ПІРИМЕТАМІН + СУЛЬФАДОКСИН

Rp.: PYRIMETHAMINE + SULFADOXINE

Препаратів: 0

Опис діючої речовини (МНН, INN опис)

Показання:

Малярія, спричинена Р. falciparum, стійкими до хлорохіну; токсоплазмоз (лікування і профілактика); пневмоцистна інфекція (профілактика).

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату; повторне застосування особами з тяжкою нирковою недостатністю, вираженим ураженням паренхіми печінки й захворюваннями крові; перші два місяці життя.

Інструкція:

Лікування малярії одноразовим прийомом препарату Дорослі – всередину 3 таблетки; діти до 4 років (5-10 кг) – 1/2 таблетки, 4-6 років (11-20 кг) – 1 таблетка, 7-9 років (21-30 кг) – 11/2 таблетки, 10-14 років (31-45 кг) – 2 таблетки. Профілактика або супресивне лікування малярії Дорослі (залежно від маси тіла, для осіб з масою більш 60 кг – максимальна доза) – одноразово 2-3 таблетки 1 раз на 4 тиж для осіб з частковим імунітетом, 1 таблетка 1 раз на тиждень – для осіб без імунітету. Діти з частковим імунітетом повинні приймати преперат 1 раз на 4 тиж, без імунітету – 1 раз на 2 тиж. Діти до 4 років – 1/2 таблетки, 4-8 років – 1 таблетка, діти 9-14 років з частковим імунітетом – 2 таблетки, без імунітету – 11/2 таблетки. Для профілактики малярії першу дозу препарату потрібно прийняти приблизно за тиждень до від’їзду в ендемічний регіон; потім прийом препарату у вищезазначених дозах продовжують протягом усього терміну перебування і в перші 6 тиж після повернення. Тривалість профілактики або стримуючого лікування – не більш 2 років. Токсоплазмоз: дорослі – 2 таблетки 1 раз на тиждень протягом 6-8 тиж. Профілактика інфекцій, спричинених Р. саrinii: дорослі – 1-2 таблетки на тиждень, діти – 40 мг/кг маси тіла кожні 2 тиж.