Форма випуску та дозування

zbir

Збір

Упаковка

Пачка з внутрішнім пакетом 50 г №1x1

Варіанти дозування

Дозування

-

Варіанти дозування

-

Форма

Збір

Еквівалентність

-

Класифікація

INN

-

Аналоги

Відповідних аналогів не знайдено

Характеристика

  • Заявник: ЗАТ Фармацевтична фабрика "Віола", м. Запоріжжя, Україна
  • Наказ МОЗ: №977 від 21.12.2009
  • Реєстраційне посвідчення: UA/2195/01/01
  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30-12-2075
  • Синонімічне найменування: Comb drug
  • Склад: 100 г збору містять: 15 г листя м'яти перцевої, 15 г кореневищ із коренями валеріани, 10 г кореня солодки, 40 г трави пустирника, 20 г шишок хмелю
  • Терміни зберігання: 2р.
  • Торгівельне найменування: ЗАСПОКІЙЛИВИЙ ЗБІР № 2
  • Умови відпуску: без рецепта
  • Фармакотерапевтична група: Снодійні та заспокійливі препарати

Упаковка

Пачка з внутрішнім пакетом 50 г №1x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ЗАСПОКІЙЛИВИЙ ЗБІР № 2

Склад лікарського засобу.

Діючі речовини:100 гзбору містять 15 г листя м'яти перцевої, 15 г кореневищ із коренями валеріани, 10 г кореня солодки, 40 г трави пустирника, 20 г шишок хмелю.

Лікарська форма. Збір.

Назва і місцезнаходження виробника. ЗАТ Фармацевтична фабрика “Віола”.

Україна, 69063, м. Запоріжжя, вул. Кірова, 75.

Фармакотерапевтична група. Снодійні та заспокійливі препарати. Код АТС N05C M50.

Фармакологічні властивості. Заспокійливий збір № 2 виявляє седативну активність: зменшує збудливість центральної нервової системи, посилює дію снодійних; виявляє також спазмолітичні властивості. Ефект зумовлюють біологічно-активні речовини, що містяться у компонентах збору: в листі мяти перцевої – ментол, в кореневищах із коренями валеріани - складний ефір борнеолу та ізовалеріанової кислоти, вільна валеріанова та інші органічні кислоти, алкалоїди (валерін та хатинін), дубильні речовини, цукри, в шишках хмелю – ефірна олія, органічні кислоти, флавоноїди, алкалоїд хумулин, в траві пустирника ефірна олія, сапоніни, дубильні речовини, в коренях солодки – тритерпенові сполуки, гліциризинова кислота, флавоноїди.

Показання для застосування. Нервове збудження, безсоння, неврози серцево-судинної системи та інші стани, які потребують призначення седативних засобів.

Протипоказання. Препарат протипоказаний при алергії на один з його компонентів. Дитячий вік до 3 років.

Належні заходи безпеки при застосуванні. Не встановлені.

Особливі застереження.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Вагітним та жінкам, які годують груддю можна застосовувати препарат тільки у випадку, коли на думку лікаря, користь від приймання препарату перевищує потенціальний ризик для плоду/дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранстпортом або іншими механізмами. З обережністю застосовувати особам, які керують транспортом або іншими механізмами.

Діти. Не застосовувати препарат у дітей молодше 3 років.

Спосіб застосування та дози. 2 столові ложки збору вміщують в емальований посуд, заливають 200 мл кип'яченої води, нагрівають на водяній бані 15 хвилин, потім настоюють при кімнатній температурі 45 хвилин і проціджують. Сировину, що залишилася, віджимають, і одержаний об'єм настою доводять кип'яченою водою до початкового об'єму 200 мл. Дорослі та діти старше 12 років приймають у теплому вигляді по 1/3 склянки настою за 20-30 хвилин до їди, 2 рази в день. Діти віком від 3 до 4 років приймають по 1 десертній ложці настою, від 4 до 6 років - по 1 столовій ложці настою, діти віком від 7 до 12 років - по 2 столові ложки настою 2 рази на день за 20-30 хвилин до прийому їжі. Курс лікування становить 2-4 тижні.

2 фільтр-пакети поміщають в скляний або емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) окропу, закривають і настоюють 15 хвилин. Дорослі та діти старше 12 років приймають внутрішньо в теплому вигляді, по 1 склянці 2 рази на день, за 20-30 хвилин до прийому їжі. Діти віком від 3 до 4 років приймають по 2 столові ложки настою, від 4 до 6 років – по 1/3 склянки настою, від 7 до 12 років – по 1/2 склянки, 2 рази на день, за 20-30 хвилин до прийому їжі. Курс лікування складає 2-4 тижні.

Настій можна поєднувати з іншими заспокійливими і серцево-судинними засобами.

Передозування.Можливий розвиток стомленості, сонливості, запаморочення, що потребує відміни препарату, а при вираженості цих ефектів - призначення кофеїну.

Побічні ефекти. Можливий розвиток алергічних реакцій (гіперемія, висипи на шкірі, свербіж).

При появі подібних або інших незвичних реакцій слід припинити прийом препарату та звернутися за консультацією до лікаря!

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Не встановлена.

Термін придатності. 2 роки.

Умови зберігання. Зберігають у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці при кімнатній температурі (15 – 25 °С); приготовлений настій – у прохолодному місці не більше 2-х діб.

Упаковка. По 50 г у пакетах, пачках; по 1,5 г у фільтр-пакетах, по 20 фільтр-пакетів у пачках.

Категорія відпуску. Без рецепта.