ВЕНОГЕПАНОЛ 1000 гель

ПАТ НВЦ Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод

Форма випуску та дозування

Гель

Гель

Упаковка

Туба 40 г №1x1

Туба 40 г №1x1

Аналоги

bioequivalence-icon
ВЕНОГЕПАНОЛ
ВЕНОГЕПАНОЛ

ПАТ НВЦ Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод(UA)

Гель

від 91.00 грн

Класифікація

Форма товару

Гель для зовнішнього застосування

Умови відпуску

без рецепту

Реєстраційне посвідчення

UA/16813/01/01

Дата останнього оновлення: 19.01.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
  • Склад: 1 г гелю містить венорутинолу 20 мг, гепарину натрію 1000 МО, декспантенолу 30 мг
  • Торгівельне найменування: ВЕНОГЕПАНОЛ 1000
  • Умови відпуску: без рецепта
  • Умови зберігання: Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС.
  • Фармакотерапевтична група: Ангіопротектори. Засоби, які застосовують при варикозному розширенні вен. Гепарин, комбінації.

Упаковка

Туба 40 г №1x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосуваннялікарського засобу

 

ВЕНОГЕПАНОЛ 1000

(VENOHEPANOL 1000)

 

Склад:

діючі речовини: венорутинол, гепарин натрію, декспантенол;

1 г гелю містить венорутинолу 20 мг, гепарину натрію 1000 МО, декспантенолу 30 мг;

допоміжні речовини: пропіленгліколь, динатрію едетат, карбомери, натрію гідроксид, вода очищена.

 

Лікарська форма. Гель.

Основні фізико-хімічні властивості: гель жовтого кольору, прозорий, однорідної консистенції.

 

Фармакотерапевтична група. Ангіопротектори. Засоби, які застосовують при варикозному розширенні вен. Гепарин, комбінації.

Код АТXС05В А53.

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Фармакодинамічні властивості Веногепанолу 1000 обумовленікомбінацією трьох діючих речовин: гепарину натрію, венорутинолу та декспантенолу. Веногепанол 1000 – антитромботичний, протинабряковий засіб із протизапальним, вено- та капіляротонізуючим ефектом для зовнішнього застосування.

Гепарин натрію, що входить до складу препарату, є антикоагулянтом прямої дії; він блокує біосинтез тромбіну, активує процес фібринолізу, пригнічує активність гіалуронідази. Гепарин зменшує в’язкість крові та проникність судин, що попереджує виникнення стазу. Адсорбуючись на поверхні мембран ендотелію та клітин крові, перешкоджає адгезії та агрегації тромбоцитів, еритроцитів, лейкоцитів. При місцевому застосуванні чинить антитромботичну, протизапальну та протинабрякову дію.

Венорутинол– біофлавоноїд, що проявляє Р-вітамінну активність, чинить ангіопротекторну, венотонізуючу, протизапальну та протинабрякову дію. Знижує ексудативне запалення у судинній стінці, обмежуючи прилипання до її поверхні тромбоцитів, сприяє підвищенню рівня проникнення кисню у тканини, бере участь в окисно-відновних процесах. Венорутинол зменшує проникність та ламкість стінок капілярів, зміцнює стінки вен та капілярів, підвищує тонус гладких м’язів венозних судин, поліпшує мікроциркуляцію та трофіку тканин, зменшує застійні явища у венах і паравенозних тканинах.

Декспантенол(провітамін В5)за рахунок утворення активногометаболіту–пантотеновоїкислоти – стимулює процеси регенерації тканин, підвищує міцність колагенових волокон, зберігає пружність та еластичність шкіри, діє як зволожуючий агент, покращуючи гідратацію поверхневих шарів шкіри, усуває сухість, лущення, свербіж шкіри, чинить слабку протизапальну дію. Декспантенол посилює метаболічну активність клітин шкіри, тим самим покращуючи всмоктування гепарину шкірними покривами.

Фармакокінетика.

Не вивчалася.

 

Клінічні характеристики.

Показання.

·      Попередження та зменшення вираженості втоми, важкості, болю, набряку та кількості судом нижніх кінцівок, спричинених хронічними захворюваннями вен;

·      профілактика та лікування варикозного розширення вен, тромбозу глибоких вен, тромбофлебіту поверхневих вен нижніх кінцівок, флебіту після внутрішньовенних інфузій;

·      реабілітація після оперативних втручань, лазерної абляції, склерозуючої терапії при варикозній хворобі;

·      тендовагініти, травми м’язів та сухожиль (у т. ч. спортивні) без порушення цілісності шкірних покривів;

·      рубцеві індурації та зовнішні запальні процеси без порушення цілісності шкіри.

 

Протипоказання.

Індивідуальна підвищена чутливістьдо будь-якого компонента препарату, гемофілія, геморагічний діатез, ідіопатична тромбоцитопенічна пурпура, виражена тромбоцитопенія, виразково-некротичні процеси у зоні тромбофлебіту, схильність до кровотеч, кровотечі, травматичні порушення цілісності шкірних покривів, відкриті та/або інфіковані рани.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Парентеральне введеннянітрогліцеринуразом із застосуванням Веногепанолу 1000, а також одночасне застосування гелю зтироксином, тетрацикліном, антигістамінними засобами, алкалоїдами ріжків, нікотином може послаблювати дію препарату.

Посилює діюаскорбінової кислоти на структуру та проникність судинної стінки.

