ЙОДИД-ФАРМАК таблетки 100 мкг

Форма випуску та дозування

Таблетки, 100 мкг
Таблетки, 200 мкг

Таблетки, 100 мкг

Упаковка

Блістер №10x5

Блістер №10x5

Аналоги

Класифікація

Класифікація еквівалентності

B.4

info

Діюча речовина

КАЛІЮ ЙОДИД*

Форма товару

Таблетки

Умови відпуску

без рецепту

Реєстраційне посвідчення

UA/6821/01/01

Дата останнього оновлення: 23.10.2020

Характеристика

 • Взаємодія з іншими лікарськими засобами: Дефіцит йоду посилює реакцію на тиреостатичну терапію, тоді як надлишок йоду її знижує, тому перед або під час лікування гіпертиреозу прийому йоду у разі можливості необхідно уникати. Тиреостатичні лікарські засоби гальмують перехід йоду в органічні сполуки у щитоподібній залозі і, таким чином, можуть спричиняти утворення зоба.
 • Заявник: ВАТ "Фармак", м. Київ, Україна
 • Наказ МОЗ: №750 від 01.09.2010
 • Особливі застереження: Препарат не слід застосовувати при гіпотиреозі, окрім випадків, коли гіпотиреоз спричинений дефіцитом йоду. Призначення йоду слід уникати при терапії радіоактивним йодом, наявності або підозрі на рак щитоподібної залози. Слід враховувати, що при терапії препаратом у хворих з нирковою недостатністю можливий розвиток гіперкаліємії.
 • Передозування: Симптоми інтоксикації:забарвлення слизових оболонок у коричневий колір,рефлекторне блювання (блюваннясиньогокольору у разі наявності крохмалю в їжі), біль у животі, діарея (можлива присутність крові у випорожненнях), зневоднення і шок. У поодиноких випадках відзначалося утворення стенозів стравоходу. Спостерігались летальні випадки. В окремих випадках хронічне передозування призводить до розвитку так званого «йодизму», тобто інтоксикації йодом: металевий присмак у роті, набряк і подразнення слизових оболонок (нежить, кон'юнктивіт, гастроентерит, бронхіт). Йодид може активізувати латентні запальні процеси, такі як туберкульоз. Можливий розвиток набряків, еритеми, вугреподібних та бульозних висипів, геморагій, пропасниці та нервового збудження.
 • Побічні реакції: При профілактичному застосуванні йодиду у будь-якому віці, а також при терапевтичному застосуванні у немовлят, дітей і підлітків небажаних ефектів, як правило, не спостерігається. Проте при наявності великих вогнищ автономії щитоподібної залози і при призначенні йоду в добових дозах, що перевищують 150 мкг, повністю виключити появу вираженого гіпертиреозу неможливо.
 • Показання: Профілактика розвитку дефіциту йоду, у тому числі у період вагітності або годування груддю.
 • Протипоказання: Підвищена чутливість або наявність в анамнезі підвищеної чутливості до діючої речовини або інших компонентів препарату. Виражений гіпертиреоз. Латентний гіпертиреоз в дозах, що перевищують 150 мкг йоду на добу. Наявність автономної аденоми, а також фокальних та дифузних автономних вогнищ щитоподібної залози у дозі від 300 до 1000 мкг йоду на добу (за винятком передопераційної йодотерапії з метою блокади щитоподібної залози за Пламмером). Туберкульоз легенів. Геморагічний діатез. Герпетиформний дерматит Дюринга (синдром Дюринга – Брока).
 • Реєстраційне посвідчення: UA/6821/01/01
 • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
 • Склад: 1 таблетка містить: калію йодиду в перерахуванні на суху речовину 130,8 мкг, що відповідає 100 мкг
 • Терміни зберігання: 3 роки.
 • Торгівельне найменування: ЙОДИД-ФАРМАК®
 • Умови відпуску: без рецепта
 • Умови зберігання: Зберігати у захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі не вище   25оС.
 • Фармакотерапевтична група: Препарати для лікування захворювань щитоподібної залози. Тиреоїдні препарати. Препарати йоду.

