АНТИГРИПІН таблетки

ПАРАЦЕТАМОЛ + АСКОРБІНОВА КИСЛОТА + ХЛОРФЕНАМІН

N02BE51

info

Дата останнього оновлення: 01.12.2019

Форма випуску та дозування

tab_ship_d_dit
Таблетки шипучі для дітей

Упаковка

Пенали №10x1

Варіанти дозування

Дозування

-

Варіанти дозування

; ; ;

Форма

Таблетки шипучі, Таблетки шипучі для дітей, Таблетки шипучі зі смаком грейпфрукту, Таблетки шипучі зі смаком малини

Еквівалентність

-

Аналоги

Відповідних аналогів не знайдено

Характеристика

  • Заявник: Натур Продукт Європа Б.В., Нідерланди
  • Наказ МОЗ: №248 від 06.04.2012
  • Реєстраційне посвідчення: UA/7235/01/01
  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30-12-2075
  • Синонімічне найменування: Comb drug
  • Склад: 1 таблетка містить: парацетамолу 250 мг, хлорфенаміну малеату 3 мг, кислоти аскорбінової 50 мг
  • Терміни зберігання: 3р.
  • Торгівельне найменування: АНТИГРИПІН
  • Умови відпуску: без рецепта
  • Фармакотерапевтична група: Анальгетики та антипіретики. Парацетамол, комбінації без психолептиків.

Упаковка

Пенали №10x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

АНТИГРИПІН

(ANTIGRIPPIN)

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: таблетки округлої форми, плоскі, з скошеним краєм і розподільчою рискою з однієї сторони, рожевого кольору з більш світлішими і темнішими вкрапленнями, розташованими хаотично, з фруктовим запахом;

склад: 1 таблетка містить парацетамолу 250 мг,хлорфенаміну малеату 3 мг, кислоти аскорбінової 50 мг;

допоміжні речовини: натрію гідрокарбонат, натрію карбонат, кислота лимонна, сорбіт (Е-420), натрію сахаринат, повідон, макрогол, кремнію діоксид, добавка фруктова ароматична «Червоні фрукти».

Форма випуску.Таблетки шипучі для дітей.

Фармакотерапевтична група. Анальгетики та антипіретики. Парацетамол, комбінації без психолептиків. Код АТС N02В Е51.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Комбінований препарат. Парацетамол чинить анальгетичну та жарознижувальну дію, усуває головний біль та інші види болю, знижує підвищену температуру.

Аскорбінова кислота (вітамін С) бере участь у регулюванні окисно-відновних процесів, вуглеводного обміну, підвищує опірність організму.

Хлорфенамін – блокатор Н1-гістамінових рецепторів чинить протиалергічну дію, полегшує дихання через ніс, знижує відчуття закладеності носа, чхання, сльозотечу, свербіж та запалення очей. 

Фармакокінетика. Препарат добре всмоктується з шлунково-кишкового тракту, при цьому максимальна концентрація парацетамолу у плазмі крові визначається протягом 30-60 хв. Затримка виведення парацетамолу та його метаболітів спостерігається при порушенні функції нирок і у хворих з хронічними захворюваннями печінки.

Показання для застосування. Симптоматичне лікування при грипі та застудних захворюваннях, зменшення вираженості головного болю, болю в м’язах та суглобах, болю в горлі, пазухах носа, ознобу, закладеності носа у дітей віком від 3 років.

Спосіб застосування та дози.

Застосовують внутрішньо. Дітям віком від 3 до 5 років – по ½ таблетки 2 рази на добу; дітям віком від 5 до 10 років – по 1 таблетці 2 рази на добу; дітям віком від 10 до 15 років – по 1 таблетці 2-3 рази на добу. Таблетку слід повністю розчинити у склянці (200 мл) теплої води (50-60 °С), отриманий розчин одразу випити. Препарат краще приймати у проміжках між прийомами їжі. Інтервал між прийомами препарату повинен бути не менше 4 год., у пацієнтів із порушеннями функції печінки або нирок – не менше 8 годин.

Тривалість застосування препарату без консультації з лікарем: не більше 5 днів при призначенні як знеболювальний засіб і 3 дні – як жарознижувальний засіб.

Побічна дія.

Препарат добре переноситься в рекомендованих дозах. В одиничних випадках можливі:

з боку ЦНС: головний біль, відчуття втоми; 

з боку ШКТ: нудота, біль в епігастральній ділянці;

з боку ендокринної системи: гіпоглікемія (аж до розвитку коми);

з боку органів кровотворення: апластична анемія, гемолітична анемія (особливо у пацієнтів із дефіцитом глюкозо-6-фосфатдегідрогенази); рідко – тромбоцитопенія, метглобінемія, панцитопенія, агранулоцитоз;

з боку нирок: нефротоксична дія (інтерстиціальний нефрит, папілярний некроз).

