ВІНПОЦЕТИН розчин 5 мг/мл

Rp

Форма випуску та дозування

Розчин, 5 мг/мл

Розчин, 5 мг/мл

Упаковка

Ампули 2 мл №5x1
Ампули 2 мл №10x1
Ампули 2 мл №100x1

Ампули 2 мл №5x1

Аналоги

Відповідних аналогів не знайдено

Класифікація

Класифікація еквівалентності

B.4

info

Діюча речовина

ВІНПОЦЕТИН

Форма товару

Розчин для ін’єкцій

Умови відпуску

за рецептом

Rp

Реєстраційне посвідчення

UA/3218/02/01

Дата останнього оновлення: 22.10.2020

Характеристика

 • Вагітність і годування груддю: Годування груддю.Вінпоцетин проникає у грудне молоко. У дослідженнях із застосуванням міченого вінпоцетину радіоактивність грудного молока була в десять разів вища, ніж у крові матері. Кількість, що надходить у молоко протягом 1 години, становить 0,25% від введеної дози препарату. Оскільки вінпоцетин проникає у молоко матері, а даних про вплив на організм новонародженого немає, застосування вінпоцетину у період годування груддю протипоказане.
 • Взаємодія з іншими лікарськими засобами: Під час клінічних досліджень при одночасному застосуванні вінпоцетину з β-блокаторами (клоранололом, піндололом), клопамідом, глібенкламідом, дигоксином, аценокумаролом або гідрохлоротіазидом ніякої взаємодії між цими лікарськими препаратами виявлено не було. У поодиноких випадках деякий додатковий ефект спостерігався при одночасному застосуванні вінпоцетину та α-метилдопи, тому на тлі застосування цієї комбінації препаратів необхідно здійснювати регулярний контроль артеріального тиску.
 • Діти: Препарат не застосовувати дітям.
 • Заявник: ЗАТ "Лекхім-Харків", м. Харків, Україна
 • Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами: Будь-яких даних щодо впливу препарату на здатність керувати автомобілем або працювати з іншими механізмами немає. Однак при розвитку таких побічних явищ як запаморочення, слабкість або інших порушень з боку центральної нервової системи рекомендовано утриматися від такої діяльності.
 • Наказ МОЗ: №22 від 22.01.2008
 • Несумісність: Не застосовувати розчинники, які не вказані в розділі «Спосіб застосування та дози». Розчин вінпоцетину хімічно несумісний з гепарином та його низькомолекулярними аналогами, тому забороняється їх введення в одному шприці. У той же час допустиме одночасне застосування антикоагулянтів і вінпоцетину.
 • Особливі застереження: Через вміст бензилового спирту (20 мг в 2 мл), можуть виникнути реакції гіперчутливості.
 • Передозування: Випадків передозування не відзначалося.
 • Побічні реакції: З боку системи крові та лімфатичної системи:тромбоцитопенія, аглютинація еритроцитів; анемія.
 • Показання: Неврологія. Для лікування різних форм цереброваскулярної патології: стани після перенесеного порушення мозкового кровообігу (інсульту), вертебробазилярної недостатності, судинної деменції, церебрального атеросклерозу, посттравматичної і гіпертензивної енцефалопатії. Сприяє ослабленню психічної і неврологічної симптоматики при цереброваскулярній патології.
 • Протипоказання: Гостра фаза геморагічного церебрального інсульту, тяжка ішемічна хвороба серця, тяжкі форми аритмії.
 • Реєстраційне посвідчення: UA/3218/02/01
 • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
 • Склад: 1 мл розчину містить: вінпоцетину 5 мг
 • Терміни зберігання: 5 років.
 • Торгівельне найменування: ВІНПОЦЕТИН-ЛХ
 • Умови відпуску: за рецептом
 • Умови зберігання: Зберігати у недоступному для дітей місців оригінальній упаковціпри температурі не вище 30 °С.
 • Фармакотерапевтична група: Психостимулюючі та ноотропні засоби.

Упаковка

Ампули 2 мл №5x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

Вінпоцетин-ЛХ

(Vinpocetine-LH)

Загальна характеристика:

міжнародна назва:вінпоцетин;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або майже білого кольору;

склад: 1 таблетка містить вінпоцетину 0,005 г;

допоміжні речовини: тальк, крохмаль картопляний, лактози моногідрат, магнію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Психостимулюючі і ноотропні засоби. Код АТС N06В Х18.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Препарат посилює мозковий кровотік і покращує метаболічні процеси в головному мозку. Розширює судини мозку і посилює його оксигенацію, сприяє утилізації глюкози. Знижує агрегацію тромбоцитів. Інгібує фосфодіестеразу, підвищує рівень циклічного аденозинмонофосфату в тканинах, впливаючи на метаболізм норадреналіну і серотоніну.

Фармакокінетика.Після прийому препарату внутрішньо вінпоцетин добре і швидко абсорбується з шлунково-кишкового тракту. Біодоступність препарату становить 70%. Максимальна концентрація в плазмі відмічається через 1 годину після прийому. Значення терапевтичної концентрації вінпоцетину в плазмі становить від 10 до 20 нг/мл. Період напіввиведення становить 4,8 год.

Показання для застосування. Наслідки розладів мозкового кровообігу (після перенесеного інсульту атеросклеротичного і посттравматичного походження), порушення пам’яті, запаморочення, афазія. Закупорка артерій сітківки, вторинні глаукоми, васкулярні зниження слуху, запаморочення вестибулярного походження, вазовегетативні прояви клімактеричного періоду.

Спосіб застосування та дози. Приймають внутрішньо по 1–2 таблетці 3 рази на день після їди. Поліпшення настає звичайно через 1–2 тижні. Тривалість курсу лікування становить 2 місяці. Питання про застосування препарату у дітей вирішується індивідуально лікарем залежно від клінічного випадку.

Побічна дія. Зниження артеріального тиску, тахікардія, екстрасистолія, почервоніння обличчя, сухість у роті, нудота, печія, запаморочення, головний біль, безсоння, сонливість, слабкість, пітливість, алергічні реакції.

Протипоказання. тяжкі форми ішемічної хвороби серця, серцеві аритмії, вагітність і період годування груддю, підвищений внутрішньочерепний тиск, гострий період геморагічного інсульту.

Передозування. На сьогодні про випадки передозування препарату Вінпоцетин-ЛХ не повідомлялись.

Особливості застосування. з обережністю призначають препарат пацієнтам з нирковою недостатністю, ішемічною хворобою серця, при лабільному артеріальному тиску, на фоні застосування антигіпертензивних засобів. Не слід застосовувати препарат під час роботи з транспортними засобами і механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Посилює дію антигіпертензивних засобів. При одночасному застосуванні вінпоцетину і гепарину підвищується ризик розвитку кровотеч.

Умови та термін зберігання. У сухому, захищеному від світла місці при температурі від 15°С до 25°С. Зберігати в недоступному для дітей місці. Термін придатності – 5 років.

Умови відпуску. за рецептом.

Упаковка. по 30 (10х3), 50 (10х5) таблеток у контурній чарунковій упаковці.

виробник. ЗАТ “Лекхім-Харків”.

Адреса. 61115,м. Харків, вул. 17-го Партз’їзду, 36.