Упаковка

Блістер №10x5

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ЙОДИД-ФАРМАК®

(Iodid - Farmak®)

Склад лікарського засобу:

діюча речовина: рotassium iodide;

1 таблетка містить калію йодиду в перерахуванні на суху речовину 130,8 мкг або 261,6 мкг, що відповідає 100 мкг або 200 мкг йоду відповідно;

допоміжні речовини: лактози моногідрат (200), целюлоза мікрокристалічна 101, магнію карбонат важкий, натрію тіосульфат, аеросил, повідон (полівінілпіролідон низькомолекулярний медичний), магнію стеарат.

Лікарська форма. Таблетки.

Таблетки білого або білого з жовтуватим відтінком кольору, з плоскою поверхнею, рискою і фаскою.

Назва і місцезнаходження виробника.

ВАТ “Фармак”.

Україна, 04080, м. Київ, вул. Фрунзе, 63.

Фармакотерапевтична група. Препарати йоду, що застосовуються при захворюваннях щитовидної залози. Код ATC H03C A.

При надходженні йодидів до клітин епітелію фолікулів щитовидної залози під впливом ферменту йодид-пероксидази відбувається окиснення йоду з утворенням елементарного йоду. Речовина вступає в реакцію заміщення з ароматичним циклом тирозину, у результаті цього утворюються тироніни: 3,5-йод похідне (гормон тироксин - Т4) та 3-йод похідне (гормон трийодтиронін - Т3). Тироніни утворюють комплекс з білком тиреоглобуліном, який депонується у колоїді фолікула щитовидної залози та зберігається у такому стані протягом декількох днів і тижнів. При дефіциті йоду цей процес порушується. Йод, який надходить до організму у фізіологічних кількостях, запобігає розвитку ендемічного зоба, пов’язаного з нестачею цього елементу в їжі; нормалізує розміри щитовидної залози у новонароджених, дітей, підлітків і дорослих пацієнтів молодого віку; впливає на показники співвідношення Т34, рівень ТТГ.

Після прийому внутрішньо йод майже повністю всмоктується у тонкому кишечнику. Протягом 2 годин після всмоктування він розподіляється у міжклітинному просторі; накопичується у щитовидній залозі, нирках, шлунку, молочних і слинних залозах. Об’єм розподілу у здорової дорослої людини становить у середньому 23 літри (38 % маси тіла). Концентрація у плазмі після прийому стандартної дози становить 10 – 50 нг/мл. При цьому вміст йоду у грудному молоці, слині, шлунковому соці у 30 разів вище концентрації у плазмі крові. ¾ всього йоду в організмі (10 – 20 мг) знаходиться у щитовидній залозі. Йод виводиться в основному із сечею, меншою мірою - легенями та з калом. При досягненні рівноважної концентрації кількість йоду, що виводиться, пропорційна добовому надходженню йоду з їжею.

Показання для застосування.

-Профілактика розвитку дефіциту йоду, у тому числі у період вагітності та годування груддю.

-Профілактика рецидиву зоба після хірургічного видалення, а також після завершення комплексного лікування зоба препаратами гормонів щитовидної залози.

-Дифузний еутиреоїдний ендемічний зоб у дітей і дорослих.

Протипоказання.

-Маніфестний гіпертиреоз;

-прихований гіпертиреоз (при застосуванні доз, які перевищують 150 мкг на день);

-тироїдна аденома;

-підвищена чутливість до йоду.

Належні заходи безпеки при застосуванні.

Йодид-Фармак® не слід застосовувати при гіпотиреозі, за винятком тих випадків, коли гіпотиреоз спричинений дефіцитом йоду.

Призначення йоду слід уникати при терапії радіоактивним йодом, наявності або підозрі на рак щитовидної залози.

Слід враховувати, що при терапії препаратом у хворих із нирковою недостатністю можливий розвиток гіперкаліємії.

