ВАЗЕЛІНОВЕ МАСЛО масло

Форма випуску та дозування

Масло

Масло

Упаковка

Флакон 25 мл №1x1
Флакон 50 мл №1x1

Флакон 25 мл №1x1

Аналоги

Класифікація

Форма товару

Масло

Умови відпуску

без рецепту

Реєстраційне посвідчення

UA/6520/02/01

Дата останнього оновлення: 22.10.2020

Характеристика

 • Взаємодія з іншими лікарськими засобами: Посилює побічні ефекти жиророзчинних та антигельмінтних засобів.
 • Діти: Застосовувати дітям тільки зовнішньо.
 • Заявник: ЗАТ Фармацевтична фабрика "Віола", м. Запоріжжя, Україна
 • Наказ МОЗ: №267 від 11.05.2011
 • Особливі застереження: Застосування у період вагітності або годування груддю.
 • Передозування: Не описане. Можливе посилення побічних ефектів.
 • Побічні реакції: Тривале застосування може спричинити порушення процесу травлення, нудоту, анорексію, гіповітаміноз А,D,К, подразнення та свербіж у ділянці заднього проходу. Можливі алергічні реакції, включаючи гіперемію, свербіж шкіри.
 • Показання: Внутрішньо – хронічні запори у дорослих. Зовнішньо – перед застосуванням банок, при сухості шкіри (у тому числі навколо природних отворів), перед проведенням медичних процедур (змащувати наконечник клізми, газовивідної трубки).
 • Протипоказання: Підвищена індивідуальна чутливість до препарату. Не можна застосовувати внутрішньо при гострих запальних процесах органів черевної порожнини (апендицит, перитоніт, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, виразковий коліт), геморої, у період менструації. Не застосовувати при отруєнні фосфором і фосфорорганічними сполуками. Не застосовувати внутрішньо одночасно з жиророзчинними антигельмінтними засобами (натамол, вермокс, медамін, авермол).
 • Реєстраційне посвідчення: UA/6520/02/01
 • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
 • Синонімічне найменування: Vaseline*
 • Склад: масло вазелінове
 • Терміни зберігання: 5р.
 • Торгівельне найменування: ВАЗЕЛІНОВЕ МАСЛО
 • Умови відпуску: без рецепта
 • Умови зберігання: Зберігати в оригінальній упаковціпри температурі не вище 25°С. Зберігати в недоступно-му для дітей місці.
 • Фармакологічні властивості: Фармакодинаміка.
 • Фармакотерапевтична група: Проносні засоби.

Упаковка

Флакон 25 мл №1x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ВАЗЕЛІНОВЕ МАСЛО

Склад лікарського засобу.

Діюча речовина: масло вазелінове (парафін рідкий);

1 флакон містить 50 мл масла вазелінового.

Лікарська форма. Масло.

Безбарвна, масляниста, нефлуоресціююча рідина без запаху та смаку.

Назва і місцезнаходження виробника. ЗАТ Фармацевтична фабрика “Віола”.

Україна, 69063, м. Запоріжжя,вул. Кірова, 75.

Фармакотерапевтична група. Проносні засоби. Код АТС A06A A01.

Фармакологічні властивості. Вазелін – очищена суміш твердих та рідких вуглеводів, які одержують із нафти. При прийомі внутрішньо, не всмоктуючись, розм'якшує калові маси та сприяє їхньому просуванню кишечником. При зовнішньому застосуванні усуває сухість шкіри, практично не абсорбується в системний кровотік.

Показання для застосування.

Внутрішньо – хронічні запори у дорослих.

Зовнішньо – перед застосуванням банок, при сухості шкіри (у тому числі навколо природних отворів), перед проведенням медичних процедур (змащують наконечник клізми, газовивідної трубки).

Протипоказання. Підвищена індивідуальна чутливість до препарату. Не можна застосовувати внутрішньо при гострих запальних процесах органів черевної порожнини (апендицит, перитоніт, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, виразковий коліт), геморої, у періоди вагітності та менструації, а також дітям.

Не застосовувати при отруєнні фосфором і фосфорорганічними сполуками. Не застосовувати внутрішньо одночасно з жиророзчинними антигельмінтними засобами (натамол, вермокс, медамін, авермол).

Особливі застереження. Перед застосуванням збовтують. За необхідності після аплікації масло витерти ватним або марлевим тампоном і змити теплою водою з милом.

Після припинення курсу застосування внутрішньо масло вазелінове може певний час виділятися із заднього проходу та забруднювати білизну, тому рекомендується використовувати прокладки.

Застосування у період вагітності або годування груддю. При вагітності протипоказаний. У період годування груддю застосовують з урахуванням співвідношення користь для матері/ризик для дитини, яке визначає лікар.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Дані відсутні.

Діти. Застосовується у дітей тільки зовнішньо.

Спосіб застосування та дози. Призначають дорослим внутрішньо по 1-2 столові ложки 1 раз на добу. Тривалість застосування визначає лікар залежно від терапевтичного ефекту та переносимості препарату.

Зовнішньо дорослим і дітям – змащують шкіру тонким шаром, легко втираючи.

Передозування. Не описане. Можливе посилення побічних ефектів.

Побічні ефекти. Тривале застосування може спричинити порушення процесу травлення, нудоту, анорексію, гіповітаміноз A, D, K, подразнення та свербіж у ділянці заднього проходу. В окремих випадках можливі алергічні реакції (гіперемія, свербіж шкіри).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Посилює побічні ефекти жиророзчинних та антигельмінтних засобів.

Термін придатності. 5 років.

Умови зберігання. Зберігати при кімнатній температурі (15 – 25 °С), в захищеному від світла місці. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка. По 50 млу флаконах.

Категорія відпуску. Без рецепта.