Декстран, фенілбутазон, кеторолак: одночасне застосування може підвищувати ризик виникнення кровотеч.

Пероральні антикоагулянти (наприкладварфарин, дикумарин, клопідогрель): у разі одночасного застосування з гелем Веногепанол 1000можуть спричинити подовження протромбінового часу.

Нестероїдні протизапальні лікарські засоби (наприкладдиклофенак, ібупрофен, індометацин), венотонізуючілікарські засоби: при одночасному застосуванні посилюють ефект гелю Веногепанол 1000.

Дипіридамол, ілопрост: підвищують антикоагулянтний ефект діючої речовини Веногепанолу 1000– гепарину.

Інгібітори АПФ, аліскірен: можлива гіперглікемія.

Одночасне застосування Веногепанолу 1000 з препаратами, які містятьсуліндак, може спричинити периферичну нейропатію.

Декспантенол, що входить до складу Веногепанолу 1000, може посилювати діюдеполяризуючих міорелаксантів (наприклад суксаметонію хлориду, декаметонію броміду) та послаблювати діюнедеполяризуючих міорелаксантів(наприклад тубокурарину хлориду)у зв'язку зі здатністю стимулювати синтез ацетилхоліну.

Якщо пацієнт приймає будь-які інші лікарські засоби, слід обов’язково повідомити про це лікаря.

 

Особливості застосування.

Гель наносити тільки на неушкоджену шкіру.

Не наносити на ранову поверхню шкіри, інфіковані ділянки шкіри (у т. ч. з наявністю гнійних процесів).

Стежити, щоб препарат не потрапляв в очі та на слизові оболонки. Можна наносити під оклюзійну пов’язку. Після нанесення гелю необхідно уникати дії сонячних променів на оброблені ділянки шкіри.

Пацієнтам із хронічними захворюваннями вен рекомендується застосування препарату як на початкових, так і на пізніх стадіях захворювання.

При тяжких порушеннях функції нирок не рекомендується тривале застосування препарату.

При потраплянні гелю в очі їх слід рясно промити водою.

З метою запобігання появи небажаних ефектів препарат слід наносити на очищену від інших лікарських засобів, косметики і забруднень шкіру.

При погіршенні стану здоров’я або виникненні будь-яких небажаних явищ на фоні застосування Веногепанолу 1000 необхідно призупинити застосування препарату та звернутися за консультацією до лікаря.

 

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Препарат не застосовувати у період вагітності або годування груддю.

 

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Застосування препарату Веногепанол 1000 не впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

 

Спосіб застосування та дози.

Препарат застосовувати зовнішньо. Дорослим гель наносити на неушкоджену шкіру ураженої ділянки 1–3 рази на добу, втираючи легкими масажними рухами до повного всмоктування препарату. За необхідності Веногепанол 1000 можна застосовувати у вигляді пов'язок з гелем. При варикозних виразках гель наносити у вигляді кільця завширшки приблизно4 смнавколо виразки. Уникати безпосереднього нанесення на виразкову поверхню.

Дозування та тривалість застосування лікарського засобу визначає лікар індивідуально, залежно від клінічних показань, ступеня тяжкості та перебігу захворювання, а також досягнутого терапевтичного ефекту. Рекомендована тривалість лікування при хронічному захворюванні вен становить 4 тижні, за необхідності курс лікування можна провести повторно. При лікуванні травм (у тому числі спортивних) застосовувати до зникнення симптомів.

 

Діти.                                                                           

Не застосовувати.

 

Передозування.

Симптоми. При дотриманнізазначеного режимудозуванняпередозування малоймовірне. При застосуванні на великі ділянки шкіри (внаслідок імовірної системної абсорбції) можливі геморагічні ускладнення у вигляді кровотеч різного ступеня тяжкості.

У разі випадкового проковтування препарату слідвикликати блювання, промити шлунок та звернутися до лікаря. Терапія симптоматична.

Заходи з усунення симптомів. При невеликій кровотечі слід зменшити дозу або тимчасово припинити застосування препарату. У випадку сильної кровотечі внутрішньовенно повільно ввести 1 % розчин протаміну сульфату. Якщо концентрація гепарину у крові невідома, то одноразова доза протаміну сульфату не повинна перевищувати 1 мл. Терапія симптоматична.

 

Побічні реакції.

В окремих випадках можливі місцеві реакції гіперчутливості: гіперемія, подразнення шкіри, відчуття печіння, припухлість шкіри, свербіж, висипання, кропив'янка, ангіоневротичний набряк, дерматит (у т. ч. контактний), екзема, геморагії, інодівиникнення невеликих пустул, пухирців або пухирів. Зазвичай ці симптоми минають самостійно після відміни препарату.

При нанесенні на великі ділянки шкіри можливі системні побічні реакції.

Увипадку виникнення будь-яких негативних реакцій слід обовязково звернутися до лікаря щодо подальшого лікування. Терапія симптоматична.

 

Термін придатності. 3 роки.

Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

 

 

Умови зберігання.

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

 

Упаковка.

По40 гу тубі; по 1 тубі в пачці.

 

Категорія відпуску. Без рецепта.

 

Виробник.

Публічне акціонерне товариство «Науково-виробничий центр «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод».

 

Місцезнаходженнявиробника та його адреса місця провадження діяльності.

Україна, 03134, м. Київ, вул. Миру, 17.