АМОКСИЦИЛІН ІЗ КЛАВУЛАНОВОЮ КИСЛОТОЮ

Rp.: AMOXICILLIN POTENTIATED BY CLAVULANATE

Препаратів: 0

Опис діючої речовини (МНН, INN опис)

Показання:

Бактеріальні інфекції, викликані чутливими до препарту мікроорганізмами: інфекції ЛОР-органів, дихальних шляхів, сечостатевої системи, м'яких тканин, шкіри, кісток, суглобів, сполучених тканин; стоматологічні інфекції; інші інфекції (септичний аборт, післяпологовий та інтраабдомінальний сепсис, септицемія, перитоніт тощо); інфекційні ускладнення після хірургичних операцій на органах травного тракта, малого тазу, голові та шиї, серці, нирках, після трансплантації органів тощо.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату й інших бета-лактамних антибіотиків (пеніцилінів і цефалоспоринів); жовтяниця або дисфункція печінки в результаті прийому амоксициліну або клавуланової кислоти в анамнезі; інфекційний мононуклеоз; лімфолейкоз; період вагітності й годування груддю, для препарату у формі таблеток – вік до 12 років.

Інструкція:

Режим дозування, кратність прийому або метод введення, лікарську форму препарату та тривалість курсу лікування визначають індивідуально, з урахуванням ступеня тяжкості захворювання, чутливості збудника, локалізації інфекційного процесу, клінічної відповіді, віку, маси тіла та функції нирок пацієнта. Дози для пацієнтів із нормальною функцією нирок. Дорослі та діти від 12 років (із масою тіла більше 40 кг): звичайна доза при інфекціях помірної тяжкості — 1,2 г кожні 8 год, при тяжких інфекціях — кожні 6 год. Діти від 3 міс до 12 років — 30 мг/кг маси тіла з інтервалом 8 год, при тяжких інфекціях — кожні 6 год, до 3 міс — 30 мг/кг маси тіла з інтервалом 8 год, недоношені та немовлята — 30 мг/кг маси тіла з інтервалом 12 год. При внутрішньовенному введенні 30 мг препатату в організм потрапляє 25 мг амоксициліну та 5 мг клавуланової кислоти. Максимальна добова доза амоксициліну — 6 г для дорослих і 45 мг/кг маси тіла — для дітей. Максимальна добова доза клавуланової кислоти (у формі калієвої солі) — 600 мг для дорослих і 10 мг/кг маси тіла — для дітей. Стартове парентеральне лікування пізніше може бути замінено відповідною лікарською формою для перорального застосування.