ТОБРАМІЦИН

Rp.: TOBRAMYCIN

Препаратів: 6

Опис діючої речовини (МНН, INN опис)

Показання:

Хронічна інфекція легень (тривале лікування), cпричинена бактерією Pseudomonas aeruginosa, у дорослих та дітей віком від 6 років з муковісцидозом (кістозним фіброзом). Тяжкі інфекції, спричинені чутливими до препарату мікроорганізмами: ЦНС (зокрема менінгіт, септицемія та сепсис новонароджених); черевної порожнини (зокрема перитоніт); ускладнені та рецидивні інфекційні захворювання сечових шляхів (пієлонефрит, цистит); нижніх дихальних шляхів (зокрема пневмонія, бронхопневмонія та гострий бронхіт, абсцес легень); шкіри, кісток та м’яких тканин (зокрема опіки). Тяжкі стафілококові інфекції, якщо пацієнту протипоказані пеніцилін та інші препарати з нижчим ризиком токсичності.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату або інших похідних аміноглікозидів; неврит слухового нерва, тяжка хронічна ниркова недостатність.

Інструкція:

Порошок для інгаляцій застосовують шляхом оральної інгаляції за допомогою інгалятора. Капсули не можна ковтати. Хронічна інфекція легень: рекомендована доза для дорослих та дітей від 6 років — 112 мг (4 капс.) 2 р/доб. Інтервал між дозами має бути максимально наближеним до 12 год, але не менше 6 год. Тривалість лікування 28 днів. Препарат застосовують послідовними циклами: по 28 днів лікування з інтервалом 28 днів без лікування. Розчин для ін’єкцій застосовують в/м (без розведення) або в/в крапельно (розводять у 100–200 мл 0,9% р-ину натрію хлориду або 5% р-ину глюкози). Тривалість в/в введення 20–60 хв. Рекомендована разова доза для дорослих та дітей від 1 року — 1 мг/кг, добова — 3 мг/кг. Максимальна добова доза — 5 мг/кг. Рекомендована добова доза для дітей від 1 тиж до 1 року — 6–7,5 мг/кг, розділена на 3–4 введення (по 2–2,5 мг/кг кожні 8 год або 1,5–1,89 мг/кг кожні 6 год). Рекомендована добова доза для недоношених або новонароджених до 1 тиж — до 4 мг/кг, розділена на 2 введення кожні 12 год. Зазвичай тривалість лікування 7–10 днів. У разі тяжких та ускладнених інфекцій можливий більш тривалий курс лікування. Розчин для інгаляцій. Рекомендована доза для дорослих та дітей від 6 років — 300 мг) 2 р/доб (вранці та ввечері з інтервалом між прийомами у межах 12 год). Вміст ампули з однією дозою (300 мг), переливають в небулайзер та застосовують шляхом інгаляції впродовж 15 хв. Препарат застосовують послідовними циклами: по 28 днів лікування з інтервалом 28 днів без лікування.

Препарати з відповідною діючою речовиною

 • Дані про ефективність не надано

  Розчин для інгаляцій

  • Rp

   БРАМІТОБ
   БРАМІТОБ

   К'єзі Фармас'ютікелз ГмбХ

   75 мг/мл

   Амп. 4 мл (300 мг) 16x1

  • Rp

   БРАМІТОБ
   БРАМІТОБ

   К’єзі Фарма

   75 мг/мл

   Амп. 4 мл (300 мг) 16x1

  Порошок для інгаляцій

  Краплі очні

  • Rp

   ТОБРЕКС®
   ТОБРЕКС®

   Новартіс Фарма АГ

   3 мг/мл

   Флак.-крап. «Дроп-Тейнер®» 5 мл 1x1

  • Rp

   ТОБРЕКС® 2Х
   ТОБРЕКС® 2Х

   Новартіс Фарма АГ

   3 мг/мл

   Флак.-крап. «Дроп-Тейнер®» 5 мл 1x1

  • Rp

   ТОБРОСОПТ®
   ТОБРОСОПТ®

   Варшавський фармацевтичний завод Польфа АТ

   від 103.16 грн

   3 мг/мл

   Флак.-крап. 5 мл 1x1

   від 103.16 грн