ПРОБЕНЕЦИД

Rp.: PROBENECID

Препаратів: 0

Опис діючої речовини (МНН, INN опис)

Показання:

Симптоматична гіперурикемія (подагричний артрит) у пацієнтів, яким не можна застосовувати інші засоби для зниження рівня сечової кислоти в крові.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Гострий напад подагри, сечокам’яна хвороба (особливо за наявності уратних каменів), порфірія, порушення картини периферичної крові, вторинна гіперурикемія, обумовлена пухлинним процесом або застосуванням хіміотерапевтичних засобів. Вагітність. Вік до 2 років.

Інструкція:

Лікування підвищених рівнів сечової кислоти в крові без специфічних симптомів не показане. Хронічна подагра. Дорослі: початкова доза — 250 мг 2 рази на добу протягом 1 міс. Через тиждень доза може бути збільшена до 500 мг 2 рази на добу. Дозу можна збільшувати на 500 мг кожний місяць. Максимальна добова доза — 2 г. Якщо протягом 6 міс. лікування пробенецидом не було гострих нападів подагри, а концентрація уратів у плазмі крові не перевищує допустимого рівня, доза може бути знижена на 500 мг кожні 6 міс. У пацієнтів, які отримують діуретики або піразинамід, що підвищують концентрацію сечової кислоти в плазмі крові, дози можуть бути збільшені. Діти від 2 років: початкова доза — 25 мг/кг маси тіла з поступовим збільшенням до 40 мг/кг; інтервал між прийомами — 6 годин. Діти з масою тіла понад 50 кг: дози як для дорослих.