Форма випуску та дозування

trava

Трава

Упаковка

Пачка з внутрішнім пакетом 75 г №1x1

Варіанти дозування

Дозування

-

Варіанти дозування

-

Форма

Трава

Еквівалентність

С.2

Класифікація

Аналоги

Відповідних аналогів не знайдено

Характеристика

  • Заявник: ЗАТ "Ліктрави", м. Житомир, Україна
  • Наказ МОЗ: №352 від 04.07.2008
  • Реєстраційне посвідчення: UA/8472/01/01
  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30-12-2075
  • Синонімічне найменування: Centaurium**
  • Склад: золототисячника трава
  • Терміни зберігання: 3р.
  • Торгівельне найменування: ЗОЛОТОТИСЯЧНИКА ТРАВА
  • Умови відпуску: без рецепта
  • Фармакотерапевтична група: Засоби для підвищення апетиту.

Упаковка

Пачка з внутрішнім пакетом 75 г №1x1

Інструкція

І Н С Т Р У К Ц І Я

для медичного застосування препарату

ЗОЛОТОТИСЯЧНИКА ТРАВА 

(CENTAURII HERBA)

Загальна характеристика:

міжнародна назва: Centaurium erythraea Rafn, Centaurium pulchellum;

основні фізико-хімічні властивості:подрібнена сировина: шматочки стебел, листя і квіток різної форми жовтувато-зеленого, рожевувато-фіолетового, жовтувато-рожевого і жовтого ко-льору, що проходять крізь сито з отворами діаметром 7 мм; запах слабкий; смак гіркий;

порошок крупний: шматочки стебел, листя і квіток різної форми жовтувато-зеленого кольору з рожевувато-фіолетовими і жовтувато-рожевими вкрапленнями, що проходять крізь сито з отворами діаметром 2 мм; запах слабкий; смак гіркий;

склад:золототисячника трава.

Форма випуску. Трава.

Фармакотерапевтична група. Засоби для підвищення апетиту. Код АТС А15.

Фармакологічні властивості. Трава золототисячника містить ксантони, гіркі глікозиди (еритаурин, еритроцентаурин), алкалоїди (переважно генціанін), флавоноїди (апіїн, апігенін, лютеолін, рутин, скутелярин, кверцетин), тритерпеноїди (переважно олеанолова кислота), фітостерини, ефірну олію. Цей комплекс біологічно активних речовин стимулює секрецію залоз шлунково-кишкового тракту, підвищує жовчовиділення, посилює перистальтику ки-шечнику, скорочення м’язів матки, виявляє протизапальну, болезаспокійливу, гепатопро-текторну, легку проносну і глистогінну дії.

Показання для застосування. Знижений апетит; гіпоацидні стани; нудота; метеоризм; хронічні гепатити; дискінезії жовчовивідних шляхів, жовчного міхура за гіпотонічним та гіпокінетичним типом; холецистити.

Спосіб застосування та дози. Застосовують дорослим та дітям старше 5 років. 10 г (2 столові ложки) трави вміщують в емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) гарячої кип’яченої води, закривають кришкою і настоюють на киплячій водяній бані 15 хв. Охолоджують при кімнатній температурі 45 хв, проціджують, залишок віджимають до процідженого настою. Об'єм настою доводять кип’яченою водою до 200 мл. Дорослі приймають у теплому вигляді по 1 столовій ложці 3 рази на день за 30 хв до їди. Діти 5-7 років по 1/2 чайної ложки, 7-12 років по 1 чайній ложці, 12-14 років по 1 десертній ложці, старше 14 років по 1 столовій ложці 2 рази на день за 30 хв до їди.

2 фільтр-пакети вміщують у скляний або емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) окропу, закривають і настоюють 15 хв. Дорослі приймають у теплому вигляді по 1/4 склянки 3 рази на день за 30 хв до їди. Діти 5-7 років по 1 десертній ложці, 7-12 років по 1 столовій ложці, 12-14 років по 2 столові ложки, старше 14 років по 1/4 склянки 2 рази на день за 30 хв до їди.

Тривалість курсу лікування визначається індивідуально з урахуванням характеру, ступеня тяжкості та особливостей перебігу захворювання, стабільності досягнутого терапевтичного ефекту і переносимості препарату.

Побічна дія. Алергічні реакції; діарея.

Протипоказання. Вагітність, період годування груддю; рефлюкс-езофагіт; індивідуальна непереносимість біологічно активних речовин, що містяться в лікарському засобі.

Передозування.  Діарея. Лікування симптоматичне.

Особливості застосування. Перед вживанням настій рекомендується збовтувати.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Невідома.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці. Приготований настій – у прохолодному (8-15 оС ) місці, не більше 2 діб.

Термін придатності - 3 роки.

Умови відпуску. Без рецепта.

Упаковка. Подрібнена сировина по 75 г у пачках з внутрішнім пакетом, порошок крупний по 1,5 г у фільтр-пакетах № 20.

Виробник.  ЗАТ “Ліктрави”.

Адреса. Україна, 10001, м. Житомир, Київське шосе, 21.