НІТРОПРУСИД

Rp.: NITROPRUSSIDE

Препаратів: 0

Опис діючої речовини (МНН, INN опис)

Показання:

Гостра серцева недостатність, у т.ч. при декомпенсації хронічної серцевої недостатності; інші стани, коли необхідно швидко зменшити постнавантаження на лівий шлуночок або переднавантаження на серце; гіпертонічний криз; керована артеріальна гіпотензія під час хірургічних операцій, у т.ч. з приводу феохромоцитоми; спазм судин, спричинений отруєнням алкалоїдами ріжків.

Протипоказання:

Компенсаційна артеріальна гіпертензія, у т.ч. при коарктації аорти або артеріовенозному шунтуванні; керована артеріальна гіпотензія під час хірургічних операцій у пацієнтів з вираженою недостатністю мозкового кровообігу, а також у пацієнтів у термінальному стані; хвороба Лебера (вроджена атрофія зорових нервів) та тютюнова амбліопія, які асоціюються з високим рівнем ціаніду та тіоціанату в крові у зв’язку з вродженим дефіцитом роданази; гостра застійна серцева недостатність, яка асоціюється з низьким периферичним опором, у т.ч. серцева недостатність з великим серцевим викидом, яка є проявом ендотоксичного шоку; період годування груддю.

Інструкція:

Внутрішньовенно крапельно за допомогою волюметричного інфузійного насосу (інфузомату) або іншого інфузійного пристрою, який дозволяє точно дозувати розчин. Дозу встановлюють відповідно до бажаного рівня артеріального тиску за допомогою постійного моніторингу. Швидкість введення — не більше 10 мкг/кг маси тіла за 1 хв. Для пацієнтів, які не застосовують інші гіпотензивні засоби, початкова доза – 0,3 мкг/кг маси тіла за 1 хв, проте її можна коригувати поступовим підвищенням або зниженням кожні декілька хвилин.