ВАЛЕРІАНИ НАСТОЙКА настойка

Форма випуску та дозування

Настойка

Настойка

Упаковка

Флакон 30 мл №1x1
Флакон-крапельниця 25 мл №1x1

Флакон 30 мл №1x1

Аналоги

Класифікація

Класифікація еквівалентності

C

info

Діюча речовина

ВАЛЕРІАНА ЛІКАРСЬКА*

Форма товару

Настойка

Умови відпуску

без рецепту

Реєстраційне посвідчення

UA/6718/01/01

Дата останнього оновлення: 29.07.2020

Характеристика

 • Взаємодія з іншими лікарськими засобами: Валеріани настойка може потенціювати дію серцевих, седативних, снодійних, аналгетичних та спазмолітичних засобів, посилює дію алкоголю, гіпотензивних, анксіолітичних засобів.
 • Діти: Не застосовувати дітям віком до 12 років через вміст у препараті
 • Заявник: Дочірнє підприємство "Агрофірма "Ян" приватного підприємства "Ян", с. Немиринці, Ружинський р-н, Житомирська обл., Україна
 • Наказ МОЗ: №494 від 10.08.2011
 • Показання: Функціональні розлади діяльності центральної нервової системи (підвищена емоційна збудливість, дратівливість, розлади сну), серцево-судинної системи (нейроциркуляторна дистонія).
 • Реєстраційне посвідчення: UA/6718/01/01
 • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
 • Склад: настойка кореневищ з коренями валеріани подрібнених (Тіnctura Valerianae) (1:5)
 • Терміни зберігання: Термін придатності - 5 років.
 • Торгівельне найменування: ВАЛЕРІАНИ НАСТОЙКА
 • Умови відпуску: без рецепта
 • Умови зберігання: Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ˚С. Зберігати в недоступному для дітей місці.
 • Фармакотерапевтична група: Седативні та снодійні препарати.

Упаковка

Флакон 30 мл №1x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

Валеріани настойка

(Тіnctura Valerianae)

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина від жовто-червоного до червоно-бурого кольору, характерного запаху. Допускається утворення осаду.

склад:1 флакон містить настойкукореневищ з коренями валеріани подрібнених (1:5);

допоміжні речовини: спирт етиловий 70 %.

Форма випуску. Настойка.

Фармакотерапевтична група.  Седативні та снодійні препарати. Код АТС N050 М09.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Виявляє седативні, снодійні, аналгетичні, спазмолітичні властивості.

Біологічно активні речовини, що містяться в коренях та кореневищах валеріани (ефірна олія, валеріанова кислота, борнеол, алкалоїди, дубильні речовини, цукри), уповільнюють процеси збудження в центральній нервовій системі. Проявляє седативний, снодійний, аналгетичний та спазмолітичний ефекти.

Фармакокінетика. Не вивчалась.

Показання для застосування. Функціональні розлади діяльності центральної нервової системи (підвищена збудливість, дратівливість, розлади сну),серцево-судинної системи (нейроциркуляторній дистонії), спазми органів шлунково-кишкового тракту.

Спосіб застосування та дози. Валеріани настойку застосовують внутрішньо. Дорослим рекомендується приймати по 20-30 крапель настойки 3-4 рази на день до досягнення стабільного лікувального ефекту, дітям віком від 12 років - із розрахунку 1 крапля на 1 рік життя протягом 2 місяців.

Побічна дія.  Пригнічення емоційних реакцій, сонливість, зниження працездатності. Можливий розвиток алергічних реакцій (почервоніння шкіри, висипи, свербіж тощо).

Протипоказання.  Депресія та інші розлади, що супроводжуються пригніченням центральної нервової системи, індивідуальна непереносимість будь-якого з компонентів препарату.

Оскільки до складу препарату входить етиловий спирт, настойку не рекомендується приймати жінкам у період вагітності та годування груддю, дітям віком до 12 років.

Передозування. При передозуванні препарату можливий розвиток виражених побічних реакцій: головний біль, запаморочення, сонливість, загальна слабкість, біль у животі, нудота, зниження гостроти слуху та зору, відчуття серцебиття.

У разі передозування необхідно негайно припинити застосування препарату і вчасно вжити заходи екстреної допомоги (промивання шлунка, прийом активованого вугілля тощо) та симптоматичне лікування.

Особливості застосування. При застосуванні препарату слід утримуватися від керування транспортними засобами та роботи з потенційно небезпечними механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Валеріани настойка має здатність потенціювати дію серцевих, седативних, снодійних, аналгетичних та спазмолітичних засобів.

Умови та термін зберігання. Зберігати в прохолодному (8-15°С), захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термін придатності - 5 років.

Умови відпуску. Без рецепта.

Упаковка. Флакони-крапельниці по 25 мл, флакони по 30 мл.

Виробник. Дочірнє підприємство "Агрофірма "Ян" приватного підприємства "Ян".

Адреса. Дочірнє підприємство "Агрофірма "Ян" приватного підприємства "Ян". Україна, Житомирська обл., Ружинський р-н, с. Немиринці, вул. Дзержинського, 58.