АМФОТЕРИЦИН B

Rp.: AMPHOTERICIN B

Препаратів: 1

Опис діючої речовини (МНН, INN опис)

Показання:

Лікування системних грибкових інфекцій: криптококозу, бластомікозу, дисемінінованих форм кандидозу, кокцидіоідомікозу, гістоплазмозу, фікомікозу, споротрихозу, аспергільозу, мукоромікозу, американського лейшманіозу шкіри й слизових оболонок у хворих, резистентних до звичайної терапії амфотерицином В або у разі непереносимості останнього; персистуюча пропасниця, яка обумовлена порушеннями імунітету (коли попередня антибактеріальна терапія не давала бажаного результату).

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату; неінвазивні грибкові інфекції, тяжка патологія нирок, печінки, кровотворної системи; цукровий діабет; період годування груддю.

Інструкція:

Порошок ліофілізований для приготування розчину для інфузій. Внутрішньовенно крапельно протягом 2–6 год. Рекомендована концентрація для в/в вливання — 0,1мг/мл (1 мг/10 мл). Дозу слід підбирати індивідуально з урахуванням локалізації та інтенсивності інфекції, яка є етіологічним чинником. Початкова добова доза — 0,25 мг/кг маси тіла. Дозу можна поступово підвищувати від 5–10 мг/доб до середньодобової дози — 0,5–1 мг/кг маси тіла. Максимальна добова доза — 1,5 мг/кг маси тіла. Кандидомікоз: 0,4–0,6 мг/кг/доб протягом 4 тиж. і більше. Лікування триває до появи ознак явного клінічного поліпшення. Криптококоз у хворих без порушень імунної системи: 0,3 мг/кг/доб протягом 4–6 тиж., у хворих з імунодепресією, а також із менінгітом препарат застосовують у комбінації з іншими протигрибковими засобами протягом 6 тиж. Криптококовий менінгіт у хворих на СНІД: 0,7–0,8 мг/кг/доб протягом 12 тиж. Кокцидіоїдомікоз: 0,5–2,5 г в/в або інтратекально. Бластомікоз: 0,3–1 мг/кг/доб до загальної кумулятивної дози 1,5–2,5 г. Гістоплазмоз: 0,5–1 мг/кг/доб до загальної кумулятивної дози 2–2,5 г. Аспергільоз: 0,5–1 мг/кг/доб або вищі протягом 11 міс. Суспензія для інфузій. Внутрішньовенно інфузійно протягом 6 год. Первинна добова доза для дорослих — 0,25 мг/кг маси тіла, надалі її ступнево підвищують до 1 мг/кг маси тіла, залежно від клінічної ситуації. Для хворих у тяжкому стані добову дозу підвищують до максимальної — 1,5 мг/кг маси тіла. Перша доба застосування препарату в дорослих: 0,1 мг/кг маси тіла; 2-га доба: 0,4 мг/кг маси тіла; 3-я доба: 1 мг/кг маси тіла. Наступні дози та тривалість лікування необхідно регулювати відповідно до індивідуальної чутливості пацієнта. Максимальна доза — 3 мг/кг маси тіла. Для лікування пацієнтів з масою тіла 50 кг — 5 мг у 1-у добу, 20 мг — у 2-гу добу та 50 мг — у 3-ю добу. Тривалість лікування слід визначати відповідно до клінічної, радіологічної, гістопатологічної та мікробіологічної оцінки. Діти: первинна доза — 0,25 мг/кг маси тіла, далі дозу поступово підвищують на 0,125–0,25 мг/кг маси тіла до максимальної дози 1 мг/кг маси тіла.

Препарати з відповідною діючою речовиною

 • Дані про ефективність не надано

  Суспензія для приготування розчину для інфузій

  • Rp

   АМФОЛІП
   АМФОЛІП

   Бхарат Сірамс енд Вакцинс Лімітед

   5 мг/мл

   Флак. 2 мл 1x1