ШАВЛІЯ ЛІКАРСЬКА

Rp.: SALVIA OFFICINALIS

Препаратів: 7

Опис діючої речовини (МНН, INN опис)

Показання:

Стоматит, гінгівіт, пародонтоз, афтозні ушкодження порожнини рота, ангіна, запалення верхніх дихальних шляхів і шкіри, легкі опіки й обмороження, гастрит, виразкова хвороба шлунку й дванадцятипалої кишки з секреторною недостатністю й зниженою кислотністю шлункового соку.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату, запальні захворювання нирок, сильний кашель; період вагітності й годування груддю, вік до 5 років.

Інструкція:

Приготовлена настойка з листя шавлії — зовнішньо 3–4 р/доб для полоскання порожнини рота та горла, інгаляцій, примочок, обмивань; перор. — по 1/2 склянки в охолодженому вигляді 3 р/доб до їди. Тривалість курсу лікування визначають індивідуально. Шавлії настойка — для полоскання порожнини рота (1 ч. л. препарату розводять у склянці теплої кип’яченої води) та для місцевих аплікацій (20–60 кр настойки розводять в 100 мл ізотонічного р-ину натрію хлориду). Тривалість курсу лікування — 7–14 діб. Дорослі та діти від 15 років: 6 таб/доб (тримати в порожнині рота до повного розсмоктування) з інтервалом 2 год.; діти 10–15 років: 4 таб/доб з інтервалом 3 год.; діти 5–10 років: 3 таб/доб з інтервалом 4 год. Тривалість курсу лікування — не більше 7 днів.

Препарати з відповідною діючою речовиною

  • Препарати з доведеною ефективністю

    Листя

  • Дані про ефективність не надано

    Настойка

    Таблетки для смоктання