КЛОЗАПІН

Rp.: CLOZAPINE

Препаратів: 2

Опис діючої речовини (МНН, INN опис)

Показання:

Шизофренія (за відсутності ефекту від лікування іншими нейролептиками або при їх непереносимості); психози, які супроводжують хворобу Паркінсона (у випадках, коли стандартна терапія неефективна), маніакальні стани, маніакально-депресивні психози, психомоторне збудження, різні психотичні стани при збудженні тощо.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату; гранулоцитопенія/агранулоцитоз (внаслідок порушення функцій кісткового мозку, спричинені застосуванням лікарських засобів, а також агранулоцитоз в анамнезі); алкогольний та інші токсичні психози, інтоксикація лікарськими засобами; коматозний стан; тяжкі захворювання печінки, нирок і серця; закритокутова глаукома; доброякісна гіперплазія передміхурової залози; атонія кишечнику; підвищена схильність до судом; епілепсія; період вагітності й годування груддю; вік до 16 років.

Інструкція:

Дози препарату слід добирати індивідуально, починаючи з мінімальної ефективної. Резистентна до терапії шизофренія: перор. у 1-й день — 12,5 мг (1/2 таб 25 мг) 1–2 р/доб, на 2-й день — 25–50 мг. У подальшому дозу можна повільно підвищувати на 25–50 мг так, аби протягом 2–3 тиж досягти добової дози 300 мг. Потім за необхідності добову дозу можна підвищувати на 50–100 мг кожні 3–4–7 днів. Підтримувальне лікування слід проводити не менше 6 міс. Зменшення ризику суїцидальних спроб у хворих на шизофренію або з шизоїдними розладами: дозування та режим застосування такі ж, як при лікуванні резистентної до терапії шизофренії, курс лікування — мінімум 2 роки до підтримки зниження ризику суїцидальних спроб. Психотичні порушення, які виникають на фоні терапії хвороби Паркінсона у випадках, коли стандартна терапія була неефективною: початкова доза не повинна перевищувати 12,5 мг/доб ввечері. Середня ефективна доза — 25–37,5 мг/доб. Якщо лікування протягом тиж у дозі 50 мг/доб не забезпечує позитивну терапевтичну реакцію, дозу потрібно підвищити з приростом 12,5 мг/доб. Дозу 50 мг/доб потрібно перевищувати тільки у виняткових випадках, максимальна добова доза — 100 мг.

Препарати з відповідною діючою речовиною

 • Дані про ефективність не надано

  Таблетки

  • Rp

   АЗАЛЕПТОЛ
   АЗАЛЕПТОЛ

   Технолог

   від 27.86 грн

   25 мг

   Бліс. 10x5

   від 27.86 грн

  • Rp

   АЗАПІН
   АЗАПІН

   АТ КИЇВСЬКИЙ ВІТАМІННИЙ ЗАВОД

   від 26.49 грн

   25 мг

   Бліс. 10x5

   від 26.49 грн