Особливі застереження.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Під час вагітності та в період годування груддю потреба у йоді підвищується. Йодид-Фармак® призначають в достатніх, для забезпечення адекватного надходження йоду в організм, дозах. Препарат добре проникає через плаценту та може визивати розвиток гіпотиреоза та зоба у плода. Йод також виділяється з грудним молоком. Тому у періоди вагітності та лактації Йодид-Фармак® слід застосовувати тільки в рекомендованих дозах.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Не впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Діти. Не слід застосовувати препарат дітям віком до 1 року.

Спосіб застосування та дози.

Профілактика розвитку ендемічного зоба.

Дітям віком від 1 року: 50 – 100 мкг йоду на день.

Курс лікування становить 2 – 4 тижня.

Підлітки та дорослі: 100 – 200 мкг йоду на день.

Вагітність та годування груддю: 100 – 200 мкг йоду на день.

Профілактика рецидиву зоба після хірургічного втручання або після завершення курсу лікування препаратами гормонів щитовидної залози.

100 – 200 мкг йоду щоденно.

Лікування еутироїдного зоба.

Дітям віком від 1 року: 100 – 200 мкг йоду на день.

Курс лікування становить 2 – 4 тижня.

Підлітки та дорослі пацієнти молодого віку: 200 мкг йоду на день.

Добову дозу препарату слід приймати за один прийом, після їди, запиваючи великою кількістю рідини.

Застосування препарату з профілактичною метою проводиться, як правило, протягом декількох місяців або років, а частіше – протягом усього життя.

Проведення курсу лікування у дітей та підлітків звичайно потребує від 6 до 12 місяців та довше.

Довготривалість прийому препарата визначає лікар.

Передозування.

У випадку передозування спостерігається посилення побічних реакцій. При гострій інтоксикації йодом спостерігається рефлекторне блювання, болі у животі, діарея (іноді з кров’ю), забарвлення слизових оболонок у коричневий колір. Може настати дегідратація та шок. У поодиноких випадках відмічається стеноз стравоходу.

Хронічне передозування призводить до феномену, який називається йодизмом: металічний присмак у роті, набряк і запалення слизових оболонок (риніт, кон’юнктивіт, гастроентерит, бронхіт); вугровий висип; дерматит; набряк слинних залоз; геморагії, підвищення температури тіла; дратівливість.

Лікування: промивання шлунка, прийом активованого вугілля.

Побічні ефекти.

При застосуванні Йодиду-Фармак® за показаннями у рекомендованих дозах виникнення побічних ефектів малоймовірне.

При тривалому застосуванні високих доз препарату (більш 300 мкг на добу) можливий розвиток йод-індукованого гіпертиреозу (особливо у пацієнтів літнього віку, за наявності вузлового зоба або токсичної аденоми).

При терапії високими дозами йоду (більше 1 мг/добу) в окремих випадках можуть розвинутися зоб і гіпотиреоз.

Іноді зустрічаються алергічні реакції: дуже рідко – реакції підвищеної чутливості у поєднанні з „йодним„ ринітом; „йодний” дерматит, набряк Квінке;

інші реакції: дуже рідко– „йодна” пропасниця, „йодні” вугри, набряк слинних залоз.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Ефективність лікування тиреостатиками при одночасному прийомі йоду понижується. Перхлорат і тіоціанат калію пригнічують поглинання йоду щитовидною залозою.

Тиреотропний гормон покращує засвоєння йоду щитовидною залозою та стимулює вироблення її гормонів.

Прийом високих доз йоду та одночасне застосування калійзберігаючих діуретиків може призвести до розвитку гіперкаліємії.

Одночасне застосування терапії йодом у високих дозах і препаратами літію сприяють розвитку зоба та гіпотиреозу.

Термін придатності. 3 роки. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці.

Умови зберігання. Зберігати в захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 оС.

Упаковка. По 10 таблеток у блістері; по 5 або 10 блістерів, вкладених у пачку.

Категорія відпуску. Без рецепта.