алергічні реакції: шкірний висип, свербіж, кропив'янка, набряк Квінке;

інші: гіпервітаміноз, порушення обміну речовин, відчуття жару, сухість у роті, парез акомодації, затримка сечі, сонливість.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до парацетамолу, аскорбінової кислоти, хлорфенаміну або до іншого компонента препарату.

Ерозивно-виразкові ураження шлунково-кишкового тракту (у фазі загострення).

Ниркова та/або печінкова недостатність, дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, вроджені гіпербілірубінемії (синдроми Жільбера, Дубіна-Джонсона і Ротора), вірусний гепатит.

Закритокутова глаукома.

Гіперплазія передміхурової залози.

Виражена анемія, лейкопенія.

Дитячий вік до 3 років.

Передозування.

Симптоми передозування препарату обумовлені речовинами, що входять до його складу. Клінічна картина гострого передозування парацетамолу розвивається протягом 6 - 14 год. після прийому препарату. Симптоми хронічного передозування проявляються через 2 - 4 доби після підвищення дози препарату. При тривалому застосуванні в дозах, що значно перевищують рекомендовані, підвищується вірогідність порушення функції печінки та нирок.

Симптоми гострого передозування парацетамолу: діарея, зниження апетиту, нудота та блювання, дискомфорт у черевній порожнині та/або абдомінальний біль, підвищення потовиділення.

Симптоми передозування хлорфенаміну: запаморочення, збудження, порушення сну, депресія, судоми.

Лікування при передозуванні парацетамолу: госпіталізація, промивання шлунку, призначення метіоніну внутрішньо або внутрішньовенне введення N-ацетилцистеіну.

Особливості застосування.

Не слід застосовувати в один прийом із препаратами, що містять метоклопрамід, домперідон або колестирамін, оскільки посилюється абсорбція парацетамолу.

При тривалому застосуванні необхідний контроль картини периферичної крові.

Парацетамол і аскорбінова кислота можуть спотворювати показники лабораторних досліджень (кількісне визначення вмісту глюкози і сечової кислоти в плазмі крові, білірубіну, активності "печінкових" трансаміназ, лактатдегідрогінази). Призначення аскорбінової кислоти пацієнтам із швидко проліферуючими та інтенсивно метастазуючими пухлинами може прискорити перебіг процесу. У пацієнтів із підвищеним вмістом заліза в організмі слід застосовувати аскорбінову кислоту в мінімальних дозах.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

Зменшує терапевтичну дію нейролептиків - похідних фенотіазину, канальцеву реабсорбцію амфетаміну та трициклічних антидепресантів.

Антидепресанти, противопаркинсонічні засоби, антипсихотичні засоби (похідні фенотіазину) - підвищують ризик розвитку побічних ефектів (затримка сечі, сухість у роті, запор). Глюкокортикостероїди – збільшують ризик розвитку глаукоми.

Індуктори мікросомального окиснення в печінці (фенітоїн, етонал, барбітурати, рифампіцин, фенілбутазон, трициклічні антидепресанти) збільшують продукцію гідроксилованих активних метаболітів, що обумовлює можливість розвитку тяжких інтоксикацій при невеликих передозуваннях.

Інгібітори мікросомального окиснення (зокрема циметидин) знижують ризик гепатотоксичної дії. Одночасне застосування дифлунісалу підвищує концентрацію в плазмі крові парацетамолу на 50 %. Одночасне застосування барбітуратів знижує ефективність парацетамолу, підвищує виділення аскорбінової кислоти з сечею.

Парацетамол зменшує ефект урикозуричних засобів.

Етанол підсилює седативну дію антигістамінних препаратів. Етанол сприяє розвитку гострого панкреатиту.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі до 25 ºС у сухому, захищеному від світла місці. Зберігати в недоступному для дітей місці!

Термін придатності . 3 роки.

Умови відпуску. Без рецепта.

Упаковка.

 По 10 таблеток у пластиковому пеналі. По 1 пеналу в картонній пачці або пачці-конверті з пристосуванням для підвішування.

 По 6 таблеток у стрипі, по 5 стрипів у картонній пачці.

Виробник.

Натур Продукт Фарма Сп. з.о.о., Польща.

Адреса:

вул. Подсточиско, 30, 07-300 Острув Мазовецка.