідності одночасного застосуваннянітрогліцерину іАЦу пацієнтівслід контролюватигіпотензію, яка моженосититяжкий характер, іслідпопередити їхпро можливість виникненняголовного болю.

АЦ може бути донором цистеїну та підвищувати рівень глутатіону, який сприяє детоксикації вільних радикалів кисню та певних токсичних речовин в організмі.

Вплив на лабораторні дослідження. АЦ може впливати на колориметричне дослідження саліцилатів та на визначення кетонових тіл у сечі.

Особливості застосування. Пацієнтам, які страждають на бронхіальну астму, слід перебувати під суворим контролем у ході лікування через можливий розвиток бронхоспазму. У разі виникнення бронхоспазму лікування АЦ слід негайно припинити.

Рекомендується з обережністю приймати препарат пацієнтам із виразкою шлунка та дванадцятипалої кишки в анамнезі, особливо у разі супутнього прийому інших лікарських засобів, що подразнюють слизову оболонку шлунка.

Пацієнтам із захворюваннями печінки або нирок АЦ слід призначати з обережністю для уникнення накопичення азотовмісних речовин в організмі.

АЦ впливає на метаболізм гістаміну, тому не слід призначати довготривалу терапію пацієнтам з непереносимістю гістаміну, оскільки це може призвести до появи симптомів непереносимості (головний біль, вазомоторний риніт, свербіж).

Застосування АЦ, головним чином на початку лікування, може спричинити розрідження бронхіального секрету і збільшити його об'єм. Якщо пацієнт не здатний ефективно відкашлювати мокротиння, необхідні постуральний дренаж і бронхоаспірація.

Легкий сірчаний запах не є ознакою зміни препарату, а є специфічним для діючої речовини.

Муколітичнізасоби можутьспричинитибронхіальну обструкціюу дітейвіком до2років. Фактичночерез фізіологічну особливістьдихальної системидітей у ційвіковій групі, здатністьочищеннясекретудихальнихшляхівобмежена. Томумуколітикине слідзастосовувати дітям вікомдо2 років.

Сірки діоксидрідко може спричиняти реакції гіперчутливості та бронхоспазм.

Якщо у пацієнта встановленанепереносимість деяких цукрів, слід проконсультуватися з лікарем, перш ніж приймати цей препарат. У зв’язку з наявністю цукру препарат може бути шкідливим для зубів.

Інформація для хворих на цукровий діабет. 1 пакет (100 мг АЦ) містить2, 88 г цукру (0, 24 хлібної одиниці); 1 пакет (200 мг АЦ) містить 2, 77 г цукру (0, 23 хлібної одиниці); 1 пакет (600 мг АЦ) містить 2, 32 г цукру (0, 19 хлібної одиниці).

Застосування|вживання| у період вагітності або годування груддю.

Вагітність. Клінічні дані про застосування АЦ вагітним жінкам обмежені. У тварин не виявлено прямих чи непрямих негативних впливів на вагітність, ембріо-фетальний розвиток, пологи та постнатальний розвиток.

Годування груддю. Інформація про проникнення у грудне молоко відсутня.

Застосовувати препарат у перiод вагітності або годування груддю можна тільки після ретельної оцінки співвідношення користь/ризик.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Немає підтвердження, що АЦ впливає на здатність керувати автомобілем та іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози.

Дорослим: 400-600 мг на добу, розподілені на 1-3 прийоми залежно від клінічних умов.

Дітям:

віком 2-6 років: 200-400 мг на добу, розподілені на 1-3 прийоми;

віком 6-12 років: 400-600 мг на добу, розподілені на 1-3 прийоми;

віком від 12 років – дози як для дорослих.

Вміст пакета розчинити у ½ склянки води, соку або холодного чаю безпосередньо перед прийомом.

Тривалість курсу лікування лікар визначає індивідуально залежно від характеру захворювання (гостре або хронічне).

Передозуванняпарацетамолом. У перші 10годин після застосуваннятоксичної речовини слід якнайшвидшевводитипрепаратз розрахунку140мг/кг, далі–з розрахунку70мг/кгкожні 4 годиниі впродовж 1-3 днів.

Препаратнеобхідно застосувати без зволікання, одразу ж після приготуваннярозчину.

Діти. Порошок по 100 мг або 200 мг: застосовувати дітям віком від 2 років.

Порошок по 600 мг: застосовувати дітям віком від 12 років.

Передозування. Немає данихпровипадкипередозування лікарських формАЦ, призначенихдлязастосуваннявнутрішньо.

При застосуванні11, 6 гАЦна добу впродовж 3 місяців серйозні побічніефекти невиникали.

АЦ при застосуванні у дозах 500 мг/кг/добуне спричиняє ознак тасимптомів передозування.

Симптоми. Передозування може проявлятисяшлунково-кишковими симптомами, такими якнудота, блювання ідіарея.

Лікування. Специфічного антидоту приотруєнніАЦ немає, терапіясимптоматична.

Побічні реакції.

Збокуімунноїсистеми: гіперчутливість, анафілактичні/анафілактоїдні реакції, анафілактичний шок.

Збокунервовоїсистеми: головний біль.

З боку крові та лімфатичної системи: анемія.

Збоку органів слуху талабіринту: дзвін у вухах.

Збоку серця: тахікардія.

Збокусудин: геморагії.

Збокуорганівгрудноїкліткита середостіння: бронхоспазм, диспное.

Збокушлунково-кишковоготракту: блювання, діарея, стоматити, абдомінальний біль, нудота, диспепсія, неприємний запах з рота.

Збокушкіриіпідшкірнихтканин: кропив'янка, висипання, набряк Квінке, свербіж, екзема.

З боку дихальної системи: ринорея.

Загальні розлади: гіпертермія, набряк обличчя.

Дослідження: зниження артеріального тиску.

У дужерідкіснихвипадках, у зв'язку з застосуванням АЦ, повідомлялося протяжкі шкірніреакції, такіяк, наприклад, синдромСтівенса-Джонсонаі синдромЛайєлла. У більшостівипадків, як мінімум, щеодин лікарськийзасіб можез більшою імовірністюбутипричиноюпроявушкірно-слизовогосиндрому. Томуприпояві будь-якихнових зміннашкірі абослизовихоболонкахпотрібно звернутисядо лікаря інегайновідмінити застосування АЦ.

Відзначаливипадки зниження агрегації тромбоцитів, але клінічне значення цього не визначено.

Термін придатності. 3 роки.

Умови зберігання. Зберігатив оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Несумісність. При розчиненні АЦнеобхідно користуватися скляним посудом, уникатиконтакту з металевими та гумовими поверхнями.

Не рекомендується розчиняти в одній склянці АЦ з іншими препаратами.

Упаковка. По 3 г у пакетах№ 1´10 або у пакетах спарених № 2´5 у коробці.

Категорія відпуску. Без рецепта.

Виробник. Товариство з обмеженою відповідальністю«Фармацевтична компанія «Здоров’я».

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

Україна, 61013, Харківська обл. , місто Харків, вулиця Шевченка, будинок 22.