ГЕПТАПЕПТИД MET-GLU-HIS-PHE-PRO-GLY-PRO*

Rp.: HEPTAPEPTIDE MET-GLU-HIS-PHE-PRO-GLY-PRO*

Препаратів: 0

Опис діючої речовини (МНН, INN опис)

Показання:

Інтелектуально-мнестичні розлади при судинних ураженнях головного мозку, стани після черепно-мозкової травми й нейрохірургічних операцій; ішемічний інсульт; для профілактики та лікування постнаркозних розладів, а також астеноневротичних розладів різного генезу, в т.ч. після іонізуючого випромінювання; для підвищення адаптаційних можливостей організма в екстремальних ситуаціях, профілактики психічної втоми при монотонній операторській діяльності в найбільш напружені періоди праці в аварійних умовах; в офтальмології – при атрофії зорового нерва, невриті запальної й токсико-алергічної етіології; у педіатрії – як ноотропний засіб у дітей віком від 5 до 14 років при лікуванні мінімальних мозкових дисфункцій (у т.ч. синдром дефіциту уваги з гіперактивністю).

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату; гострі психотичні стани, розлади, які супроводжуються тривогою; захворювання ендокринної системи; період вагітності й годування груддю, вік до п’ять років.

Інструкція:

Інтраназально. 1 крапля стандартного розчину містить 0,05 мг активної речовини. 2-3 кр. р-ну за допомогою піпетки вводять у кожний носовий хід, за необхідності підвищення дози введення здійснюють у декілька прийомів з інтервалом 10-15 хв. Разова доза для дорослих – 0,2-2 мг (3-30 мкг/кг маси тіла), добова – 0,5-5 мг (7-70 мкг/кг маси тіла) щодня протягом 3-5 днів; тривалість курсу лікування – 14 днів. Як стимулятор розумової діяльності: 0,2 мг 1 раз на добу (2 краплі в кожний носовий хід) протягом 3-5 днів, тривалість курсу лікування – 14 днів. Лікування й реабілітація хворих з астено-невротичною симптоматикою і деякими органічними ураженнями головного мозку: 2-3 краплі в кожний носовий хід 2-3 рази на добу протягом 5-10 днів. Мігрень і невропатія трійчастого нерва: 2 краплі в кожний носовий хід 3 рази на добу протягом 5-10 днів. Тромбофлебіт мозку: 3 краплі 4 рази на добу протягом 4 тиж, перерва 21 день; після перерви: 2 краплі 3 раза на добу в кожний носовий хід протягом 4 тиж. Органічна дегенеративна патологія судин мозку: 3 краплі 4 рази на добу протягом 4 тиж, 28 днів перерви; потім: 2 краплі 3 рази на добу протягом 4 тиж. Хвороба Паркінсона: 3 краплі 4 рази на добу протягом 6 тиж, потім 21 день перерви; потім: 2 краплі 3 рази на добу протягом 6 тиж. Захворювання зорового нерва: 2-3 краплі в кожний носовий хід 2-3 рази на добу. Добова доза для дорослих – 0,6-0,9 мг на добу. Тривалість курсу лікування – 7-10 днів. Крім того, препарат можна вводити шляхом ендоназального електрофорезу (з аноду, сила струму – 1 мА, тривалість впливу – 8-12-15 хв), добова доза – 0,4-0,6 мг на добу. Тривалість курсу лікування – 7-10 днів. Педіатрія: 1-2 краплі у кожний носовий хід 2 рази на добу (вранці і ввечері); добова доза – 0,2-0,4 мг. Тривалість курсу лікування – 30 днів.